Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα παιδια, εχω βρει στο gearbest την εκδοση με 8gb ram και 128gb μνημη, εχω μια ερωτηση ομως, τι διαφορα εχει η global version απο την αυτην εδω?

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_682688.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλημερα παιδια, εχω βρει στο gearbest την εκδοση με 8gb ram και 128gb μνημη, εχω μια ερωτηση ομως, τι διαφορα εχει η global version απο την αυτην εδω?

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_682688.html

 

Καλημέρα, για να είσαι σίγουρος αν το κινητό που θα αγοράσεις από Gearbest υποστηρίζει ΟΤΑ, τι φορτιστή έχει κλπ, μπορείς να πηγαίνεις στις answered questions κάθε προιόντος. Εκεί σίγουρα κάποιος θα έχει ρωτήσει κάτι σχετικό και θα του έχουν απαντήσει. Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν υποστηρίζει ΟΤΑ και σου δίνουν αντάπτορα που κολλάς πάνω στον φορτιστή.

Ο.Φ.Η.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για να είσαι σίγουρος αν το κινητό που θα αγοράσεις από Gearbest υποστηρίζει ΟΤΑ, τι φορτιστή έχει κλπ, μπορείς να πηγαίνεις στις answered questions κάθε προιόντος. Εκεί σίγουρα κάποιος θα έχει ρωτήσει κάτι σχετικό και θα του έχουν απαντήσει. Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν υποστηρίζει ΟΤΑ και σου δίνουν αντάπτορα που κολλάς πάνω στον φορτιστή.

 

Δε μπορείς σε αυτήν την έκδοση να περάσεις την μαμά oxygen και μετά να υποστηρίζει ΟΤΑ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για να είσαι σίγουρος αν το κινητό που θα αγοράσεις από Gearbest υποστηρίζει ΟΤΑ, τι φορτιστή έχει κλπ, μπορείς να πηγαίνεις στις answered questions κάθε προιόντος. Εκεί σίγουρα κάποιος θα έχει ρωτήσει κάτι σχετικό και θα του έχουν απαντήσει. Στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν υποστηρίζει ΟΤΑ και σου δίνουν αντάπτορα που κολλάς πάνω στον φορτιστή.
Αρα τα update τα παιρνει μονο μεσω καλωδιου και pc??
Link to comment
Share on other sites

απο τέτοια προσφορά το πήρα κιεγω 15 μερες αναμονή κ ολα παιζαν μια χαρά, τούμπανο το κινητό

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Αρα τα update τα παιρνει μονο μεσω καλωδιου και pc??

 

Δεν γνωρίζω από προσωπική εμπειρία, αλλά με βάση τα σχόλια στο Gearbest, ναι.

Ο.Φ.Η.
Link to comment
Share on other sites

Κραζαμε τη τιμή του 1+5...Δε ξέραμε δε ρωταγαμε ρε φίλε
@THANKIN

 

Γιατί επειδή έχεις το 5αρι;

Δλδ πως πέρυσι έβγαλε 3/3τ; Το ίδιο θα κάνει και φέτος θα βγάλει το 5τ με ois καλύτερη κάμερα χωρίς το πρόβλημα οθόνης που δεν παραδέχεται και όλα καλά! Και του χρόνου θα ξαναβγάλει το 6 χωρίς ois πάλι και θα ξαναβριζουμε ! Τόσο απλά.

 

 

Post Ιουλίου από το μέλος @THANKIN. Δεν αναφέρονταν μόνο στην τιμή του.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

H αυτόματη φωτεινότητα στη τελευταία έκδοση δουλεύει καλύτερα και απο τέλεια.

Με την καινούργια 4.5.11 ;;

Ωωω τέλεια..

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορείς σε αυτήν την έκδοση να περάσεις την μαμά oxygen και μετά να υποστηρίζει ΟΤΑ;
Θα με ενδιεφερε και εμενα μια απαντηση σε αυτο το ερωτημα, καθως περιμενω και εγω το κινητο απο το gearbest.

 

Επισης θα ηθελα να μου πειτε εαν εφαρμογες τυπου greenify, root booster, kernel auditor χρειαζονται στο συγκεκριμενο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς.

Έχει αναφερθεί πολλές φορές εδώ και αλλάζει και πολύ εύκολα...

 

Αν το ρουταρις καλό είναι να μπουν να το μπουσταρις αλλιώς δεν χρειάζονται...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα με ενδιεφερε και εμενα μια απαντηση σε αυτο το ερωτημα, καθως περιμενω και εγω το κινητο απο το gearbest.

 

Επισης θα ηθελα να μου πειτε εαν εφαρμογες τυπου greenify, root booster, kernel auditor χρειαζονται στο συγκεκριμενο κινητο.

Το κινητό έχει από μόνο του doze mode και επιθετικό doze εάν θες. Κατ εμέ, αν και δεν τα έχω δοκιμάσει, boosters και greenify δεν χρειάζονται και ενδέχεται να "αλληλοχτυπιουνται" μεταξύ τους με τα μανίσια doze modes. Εγώ μόνο το kernel audiutor χρησιμοποιώ και αυτό μόνο για να παρακολουθώ αν μπαίνει σε deep sleep η cpu.

 

Από την στιγμή που θα βάλετε oxygen os, δε νομίζω να έχετε θέμα με τα Ota updates.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Και οι δυο λαθος το γραψαμε. :p

 

kernel adiutor λεγεται, και το χρησιμοποιω στο Oppo Find 7a στην ρυθμιση low memory killer στο profile very low, για να εξοικονομησω μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Από Κυριακή λογικά θα είμαι κι εγώ στην παρέα σας

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι xposed έχει βάλει κανείς στην τελευταία oxygen και όλα είναι οκ;

Ευχαριστώ:)

Link to comment
Share on other sites

Τα προβλήματα με την οθόνη έχουν λυθεί στις νέες παρτίδες?

έχω ένα op5 8/128 μαυρο παρτίδα Αυγουστου και δεν έχω δει τιποτα σε jelly

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Φίλες και φίλοι καλησπέρα.

Ο φίλος μου μόλις αγόρασε το 8/128και ενώ είναι πολύ ευχαριστημένος με την λειτουργία του κινητού έχει τρία πολύ σημαντικά "προβλήματα" για αυτόν που δεν τα είχε με Huawei.

1) Όταν παίρνει ένα μήνυμα στο Viber η στο what's up δεν του δείχνει επάνω στην εφαρμογή τον αριθμό των μηνυμάτων Π.χ 1 ή 2 κ.λ.π.

2)Δεν έχει διπλές εφαρμογές δηλαδή και για τα δύο νούμερα να έχει απ' ένα what's up για παράδειγμα.

3) Όταν μιλάει στην μία γραμμή η άλλη νεκρώνει. Δηλαδή δεν έχει βρει ακόμα την λειτουργία που ενώ μιλάς στην μια γραμμή εάν έχει κάνει εκτροπή στην άλλη να μπορεί να την δέχεται. Αυτή την λειτουργία την είχε και το Huawei αλλά και ένα ταπεινό Samsung j3 του 2016 που έχω εγώ.

Ξέρω ότι όλα αυτά μπορεί να έχουν απαντηθει στο νήμα αλλά μου είναι αδύνατο να το διαβάσω όλο και να του δώσω τις απαντήσεις. Για αυτό όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει .

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Φίλες και φίλοι καλησπέρα.

Ο φίλος μου μόλις αγόρασε το 8/128και ενώ είναι πολύ ευχαριστημένος με την λειτουργία του κινητού έχει τρία πολύ σημαντικά "προβλήματα" για αυτόν που δεν τα είχε με Huawei.

 

3) Όταν μιλάει στην μία γραμμή η άλλη νεκρώνει. Δηλαδή δεν έχει βρει ακόμα την λειτουργία που ενώ μιλάς στην μια γραμμή εάν έχει κάνει εκτροπή στην άλλη να μπορεί να την δέχεται. Αυτή την λειτουργία την είχε και το Huawei αλλά και ένα ταπεινό Samsung j3 του 2016 που έχω εγώ.

 

Φαντάζομαι ότι είναι θέμα ρυθμίσεων του android. Εγώ θα πήγαινα στις ρυθμίσεις φωνητικών κλήσεων, και στις προωθήσεις θα ενεργοποιούσα την "Προώθηση όταν δεν είμαι διαθέσιμος", αφού την ώρα που μιλάς στη μία κάρτα, η άλλη φαίνεται σαν απενεργοποιημένη (αν δεν κάνω λάθος)...

Link to comment
Share on other sites

Φίλες και φίλοι καλησπέρα.

Ο φίλος μου μόλις αγόρασε το 8/128και ενώ είναι πολύ ευχαριστημένος με την λειτουργία του κινητού έχει τρία πολύ σημαντικά "προβλήματα" για αυτόν που δεν τα είχε με Huawei.

1) Όταν παίρνει ένα μήνυμα στο Viber η στο what's up δεν του δείχνει επάνω στην εφαρμογή τον αριθμό των μηνυμάτων Π.χ 1 ή 2 κ.λ.π.

2)Δεν έχει διπλές εφαρμογές δηλαδή και για τα δύο νούμερα να έχει απ' ένα what's up για παράδειγμα.

3) Όταν μιλάει στην μία γραμμή η άλλη νεκρώνει. Δηλαδή δεν έχει βρει ακόμα την λειτουργία που ενώ μιλάς στην μια γραμμή εάν έχει κάνει εκτροπή στην άλλη να μπορεί να την δέχεται. Αυτή την λειτουργία την είχε και το Huawei αλλά και ένα ταπεινό Samsung j3 του 2016 που έχω εγώ.

Ξέρω ότι όλα αυτά μπορεί να έχουν απαντηθει στο νήμα αλλά μου είναι αδύνατο να το διαβάσω όλο και να του δώσω τις απαντήσεις. Για αυτό όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει .

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

 

Πρώτο είναι stock android, αυτή τη λεπτομέρεια την έχουν μόνο τα Huawei.

 

Δεν έχει διπλή εφαρμογή είναι πάλι θέμα android, όλες αυτές τις επιλογές που έχει το EMUI δεν θα τα βρεις στο 1+5.

 

Το 1+5 δεν είναι dual active...

 

Μπορεί να είναι ενεργοποιημένες και οι δυο κάρτες αλλά σε κλήσεις νεκρώνει την δεύτερη.

 

Δυστυχώς τα καλούδια των Samsung - Huawei δεν θα τα βρεις εδώ...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλες και φίλοι καλησπέρα.

Ο φίλος μου μόλις αγόρασε το 8/128και ενώ είναι πολύ ευχαριστημένος με την λειτουργία του κινητού έχει τρία πολύ σημαντικά "προβλήματα" για αυτόν που δεν τα είχε με Huawei.

1) Όταν παίρνει ένα μήνυμα στο Viber η στο what's up δεν του δείχνει επάνω στην εφαρμογή τον αριθμό των μηνυμάτων Π.χ 1 ή 2 κ.λ.π.

2)Δεν έχει διπλές εφαρμογές δηλαδή και για τα δύο νούμερα να έχει απ' ένα what's up για παράδειγμα.

3) Όταν μιλάει στην μία γραμμή η άλλη νεκρώνει. Δηλαδή δεν έχει βρει ακόμα την λειτουργία που ενώ μιλάς στην μια γραμμή εάν έχει κάνει εκτροπή στην άλλη να μπορεί να την δέχεται. Αυτή την λειτουργία την είχε και το Huawei αλλά και ένα ταπεινό Samsung j3 του 2016 που έχω εγώ.

Ξέρω ότι όλα αυτά μπορεί να έχουν απαντηθει στο νήμα αλλά μου είναι αδύνατο να το διαβάσω όλο και να του δώσω τις απαντήσεις. Για αυτό όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει .

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Δεν ήξερε, δεν ρώταγε ο φίλος σου?

 

Διπλές εφαρμογές θα βρει και σε xiaomi.

Η Huawei είναι γνωστό πώς έχει dual active στις sim γι αυτό και τα υψηλά sar.

Η αρίθμηση στις εφαρμογές που έχουν ειδοποιήσεις, μόνο με άλλον launcher τύπου nova γίνεται.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει διπλές εφαρμογές στο 5? Είμαι σίγουρος ότι η beta σε 3 έχει αλλά δεν μπορώ να το δω τώρα γιατί έχω την 8αρα los
Link to comment
Share on other sites

4.5.12 εδώ και λίγη ώρα για όποιον ενδιαφέρεται!

 

 

fix log ιδιο με την 4.5.11... μαλλον bug squashing του προηγουμενου update.

Current status: Galaxy S21+, Huawei Matebook 14 (2020), Mi Air 13 (2017)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...