Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορείς να έχεις δύο κάρτες και να τις δουλεύεις μεμονωμένα, αλλά όπως είπαμε για να μιλάς και να χεις data θα γίνεται παράλληλα απο την ίδια κάρτα.

 

Αν θες να κάνεις οτι θες, όπως το θες, όπου θες με οτι συνδυασμό θες τις σιμ κοίτα προς Huawei μεριά...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να ρωτήσω εγώ ο ανυπόμονος, από το επίσημο site με την χωρίς χρέωση αποστολή, πόσο καιρό θα κάνει να έρθει; Estimated δίνει 27 του μήνα, ενώ έφυγε σήμερα, 25.

 

Το πιστεύουμε;

Link to comment
Share on other sites

Αρα με λίγα λόγια ο μόνος τρόπος για να έχω συγκεκριμένου τύπου εφαρμογή η οποία με βολεύει πολύ είναι να έχω μόνο μια sim στο τηλέφωνο...Κριμα...

 

Όχι υποχρεωτικά. Θα μπορούσες για παράδειγμα να δέχεσαι κλήσεις στη SIM που έχει και τα data (σε αυτή άλλωστε την περίπτωση χρειάζεται την εφαρμογή) και να καλείς από την άλλη SIM. Αλλά εξαρτάται από την χρήση που θες να κάνεις, κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω εγώ ο ανυπόμονος, από το επίσημο site με την χωρίς χρέωση αποστολή, πόσο καιρό θα κάνει να έρθει; Estimated δίνει 27 του μήνα, ενώ έφυγε σήμερα, 25.

 

Το πιστεύουμε;

Αν εισαι Αθηνα μπορει και αυριο να ερθει αλλιως σιγουρα 27

Link to comment
Share on other sites

Όχι υποχρεωτικά. Θα μπορούσες για παράδειγμα να δέχεσαι κλήσεις στη SIM που έχει και τα data (σε αυτή άλλωστε την περίπτωση χρειάζεται την εφαρμογή) και να καλείς από την άλλη SIM. Αλλά εξαρτάται από την χρήση που θες να κάνεις, κάθε περίπτωση είναι διαφορετική.

Βασικά έχω τον εταιρικό μου αριθμό που δε γίνεται να το αλλάξω και έχω και ένα προνομιακό με κάρτα με αρκετά gb...

Αναγκαστικά δέχομαι και κάνω κλήσεις απ το εταιρικό το οποίο έχει και 700mb αλλά ότι άλλο αφορά δεδομένα ήθελα να το κάνει η κάρτα...

Εστάλη σήμερα και λέει έρχεται Τετάρτη του έβαλα και την priority με +10ευρω...

 

Θέλω να ξεκόλλησω από iPhone μακάρι να γίνει με αυτό...

Βασικές εφαρμογές που με ενδιαφέρουν είναι το caller Id και η ηχογράφηση κλήσεων...

Θα δούμε...

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω. αν το παρουμε απο το επίσημο site μπορουμε να βαλουμε εδω Ελλάδα ασφάλεια οθόνης. Τωρα εχω το s7 edge και οταν το αγορασα απο σκρουτζομαγαζο μου ειχε επιλογή για ασφάλεια.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Μπες σε οποιοδήποτε ασφαλιστικό γραφείο και κάνε του ασφάλεια για ένα χρόνο, καλύπτουν οθόνη, νερό, κλοπή...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Κοιταω στο banggood και έχουν δυο εκδόσεις. Τη μία την ονομάζουν global.

Τι διαφορές έχουν από την "απλή". Πέρα ίσως από τον ευρωπαϊκό φορτιστή;

global = https://www.banggood.com/OnePlus-5-Global-Edition-5_5-inch-8GB-RAM-128GB-ROM-Qualcomm-Snapdragon-835-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1203032.html

απλή = https://www.banggood.com/OnePlus-5-5_5-inch-8GB-RAM-128GB-ROM-Qualcomm-Snapdragon-835-Octa-Core-4G-Smartphone-p-1164137.html

 

Η διαφορά στην τιμή είναι αμελητέα. Τι άλλες διαφορές έχουν;

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα για το λειτουργικό, αλλά και τα δύο αναφέρεται ότι έχουν Oxygen OS, οπότε... Edited by cirith
Link to comment
Share on other sites

Η global πρεπει να ερχεται με multilingual rom. Αλλα ο,τι και να ερθει λογικα εσυ θα βαλεις την επισημη Oxygen, οποτε δε νομιζω να παιζει καποιο ρολο.. Τωρα αυτο με το OTA δε το γνωριζω.

 

Η κανονικη εκδοση πιθανον να ερχεται με την hydrogen εκδοση. Δε γνωριζω..

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Τελείωσαν τα όρια ανεκτικοτητας που είχα με το iPhone 6s και έπειτα απο πολλες ώρες ψάξιμο κατέληξα οτι το OP5 θα είναι το επόμενο κινητό μου. Θα ήθελα να ρωτήσω το Gearbest ή το Geekbuying θεωρείται πιο εμπιστο? Για την 6gb version θα πάω και ελπίζω να μην έρθει με το νεo launcher update..
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πολλοί αγοράζουν το op5 από Κίνα και το χρησιμοποιούν με την hydrogen. Ελπίζω να γνωρίζετε πως δεν έχει καμία σχέση στην εμπειρία χρήσης με την oxygen..
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω πολλοί αγοράζουν το op5 από Κίνα και το χρησιμοποιούν με την hydrogen. Ελπίζω να γνωρίζετε πως δεν έχει καμία σχέση στην εμπειρία χρήσης με την oxygen..

 

Είναι δύσκολη η διαδικασία για να περαστεί η oxygen?

Γιατί σε διαφορά τιμής μιλάμε για πάνω από 100άρικο.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετιζω την παρεα!σκεφτομαι τη αγορα του OP5. Δεν υπαρχουν τα προβληματα με την ελλειψη band για το 4G ετσι?

 

Το σκεφτομαι σε σχεση με το xiaomi mix 2. Τι πιστευετε?ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετιζω την παρεα!σκεφτομαι τη αγορα του OP5. Δεν υπαρχουν τα προβληματα με την ελλειψη band για το 4G ετσι?

Δεν έχει ΚΑΜΙΑ έλλειψη μπάντας!

(δεν είναι Xiaomi...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πρέπει να ανοιχθεί ξεχωριστό Θέμα κάτι σαν :

"Οneplus 5 - αγορά - παραγγελία" ??? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

I see, αυτο δεν ρο ήξερα αλλα όπως είπε και κ απο πανω δεν έχω πρόβλημα να ασχοληθώ και να την αλλάξω. Με μια γρήγορη αναζήτηση θα εβαζα αυτή https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/how-to/official-oxygenos-4-5-2-7-1-1-ota-t3627003
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Λοιπον σημερα το παρελαβα το κινητο απο ups!Οι τυποι δεν παιζονται...Το παρηγγειλα αργα βραδυ Κυριακης και το παρελαβα σημερα το μεσημερι.

Απλα μπραβο τους!

Μερικες αποριες...

 

1)Screenshot την οθονη πως την τραβας;

2)Χωρις να βαλω τον Nova υπαρχει τροπος πανω απ τις συντομευσεις να μου βγαζει αριθμο με αδιαβαστες ειδοποιησεις;Πχ 3 κλησεις κλπ-150 mail κλπ

 

Φαινεται ταχυτατο για αρχη θα δειξει...Ευχαριστω ολους για τη βοηθεια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Λοιπον σημερα το παρελαβα το κινητο απο ups!Οι τυποι δεν παιζονται...Το παρηγγειλα αργα βραδυ Κυριακης και το παρελαβα σημερα το μεσημερι.

Απλα μπραβο τους!

Μερικες αποριες...

 

1)Screenshot την οθονη πως την τραβας;

2)Χωρις να βαλω τον Nova υπαρχει τροπος πανω απ τις συντομευσεις να μου βγαζει αριθμο με αδιαβαστες ειδοποιησεις;Πχ 3 κλησεις κλπ-150 mail κλπ

 

Φαινεται ταχυτατο για αρχη θα δειξει...Ευχαριστω ολους για τη βοηθεια...

 

Οχι δεν έχει αρίθμηση για αδιάβαστες ειδοποιήσεις. Σε αυτό χρειάζεται nova.

Για screenshot μπορείς να ενεργοποιήσεις από τις ρυθμίσεις την χειρονομία με τα τρία δάχτυλα η μπορείς να κρατάς πατημένο το power button ταυτόχρονα με το volume down.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα...

Λοιπον σημερα το παρελαβα το κινητο απο ups!Οι τυποι δεν παιζονται...Το παρηγγειλα αργα βραδυ Κυριακης και το παρελαβα σημερα το μεσημερι.

Απλα μπραβο τους!

Μερικες αποριες...

 

1)Screenshot την οθονη πως την τραβας;

2)Χωρις να βαλω τον Nova υπαρχει τροπος πανω απ τις συντομευσεις να μου βγαζει αριθμο με αδιαβαστες ειδοποιησεις;Πχ 3 κλησεις κλπ-150 mail κλπ

 

Φαινεται ταχυτατο για αρχη θα δειξει...Ευχαριστω ολους για τη βοηθεια...

Και εγω το περιμενω εδω και 15 ημερες!! Απο κινα βεβαια :P Αλλα σε τρελη τιμη. Αξιζει η αναμονη.
Link to comment
Share on other sites

Με διπλό ταπ υπάρχει δυνατότητα να φωτίζει η οθόνη;;

 

Επίσης κάποια καλή θήκη διαφανή σιλικόνης αλλά να έχει καλο grip έχετε να μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Με διπλό ταπ υπάρχει δυνατότητα να φωτίζει η οθόνη;;

 

Επίσης κάποια καλή θήκη διαφανή σιλικόνης αλλά να έχει καλο grip έχετε να μου προτείνετε;

Ναι υπάρχει διπλό πάτημα για την οθόνη. Ρυθμίσεις και χειρονομίες θα πας. Διπλό πάτημα για αφύπνιση οθόνης. Και για το στιγμιότυπο οθόνης με τρία δάχτυλα εκεί μέσα ειναι.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Τη lockscreen μπορώ να την πείραξω;;Βασικά να αφαιρέσω η να μετακίνησω το ψηφιακό ρολόι που έχει;

 

Dash charger και USB on the go πέρα απ το official site μπορώ να βρω κάπου αλλου τα γνήσια φθηνότερα;;Τσούζουν πολύ εκεί :)

Edited by eddiedimitris
Link to comment
Share on other sites

Τη lockscreen μπορώ να την πείραξω;;Βασικά να αφαιρέσω η να μετακίνησω το ψηφιακό ρολόι που έχει;

 

Dash charger και USB on the go πέρα απ το official site μπορώ να βρω κάπου αλλου τα γνήσια φθηνότερα;;Τσούζουν πολύ εκεί :)

Απ όσο ξέρω όχι, δεν μετακινείται το ρολόι απ την οθόνη κλειδώματος.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...