Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά. Καποιο tempered που να καλύπτει όλη την οθόνη του s8? Επισης το Whitestone dome glass τι είναι?

Το Dome είναι tempered, και από ότι κατάλαβα είναι το μοναδικό που εφαρμόζει τέλεια. Εγώ που το έχω είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Έχω ένα θέμα, έχω πάρει το Dome και την Caseology Vault II. όταν έβαλα το Dome φάνηκε να το έβαλα τέλεια (μετά κατάλαβα ότι ίσως είναι 1 χιλιοστό πιο δεξιά). Περίμενα 24 ώρες και μετά έβαλα πρώτη φορά την θήκη. Την επόμενη μέρα παρουσιάστηκε το πρόβλημα. Από την δεξιά μεριά η θήκη μάλλον σπρώχνει το τζάμι και δημιουργούνται (κάτι σαν) φουσκάλες. Αν βγάλω την θήκη επανέρχεται κανονικά και δεν φαίνεται τπτ. Να φοβάμαι ότι μπορεί να μου δημιουργήσει μόνιμες φουσκάλες και τελικά θα φύγει από την θέση του; μπορώ να κάνω κάτι άλλο για να μην τα βγάζει (δηλαδή αν το βάλω κι άλλο στο UV θα βοηθήσει;); Το έχει παρουσιάσει σε κάποιον άλλον;

 

Καμιά ιδέα; Μήπως η μόνη λύση είναι να το βγάλω και να το ξαναβάλω με την δεύτερη κόλα; Αν ναι τι μπορώ να χρησιμοποιήσω για να καθαρίσω την οθόνη καθώς τα υγρά μαντηλάκια τα χρησιμοποίησα ήδη;

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το Dome είναι tempered, και από ότι κατάλαβα είναι το μοναδικό που εφαρμόζει τέλεια. Εγώ που το έχω είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

 

 

Καμιά ιδέα; Μήπως η μόνη λύση είναι να το βγάλω και να το ξαναβάλω με την δεύτερη κόλα; Αν ναι τι μπορώ να χρησιμοποιήσω για να καθαρίσω την οθόνη καθώς τα υγρά μαντηλάκια τα χρησιμοποίησα ήδη;

 

Δεν ξέρω τον λόγο που έχει δύο κόλλες μέσα.

Πάντως με τίποτα δεν μπορείς να καθαρίσεις το τζαμακι από την κόλλα που είδη έχει και να το ξανά βάλεις.

 

Αν το ξυλωσεις πάει για πέταμα.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τον λόγο που έχει δύο κόλλες μέσα.

Πάντως με τίποτα δεν μπορείς να καθαρίσεις το τζαμακι από την κόλλα που είδη έχει και να το ξανά βάλεις.

 

Αν το ξυλωσεις πάει για πέταμα.

 

Η δεύτερη κόλλα είναι σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά κατά την εγκατάσταση και πριν την χρήση UV. αλλά δεν ήξερα ότι δεν καθαρίζει το τζαμάκι. Με αυτές τις φουσκάλες δεν μπορώ να κάνω κάτι δηλαδή; ή τις ανέχομαι ή δεν βάζω θήκη.

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη κόλλα είναι σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά κατά την εγκατάσταση και πριν την χρήση UV. αλλά δεν ήξερα ότι δεν καθαρίζει το τζαμάκι. Με αυτές τις φουσκάλες δεν μπορώ να κάνω κάτι δηλαδή; ή τις ανέχομαι ή δεν βάζω θήκη.

 

Δοκίμασα να περάσω whitestone Dome glass 2 φορές.

Και με την πρώτη κατασκευή και με την νέα την δεύτερη.

Και στις δύο δοκιμές άφησε μια την πρώτη φορά και δύο την δεύτερη φορά πολύ μικρές φουσκαλες.

Έκανα όλη την διαδικασία σωστά και προσεκτικά.

Πέρασα και της δύο φορές την λάμπα από πάνω όπως λένε οι οδηγίες.

Οι φουσκαλες παρέμειναν και τις 2 φορές.

Βγάζοντας και το δεύτερο τζάμι δοκίμασα να το καθαρίσω και να το ξανά περάσω.

Με νερό ζεστό κρύο χλιαρό.

Με βαμβάκι.

Με μαλακό σφουγγαράκι και καθαριστικό πιάτων.

Τίποτα δεν αφαιρεί 100% την κόλλα αφού γίνουν όλα τα βήματα τοποθέτησης.

Γίνεται ένα σώμα με το τζάμι.

Κατάφερα να αφαιρέσω αρκετή κόλλα αλλά ανά σημεία υπήρχε ακόμα.

Δηλαδή σε καμία περίπτωση δεν γινόταν τελείως διάφανο για να τοποθετήσω δεύτερη φορά το ίδιο τζαμακι.

 

Επέστρεψα στην σιγουριά της ScreenKnight των 4 ευρώ που δεν ξεκκολαει και με καμία θήκη.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Η δεύτερη κόλλα είναι σε περίπτωση που κάτι δεν πάει καλά κατά την εγκατάσταση και πριν την χρήση UV. αλλά δεν ήξερα ότι δεν καθαρίζει το τζαμάκι. Με αυτές τις φουσκάλες δεν μπορώ να κάνω κάτι δηλαδή; ή τις ανέχομαι ή δεν βάζω θήκη.
Πριν το curing process καθαρίζει μια χαρά.

Στη δεύτερη φορά έκανα 3 προσπάθειες για να το πετύχω.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που λέτε για το dome είναι λίγο επίφοβη διαδικασία, και δεν είναι και λίγα τα χρήματα που δίνεις για αυτό.

Μετά από πολλές δοκιμές από τζαμάκια (3d, 4d κτλ) όλα μου έκαναν κενό στη μέση με αποτέλεσμα να μην έχει απόκριση η οθόνη ή με την εφαρμογή μιας θήκης να μου το πετάει το τζαμάκι. Οπότε έμεινα στην επιλογή ενός hybrid screen protector full body της 3MK. Εύκολη εφαρμογή και αν σου μείνουν φουσκαλίτσες μετά από 1 μέρα εξαφανίζονται.

Άν θέλει κάποιος μπορεί να το δει εδώ https://www.youtube.com/watch?v=8GhM_6kqVDw

Μετά από 3 βδομάδες είμαι πολύ ευχαριστημένη. Σίγουρα ένας φόβος υπάρχει για πέσιμο και σπάσιμο αλλά.. από το ολότενα

http://mice.re4ction.org/wp-content/uploads/2015/10/asusrog.jpg

Το τέρας μου: ASUS ROG GL752VW T4108D Core i7 6700HQ / 4x 2.60GHz / NVIDIA GeForce GTX 960M / 8GB DDR4 / SSD 850 EVO mSATA 250GB

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που λέτε για το dome είναι λίγο επίφοβη διαδικασία, και δεν είναι και λίγα τα χρήματα που δίνεις για αυτό.

Μετά από πολλές δοκιμές από τζαμάκια (3d, 4d κτλ) όλα μου έκαναν κενό στη μέση με αποτέλεσμα να μην έχει απόκριση η οθόνη ή με την εφαρμογή μιας θήκης να μου το πετάει το τζαμάκι. Οπότε έμεινα στην επιλογή ενός hybrid screen protector full body της 3MK. Εύκολη εφαρμογή και αν σου μείνουν φουσκαλίτσες μετά από 1 μέρα εξαφανίζονται.

Άν θέλει κάποιος μπορεί να το δει εδώ https://www.youtube.com/watch?v=8GhM_6kqVDw

Μετά από 3 βδομάδες είμαι πολύ ευχαριστημένη. Σίγουρα ένας φόβος υπάρχει για πέσιμο και σπάσιμο αλλά.. από το ολότενα

 

Μου φάνηκε πολύ εύκολη η εφαρμογή του Dome με την πρώτη. αρκεί να παρακολουθήσεις τις οδηγίες 2-3 φορές πριν το προσπαθήσεις. το πιο σημαντικό είναι να είναι σε ίσια επιφάνεια.

Εμένα μου κάνει αυτό το μικρό πρόβλημα λόγω της θήκης. Ίσως αν ήμουν λίγο πιο προσεκτικός να μην είχα θέμα. Πάντως και με θήκη και χωρίς η απόκριση είναι τέλεια.

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχετε να προτείνεται καμιά slim θήκη; Όλες όσες δοκίμασα είναι "ψηλές" και μου τινάζουν το tempered glass...
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση ρε παιδια,εαν αγορασουμε τις γνησιες ζελατινες της samsung και ομορφα με ενα ψαλιδακι κοψουμε ελαχιστα τις 4 γωνιες δεν θα μπει η spigen rugged armor?
Link to comment
Share on other sites

Τσεκαρε τη thin fit της Spigen.

 

Την δοκίμασες; Γιατί νομίζω ούτε αυτην κάνει, έτσι τουλάχιστον όπως την βλέπω απο τις φωτο...

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα, έχω πάρει το Dome και την Caseology Vault II. όταν έβαλα το Dome φάνηκε να το έβαλα τέλεια (μετά κατάλαβα ότι ίσως είναι 1 χιλιοστό πιο δεξιά). Περίμενα 24 ώρες και μετά έβαλα πρώτη φορά την θήκη. Την επόμενη μέρα παρουσιάστηκε το πρόβλημα. Από την δεξιά μεριά η θήκη μάλλον σπρώχνει το τζάμι και δημιουργούνται (κάτι σαν) φουσκάλες. Αν βγάλω την θήκη επανέρχεται κανονικά και δεν φαίνεται τπτ. Να φοβάμαι ότι μπορεί να μου δημιουργήσει μόνιμες φουσκάλες και τελικά θα φύγει από την θέση του; μπορώ να κάνω κάτι άλλο για να μην τα βγάζει (δηλαδή αν το βάλω κι άλλο στο UV θα βοηθήσει;); Το έχει παρουσιάσει σε κάποιον άλλον;

 

Update αν τύχει και σε κάποιον άλλον.

Το έβγαλα από την θήκη λίγο να ηρεμήσει και μετά ξαναπέρασα 2-3 φορές το UV light πιέζοντας ταυτοχρόνως το σημείο με τις φουσκάλες μέχρι να μην φαίνεται τίποτα. Πλέον είναι σαν την πρώτη μέρα που το πέρασα. Φαίνεται η κόλλα δεν είχε στεγνώσει όσο έπρεπε και μου έβγαζε αυτό το φαινόμενο.

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Guys μπορεί να έχει ειπωθεί ήδη αλλά το tempered της spigen κάνει απίστευτη εφαρμογή!!!! Το προτείνω 100% !
Link to comment
Share on other sites

Guys μπορεί να έχει ειπωθεί ήδη αλλά το tempered της spigen κάνει απίστευτη εφαρμογή!!!! Το προτείνω 100% !

 

Εμενα μετα απο λιγο καιρο ξεκινησε να βαζει σκονες απο τα πλαινα μερη.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ερωτηση ρε παιδια,εαν αγορασουμε τις γνησιες ζελατινες της samsung και ομορφα με ενα ψαλιδακι κοψουμε ελαχιστα τις 4 γωνιες δεν θα μπει η spigen rugged armor?

 

Δεν θα έχεις το αποτέλεσμα που θέλεις. Η καλύτερη λύση είναι να αγοράσεις την

που είναι case friendly και κουμπώνει τέλεια με τις αντίστοιχες θήκες της Spigen.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει δοκιμάσει κανείς προστασία οθόνης της Spigen μαζι με Spigen θήκη;

Για αυτην εδω λεω που κανει υγρή τοποθέτηση!

 

https://spaceboy.io/store/spigen-neo-flex-571fl21770-samsung-galaxy-s8-plus-premium-screen-protector/

Link to comment
Share on other sites

Με 10€ πηρα την original ( ET-FG955CTEGWW ). Το καλο ειναι οτι εχει 2 ζελατινες το κουτι μεσα.

Την κεντράρισα με την πρωτη.

Άρχοντας. Γλιστράει , λες και είναι το τζαμάκι

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Με 10€ πηρα την original ( ET-FG955CTEGWW ). Το καλο ειναι οτι εχει 2 ζελατινες το κουτι μεσα.

Την κεντράρισα με την πρωτη.

Άρχοντας. Γλιστράει , λες και είναι το τζαμάκι

 

Το θέμα είναι αν την πετάει η θήκη της Spigen....

και εγώ 10€ θα την πάρω, και επειδή είναι υγρή τοποθέτηση την πας όπως θες μέχρι να κάτσει ακριβώς!

Link to comment
Share on other sites

και εγω την μεμβρανη samsung εχω βαλει με την θηκη nillkin tpu,δεν μου την εχει σπρωξει μεχρι στιγμης!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιδιά εχει δοκιμάσει κανείς προστασία οθόνης της Spigen μαζι με Spigen θήκη;

Για αυτην εδω λεω που κανει υγρή τοποθέτηση!

 

https://spaceboy.io/store/spigen-neo-flex-571fl21770-samsung-galaxy-s8-plus-premium-screen-protector/

 

Ναι, συνδυάζονται άψογα η συγκεκριμένη ζελατίνα με τις θήκες της spigen. Στην τοποθέτηση πρώτα βάζεις τη θήκη και μετά τη ζελατίνα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προχθες ολως τυχαιως πηρε το ματι μου μια προσφορα που ειχε το e-shop στα ακουστικα τα akg του S8 τα εχει και για ακομη 3 μερες στα 11,90 ευρω, οποτε τα αγορασα και σημερα το απογευμα τα δοκιμασα βεβαια εγω δεν εχω το S8 αλλα εχω παραμεινει στο S7 G930F, Μου αρεσαν πολυ αλλα με ψιλοαπαγοητευσαν τα μπασα εχουν πολυ καλη δυναμικη dynamic range πολυ καλο S/N ratio αλλα απο μπασα δεν εμεινα ευχαριστημενος βεβαια το S7 δεν εχει τα τεχνικα χαρακτηριστικα στον ηχο που εχει το S8 αλλα και μ'αυτα που εχει επρεπε να εχουν καλυτερη αποδοση πειτε μου την γνωμη σας οσοι κατεχετε απο ηχο και βοηθηστε να καταλαβω τι δεν παει καλα ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

Προχθες ολως τυχαιως πηρε το ματι μου μια προσφορα που ειχε το e-shop στα ακουστικα τα akg του S8 τα εχει και για ακομη 3 μερες στα 11,90 ευρω, οποτε τα αγορασα και σημερα το απογευμα τα δοκιμασα βεβαια εγω δεν εχω το S8 αλλα εχω παραμεινει στο S7 G930F, Μου αρεσαν πολυ αλλα με ψιλοαπαγοητευσαν τα μπασα εχουν πολυ καλη δυναμικη dynamic range πολυ καλο S/N ratio αλλα απο μπασα δεν εμεινα ευχαριστημενος βεβαια το S7 δεν εχει τα τεχνικα χαρακτηριστικα στον ηχο που εχει το S8 αλλα και μ'αυτα που εχει επρεπε να εχουν καλυτερη αποδοση πειτε μου την γνωμη σας οσοι κατεχετε απο ηχο και βοηθηστε να καταλαβω τι δεν παει καλα ευχαριστω.
Μήπως με 11,90 δεν είναι τα γνήσια; Παραείναι φθηνά για τα AKG που έχει μέσα η συσκευασία. Έχω πάντως που τα έχω με το s8 plus είμαι πολύ ευχαριστημένος με τα μπάσα!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προφανώς δεν είναι αυθεντικά τα ακουστικά. 3 φορές έχω πάρει ακουστικά από το eShop και τις 3 αν έβαζες μπανάνα μπροστά τους θα την δάγκωναν.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...