Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@Jokerman54 έχω τον τριπλό αυτόν συνδυασμό που αναφέρεις ,πιο άνετη η Caseology με πολύ ωραίο pattern Πίσω (φαίνεται και πιο πάνω στις φώτο) και πιο "λουσάτη" περιοχή γύρω από φακό και finger sensor

https://www.skroutz.gr/s/11984440/Caseology-Vault-II-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-Galaxy-S8.html

H spiegen πολύ καλή κι αυτή όμως πιο σφιχτή και με πιθανό ρίσκο (αν και το white stone dome κολλάει πολύ δυνατά) να πετάξει το κρυσταλλάκι...εγώ το έχω χρησιμοποιήσει και με τις 2 θήκες ,είναι ακόμα πιο "μαζεμένη" η Spiege επίσης ;)

...γυμνό δίχως την παραμικρή προστασία ούτε να το σκεφτείς ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ ωραίο να το χαίρεσαι! Βλέπω και εσένα μαζεύει σκόνη το whitestone και σε μερικά σημεία περιμετρικά είναι σαν να έχει φαγωθεί η κόλλα. Και σε εμένα τα ίδια αν και το πρόσεξα όσο δε πήγαινε. Ίσως τα μοναδικά μελανά σημεία του whitestone γιατί κατά τ'άλλα είναι τέλειο.

 

@tryf3 έτσι! σε ευχαριστώ...εξαιρετικό σε αίσθηση δεν χάνεις τίποτα από αίσθηση-μοναδικό με τα μειονεκτήματα βέβαια που ανέφερες να ισχύουν έτσι μόνα στα άκρα ;)

 

Ακριβώς τα ίδια θεματάκια με τις άκρες περιμετρικά έχω και γω παιδιά αλλά επιλέγω να μην του δίνω σημασία γιατί το γυαλί είναι γενικά φοβερό και σε αίσθηση και σε διαύγεια.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια θεματάκια με τις άκρες περιμετρικά έχω και γω παιδιά αλλά επιλέγω να μην του δίνω σημασία γιατί το γυαλί είναι γενικά φοβερό και σε αίσθηση και σε διαύγεια.
Τα μαύρα wallpapers βοηθάνε στο να μη φαίνεται τόσο έντονα!
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα οπότε πέταμα! Άντε πάλι 50αρικο.. Δε λένε να βγάλουν κανένα γυαλί της προκοπής ακόμα..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ θα δοκίμαζα να πάρω κόλλα uv κι ένα απλό τζαμάκι, τα υπόλοιπα τα έχεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα δοκίμαζα να πάρω κόλλα uv κι ένα απλό τζαμάκι, τα υπόλοιπα τα έχεις!
Κόλλα έχω την δεύτερη. Κάποια στιγμή θα πάρω ένα απλό τζάμι και θα κάνω την διαδικασία ξανά όπως είπες. Τώρα είμαι με screen knight πάλι!!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κόλλα έχω την δεύτερη. Κάποια στιγμή θα πάρω ένα απλό τζάμι και θα κάνω την διαδικασία ξανά όπως είπες. Τώρα είμαι με screen knight πάλι!!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν πάρεις ένα απλό τζάμι πάντως θα πρέπει να αφαιρέσεις την κόλλα που θα έχει εκείνο γιατί δεν ξες πως θα αντιδράσει με την κόλλα του Dome και το UV.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάποιος αυτό το charging stand ή κάποιο άλλο σε παρόμοια τιμή; Με την θήκη της Caseology θα έχω θέμα; Μήπως πρέπει να είναι χωρίς θήκη για να φορτίζει; Επίσης φαντάζομαι ο μόνος τρόπος για να το χρησιμοποιώ μόνο ως stand και να μην χάνω κύκλους φόρτισης αν το σηκώνω συχνά είναι να βγάζω το καλώδιο, υπάρχει μήπως κάποιο stand με διακοπτάκι;

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

έχω βάλει στο S8 μια Spigen Rugged Armor Extra .... απίστευτη θήκη, πανέμορφη και τετραγωνίζει κάπως το κινητό...

Ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να βάλω και μπροστά τζαμάκι για προστασία.... τύπου Dome Glass κτλ...

Βέβαια για να βάλεις μία whitestone dome glass είναι ολόκληρη επιστήμη !!!!!!!!!!!!!!!!

Σε όλα τα προηγούμενα κινητά που είχα δεν έβαζα ποτέ..... μόνο θήκες τύπου Spigen...

Να πω ότι το κινητό δεν το βάζω με κλειδιά κτλ... πάντα μόνο του σε τσέπη...

Όμως λόγω edge το σκέφτομαι.... γνώμες...

Τι είναι αυτό που διαβάζω "υγρή μεμβράνη από MediaMarkt".... είναι καλύτερη από το tempered glass????

 

Αυτή αξίζει???

https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-slim-565gl21779-samsung-galaxy-s8-full-cover-premium-tempered-glass-screen-protector/

 

 

20170419154311_spigen_rugged_armor_extra_mayro_galaxy_s8.jpeg

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν μου αρέσει αυτή η θήκη δεν είναι του γούστου μου, τώρα για το dome glass δες μερικά ποστ πίσω, είναι όντως μια διαδικασία που χρειάζεται προσοχή όμως κάνει δουλειά το συγκεκριμένο γυαλί
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

έχω βάλει στο S8 μια Spigen Rugged Armor Extra .... απίστευτη θήκη, πανέμορφη και τετραγωνίζει κάπως το κινητό...

Ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να βάλω και μπροστά τζαμάκι για προστασία.... τύπου Dome Glass κτλ...

Βέβαια για να βάλεις μία whitestone dome glass είναι ολόκληρη επιστήμη !!!!!!!!!!!!!!!!

Σε όλα τα προηγούμενα κινητά που είχα δεν έβαζα ποτέ..... μόνο θήκες τύπου Spigen...

Να πω ότι το κινητό δεν το βάζω με κλειδιά κτλ... πάντα μόνο του σε τσέπη...

Όμως λόγω edge το σκέφτομαι.... γνώμες...

Τι είναι αυτό που διαβάζω "υγρή μεμβράνη από MediaMarkt".... είναι καλύτερη από το tempered glass????

 

Αυτή αξίζει???

https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-slim-565gl21779-samsung-galaxy-s8-full-cover-premium-tempered-glass-screen-protector/

 

 

20170419154311_spigen_rugged_armor_extra_mayro_galaxy_s8.jpeg

 

Τζαμακι κατά την γνώμη μ πρέπει να βάλεις γιατί αν σπάσει ψαχνε 300ε ...

Whitestone εγγύηση ! Θέλει λίγη προσοχή στην τοποθέτηση απλα ακόλουθα τα βήματα στις οδηγίες ....

Μη δώσεις λεφτά για άλλο τζαμακι γιατί θα αλλάζεις κ θα ξανααλλαζεις

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

έχω βάλει στο S8 μια Spigen Rugged Armor Extra .... απίστευτη θήκη, πανέμορφη και τετραγωνίζει κάπως το κινητό...

Ήθελα να ρωτήσω αν αξίζει να βάλω και μπροστά τζαμάκι για προστασία.... τύπου Dome Glass κτλ...

Βέβαια για να βάλεις μία whitestone dome glass είναι ολόκληρη επιστήμη !!!!!!!!!!!!!!!!

Σε όλα τα προηγούμενα κινητά που είχα δεν έβαζα ποτέ..... μόνο θήκες τύπου Spigen...

Να πω ότι το κινητό δεν το βάζω με κλειδιά κτλ... πάντα μόνο του σε τσέπη...

Όμως λόγω edge το σκέφτομαι.... γνώμες...

Τι είναι αυτό που διαβάζω "υγρή μεμβράνη από MediaMarkt".... είναι καλύτερη από το tempered glass????

 

Αυτή αξίζει???

https://spaceboy.io/store/spigen-glas-tr-slim-565gl21779-samsung-galaxy-s8-full-cover-premium-tempered-glass-screen-protector/

 

 

20170419154311_spigen_rugged_armor_extra_mayro_galaxy_s8.jpeg

προσωπική μου άποψη δεν μου αρέσει, χαλάει όλη την αισθητική του τηλεφώνου και δεν θα την αγόραζα. Στο ebay υπάρχουν πολλές και φτηνές θήκες άλλες με λίγη και άλλες με πολύ προστασία πολύ πιο όμορφες

:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

Η Spigen Rugged Armor Extra στις φωτό δεν έχει καμία σχέση όταν τη φορά....

Είναι λεπτή, τετραγωνίζει κάπως το κινητό, του παρέχει έξτρα προστασία και του δίνει μία δόση

extreme, adventure να πω.....

Και εγώ την φοβόμουν αλλά όταν την έβαλα την λάτρεψα !!!!!

Γούστα είναι αυτά... δείτε φωτό δίπλα στο Note 4 που φορά μία παρόμοια της Samsung...

:)

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτές οι θήκες το κάνουν να χάσει τελείως το χαρακτήρα του. Είναι σαν να παίρνεις το S8 Active. Εκτός βέβαια αν οι συνθήκες εργασίας κλπ είναι τέτοιες που το απαιτούν.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτές οι θήκες το κάνουν να χάσει τελείως το χαρακτήρα του. Είναι σαν να παίρνεις το S8 Active. Εκτός βέβαια αν οι συνθήκες εργασίας κλπ είναι τέτοιες που το απαιτούν.

 

Συμφωνώ, έτσι! ✌

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως αυτές οι θήκες το κάνουν να χάσει τελείως το χαρακτήρα του. Είναι σαν να παίρνεις το S8 Active. Εκτός βέβαια αν οι συνθήκες εργασίας κλπ είναι τέτοιες που το απαιτούν.

 

Δεν ξέρω για σας αλλά προτιμώ το "αλήτικο", "μάγκικο", "andventure" στυλάκι από το "κυριλέ" ...

:)

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους φόρεσα το 2ο Whitestone αλλά αυτή τη φορά είχα περιπέτειες.. ήρθε με τη νέα βάση και δε με βόλεψε με αποτέλεσμα να έχω ατύχημα και να το βγάλω, να το καθαρίσω και να το επαναλάβω με τη παλαιά βάση. Εννοείται δεν είχα κάνει curing. Τελικά έμεινα με μια πάρα πολύ μικρή φουσκαλιτσα προς το κέντρο που δε φαίνεται αλλά κατά τ αλλά όλα μια χαρά.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος που ξέρει αν το whitestone protector έχει κανα κουπόνι ή κανα site λογο black friday που να το εχει σε έκπτωση?

 

από ότι καταλαβαίνω επειδή έσπασα ένα glass της rhinoshield το οποίο δεν μου άρεσε... καλύτερα να πάω κατευθείαν σε αυτό και να τελειώνουμε

Link to comment
Share on other sites

από ότι καταλαβαίνω επειδή έσπασα ένα glass της rhinoshield το οποίο δεν μου άρεσε...

 

Δεν ήσουν ευχαριστημένος με το rhinoshield; Για ποιο λογο;

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

γιατί έχει κόλλα μόνο στα πλαϊνα και αφήνει κενό στην μέση μεταξύ οθόνης και screen protector με αποτελεσμα το sensitivity να ειναι για το πεος.
Link to comment
Share on other sites

Απο την αρχη που πήρα το S8+ (5 μηνες) το ειχα στην θήκη clear view μέχρι που παρατήρησα δεξια και αριστερά μικρές γρατζουνιες στο σημείο που κάνει την καμπύλη η οθόνη.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα, έχω πάρει το Dome και την Caseology Vault II. όταν έβαλα το Dome φάνηκε να το έβαλα τέλεια (μετά κατάλαβα ότι ίσως είναι 1 χιλιοστό πιο δεξιά). Περίμενα 24 ώρες και μετά έβαλα πρώτη φορά την θήκη. Την επόμενη μέρα παρουσιάστηκε το πρόβλημα. Από την δεξιά μεριά η θήκη μάλλον σπρώχνει το τζάμι και δημιουργούνται (κάτι σαν) φουσκάλες. Αν βγάλω την θήκη επανέρχεται κανονικά και δεν φαίνεται τπτ. Να φοβάμαι ότι μπορεί να μου δημιουργήσει μόνιμες φουσκάλες και τελικά θα φύγει από την θέση του; μπορώ να κάνω κάτι άλλο για να μην τα βγάζει (δηλαδή αν το βάλω κι άλλο στο UV θα βοηθήσει;); Το έχει παρουσιάσει σε κάποιον άλλον;

My History:

Nokia 3330, Panasonic GD67, Nokia 7650, Sony Ericsson Z800i, Sony Ericsson W850i, Alcatel OT-E101A, HTC Magic, Sony Ericsson T650i, Sony XPERIA S, LG G3, Chuwi Hi8

Now:

Samsung Galaxy S8

Link to comment
Share on other sites

γιατί έχει κόλλα μόνο στα πλαϊνα και αφήνει κενό στην μέση μεταξύ οθόνης και screen protector με αποτελεσμα το sensitivity να ειναι για το πεος.
Το κλασσικό πρόβλημα με όλα τα γυαλιά εκτός του whitestone...

Ευχαριστώ.

Motorola MicroTAC Elite -> Nokia 6150 -> Siemens S45 -> Siemens CX65 -> Nokia 6670 -> [.......] -> Nokia 6230i -> Nokia 6131 -> LG KG220 -> Sony Ericsson W350 -> Motorola RAZR V3xx -> iPhone 3G -> iPhone 4S -> iPhone 6 -> iPhone 6S -> Samsung S8+ -> Samsung S9+ -> One Plus 8 Pro -> Samsung S21 Ultra -> iPhone 13 Pro -> iPhone 15 Pro

My Travel Map

Link to comment
Share on other sites

γιατί έχει κόλλα μόνο στα πλαϊνα και αφήνει κενό στην μέση μεταξύ οθόνης και screen protector με αποτελεσμα το sensitivity να ειναι για το πεος.

 

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά(δεν βρήκα κάτι με μια γρήγορη αναζήτηση),γιατί τα γιαλιά έχουν κόλα μόνο στα πλαϊνά και όχι και στο κέντρο?

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά(δεν βρήκα κάτι με μια γρήγορη αναζήτηση),γιατί τα γιαλιά έχουν κόλα μόνο στα πλαϊνά και όχι και στο κέντρο?
Πάρε ένα Whitestone dome glass

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Καποιο tempered που να καλύπτει όλη την οθόνη του s8? Επισης το Whitestone dome glass τι είναι?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...