Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι δεν εννοούσα παράλληλη ταυτόχρονη χρήση...

 

Να ρωτήσω αυτό σημαίνει πως πχ όταν σε καλούν εφαρμογές αναγνώρισης κλήσεων όπως το caller Id δεν δουλεύουν λόγω που θέλουν ταυτόχρονα Ίντερνετ;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Η αλήθεια είναι δεν εννοούσα παράλληλη ταυτόχρονη χρήση...

 

Να ρωτήσω αυτό σημαίνει πως πχ όταν σε καλούν εφαρμογές αναγνώρισης κλήσεων όπως το caller Id δεν δουλεύουν λόγω που θέλουν ταυτόχρονα Ίντερνετ;

https://www.androidcentral.com/use-dual-sim-oneplus-5-avoid-roaming-charges

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το διάβασα αλλά να σου πω δεν κατάλαβα...Αν μπορείτε μια σαφή απάντηση γιατί θέλω να το πάρω...

 

Την ώρα που χτυπάει το τηλέφωνο και στη συνέχεια μιλάω μπορώ παράλληλα να χρησιμοποιώ data και με ποιους τρόπους;;

 

Ένας βασικός λόγος που θέλω android είναι η live αναγνώριση κλήσεων.

 

Αν μπορείτε απαντήστε μου σας Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το διάβασα αλλά να σου πω δεν κατάλαβα...Αν μπορείτε μια σαφή απάντηση γιατί θέλω να το πάρω...

 

Την ώρα που χτυπάει το τηλέφωνο και στη συνέχεια μιλάω μπορώ παράλληλα να χρησιμοποιώ data και με ποιους τρόπους;;

 

Ένας βασικός λόγος που θέλω android είναι η live αναγνώριση κλήσεων.

 

Αν μπορείτε απαντήστε μου σας Ευχαριστω.

Λεει οτι μπορεις να χρησιμοποιεις παραλληλα την μια καρτα για ομιλια και την αλλη για data.

Link to comment
Share on other sites

5)Θέλω να χρησιμοποιήσω dual sim μια sim για κλήσεις και μια για δεδομένα είναι οκ Γι αυτό;

Που λεει οτι θελει να τα κανει παραλληλα?Και γενικα ποιος μιλαει και σερφαρει ταυτοχρονα?

Το ακριβοτερο 8αρι με την νεα εμφανιση που το βρηκες ?

 

Από τα συμφραζόμενα παράλληλα εννοεί ή τουλάχιστον αυτό κατάλαβα.

 

Εγώ, μιλάω και σερφαρω παράλληλα γι αυτό επέλεξα honor 8.

 

διαθέσιμο απο 2 Οκτωβρίου

Όταν λέω ακριβότερο εννοώ απο τα κινεζομαγαζα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 114 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό το διάβασα αλλά να σου πω δεν κατάλαβα...Αν μπορείτε μια σαφή απάντηση γιατί θέλω να το πάρω...

 

Την ώρα που χτυπάει το τηλέφωνο και στη συνέχεια μιλάω μπορώ παράλληλα να χρησιμοποιώ data και με ποιους τρόπους;;

 

Ένας βασικός λόγος που θέλω android είναι η live αναγνώριση κλήσεων.

 

Αν μπορείτε απαντήστε μου σας Ευχαριστω.

 

Όταν μιλάς στη μια κάρτα την άλλη την βγάζει "μη διαθέσιμη" όταν μιλάς data απο wifi μόνο...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά αλλά μου λέει ο ένας και αλλά ο άλλος...

 

Τελικά να μιλάω και να βάζω το συνομιλητή σε ανοιχτή ακρόαση και να τσεκάρω κάτι στο Ίντερνετ γίνεται;;;Δε με νοιάζει από ποια κάρτα απ τις δυο θα τραβάει το θέμα είναι γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά αλλά μου λέει ο ένας και αλλά ο άλλος...

 

Τελικά να μιλάω και να βάζω το συνομιλητή σε ανοιχτή ακρόαση και να τσεκάρω κάτι στο Ίντερνετ γίνεται;;;Δε με νοιάζει από ποια κάρτα απ τις δυο θα τραβάει το θέμα είναι γίνεται;

 

Αν μιλάς απο την σιμ 1 και θες data πάλι απο την σιμ 1 γίνεται.

 

Αν θες data απο την σιμ 2 κατά τα λεγόμενα του άρθρου που ανέβασε ο φίλος λέει γίνεται αν και έχω αμφιβολίες αλλιώς δεν θα ήταν standby αλλά full active...

 

Αν είναι standby θα έχουν και οι δύο κάρτες σήμα αλλά όταν θα σε καλούν στη μια η άλλη θα δείχνει απασχολημένη...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ωραία...

Έστω ότι έχω βάλει και τις δυο sim ορίζοντας η μια να είναι για κλήσεις και η άλλη για data...

 

Με καλούν στην sim που είναι για κλήσεις,,μπορώ να μπω σε ιστοσελίδα;;;Έστω τραβώντας στιγμιαία data από αυτή τη sim μπορώ;;;

 

Εφαρμογές όπως το Greek caller I'd θα δουλεύουν λόγω που χρειάζεται η αποστολή δεδομένων την ώρα της κλήσης;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία...

Έστω ότι έχω βάλει και τις δυο sim ορίζοντας η μια να είναι για κλήσεις και η άλλη για data...

 

Με καλούν στην sim που είναι για κλήσεις,,μπορώ να μπω σε ιστοσελίδα;;;Έστω τραβώντας στιγμιαία data από αυτή τη sim μπορώ;;;

 

Εφαρμογές όπως το Greek caller I'd θα δουλεύουν λόγω που χρειάζεται η αποστολή δεδομένων την ώρα της κλήσης;

Θα το τσεκαρω αύριο και θα σου πω σίγουρα.Παντως δεν νομίζω να μένει χωρίς data κατά την διάρκεια της κλήσης

 

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με δεδομένο πάντα ότι το κινητό είναι standby βάση του kimovil και gsmarena, έστω οτι μιλάς στην κάρτα 1 και θες να κάνεις χρήση δεδομένων απο την δεύτερη κάρτα δεν μπορείς.

Αν μιλάς στην κάρτα 1 και θες δεδομένα πάλι απο την κάρτα 1 γίνεται, με την προϋπόθεση οτι στο επιτρέπει ο πάροχος σου (Vodafone και cosmote κανένα πρόβλημα).

 

Αν μιλάς στην κάρτα 1 και σε καλέσουν στη κάρτα 2 θα φαίνεσαι απασχολημένος και θα σου έρχεται sms.

 

Τώρα αν για οποιονδήποτε λόγο θες να είναι ενεργές και οι δύο κάρτες με οποιονδήποτε συνδυασμό χρειάζεσαι dual sim full active...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά αλλά μου λέει ο ένας και αλλά ο άλλος...

 

Τελικά να μιλάω και να βάζω το συνομιλητή σε ανοιχτή ακρόαση και να τσεκάρω κάτι στο Ίντερνετ γίνεται;;;Δε με νοιάζει από ποια κάρτα απ τις δυο θα τραβάει το θέμα είναι γίνεται;

 

Με διαφορετικές SIM δεν γίνεται, το δοκίμασα πριν λίγο. Η δεύτερη SIM βγάζει θαυμαστικό.

 

http://i68.tinypic.com/rlvsd3.jpg

 

Με τα data και την φωνή στην ίδια SIM γίνεται, απλά δεν θα έχεις 4G

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Με διαφορετικές SIM δεν γίνεται, το δοκίμασα πριν λίγο. Η δεύτερη SIM βγάζει θαυμαστικό.

 

http://i68.tinypic.com/rlvsd3.jpg

 

Με τα data και την φωνή στην ίδια SIM γίνεται, απλά δεν θα έχεις 4G

Να το ρωτησω με σαφηνεια αλλη μια φορα...

Εχω βαλει δυο sim...Τη sim1 και τη sim 2...

Εχω ορισει στην 1 να μιλαω και στη 2 να χρησιμοποιω δεδομενα...

Με καλουν στην 1 και ξεκιναω να μιλω...

Μπορω ταυτοχρονα να μπω στο ιντερνετ??Ανεξαρτητα απο που θα τραβηξει τα δεδομενα...

Θα μπω???

Η επειδη εχω ορισει να τραβαει δεδομενα απ τη 2 δε θα δοκιμασει να τραβηξει καν απ την 1??

 

Υ.Γ.Ρωτησα για το greek caller id γιατι ενω σε καλουν συνδεεται να βρει τον αριθμο αυτου που καλει...

Link to comment
Share on other sites

Να το ρωτησω με σαφηνεια αλλη μια φορα...

Εχω βαλει δυο sim...Τη sim1 και τη sim 2...

Εχω ορισει στην 1 να μιλαω και στη 2 να χρησιμοποιω δεδομενα...

Με καλουν στην 1 και ξεκιναω να μιλω...

Μπορω ταυτοχρονα να μπω στο ιντερνετ??Ανεξαρτητα απο που θα τραβηξει τα δεδομενα...

Θα μπω???

Η επειδη εχω ορισει να τραβαει δεδομενα απ τη 2 δε θα δοκιμασει να τραβηξει καν απ την 1??

 

Υ.Γ.Ρωτησα για το greek caller id γιατι ενω σε καλουν συνδεεται να βρει τον αριθμο αυτου που καλει...

 

Αν έχεις δεδομένα στη 2 δεν μπορεί σε καμία περίπτωση να συνδεθεί για δεδομένα στην 1, οπότε η απάντηση είναι ότι στην περίπτωση αυτή δεν θα έχεις δεδομένα κατά την διάρκεια της κλήσης.

Αν φωνή και δεδομένα είναι στην 1 δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το δοκιμασα και εγω.Αν εχεις ορισει την 1 για κλησεις και την 2 για δεδομενα οταν πραγματοποιηται κληση στην 1 δεν εχεις καθολου data στο κινητο γιατι απενεργοποιείται η 2.
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να δοκιμάσει κάποιος το αντίθετο; Αν σε καλούν στην 2 και στην 1 έχεις ανοιχτά δεδομένα, απενεργοποιείται η 1;
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να δοκιμάσει κάποιος το αντίθετο; Αν σε καλούν στην 2 και στην 1 έχεις ανοιχτά δεδομένα, απενεργοποιείται η 1;

To ιδιο γινεται το δοκιμασα αν σε καλουν στην 2 καρτα τα δεδομενα κλεινουν στην 1

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια...

 

Μια τελευταια ερωτηση usb type c και fast charger της belkin που εχω θα κανει γρηγορη φορτιση και στο συγκριμενο?

Link to comment
Share on other sites

Να το ρωτησω με σαφηνεια αλλη μια φορα...

Εχω βαλει δυο sim...Τη sim1 και τη sim 2...

Εχω ορισει στην 1 να μιλαω και στη 2 να χρησιμοποιω δεδομενα...

Με καλουν στην 1 και ξεκιναω να μιλω...

Μπορω ταυτοχρονα να μπω στο ιντερνετ??Ανεξαρτητα απο που θα τραβηξει τα δεδομενα...

Θα μπω???

Η επειδη εχω ορισει να τραβαει δεδομενα απ τη 2 δε θα δοκιμασει να τραβηξει καν απ την 1??

 

Υ.Γ.Ρωτησα για το greek caller id γιατι ενω σε καλουν συνδεεται να βρει τον αριθμο αυτου που καλει...

 

Νομίζω ότι στο έχω απαντήσει ήδη 4 φορές, Όχι...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παιδια...

 

Μια τελευταια ερωτηση usb type c και fast charger της belkin που εχω θα κανει γρηγορη φορτιση και στο συγκριμενο?

Όχι!! Dash Charge μονο με μαμα φορτιστή,μαμα καλώδιο!
Link to comment
Share on other sites

Με καλούν στην sim που είναι για κλήσεις,,μπορώ να μπω σε ιστοσελίδα;;;
Μιλας και σερφαρεις ταυτοχρονα;
Link to comment
Share on other sites

Μιλας και σερφαρεις ταυτοχρονα;
Πολλες φορες ενω μιλαω για λογους δουλειας μπορει να χρειαστει να τσεκαρω κατι online...

 

Αν μπορει καποιος να τσεκαρε την εφαρμογη greek caller id η καποια παρομοια αν δουλευει...Ειναι πολυ χρησιμο οταν σε καλουν απο αγνωστο αριθμο να συνδεεται και να σου βρισκει ποιος ειναι...και συμφωνα με αυτα που λενε τα παιδια μαλλον δε θα λειτουργει.

Link to comment
Share on other sites

Πολλες φορες ενω μιλαω για λογους δουλειας μπορει να χρειαστει να τσεκαρω κατι online...

 

Αν μπορει καποιος να τσεκαρε την εφαρμογη greek caller id η καποια παρομοια αν δουλευει...Ειναι πολυ χρησιμο οταν σε καλουν απο αγνωστο αριθμο να συνδεεται και να σου βρισκει ποιος ειναι...και συμφωνα με αυτα που λενε τα παιδια μαλλον δε θα λειτουργει.

 

 

Δώσε link γιατί νομίζω έχει 2-3

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Πολλες φορες ενω μιλαω για λογους δουλειας μπορει να χρειαστει να τσεκαρω κατι online...

 

Αν μπορει καποιος να τσεκαρε την εφαρμογη greek caller id η καποια παρομοια αν δουλευει...Ειναι πολυ χρησιμο οταν σε καλουν απο αγνωστο αριθμο να συνδεεται και να σου βρισκει ποιος ειναι...και συμφωνα με αυτα που λενε τα παιδια μαλλον δε θα λειτουργει.

 

Όπως είπαμε αν έχεις φωνή και data στην ίδια sim θα δουλεύει (απλά σε αυτη την περίπτωση η σύνδεση δεν θα είναι 4G, αλλά Η+)

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπαμε αν έχεις φωνή και data στην ίδια sim θα δουλεύει (απλά σε αυτη την περίπτωση η σύνδεση δεν θα είναι 4G, αλλά Η+)
Αρα με λίγα λόγια ο μόνος τρόπος για να έχω συγκεκριμένου τύπου εφαρμογή η οποία με βολεύει πολύ είναι να έχω μόνο μια sim στο τηλέφωνο...Κριμα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...