Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόνο εγω θα ξενερώσω άμα βάλουν τον fingerprint sensor πίσω?

 

Ναι, γτ εγώ κάνω προσευχές να είναι απο πίσω. Δεν φαντάζεσαι πως βολεύει...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και μένα δεν θα μου αρέσει αυτό με τον fingerprint. Ναι μεν θα είναι όμορφη συσκευή τύπου Vivo X20 με μεγάλη οθόνη και μικρά bezels, αλλά ο fingerprint στο πίσω μέρος δεν...

Εκτός αν καταφέρουν να τον βάλουν μπροστά πάλι όπως έδειξαν κάποια renders του απλου Mate 10, που παρολο τα μικρά bezels είχε μπροστά σενσορα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες από την Κυριακή το έχω κι εγώ στα χέρια μου.

Δεν έχω ασχοληθεί ακόμα, μόλις βρω λίγο χρόνο θα του περάσω oxygen, root κτλ. να το σετάρω σιγά σιγά:happy:

 

Φλασάρισμα από Hydrogen σε oxygen προτείνεται με sideload ή και από το interface του κινητού (system updates->local update) είναι το ίδιο πράγμα;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες από την Κυριακή το έχω κι εγώ στα χέρια μου.

Δεν έχω ασχοληθεί ακόμα, μόλις βρω λίγο χρόνο θα του περάσω oxygen, root κτλ. να το σετάρω σιγά σιγά:happy:

 

Φλασάρισμα από Hydrogen σε oxygen προτείνεται με sideload ή και από το interface του κινητού (system updates->local update) είναι το ίδιο πράγμα;

 

Με γειες, καλοδουλευτο και ας αργησες λιγακι:lol:

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γτ εγώ κάνω προσευχές να είναι απο πίσω. Δεν φαντάζεσαι πως βολεύει...

 

Λύσε μου μια απορία μιας και λες ότι βολεύει. Όταν έχεις ακουμπήσει στο γραφείο / τραπέζι το κινητό και έρχεται μια ειδοποίηση δεν πρέπει να το πιάσεις να το σηκώσεις για να ακουμπήσεις το δάκτυλο από πίσω στο σενσορα να ξεκλειδώσει για να δεις την ειδοποίηση;

Δεν μπορείς απλά να ακουμπήσεις εμπρός το δάκτυλο και να την δεις . Έχω βρεθεί παλιότερα με το Nexus 6p αυτό το πρόβλημα και με το 3t μου λύθηκε που έχει εμπρός τον σενσορα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όσο μικραίνουν τα bezels, αυτό με τον σενσορα θα είναι ένα πρόβλημα. Υπάρχει φυσικά η επιλογή του να μπει στο πλάι όπως στα Sony, η όταν ωριμάσει αρκετά η τεχνολογία για να ενσωματωθεί στην οθονη.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Λύσε μου μια απορία μιας και λες ότι βολεύει. Όταν έχεις ακουμπήσει στο γραφείο / τραπέζι το κινητό και έρχεται μια ειδοποίηση δεν πρέπει να το πιάσεις να το σηκώσεις για να ακουμπήσεις το δάκτυλο από πίσω στο σενσορα να ξεκλειδώσει για να δεις την ειδοποίηση;

Δεν μπορείς απλά να ακουμπήσεις εμπρός το δάκτυλο και να την δεις . Έχω βρεθεί παλιότερα με το Nexus 6p αυτό το πρόβλημα και με το 3t μου λύθηκε που έχει εμπρός τον σενσορα

 

Μου μοιάζει λίγο ειρωνικός ο τρόπος που γράφει, οπότε αν καταλαβαίνω καλά, κάνει πλάκα...;)

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είναι ειρωνικό, πραγματικά με βολεύει.

 

Εσύ λες για το τραπέζι, εγώ σου λέω για τσέπη που χρειάζεται πίσω δάχτυλο πιο άνετο.

Όταν είχα Samsung μου έπεφτε απ τα χέρια, με απλά λόγια έχει καλύτερο πιάσιμο.

Επίσης στο πισω μέρος μπορείς να δουλέψεις τρία δάχτυλα (δείκτες, μεσαιους, παραμεσους) μπροστά μόνο το μεγάλο.

 

Επίσης όταν το αφήνω στο τραπέζι το γυρνάω ανάποδα οπότε βολεύει και κει

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Με γειες, καλοδουλευτο και ας αργησες λιγακι:lol:

Ευχαριστώ!:D

Η αλήθεια είναι ότι έκανε κανα μήνα να μου'ρθει, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ:p

όλα καλά:D

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για ριχτε μια ματιά και εδώ :

https://www.chrisdcmoore.co.uk/post/oneplus-analytics/

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για ριχτε μια ματιά και εδώ :

https://www.chrisdcmoore.co.uk/post/oneplus-analytics/

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Μπράβο που το έβαλες αλλά το περίεργο που είναι; Αν κάποιος πιστεύει ότι δεν ''παρακολουθείτε'' το κινητό του είτε είναι apple, android, wm,μάλλον δεν ξέρει τι κρατάει στα χέρια του.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by teosard
Link to comment
Share on other sites

Οι φήμες πάντως λένε ότι δεν θα βγει op5t... Tο σχέδιο από το gizmochina είναι το φημολογούμενο OnePlus 6 που ακούγεται ότι θα παρουσιαστεί νωρίτερα (αρχές 2018)...

 

Πέρσι υπήρχε ένα τεράστιο κενό στην αγορά από το Note 7 και πολλές εταιρείες έτρεξαν να το εκμεταλλευτούν όπως η Xiaomi, η OnePlus κτλ και καλά έκαναν κατά τη γνώμη μου.

 

Σημερα τογραψε ο Ζουγκλας. ΕΙμαι σιγουρος οτι ειναι γκουκλομεταφραση, οποτε βραστε όρυζα.

Ομως... Πραγματι δεν διατιθεται πλεον απο την επισημη 1+5 εκτος απο το 6/64 limited edition

 

Το OnePlus 5, η φετινή ναυαρχίδα της εταιρείας είναι ένα περίπου τετράμηνο διαθέσιμη για όσους θέλουν να την αποκτήσουν, αλλά πρόσφατα παρατηρήθηκε ότι δεν υπάρχει πλέον διαθέσιμη στην σελίδα της OnePlus και δεν υπάρχουν πληροφορίες για το αν και πότε θα διατεθεί.

Αυτό οδήγησε στην υπόθεση ότι η OnePlus ετοιμάζεται να ανακοινώσει την ανανεωμένη έκδοση της ναυαρχίδας της, όπως έκανε πέρσι με τα OnePlus 3 και OnePLus 3T.

Αν και έχουν υπάρξει ανεπιβεβαίωτες πληροφορίες που έλεγαν ότι φέτος μάλλον δεν θα δούμε OnePlus 5T και θα πάμε απευθείας στο OnePlus 6 του χρόνου, σήμερα διέρρευσε ένα render που λέγεται ότι ανήκει στο OnePlus 5T.

 

Σύμφωνα με το leak, το OnePlus 5Τ θα έχει κυρτή οθόνη και στις δυο πλευρές, στην ίδια γραμμή με αυτή που ακολουθεί η Samsung στις ναυαρχίδες της. Επιπλέον, γίνεται αναφορά για οθόνη 6 ιντσών με 18:9 aspect ratio και ανάλυση 2160 x 1080 pixels.

 

To Gizmochina, το οποίο μεταδίδει τις παραπάνω πληροφορίες, αναφέρει ότι η επίσημη ανακοίνωση του OnePlus 5T θα γίνει μέσα στον Νοέμβριο. Ωστόσο, ακόμη κάτι τέτοιο δεν είναι βέβαιο και κρατάμε τις απαραίτητες επιφυλάξεις.

 

Αξίζει να αναφέρουμε ότι η OnePlus ανήκει στην κινέζικη BBK Corporation, στην οποία ανήκουν επίσης οι Oppo και Vivo, δύο από τους μεγαλύτερους κατασκευαστές στην Κίνα. Τα OnePlus 3 και 3T έχουν πολλά κοινά στοιχεία σχεδιαστικά με τις αντίστοιχες Oppo και Vivo συσκευές και δεν αποκλείεται το επόμενο OnePlus να μοιάζει κάπως έτσι....

 

http://www.zougla.gr/technology/phones-camera/article/oneplus-aftos-ine-o-diadoxos-tou-oneplus-5

Edited by Leon_94
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο που το έβαλες αλλά το περίεργο που είναι; Αν κάποιος πιστεύει ότι δεν ''παρακολουθείτε'' το κινητό του είτε είναι apple, android, wm,μάλλον δεν ξέρει τι κρατάει στα χέρια του.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είναι τόσο απλό όσο το λες.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Μου μοιάζει λίγο ειρωνικός ο τρόπος που γράφει, οπότε αν καταλαβαίνω καλά, κάνει πλάκα...;)
Την ειρωνια που την βλεπεις; Ουτε εμενα θα με βολευε με τον σενσορα πισω.. :confused:
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο που το έβαλες αλλά το περίεργο που είναι; Αν κάποιος πιστεύει ότι δεν ''παρακολουθείτε'' το κινητό του είτε είναι apple, android, wm,μάλλον δεν ξέρει τι κρατάει στα χέρια του.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Από ότι είδα πάντως μπορείς να το σταματήσεις. Είναι στο μενού και ενεργοποιημένο by default. b281de03cf5294bcea6dc8c373b76955.jpg

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

OnePlus 5 | Galaxy nexus i9250 maguro

OOS | DU 11.2

Kernel : Flash 1.27 | stock

Root MagiskSU

Recovery : Twrp 3.2.0.0 | Twrp 3.2.0.0

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν είναι ειρωνικό, πραγματικά με βολεύει.

 

Εσύ λες για το τραπέζι, εγώ σου λέω για τσέπη που χρειάζεται πίσω δάχτυλο πιο άνετο.

Όταν είχα Samsung μου έπεφτε απ τα χέρια, με απλά λόγια έχει καλύτερο πιάσιμο.

Επίσης στο πισω μέρος μπορείς να δουλέψεις τρία δάχτυλα (δείκτες, μεσαιους, παραμεσους) μπροστά μόνο το μεγάλο.

 

Επίσης όταν το αφήνω στο τραπέζι το γυρνάω ανάποδα οπότε βολεύει και κει

 

Αυτο που λες στο τελος ειναι λιγο ακυρο. Ποιος ειπε οτι δεν μπορεις να φτιαξεις αλλα δαχτυλικα αποτυπωματα αν ο σενσορας ειναι μπροστα?

Οταν το εχεις ακουμπησμενο στο τραπεζι, χωρις να χρειαστει να το σηκωσεις απο αυτο, ανετα μπορεις να εχεις σκαναρει και τον δεικτη και τον αντιχειρα και οποιο αλλο δαχτυλο θες. Στην περιπτωση που εχεις στο χερι το κινητο, ο μπροστινος απλα βολευει πιο πολυ για αντιχειρα.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια στην παρέα. Μένω Γερμανία κ Θέλω να αγοράσω το 8-128 . Προφανώς δεν υπάρχει σε κανένα φυσικό κατάστημα εδω. Και στο official site επίσης τπτ εκτός από το συλλεκτικό το οποιο δεν...! :-P

 

Το βρίσκω στo gearbest και απο ΗΚ warehouse σε σχετικά καλή τιμή αλλιώς από amazon.de

 

Ποιο λέτε να προτιμήσω για πιο γρήγορα και πιο σίγουρα?

 

Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος να ξεχωρίσουμε ποια είναι η ευρωπαϊκή έκδοση με τα OTA updates κλπ?

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια!

Edited by ivoulg
Link to comment
Share on other sites

Αυτο που λες στο τελος ειναι λιγο ακυρο. Ποιος ειπε οτι δεν μπορεις να φτιαξεις αλλα δαχτυλικα αποτυπωματα αν ο σενσορας ειναι μπροστα?

Οταν το εχεις ακουμπησμενο στο τραπεζι, χωρις να χρειαστει να το σηκωσεις απο αυτο, ανετα μπορεις να εχεις σκαναρει και τον δεικτη και τον αντιχειρα και οποιο αλλο δαχτυλο θες. Στην περιπτωση που εχεις στο χερι το κινητο, ο μπροστινος απλα βολευει πιο πολυ για αντιχειρα.

 

Πες μου πως θα ξεκλειδωσεις το κινητό όταν το κρατάς στα χέρια σου με τα άλλα τρία δάχτυλα εκτός του μεγάλου;

Πραγματικά θέλω να το δω αυτό :p

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Πες μου πως θα ξεκλειδωσεις το κινητό όταν το κρατάς στα χέρια σου με τα άλλα τρία δάχτυλα εκτός του μεγάλου;

 

Πραγματικά θέλω να το δω αυτό :p

 

 

 

Συγγνώμη και γιατί πρέπει να χρησιμοποιήσεις άλλο δάχτυλο, υπάρχει λόγος;

Και ο φίλος πιο πάνω σου είπε ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις άλλο δάχτυλο όταν το έχεις στο τραπέζι.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

Πες μου πως θα ξεκλειδωσεις το κινητό όταν το κρατάς στα χέρια σου με τα άλλα τρία δάχτυλα εκτός του μεγάλου;

Πραγματικά θέλω να το δω αυτό :p

Εγω για πάνω στο τραπέζι μίλησα. Αλλά και στην περίπτωση που λες, έχουμε και δεύτερο χερι :p

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Την ειρωνια που την βλεπεις; Ουτε εμενα θα με βολευε με τον σενσορα πισω.. :confused:

 

Ο γραπτός λόγος δεν είναι ίδιος με το προφορικό. Είπα ότι "αν καταλαβαίνω καλά"...

Δεν κατάλαβα καλά λοιπόν. Δεν υπάρχει λόγος να επεκτεινόμαστε αφού το παιδί εξήγησε ότι το εννοούσε.

Link to comment
Share on other sites

Είναι που δεν πήγαινε καλά στις πωλήσεις ...:lol::lol:

Καλημέρα σε όλους !

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να ενεργοποιηθει στη συσκευη το vowifi & volte της cosmote?

εστω και με αλλη rom.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν το υποστηρίζει στον συσκευές μάσκα η cosmote.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...