Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυο τινα μπορουν να συμβαινουν σχετικα με την τωρινη ελλειψη ολων των εκδοσεων του 1+5.

Ειτε οι πωλήσεις πηγαν ανελπιστα καλα οποτε ξεμειναν απο συσκευες, είτε πηγαν τόσο χαλια που δεν αξιζε να συνεχισουν την παραγωγη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

100% το δευτερο και σίγουρα θα υπαρχει νέα συσκευή δεν μας τα λέει καλά η oneplus ακυρώνει τους κατόχους του 5 4 μήνες μετά την κυκλοφορία του αν βγάλει νέα συσκευή που το πιστεύω

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλά εδώ που τα λέμε λογικό είναι. Μια συσκευή τον χρόνο βγάζει και αυτή σε διάφορες παραλλαγές. Πώς θα επιβιώσει σε αυτή την χαβρα Ιουδαίων αλλιως?

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

κατα τη γνωμη μου δεν αξίζει να βγαλει ιδιο τηλ με cpu k ram ιδια ελέω καλυτερης οθωνης edge ή ενδεχομένως ελαφρώς βελτιωμενης καμερας.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

κατα τη γνωμη μου δεν αξίζει να βγαλει ιδιο τηλ με cpu k ram ιδια ελέω καλυτερης οθωνης edge ή ενδεχομένως ελαφρώς βελτιωμενης καμερας.

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

 

Δεν επρεπε ομως να ειχαν ανακοινωσει κατι?παντως παντου σε ολες τις χωρες ειναι out of stock.

Link to comment
Share on other sites

αν θυμάμαι καλά ουτε πέρσι ανακοίνωσαν...οπως κ να εχει θα είναι κακή κίνηση αν γίνει φέτος καθώς δε θυμάμαι οσο ασχολούμαι με κινητά να έχουν βγει ποτέ 2 ναυαρχίδες με διαφορά 4 μηνων κ ίδια cpu/ram

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν μπορει να ανταγωνιστεί τις ναυαρχιδες σε αυτην την τιμη , οποτε κατι πρεπει να κάνει; Αν περιμένει να βγαλει κατι κοντα στις προδιαγραφές τον καινούριων ναυαρχιδων (Μαρτιο ας πουμε ) θα το χασει το παιχνιδι οι περισσότεροι θα εχουν παρει κατι αντίστοιχο. s8, pixel 2, iphone x , v30, mate 10

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι γτ βλέπω προσφορές στο GB στα 362 ΜΕ τα έξοδα αποστολής;

 

Και 448 το 8ρι ΜΕ τα έξοδα...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εσένα δε σου κάνει δλδ αίσθηση ότι πωλείται κάτω από τη τιμή πώλησης από το στορ με τέτοιο discount?

 

Οποιοδήποτε άλλος πλην του 1+ store νομίζω δε θεωρείται επίσημος distributor. Σε επίσημους μεταπωλητές γίνονται δεκτές επιστροφές. Γενικά μιλάω.

 

Δε σου μοιάζει σαν ξεπούλημα-άδειασμα στοκ η πρακτική αυτή;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το midnight black είχε έλλειψη πάνω από ένα μήνα πίσω. Πρίν τη παρουσίαση του Γαλλικού σχεδίου. Τυχαίο;

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανει οτι εκανε και με το 3-3Τ ,θα βγαλει ενα 5Τ με καλυτερη καμερα ,μπαταρια, ισως και οθονη ,αντε γιατι σαν να αργησε λιγο :)
Link to comment
Share on other sites

Εσένα δε σου κάνει δλδ αίσθηση ότι πωλείται κάτω από τη τιμή πώλησης από το στορ με τέτοιο discount?

Δε σου μοιάζει σαν ξεπούλημα-άδειασμα στοκ η πρακτική αυτή;

Τ'ότι το stock έχει εξαφανιστεί από τα περισσότερα site της oneplus είναι γεγονός

Αλλά η τιμή είναι φυσιολογική, ξεπούλημα δεν το λες, γιατί στην Κίνα η Oneplus πουλάει στα ~385€/450€ αντίστοιχα τις 6GB/8GB RAM εκδόσεις ούτως ή άλλως από το site της

Μην μπερδεύεστε με τις τιμές από το ευρωπαικό site της oneplus

Link to comment
Share on other sites

Μα στα 362 είναι γράφει το παιδί με έξοδα αποστολής μεθοδος δίχως τελωνείο φαντάζομαι.

 

Ε δεν είναι-50? Πόσο είναι τα μεταφορικά?20-25 δεν είναι η ασφαλής μέθοδος;

 

Τεσπά ίσως το βλέπω εγώ λάθος .

Και να είμαι ο παράξενος.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επίσης παρουσιάσανε τωρα νεο χρωμα το κολετ, αρα γιατί να ξεστοκαρουν?

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Μα στα 362 είναι γράφει το παιδί με έξοδα αποστολής μεθοδος δίχως τελωνείο φαντάζομαι.

Ε δεν είναι-50? Πόσο είναι τα μεταφορικά?20-25 δεν είναι η ασφαλής μέθοδος;

Κατ'αρχήν 50€ στα 400€ δεν το λες ξεπούλημα νομίζω (έκπτωση~13%)

Πέρα από αυτό συγκρίνουμε ανόμοια πράγματα.

362 είναι προσφορά για λίγα κομμάτια, η στάνταρ τιμή στα περισσότερα κινεζομάγαζα είναι παραπάνω.

Και μιλάμε και για μαγαζιά άσχετα που έχουν προμηθευτεί χονδρική από την oneplus ή κάποιον άλλον reseller δε μας αφορά, πιθανώς να μην αποδίδουν και ΦΠΑ

Δεν μιλάμε για την Oneplus

Γι'αυτό και δεν βλέπω κάτι περίεργο στην τιμή αυτή

Link to comment
Share on other sites

100% το δευτερο και σίγουρα θα υπαρχει νέα συσκευή δεν μας τα λέει καλά η oneplus ακυρώνει τους κατόχους του 5 4 μήνες μετά την κυκλοφορία του αν βγάλει νέα συσκευή που το πιστεύω

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ίδιο είχε κάνει και πέρυσι....Έβγαλε το 1+3 κ;ι τον Σεπτέμβριο ανακοίνωσε ότι θα βγάλει μια έκδοση με άλλη,οθόνη λόγο έλλειψης από τον προμηθευτή,και για να το ισοφαρίσει θα βάλει μια πιο καινούργια έκδοση του 820...

αν θυμάμαι καλά ουτε πέρσι ανακοίνωσαν...οπως κ να εχει θα είναι κακή κίνηση αν γίνει φέτος καθώς δε θυμάμαι οσο ασχολούμαι με κινητά να έχουν βγει ποτέ 2 ναυαρχίδες με διαφορά 4 μηνων κ ίδια cpu/ram

 

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

Πέρυσι η 1+ είχε αναφέρει αν θυμάστε καλά,ότι υπήρχε έλλειψη σε οθόνες και λόγο της μεγάλης ζήτησης,αποφάσισε να βγάλουν ένα βελτιωμένο 1+3, αλλά με οθόνη IPS,και με τον 821 επεξεργαστή...Αλλά τελικά το 1+3Τ,βγήκε με τον βελτιωμένο επεξεργαστή 821,αλλά με την ιδια οθόνη,πράγμα που σημαίνει ότι κορόιδευε τον κόσμο μια χαρά,και από την αρχή έπρεπε να είχαν πει ότι για να σταθούμε απέναντι στον ανταγωνισμό θα βγάλουμε μια καινούργια έκδοση του 1+3,και όχι να ρίχνουν το φταίξιμο σε ελειψη οθονών,και τελικά να βάζουν ακριβώς την ίδια...

Τώρα αν ισχύει η καινούργια συσκευή, πιστεύω η διαφορά θα είναι σχεδιαστική...

Αυτά τα ολίγα σχετικά με πέρυσι...Τώρα περιμένουμε να δούμε τι θα κάνει,μιας και δεν υπάρχει καμία ανακοίνωση από την εταιρία....

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=458371

Μόλις το είδα....Τελικά δεν πρέπει να έχουν σχεδιαστικό κέντρο στην 1+...

Το 5 αντιγραφήiPhone,αν το επόμενο είναι αντιγραφήS8,τότε είναι τραγική σε αυτόν τον τομέα....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα,

Να ρωτήσω έαν το κινητό υποστηρίζει πολλαπλά δακτυλικά αποτυπώματα; Την Τετάρτη το παρέλαβα και ακόμα ψάχνομαι.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο είχε κάνει και πέρυσι....Έβγαλε το 1+3 κ;ι τον Σεπτέμβριο ανακοίνωσε ότι θα βγάλει μια έκδοση με άλλη,οθόνη λόγο έλλειψης από τον προμηθευτή,και για να το ισοφαρίσει θα βάλει μια πιο καινούργια έκδοση του 820...

 

Πέρυσι η 1+ είχε αναφέρει αν θυμάστε καλά,ότι υπήρχε έλλειψη σε οθόνες και λόγο της μεγάλης ζήτησης,αποφάσισε να βγάλουν ένα βελτιωμένο 1+3, αλλά με οθόνη IPS,και με τον 821 επεξεργαστή...Αλλά τελικά το 1+3Τ,βγήκε με τον βελτιωμένο επεξεργαστή 821,αλλά με την ιδια οθόνη,πράγμα που σημαίνει ότι κορόιδευε τον κόσμο μια χαρά,και από την αρχή έπρεπε να είχαν πει ότι για να σταθούμε απέναντι στον ανταγωνισμό θα βγάλουμε μια καινούργια έκδοση του 1+3,και όχι να ρίχνουν το φταίξιμο σε ελειψη οθονών,και τελικά να βάζουν ακριβώς την ίδια...

Τώρα αν ισχύει η καινούργια συσκευή, πιστεύω η διαφορά θα είναι σχεδιαστική...

Αυτά τα ολίγα σχετικά με πέρυσι...Τώρα περιμένουμε να δούμε τι θα κάνει,μιας και δεν υπάρχει καμία ανακοίνωση από την εταιρία....

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=458371

Μόλις το είδα....Τελικά δεν πρέπει να έχουν σχεδιαστικό κέντρο στην 1+...

Το 5 αντιγραφήiPhone,αν το επόμενο είναι αντιγραφήS8,τότε είναι τραγική σε αυτόν τον τομέα....

 

Εδώ που τα λέμε είναι τραγική από την αρχή αλλά έκανε όνομα με φθηνό δυνατό. Τώρα ανέβηκε 50 50 μαζί με τους άλλους και έφτασε να κάνει 50 ευρώ λιγότερο από s8 σκρουτζ. Δεν είναι και η καλύτερη ιδέα να έχεις ένα κινητό που αλλάζει ανά 6μηνο χωρίς τοπικό σέρβις όσο και γρήγορο να είναι το ευρωπαϊκό. Το μεγάλο καλό είναι ότι είναι ακόμα εύκολο σε σκάλισμα, σημαντικό για εμένα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα,

Να ρωτήσω έαν το κινητό υποστηρίζει πολλαπλά δακτυλικά αποτυπώματα; Την Τετάρτη το παρέλαβα και ακόμα ψάχνομαι.

Μπορείς να σκαναρεις όσα δάχτυλα θες. Να φτιάξεις δηλαδή διάφορα προφιλ δακτυλικών αποτυπωμάτων.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να σκαναρεις όσα δάχτυλα θες. Να φτιάξεις δηλαδή διάφορα προφιλ δακτυλικών αποτυπωμάτων.

 

 

σε ποιο σημείο είναι αυτή η επιλογή;

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε ποιο σημείο είναι αυτή η επιλογή;

 

οκ, το βρήκα. Σε ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία ενημέρωση την πέρασε κάνεις? 4.5.13. Δεν αλλάζει κάτι στο changelog αλλά μην έχουν κάνει καμία άλλη χαζομάρα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Περάστηκε η 4.5.13 χωρίς να παρατηρηθεί κάτι περίεργο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Περάστηκε η 4.5.13 χωρίς να παρατηρηθεί κάτι περίεργο.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρωτάω επειδή βλέπω καλη αυτονομία στην 12, μην έχει αλλάξει κάτι προς το χειρότερο και πηγαίνω τζάμπα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω επειδή βλέπω καλη αυτονομία στην 12, μην έχει αλλάξει κάτι προς το χειρότερο και πηγαίνω τζάμπα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν διαπίστωσα κάτι προς το χειρότερο όσον αφορά το θέμα της αυτονομίας σε σχέση με τη 12,αν και είναι νωρίς ακόμη για ασφαλή συμπεράσματα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...