Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω πάρει ένα τζαμακι από το eshop 8,90 τύπου μάσκας και δείχνει εξαιρετικό για τις πρώτες ώρες κανένα πρόβλημα στην αφή δεν ξέρω βέβαια πόσο θα αντέξει γιατί έχει λίγη κόλα γύρω γύρω

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

δεν κανει θα το πεταξεις μονος σου
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γιατί το λες αυτό θα ξεκολλήσει μόνο του;

 

Τώρα κατάλαβα ότι έχει τεράστιο rainbow effect από πάνω μέχρι κάτω

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

εγω που ειχα παρει της nilkin δεν εκανε κανενα effect αλλα δεν καθησε σωστα το γυαλι (το πεταξε κατω αριστερα)

εχει δοκιμασει κανεις τη θηκη της pitaka https://www.ipitaka.com/products/magcase-for-samsung-galaxy-s8?variant=34210811218 ?

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Απλά πρόσεξε να μην μπει πολύ κάτω γιατί μετά δεν θα μπαίνουν θήκες. Το δικό μου ήθελε πιστεύω ένα κλικ πάνω. Προς το παρόν με την θήκη της samsung δεν έχω θέμα αλλά με την x-doria που περιμένω πιθανόν να έχω.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεύτερη αποτυχημένη προσπάθεια.

Με την καινούρια συσκευασία Dome glass αυτή τη φορά.

Όλα κατά γράμμα και μου άφησε κάτω αριστερά στο bezel 2 μικρές φουσκαλες.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη αποτυχημένη προσπάθεια.

Με την καινούρια συσκευασία Dome glass αυτή τη φορά.

Όλα κατά γράμμα και μου άφησε κάτω αριστερά στο bezel 2 μικρές φουσκαλες.

Κι εγώ είχα μια κάτω αλλά το άφησα κάνα 5λεπτο πριν βάλω το uv και εξαφανίστηκε μόνη της.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα μια κάτω αλλά το άφησα κάνα 5λεπτο πριν βάλω το uv και εξαφανίστηκε μόνη της.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάπου τόσο χρόνο το άφησα και εγώ αλλά τίποτα.

Φυσικά το είχα ξαναδεί το έργο και δεν είχα ελπίδα ότι θα φύγει..

Ευτυχώς τώρα είναι εκτός οθόνης.

Ενώ το πρώτο κάπου στην μέση της οθόνης.

Δεν μπορώ να το βλέπω φυσικά και είναι θέμα χρόνου να το ξυλωσω.

Να μείνει γυμνό και ας πουληθεί ένα κατοσταρικο κάτω από τα άψογα όταν έρθει η ώρα.

Αγανάκτησα πραγματικά.

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τα 50€ που θα δώσεις καταρχάς στο dome, αν τα κόψεις από την τιμή πώλησης για τις μικρές φθορές που θα γίνουν (στα πλαίσια νορμάλ χρήσης) θα το πουλήσεις ακόμα πιο γρήγορα :lol:

Καταλαβαίνω ότι κάποιοι θέλουν τις συσκευές χωρίς καθόλου γρατσουνιές, με γυαλιά θήκες κλπ.

Μαγκιά τους, κι εγώ έτσι έκανα πριν 5-6 χρόνια.

Πλέον απλά χρησιμοποιώ τις συσκευές ως έχουν και τις απολαμβάνω στο μέγιστο. Δεν τις περνάω κάτω από λάμπα με σβηστη οθόνη ψάχνοντας σημάδια, οπότε δεν με ενδιαφέρει καν :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα 50€ που θα δώσεις καταρχάς στο dome, αν τα κόψεις από την τιμή πώλησης για τις μικρές φθορές που θα γίνουν (στα πλαίσια νορμάλ χρήσης) θα το πουλήσεις ακόμα πιο γρήγορα :lol:

Καταλαβαίνω ότι κάποιοι θέλουν τις συσκευές χωρίς καθόλου γρατσουνιές, με γυαλιά θήκες κλπ.

Μαγκιά τους, κι εγώ έτσι έκανα πριν 5-6 χρόνια.

Πλέον απλά χρησιμοποιώ τις συσκευές ως έχουν και τις απολαμβάνω στο μέγιστο. Δεν τις περνάω κάτω από λάμπα με σβηστη οθόνη ψάχνοντας σημάδια, οπότε δεν με ενδιαφέρει καν :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Έχεις ένα δίκιο ναι.

Αλλά, εγώ προσωπικά κρατάω της συσκευές μου καινούργιες (εξωτερικά τουλάχιστον) πρώτον γιατί δεν αντέχω στην ιδέα ότι έχει σημάδι μικρότερο του χιλιοστου και δεύτερον για λόγους μετά πώλησης.

Όχι κάτω από λάμπα, κάτω από προβολέα τις ελέγχω αν τύχει να πάρω καμιά φορά μεταχειρισμενο.

Συνήθως ανταλλάσω αγοράζω από ανθρώπους που ξέρω ότι είναι άρρωστοι σαν εμένα.

 

Προσπαθώ να το κόψω αυτό αλλά χωρίς θετικό αποτέλεσμα.

Δύο μέρες το είχα χωρίς καμία προστασία στην οθόνη και το δούλευα μόνο στο σπίτι κανονικά.

 

Δουλειά και έξω μόνο κάποιες κλήσεις.

 

S7 edge και s8 plus, μπορεί η οθόνη να κάνει την λεγόμενη αραχνια μόνο με το βλέμμα.

Οοοοσο προσεκτικός και να είσαι την αραχνια θα την κάνεις!

 

Αν καθόταν όπως στα άλλα παιδιά το Dome glass θα ήταν το ιδανικό για μένα.

Αλλά...

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Τα 50€ που θα δώσεις καταρχάς στο dome, αν τα κόψεις από την τιμή πώλησης για τις μικρές φθορές που θα γίνουν (στα πλαίσια νορμάλ χρήσης) θα το πουλήσεις ακόμα πιο γρήγορα :lol:

Καταλαβαίνω ότι κάποιοι θέλουν τις συσκευές χωρίς καθόλου γρατσουνιές, με γυαλιά θήκες κλπ.

Μαγκιά τους, κι εγώ έτσι έκανα πριν 5-6 χρόνια.

Πλέον απλά χρησιμοποιώ τις συσκευές ως έχουν και τις απολαμβάνω στο μέγιστο. Δεν τις περνάω κάτω από λάμπα με σβηστη οθόνη ψάχνοντας σημάδια, οπότε δεν με ενδιαφέρει καν :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Σωστός όμως πάντα υπάρχει ένα "αλλά".

Αλλά αν το τζαμακι σε σώσει από ένα σπάσιμο οθόνης??? Τότε δεν μιλάμε για σημαδάκι αλλά για καταστροφή.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σωστός όμως πάντα υπάρχει ένα "αλλά".

Αλλά αν το τζαμακι σε σώσει από ένα σπάσιμο οθόνης??? Τότε δεν μιλάμε για σημαδάκι αλλά για καταστροφή.....

Τι αν...

3 πτώσεις έχει φάει το δικό μου!

Η μία με την οθόνη σε μεταλικό πόδι γραφείου. Δεν έπαθε το παραμικρό, και ευτυχώς που φόραγε το Dome.

Sorry αλλά δεν πρόκειται σε συσκευή premium να σκεφτώ δευτερόλεπτο το 50άρικο και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω όλα τα παιδια που χάνουν τόσα χρήματα με τόσες δοκιμές όταν υπάρχει η συγκεκριμένη λύση.

@kountoura, το συγκεκριμένο γυαλί το έχω βάλει από το Ιουλιο, Αυγουστο αν δεν απατώμαι, με τη πρώτη φορά.

Εννοείται χωρις bubbles κλπ.

Αυτό που πρόσεξα περισσότερο από όλα ήταν το να έχω επιφάνεια που να μην έχει μα καθόλου σκόνη, το να καθαρίσω το κινητό με τα wipes και να το στεγνώσω και μετά μέχρι αηδίας με τα dust remover sticks, και εννοείται σε όλη τη διαδικασία να ειναι κλειστό, και τελος, αφού αδειάσει η κόλλα στο display και ειναι μια μεγάλη σταγόνα στο κέντρο (ή όσο κέντρο γίνεται), η οθόνη να κατέβει γρήγορα αλλά όχι βάρβαρα.

Αν αυτά τα κάνεις σωστά (και το ξέρω, δεν είναι λίγα), δεν θα υπάρξει πρόβλημα.

Κάτι ακόμα :

Δεν πιέζεις την οθόνη από την ωρα που πέφτει στη κόλα, περιμένεις να δεις ότι έχει περάσει η κόλλα παντού (και δεν σε απασχολεί αν λίγη φύγει στα άκρα), και αν δεν τελειώσεις το πρώτο curation process με το uv light - με την ησυχία σου, μην ασχοληθείς να το βγάλεις από τη θηκη.

 

Μετά τα γνωστά.. καθάρισμα, σκούπισμα, uv light, repeat.

 

Εγώ έτσι το έκανα και είναι ακόμα και τωρα αγρατζούνιστο και φοβερό στην αφή.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Για αυτό το λόγω όταν το αγοράζεις καινούριο κάνεις μια ασφάλεια με 22 ευρώ στην generali κ ησυχάζεις από όλα για ένα χρόνο . Ούτε θήκες ούτε τζάμια ούτε άγχος.
Link to comment
Share on other sites

Τι αν...

3 πτώσεις έχει φάει το δικό μου!

Η μία με την οθόνη σε μεταλικό πόδι γραφείου. Δεν έπαθε το παραμικρό, και ευτυχώς που φόραγε το Dome.

Sorry αλλά δεν πρόκειται σε συσκευή premium να σκεφτώ δευτερόλεπτο το 50άρικο και ειλικρινά δεν καταλαβαίνω όλα τα παιδια που χάνουν τόσα χρήματα με τόσες δοκιμές όταν υπάρχει η συγκεκριμένη λύση.

@kountoura, το συγκεκριμένο γυαλί το έχω βάλει από το Ιουλιο, Αυγουστο αν δεν απατώμαι, με τη πρώτη φορά.

Εννοείται χωρις bubbles κλπ.

Αυτό που πρόσεξα περισσότερο από όλα ήταν το να έχω επιφάνεια που να μην έχει μα καθόλου σκόνη, το να καθαρίσω το κινητό με τα wipes και να το στεγνώσω και μετά μέχρι αηδίας με τα dust remover sticks, και εννοείται σε όλη τη διαδικασία να ειναι κλειστό, και τελος, αφού αδειάσει η κόλλα στο display και ειναι μια μεγάλη σταγόνα στο κέντρο (ή όσο κέντρο γίνεται), η οθόνη να κατέβει γρήγορα αλλά όχι βάρβαρα.

Αν αυτά τα κάνεις σωστά (και το ξέρω, δεν είναι λίγα), δεν θα υπάρξει πρόβλημα.

Κάτι ακόμα :

Δεν πιέζεις την οθόνη από την ωρα που πέφτει στη κόλα, περιμένεις να δεις ότι έχει περάσει η κόλλα παντού (και δεν σε απασχολεί αν λίγη φύγει στα άκρα), και αν δεν τελειώσεις το πρώτο curation process με το uv light - με την ησυχία σου, μην ασχοληθείς να το βγάλεις από τη θηκη.

 

Μετά τα γνωστά.. καθάρισμα, σκούπισμα, uv light, repeat.

 

Εγώ έτσι το έκανα και είναι ακόμα και τωρα αγρατζούνιστο και φοβερό στην αφή.

 

Έκανα όλα αυτά που περιέγραψες, ειδικά την δεύτερη φορά.

Καθάρισα ολόκληρο το τραπέζι (5 ατόμων) με βετεξ και όχι μόνο την γωνίτσα που θα δούλευα.

Έλεγξα με την εφαρμογή ότι δεν υπάρχει κλήση στο τραπέζι και συνέχισα.

Καθάρισα την οθόνη όσο δεν πήγαινε άλλο και τέλος με τα στικς άλλα 3 λεπτά επίμονα να είμαι 1000% σίγουρος.

Έπεσε η κόλλα από την "γέφυρα", πάτησα να πάει η κυλιδα μέχρι τη μέση που υπάρχουν και βελάκια στην πλαστική κατασκευή.

Και άφησα το τζάμι να πέσει.

Εννοείται δεν το ακούμπησα καθόλου.

Τα έκανα όλα με απίστευτη προσοχή.

Μετά από δύο αποτυχημένες προσπάθειες απλά πιστεύω είναι μη σου τύχει!

Θέλω να προσπαθήσω να καθαρίσω το πρώτο και να δοκιμάσω ξανά.

Αλλά δεν καθαρίζει καθόλου εύκολα και αμφιβάλλω αν καταφέρω να το κάνω όσο διάφανο ήταν στην αρχή.

Δοκιμασα και με οινόπνευμα που ανέφερε ένας φίλος ποιο πίσω αλλά και πάλι τίποτα!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Σωστός όμως πάντα υπάρχει ένα "αλλά".

Αλλά αν το τζαμακι σε σώσει από ένα σπάσιμο οθόνης??? Τότε δεν μιλάμε για σημαδάκι αλλά για καταστροφή.....

Αυτό φίλε το βλέπω τα τελευταία χρόνια να θεωρείται αυτονόητο και πραγματικά δεν καταλαβαίνω το γιατί..

Ο μόνος λόγος που έχουμε tempered glass είναι για την αίσθηση του γυαλιού και μια τυπική ελάχιστη προστασία.

Αυτό που βλέπω εγώ συνήθως είναι

1. Σπασμένα τα γυαλιά γιατί συνήθως εξέχουν από την προστασία που δίνει το "χειλος" ας πούμε από μια τυπική προστατευτική θηκη

2. Σπασμένες οθόνες κάτω από γυαλιά που διαφημίζονται ως σούπερ προστατευτικά αλλά τελικά είναι επί το πλείστον πλαστικά

 

Αυτά για το θέμα προστασίας από θραύση οθόνης φυσικά. Εννοείται ότι στις γρατσουνιές κάνουν δουλειά όλα.

 

Anyway, είπαμε αυτά είναι γούστα.

Όπως για αρκετούς δεν νοείται ακριβή συσκευή χωρίς προστασία, έτσι για άλλους δεν νοείται ακριβή συσκευή και να αγγίζεις πλαστικά και προστασίες.

Εμένα μόνο τα bumper μου αρέσουν γενικότερα για λόγους αισθητικής, αλλά στην συσκευή δεν ταιριάζει όμορφα κανένα. Τουλάχιστον το design της συσκευής αναπληρώνει το αισθητικό κομμάτι :D

Αν είχε η συσκευή και μεταλλική πλάτη αντί για αυτό το σιχαμερό γυαλί που μου θυμίζει εποχές i4, θα το απολάμβανα περισσότερο στο χέρι!

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε η x-doria και κάθεται άψογα με το dome glass. Πληροφοριακά το λέω. Φωτογραφίες αργότερα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεύτερη αποτυχημένη προσπάθεια.

Με την καινούρια συσκευασία Dome glass αυτή τη φορά.

Όλα κατά γράμμα και μου άφησε κάτω αριστερά στο bezel 2 μικρές φουσκαλες.

........τι εχουν τα ερμα και ψοφανε?!

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

........τι εχουν τα ερμα και ψοφανε?!

 

Επιστροφή στην ScreenKnight αξίας κάτω των 10€.

Δεν δοκιμάζω ξανά Dome glass.

Ούτε σε αυτό ούτε αν πάω σε κάνα note!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στην ScreenKnight αξίας κάτω των 10€.

Δεν δοκιμάζω ξανά Dome glass.

Ούτε σε αυτό ούτε αν πάω σε κάνα note!

Όντως είναι πολλά τα 50 για γυαλί. Screenknight εγγύηση!! Έχω κι εγώ μια καβάτζα! Λίγο καλύτερη αφή να είχε δε θα την άλλαζα με τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως είναι πολλά τα 50 για γυαλί. Screenknight εγγύηση!! Έχω κι εγώ μια καβάτζα! Λίγο καλύτερη αφή να είχε δε θα την άλλαζα με τίποτα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν το πετύχεις χωρίς το παραμικρό ψεγάδι εννοείται ότι δεν υπάρχει καλύτερο!

Πολλά τα 50 αλλά εγώ προσωπικά αν δεν έβλεπα φουσκαλα θα έλεγα χαλάλι του.

Αν η ScreenKnight είχε αφή μεμβράνης samsung θα ήταν μια χαρά!

kountouraN
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή στην ScreenKnight αξίας κάτω των 10€.

Δεν δοκιμάζω ξανά Dome glass.

Ούτε σε αυτό ούτε αν πάω σε κάνα note!

Ειναι το 2ο Dome Glass που φοραω. Το πρωτο μου εσπασε την δευτερη μερα. Φυσικα αν παθει κατι κι αυτο δεν παιζει να αγορασω και τριτο, ολα εχουν και τα ορια τους. Η πλακα βεβαιως ειναι πως για καποιον περιεργο λογο καπου στο κεντρο της οθονης βλεπω λες και μπηκε καποιο σκουπιδακι πραγμα που δεν μου φαινεται καθολου λογικο ειδικα μετα απο τοσο καιρο. Δεν θελω να πιστευω πως ειναι καποιο καμμενο πιξελ. :ninja:

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το 2ο Dome Glass που φοραω. Το πρωτο μου εσπασε την δευτερη μερα. Φυσικα αν παθει κατι κι αυτο δεν παιζει να αγορασω και τριτο, ολα εχουν και τα ορια τους. Η πλακα βεβαιως ειναι πως για καποιον περιεργο λογο καπου στο κεντρο της οθονης βλεπω λες και μπηκε καποιο σκουπιδακι πραγμα που δεν μου φαινεται καθολου λογικο ειδικα μετα απο τοσο καιρο. Δεν θελω να πιστευω πως ειναι καποιο καμμενο πιξελ. :ninja:
Εγώ λέω να το βγάλεις για να δεις χαχαχαχα!
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω κάνει νανοτεχνολογία στη MediaMarkt με 15€ και 2 μήνες τώρα δεν έχει το παραμικρό σημαδάκι η οθόνη. Είναι σαν να το ξεσφράγισες τώρα. Δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι είναι δύσπιστοι και επιφυλακτικοί....
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω κάνει νανοτεχνολογία στη MediaMarkt με 15€ και 2 μήνες τώρα δεν έχει το παραμικρό σημαδάκι η οθόνη. Είναι σαν να το ξεσφράγισες τώρα. Δεν καταλαβαίνω γιατί όλοι είναι δύσπιστοι και επιφυλακτικοί....

Περα απο την πλακα, μπορει ολοι να ειμαστε δυσπιστοι ή ακομη και να κοροιδευουμε τετοιου ειδους προιοντα, ομως για πρωτη φορα μια εταιρια με σοβαρο ονομα στον χωρο κυκλοφορει παρομοιο σκηνικο. Ο λογος για την Spigen: https://www.spigen.com/collections/galaxy-s8/products/screen-protector-glas-tr-nano-liquid

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Περα απο την πλακα, μπορει ολοι να ειμαστε δυσπιστοι ή ακομη και να κοροιδευουμε τετοιου ειδους προιοντα, ομως για πρωτη φορα μια εταιρια με σοβαρο ονομα στον χωρο κυκλοφορει παρομοιο σκηνικο. Ο λογος για την Spigen: https://www.spigen.com/collections/galaxy-s8/products/screen-protector-glas-tr-nano-liquid
σταματήστε θα ψηθω άγρια..... αν κ μου φαίνεται κάπως αν δεν δω την οθόνη οπως τόσα χρόνια με ενα προστατετικο δεν μου παει καλά.... επίσης σε πέσιμο αυτη η φάση δεν θα σε προστατεψει οπως ενα γυαλί (μου εχει τύχει να πέφτει κινητό κατω πλακαοριζοντια κ να σπαει γυαλι κ οχι οθόνη)

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Περα απο την πλακα, μπορει ολοι να ειμαστε δυσπιστοι ή ακομη και να κοροιδευουμε τετοιου ειδους προιοντα, ομως για πρωτη φορα μια εταιρια με σοβαρο ονομα στον χωρο κυκλοφορει παρομοιο σκηνικο. Ο λογος για την Spigen: https://www.spigen.com/collections/galaxy-s8/products/screen-protector-glas-tr-nano-liquid
Δίνουν κι εγγύηση ότι όντως η οθόνη θα παραμείνει ανέπαφη σε επαφή με κάποιο σχετικά αιχμηρό αντικείμενο;

Η θραύση δε με ενδιαφέρει.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους χτες πήγα media markt κ έβαλα την νανοτεχνολογία μου έδωσαν γραπτή εγγύηση για ότι κ αν πάθει η οθόνη για ένα χρόνο γρατσουνιές κ θραύση γλίτωσα από τζαμακια κ φιλμ. Μπορείς με 25 αν θέλεις να βάλεις κ μπροστά κ πίσω αλλιώς μόνο μπροστά 15. Τουλάχιστον τώρα δεν θα έχω φόβο για οτιδήποτε .
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...