Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μεμβράνη ScreenKnight case fit υγρής τοποθέτησης αξία κάτω από 10€ και ταιριάζει με

Spigen Rugged Armor.

Spigen liquid Air.

Spigen neo hybrid.

Samsung alcadara.

Samsung silicone.

Nillkin nature.

Caseology peralax.

Χαλάει τα χρώματα της οθόνης περισσότερο από την γνήσια μεμβράνη της Samsung και το δακτυλικο δεν κυλάει τόσο καλά όσο με την μεμβράνη της Samsung.

Μεμβράνη samsung ταιριάζει με

Samsung alcadara.

Samsung silicone case.

Spigen neo hybrid.

Nillkin nature.

 

Από tempered glass μη δοκιμάσεις τίποτα πέραν του whitestone Dome.

Που όλοι εκτός από μένα ήταν και είναι υπέρ ευχαριστημένοι.

 

Προσωπικά δοκίμασα να περάσω 3 τεμάχια whitestone Dome glass,

Kai στις 3 προσπάθειες μου άφησε κάτω κάτω φουσκαλες μικρές έστω και δεν ασχολήθηκα άλλο.

Γύρισα στην φθηνή και σίγουρη λύση της ScreenKnight case fit που παρόλα τα άσχημα της ταιριάζει με τις περισσότερες θήκες.

Spigen neo hybrid και whitestone dome άψογος συνδυασμός το γυαλι ειναι σε αλλο επιπεδο!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γειά σας παιδιά. Ξερει να μου προτείνει καποιος εναν καλο ασύρματο φορτιστη για το s8plus με fast charging οπου να συμπεριλαμβάνονται καλωδιο και brick? Πανω κατω κανα 50€..

Απο Ελλάδα δεν το κοβω να υπάρχει κατι αρα κανα amazon..

Κοιταζω τον γνησιο αλλα εκτος του οτι δεν βρίσκω διαθεσιμοτητα ειναι υψηλη η τιμη του και χωρις τα αναγκαία παρελκομενα.

Επισης αυτο που θα παρω θα πρέπει να έχει ανεμιστηρακι? Ειναι αθορυβα η δεν σε αφηνουν να κλείσεις ματι.?

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά. Ξερει να μου προτείνει καποιος εναν καλο ασύρματο φορτιστη για το s8plus με fast charging οπου να συμπεριλαμβάνονται καλωδιο και brick? Πανω κατω κανα 50€..

Απο Ελλάδα δεν το κοβω να υπάρχει κατι αρα κανα amazon..

Κοιταζω τον γνησιο αλλα εκτος του οτι δεν βρίσκω διαθεσιμοτητα ειναι υψηλη η τιμη του και χωρις τα αναγκαία παρελκομενα.

Επισης αυτο που θα παρω θα πρέπει να έχει ανεμιστηρακι? Ειναι αθορυβα η δεν σε αφηνουν να κλείσεις ματι.?

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τις πιο πολλές φορές δεν υπάρχει το brick μεσα και αν υπάρχει συνήθως δεν είναι συμβατό με fast wireless charging.

Εγω εχω πάρει αυτόν απο το αγγλικό αμαζον και τον εχω λιώσει εναμιση χρόνο, τα αξίζει τα λεφτά του.

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B014495G7E/ref=mp_s_a_1_5?ie=UTF8&qid=1515361532&sr=8-5&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=choetech%2Bwireless%2Bcharger&dpPl=1&dpID=51G3PnL5h7L&ref=plSrch&th=1&psc=1

Link to comment
Share on other sites

Τις πιο πολλές φορές δεν υπάρχει το brick μεσα και αν υπάρχει συνήθως δεν είναι συμβατό με fast wireless charging.

Εγω εχω πάρει αυτόν απο το αγγλικό αμαζον και τον εχω λιώσει εναμιση χρόνο, τα αξίζει τα λεφτά του.

https://www.amazon.co.uk/gp/aw/d/B014495G7E/ref=mp_s_a_1_5?ie=UTF8&qid=1515361532&sr=8-5&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65&keywords=choetech%2Bwireless%2Bcharger&dpPl=1&dpID=51G3PnL5h7L&ref=plSrch&th=1&psc=1

Ξεχασα να αναφερω πως θελω ο φορτιστης να στηρίζει σε όρθια θεση το κινητό. Αποτι βλεπω ο συγκεκριμένος ειναι μονο για flat τοποθέτηση. Υπάρχουν πολλές επιλογές σε amazon αλλα δεν ξέρω ποιον να διαλέξω και τι να προσέξω. Επισης μια απορια που με τρωει ειναι το Quick Charge που αναφερουν της Qualcomm στους γρηγορους φορτιστες,εμεις που εχουμε το exynos μοντέλο 1ον :το brickακι μας θα κανει με τετοιο ασύρματο φορτιστή για γρηγορη φόρτιση ? 2ον: Αν δεν κανει και αγορασω εξτρα brick QC και βαλω το κινητο στον ασύρματο φορτιστη θα μου βγαλει γρηγορη φορτιση η πρέπει και το κινητο να ειναι με snapdragon επεξεργαστή για να αναγνωρίσει την γρήγορη φορτιση? Ισως ειναι χαζη απορια αλλα με τρωει

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξεχασα να αναφερω πως θελω ο φορτιστης να στηρίζει σε όρθια θεση το κινητό. Αποτι βλεπω ο συγκεκριμένος ειναι μονο για flat τοποθέτηση. Υπάρχουν πολλές επιλογές σε amazon αλλα δεν ξέρω ποιον να διαλέξω και τι να προσέξω. Επισης μια απορια που με τρωει ειναι το Quick Charge που αναφερουν της Qualcomm στους γρηγορους φορτιστες,εμεις που εχουμε το exynos μοντέλο 1ον :το brickακι μας θα κανει με τετοιο ασύρματο φορτιστή για γρηγορη φόρτιση ? 2ον: Αν δεν κανει και αγορασω εξτρα brick QC και βαλω το κινητο στον ασύρματο φορτιστη θα μου βγαλει γρηγορη φορτιση η πρέπει και το κινητο να ειναι με snapdragon επεξεργαστή για να αναγνωρίσει την γρήγορη φορτιση? Ισως ειναι χαζη απορια αλλα με τρωει

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με το brick της μαμας θα έχεις σίγουρα γρήγορη ασύρματη φορτιση.

Για τους όρθιους που λες επελεξε καποιον που έχει πολλες και καλές κριτικές σίγουρα πάνω απο 4.5 αστέρια θα είσαι μια χαρά.

Και μην ξεχνάς οτι το αμαζον παρέχει 30 μέρες επιστροφή για οποιαδήποτε λογο.

Link to comment
Share on other sites

Με το brick της μαμας θα έχεις σίγουρα γρήγορη ασύρματη φορτιση.

Για τους όρθιους που λες επελεξε καποιον που έχει πολλες και καλές κριτικές σίγουρα πάνω απο 4.5 αστέρια θα είσαι μια χαρά.

Και μην ξεχνάς οτι το αμαζον παρέχει 30 μέρες επιστροφή για οποιαδήποτε λογο.

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

Μιας και δεν εχω αγοράσει ποτε απο amazon μπορείς να μου πεις απο ποιο και αν στελνουν με courier στο χωρο σου?

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

Μιας και δεν εχω αγοράσει ποτε απο amazon μπορείς να μου πεις απο ποιο και αν στελνουν με courier στο χωρο σου?

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπάρχουν 2 επιλογές με απλο συστημένο που λογικά θα κανει κανα 10ημερο και με 5 ευρώ παραπάνω με κουριερ.

Σε μενα έρχεται η ups αλλά ανάλογα την περιοχή μπορεί να είναι dhl ή το Acs.

Link to comment
Share on other sites

Έχω να καταθέσω εμπειρία πτώσης με Whitestone Dome μέσα στις γιορτές...

 

Το λοιπόν, είχα στήσει το κινητό για να βγάλω μια φωτογραφία με ένα τριποδάκι τέτοιου τύπου

image-73311161-17e4a3b1f97a42f415345eb9a4533a82-product.jpg

σε ύψος περίπου 1,5μ. Από κάτω υπάρχει μωσαϊκό. Το τριποδάκι δεν πατούσε σε επίπεδο αλλά ήταν τυλιγμένο με έναν μπακάλικο τρόπο σε μια χειρολαβή από ποδήλατο γυμναστικής. Το είχα στήσει λοιπόν και είχα βάλει το χρονόμετρο στα 10 δεύτερα και λήψη 3 φωτογραφιών. Πάτησα για λήψη και πήγα να στηθώ και γω στην ομαδική! Μόλις βγήκε η πρώτη από τις 3, το τριποδάκι έφυγε από τη θέση του και το κινητό έπεσε face down στο πάτωμα. Καθώς συνέβαινε αυτό μπροστά στα μάτια μου, ένιωσα σαν τις ταινίες που περνάει η ζωή μπροστά απ' τα μάτια σου όταν πεθαίνεις! Πήγα λοιπόν σιγά σιγά και διστακτικά να το σηκώσω για να διαπιστώσω ότι δεν υπήρχε ούτε ΙΧΝΟΣ από γρατζουνιά ή άλλου τύπου σπάσιμο. Η πτώση ήταν γερή και ο ήχος που έκανε όταν έφτασε στο πάτωμα "γεμάτος". Η θήκη που φορούσε ήταν η Baseus Ultra thin

NrAnOvDKjX-eng_pl_Baseus-Wing-Case-Ultra-Thin-Lightweight-PP-Cover-for-Samsung-Galaxy-S8-G950-Czarny-23401_4-600x600.jpg

η οποία είναι πιο λεπτή και από τσιγαρόχαρτο και δεν έχει προστατευτικό "χείλος" ώστε να βγαίνει πάνω από το γυαλί.

 

Ήταν η πρώτη πτώση που τρώει το τηλέφωνο (και ελπίζω η τελευταία!) αλλά πιστεύω ότι με οποιοδήποτε άλλο γυαλί τώρα θα το είχα αποχαιρετήσει. Αν όχι η οθόνη, το γυαλί θα είχε σπάσει σίγουρα.

 

Χαλάλι το 50άρικο!

 

Υ.Γ. Η πλάκα είναι ότι συνέχισε να βγάζει φωτογραφίες κατά τη διάρκεια της πτώσης και έχω μία την ώρα που πέφτει και μία αμέσως μετά που "βλέπει τα ραδίκια ανάποδα"!

 

20180106_162455.jpg

 

20180106_162458.jpg

Edited by super_f
Link to comment
Share on other sites

Την ίδια θήκη έχω baseus ultra thin Και χαίρομαι το κινητό......

 

Τα σπάει η θήκη δεν το συζητάμε αλλά από προστασία είναι μόνο για να μην γρατζουνιέται η πλάτη! Όλα τα υπόλοιπα είναι τελείως εκτεθειμένα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν 2 επιλογές με απλο συστημένο που λογικά θα κανει κανα 10ημερο και με 5 ευρώ παραπάνω με κουριερ.

Σε μενα έρχεται η ups αλλά ανάλογα την περιοχή μπορεί να είναι dhl ή το Acs.

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Amazon αγγλιας να κοιτάξω η Γερμανία?

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Amazon αγγλιας να κοιτάξω η Γερμανία?

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απο οπου το βρεις πιο φτηνά καποτε έχουν μικροδιαφορες αν λάβεις υπόψιν και την ισοτιμία.
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω εδώ και μέρες ένα τζαμάκι που υποτίθεται είναι full adhesive. Επειδή το βλέπω να αργεί, σήμερα έβγαλα την μεμβράνη της screen knight κι έβαλα της nillkin. Δεν έχει άψογη τοποθέτηση αλλά τουλάχιστον ξαναχαίρομαι την οθόνη. Ξαναέλαμψε.. Ποτέ ξανά screen knight.

 

Πείτε μου καμιά καλή θήκη για να ανανεώσω λίγο το κινητό (orchid grey). H alcantara δεν μου άρεσε, μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα την nature της nillkin αλλά με τον καιρό κιτρίνισε και φαίνεται χάλια . Γενικά προτιμώ της soft θήκες.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Περιμένω εδώ και μέρες ένα τζαμάκι που υποτίθεται είναι full adhesive. Επειδή το βλέπω να αργεί, σήμερα έβγαλα την μεμβράνη της screen knight κι έβαλα της nillkin. Δεν έχει άψογη τοποθέτηση αλλά τουλάχιστον ξαναχαίρομαι την οθόνη. Ξαναέλαμψε.. Ποτέ ξανά screen knight.

 

Πείτε μου καμιά καλή θήκη για να ανανεώσω λίγο το κινητό (orchid grey). H alcantara δεν μου άρεσε, μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα την nature της nillkin αλλά με τον καιρό κιτρίνισε και φαίνεται χάλια . Γενικά προτιμώ της soft θήκες.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άμα βάλεις την baseus ultra thin θα με θυμηθείς....

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες αυτές οι 360 τελικά.3€ και κάτι από eBay.e7c561253a103d7fbf6859e80da63844.jpge61f2a27ca1b1cf6e9c304cb04803484.jpgb3d9a2bc95e7e1cb49e8bfa8bb9454da.jpg4c2c897d0acb9f2ecd1539b588a8ebfe.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ωραίες αυτές οι 360 τελικά.3€ και κάτι από eBay.e7c561253a103d7fbf6859e80da63844.jpge61f2a27ca1b1cf6e9c304cb04803484.jpgb3d9a2bc95e7e1cb49e8bfa8bb9454da.jpg4c2c897d0acb9f2ecd1539b588a8ebfe.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλές φαίνονται, αλλά αν φοράς ήδη Whitestone dome, μάλλον δεν μπαίνουν από πάνω, σωστά;

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,

 

Εχω παραγγείλει ένα S8+ και μάλλον θα έρθει μεθάυριο. Από κάρτα μνήμης πήρα ήδη μια Samsung Evo Plus 128GB και ψάχνω και για θήκη. Σκέφτομαι, επειδή μου αρέσουν πολύ οι γνήσιες, μια Clear View Standing Cover. Είδα όμως ότι με αυτή ακυρώνεται το Always On, μετά από μερικά δευτερόλεπτα με το cover κλειστό σβήνει. Δεν μπορώ να πω ότι με βολέυει πολύ αυτό, καθώς θέλω να υπάρχει κάτι που να μου δείχνει συνεχώς εαν έχω κλήση ή μήνυμα. Ήθελα να ρωτήσω, εαν έχεις κλήση ή μήνυμα πάλι σβήνει ή μένει στην περίπτωση αυτή μένει ενεργό το Always On?

 

Ευχαριστώ!

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλές φαίνονται, αλλά αν φοράς ήδη Whitestone dome, μάλλον δεν μπαίνουν από πάνω, σωστά;
Εγώ φοράω ζελατίνα της spigen και δεν έχει πρόβλημα. Με το γυαλάκι λογικά θα έχει.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι ebay φτηνές είναι
Φθηνές είναι αλλά ποτέ θα έρθουν δεν ξέρω :)

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά που μπορώ να προμηθευτώ την Whitestone dome;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εδω είσαι φίλε μου το παίρνεις κ ηρεμεις απο θεμα γυαλί... παντα προσοχη με συνδιασμό θήκης για τυχον μην σου το πετάξει

https://www.amazon.de/Displayschutzfolie-Glass-Flüssigdispersionstechnologie-Glasschutzfolie-Anbringung-Galaxy-S8/dp/B06ZZBPXMK/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1515649269&sr=8-2&keywords=s8+dome+glass

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...