Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για γνησια τα δινουν αλλωστε υστερα απο 3 ημερες θα στοιχιζουν παλι 39,90 ευρω. Δεν νομιζω οτι θα πουλουσαν μαιμου για γνησια γιατι αυτο θα ηταν ΑΠΑΤΗ.

ΥΓ. εχει μπασα αν μη τι αλλο καλυτερα αποδιδουν απο τα ακουστικα που δινονται με το S7 αλλα δεν ειναι μπασα για την τιμη και την ποιοτητα που διαφημιζουν. επισης το οτι ειναι γνησια φαινεται και απο την dynamic range η οποια κυριολεκτικα ξεσχιζει.αφου κανει τα απλα να φαινονται σαν ραδιοφωνακι παλιας τεχνολογιας με ακουστικα βαρυκοιας.

Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανώς και μπορεί να είναι μούφα.

 

Έχει πουλήσει πολλές φορές το eshop μούφα Apple ακουστικά.

 

Σε άλλο φόρουμ γράφουν πάντως ότι μοιάζουν αυθεντικά.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά προφανώς δεν είναι αυθεντικά τα ακουστικά. 3 φορές έχω πάρει ακουστικά από το eShop και τις 3 αν έβαζες μπανάνα μπροστά τους θα την δάγκωναν.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και δεν εκανες καταγγελια; ουτε μηνυση ουτε εστω στην προστασια καταναλωτη;τωρα δηλαδη αν σου ριξει το e-shop μια μηνυση για συκοφαντικη δυσφημηση θα μπορεσεις να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας; ρωταω ετσι; μην παρεξηγηθουμε κιολας;

Link to comment
Share on other sites

Και δεν εκανες καταγγελια; ουτε μηνυση ουτε εστω στην προστασια καταναλωτη;τωρα δηλαδη αν σου ριξει το e-shop μια μηνυση για συκοφαντικη δυσφημηση θα μπορεσεις να αποδειξεις οτι δεν εισαι ελεφαντας; ρωταω ετσι; μην παρεξηγηθουμε κιολας;
Έκανα ένα σχόλιο από κάτω που το έγραφα. Θα κάτσω να ασχοληθώ για 10 ευρώ και για 20 με δικηγόρους και μηνύσεις; 3 χρόνια σε καταστήματα κινητής και σταθερής τηλεφωνίας δουλευα και μάλιστα κεντρικά. Πίστεψέ με, το 90% των αξεσουάρ που πωλούνται για αυθεντικά είναι του σωρού. Σε σακουλάκια μας τα έφερναν και τα βάζαμε στα κουτιά τους για να φαίνονται αυθεντικά. Ειδικά τα ακουστικά για iPhone που θυμάμαι το δελτίο αποστολής έγραφε 2€ το κομμάτι και τα πούλαγαμε 29.99€. Άστο σου λέω

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατω απο 40€ δεν τα βρίσκεις original και αυτό το καταλαβαίνεις απο τα σχόλια στο skroutz! Αυτοί που τα με το κινητό μαζί λένε τέλεια και αυτοί που τα αγοράζουν 15€ κάνουν παράπονα.....

Σε αυτήν την τιμή πουλάνε απλά καλές κόπιες αλλα ο ήχος και το μικρόφωνο δεν είναι σε καμία περίπτωση ίδιος!

Τα AKG ειμαι παραπλήσια σε ακουστικά των 60€ που εχω... και χάνουν ελάχιστα στα σημεία (μπάσο, πριμα)!

Δεν υπάρχει περίπτωση να τσιριζουν στις ψηλές συχνότητες οπως λενε παιδιά στα σχόλια κλπ.

Ο Άγιος Βασίλης πέθανε!

:p

Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει τα παρέλαβα σήμερα και μάλιστα το παιδί από το eshop έτυχε να έχει το s8 ως προσωπικό κινητό και ακριβώς τα ίδια που του είχαν έρθει με το κινητό. Δεν μπόρεσα να βρω κάποια διαφορά εξωτερικά και μου λέει ότι υπάρχει και εγγύηση αν δεν μείνεις ικανοποιημένος. H εμφάνιση και η συσκευασία είναι όπως εδώ
Edited by Alexpag
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που ξεκινησα το θεμα αυτο με τα ακουστικα που πηρα απο e-shop εγραψα οτι ειναι παρα πολυ καλα με μεγαλη διαφορα απο τα μανισια που ειχε μεσα το S7 G930F οταν το πρωτοανοιξα, εκεινο που δεν μου αρεσε ιδιαιτερα ηταν οτι δεν ακουσα τα μπασα να καλαμβανουν το ογκο που θα επρεπε να ειχαν στην αποδοση τους.Τα πριμα ηταν τελεια η γκαμα των συχνοτητων ισως και η πραγματικη αναγραφομενη το dynamic range τελειο καθως και τo S/Ν ratio. Σε κληση ακουγομασταν τελεια και μαλιστα με ελαχιστο θορυβο αερα παρ'οτι βρισκομουν οδηγοντας μηχανακι.Τωρα ενας συμφορουμιτης ποιο πανω ειπε να δοκιμασουμε καποιες ρυθμισεις με το adapt sound δεν το βρηκα στο play store αλλα εχει και αλλα παρομοια....θα τα ξαναδοκιμασω ΣΚ και με εφαρμογη αλλα και στο hi-fi του σπιτιου και θα τα ξαναπουμε.Εκεινο που ρωτησα ομως οτι δηλαδη : ΜΗΠΩΣ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΤΟΥ S8 ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ;; Δεδομενου οτι εχετε καλυτερο ηχο στο S8 32bit σε σχεση με το S7 μου που εχει 16bit.Φυσικα απαντηση θα επιθυμουσα απο καποιους που ξερουν απο ηχο καλα.Ευχαριστω . Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως που ξεκινησα το θεμα αυτο με τα ακουστικα που πηρα απο e-shop εγραψα οτι ειναι παρα πολυ καλα με μεγαλη διαφορα απο τα μανισια που ειχε μεσα το S7 G930F οταν το πρωτοανοιξα, εκεινο που δεν μου αρεσε ιδιαιτερα ηταν οτι δεν ακουσα τα μπασα να καλαμβανουν το ογκο που θα επρεπε να ειχαν στην αποδοση τους.Τα πριμα ηταν τελεια η γκαμα των συχνοτητων ισως και η πραγματικη αναγραφομενη το dynamic range τελειο καθως και τo S/Ν ratio. Σε κληση ακουγομασταν τελεια και μαλιστα με ελαχιστο θορυβο αερα παρ'οτι βρισκομουν οδηγοντας μηχανακι.Τωρα ενας συμφορουμιτης ποιο πανω ειπε να δοκιμασουμε καποιες ρυθμισεις με το adapt sound δεν το βρηκα στο play store αλλα εχει και αλλα παρομοια....θα τα ξαναδοκιμασω ΣΚ και με εφαρμογη αλλα και στο hi-fi του σπιτιου και θα τα ξαναπουμε.Εκεινο που ρωτησα ομως οτι δηλαδη : ΜΗΠΩΣ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΚΑΤΟΧΟΙ ΤΟΥ S8 ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ;; Δεδομενου οτι εχετε καλυτερο ηχο στο S8 32bit σε σχεση με το S7 μου που εχει 16bit.Φυσικα απαντηση θα επιθυμουσα απο καποιους που ξερουν απο ηχο καλα.Ευχαριστω .

 

To adapt sound δεν είναι εφαρμογή στο Play Store. Είναι ενσωματωμένο στις ρυθμίσεις. Ψάξε στις ρυθμίσεις του ήχου κάτω κάτω λογικά να το βρεις.

Link to comment
Share on other sites

To adapt sound δεν είναι εφαρμογή στο Play Store. Είναι ενσωματωμένο στις ρυθμίσεις. Ψάξε στις ρυθμίσεις του ήχου κάτω κάτω λογικά να το βρεις.

 

Τελικά αξίζουν; Να τα πάρουμε ή όχι; Έχω ήδη τα Xiaomi Earphone Pro και το σκέφτομαι... :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω S7 ή S8, ανάλογα με το budget που θα μου βγει. Επειδή έχω πρόβλημα όρασης, χρειάζομαι φυσικό πληκτρολόγιο, οπότε το keyboard cover της Samsung είναι μονόδρομος. Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής, για όποιον γνωρίζει: (1) Το keyboard cover, κάνει και για την dual SIM συσκευή? (2) Μπορώ να χρησιμοποιήσω το qwerty, και κατά την πληκτρολόγηση αριθμών για τηλεφωνικές κλήσεις, ή είναι μόνο για γράψιμο? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω S7 ή S8, ανάλογα με το budget που θα μου βγει. Επειδή έχω πρόβλημα όρασης, χρειάζομαι φυσικό πληκτρολόγιο, οπότε το keyboard cover της Samsung είναι μονόδρομος. Θα ήθελα να ρωτήσω τα εξής, για όποιον γνωρίζει: (1) Το keyboard cover, κάνει και για την dual SIM συσκευή? (2) Μπορώ να χρησιμοποιήσω το qwerty, και κατά την πληκτρολόγηση αριθμών για τηλεφωνικές κλήσεις, ή είναι μόνο για γράψιμο? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Για το dual θα κάνει σίγουρα. Ακριβώς ίδιο κινητό είναι. Με το qwerty λογικά θα μπορείς να γράψεις και νούμερα για κλήσεις αλλά ας απαντήσει καλύτερα κάποιος που το έχει.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζουν; Να τα πάρουμε ή όχι; Έχω ήδη τα Xiaomi Earphone Pro και το σκέφτομαι... :)

 

Ναι αξιζουν σε καθε περιπτωση ειναι καλυτερα απο αυτα που δινουν ως συνηθως οι εταιρειες στις συσκευασιες τους.

Στην αρχη δεν με αφησαν ικανοποιημενο ο ογκος των μπασσων τους αλλα κατοπιν επεμβασεως στο equaliser απο το adapt sound το προβλημα λυθηκε.

Edited by deltaplus
Link to comment
Share on other sites

Για το dual θα κάνει σίγουρα. Ακριβώς ίδιο κινητό είναι. Με το qwerty λογικά θα μπορείς να γράψεις και νούμερα για κλήσεις αλλά ας απαντήσει καλύτερα κάποιος που το έχει.

Έτσι θέλω να πιστεύω κι'εγώ, σε ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω ενα καλό powerbank 10000mah, για το s8. Ποιο μου προτείνεται?.

Υπάρχει περίπτωση το powerbank να χαλάσει την συσκευή?. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω ενα καλό powerbank 10000mah, για το s8. Ποιο μου προτείνεται?.

Υπάρχει περίπτωση το powerbank να χαλάσει την συσκευή?. Ευχαριστώ.

 

Εγώ έχω αυτό εδώ και 2 χρόνια και είμαι ευχαριστημένος. Το είχα πάρει γιατί είχα το S6 αλλά τώρα με το S8+ δεν το πολυχρησιμοποιώ.

 

Γνώμη μου είναι να αποφύγεις τα noname που υπόσχονται ένα κουβά mAh γιατί συνήθως δεν έχουν ούτε τα μισά. Προσπάθησε να βρεις κάτι επώνυμο δηλαδή.

 

Να χαλάσει τη συσκευή όχι δε νομίζω ότι γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σκέφτομαι να αγοράσω ενα καλό powerbank 10000mah, για το s8. Ποιο μου προτείνεται?.

Υπάρχει περίπτωση το powerbank να χαλάσει την συσκευή?. Ευχαριστώ.

 

Νίκο δες και αυτό ειναι καινούργιο και για 30€ ειναι τέλειο!

 

TP-LINK Ally Series 20100mAh

skroutz search

Για να δεις το μέγεθος μπες YouTube εκει θα καταλάβεις!

Ολα αυτα ειναι κάπως μεγάλα

Edited by thanos1989
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!

Απο χθες το απόγευμα είμαι και εγώ κάτοχος του S8+ το οποίο μου ήρθε πακέτο με την Spigen Neo Hybrid Silver Arctic...

Αφού χάλασα 2 tempered glasses καθώς η θήκη τα "πέταγε" και η ευαισθησία / ομορφιά της συσκευής πήγαινε κατά διαόλου... :rolleyes:

 

Διάβασα μπόλικες σελίδες εδω μέσα και απογοητεύτηκα που το γυαλάκι της Spigen μπάζει σκόνες...

Άρα αναγκαστικά θα πάω σε Spigen® Neo Flex™, ναι αυτό με το ψεκαστήρι! :O

 

Χάζευα το βίντεο τοποθέτησης στο youtube προσέχοντας πως ο τύπος το κάνει στην κυριολεξία μούσκεμα...

Υπάρχει περίπτωση η τόση υγρασία να δημιουργήσει θέμα στην συσκευή;

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!

Απο χθες το απόγευμα είμαι και εγώ κάτοχος του S8+ το οποίο μου ήρθε πακέτο με την Spigen Neo Hybrid Silver Arctic...

Αφού χάλασα 2 tempered glasses καθώς η θήκη τα "πέταγε" και η ευαισθησία / ομορφιά της συσκευής πήγαινε κατά διαόλου... :rolleyes:

 

Διάβασα μπόλικες σελίδες εδω μέσα και απογοητεύτηκα που το γυαλάκι της Spigen μπάζει σκόνες...

Άρα αναγκαστικά θα πάω σε Spigen® Neo Flex™, ναι αυτό με το ψεκαστήρι! :O

 

Χάζευα το βίντεο τοποθέτησης στο youtube προσέχοντας πως ο τύπος το κάνει στην κυριολεξία μούσκεμα...

Υπάρχει περίπτωση η τόση υγρασία να δημιουργήσει θέμα στην συσκευή;

 

το κινητό είναι ΙP68. Δεν έχει κανενα απολύτως πρόβλημα με το νερό. Απλά να ξέρεις ότι οι μεμβράνες υγρής τοποθέτησης έχουν απαράδεκτη αίσθηση στο δάκτυλο. Εχω δοκιμάσει 4-5 διαφορετικές (απο s7 edge με παιδεύουν οι μεμβράνες). Με τον καιρό επίσης (όσο καλά και να την τοποθετήσεις), στις καμπύλες της οθόνης θα πάρει έναν κόκο σκόνης, αυτή θα ειναι και η αρχή του τέλους.

Η μοναδική προστασία οθόνης που έχω βάλει και έχει πιάσει τόπο είναι η αυθεντική της samsung. Δεν είναι υγρή και έχει καμπύλες by default για να κάτσει καλά στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτή την περίπτωση. ... ακριβό όμως μοναδική αίσθηση, το έχω στο δικό μου s8 ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δες και αυτή την περίπτωση. ... ακριβό όμως μοναδική αίσθηση, το έχω στο δικό μου s8 ;)

 

αν την βάλεις μια φορά και τελειώνει εκεί το θέμα, αξίζει. Γιατί με τις ψιλοπαπαρίτσες από εδώ και απο εκεί, εχω δώσει παραπάνω απο 45ευρώ χαλαρά.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι έπραξα εγώ ;) μαζί με την παρακάτω θήκη η οποία εφαρμόζει τέλεια στο κινητό και χωρίς καμιά επαφή με το κρυσταλλάκι οπότε ούτε το πιέζει και δεν το πετάει έχω για τα γούστα μου εξαιρετικό αποτέλεσμα τόσο λειτουργικά αίσθηση και προστασία όσο και εμφανισιακά ;)

https://www.skroutz.gr/s/11775380/Spigen-Liquid-Air-Armor-Back-Cover-Μαύρο-Galaxy-S8.html

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

αν την βάλεις μια φορά και τελειώνει εκεί το θέμα, αξίζει. Γιατί με τις ψιλοπαπαρίτσες από εδώ και απο εκεί, εχω δώσει παραπάνω απο 45ευρώ χαλαρά.

 

Σιγα μην δεν πιάσει σκόνη κατα την εγκατάσταση χαχαχα

Εγω εβαλα της Spigen υγρής τοποθέτησης πριν μια βδομάδα!

Χεσε μέσα, δεν ειναι σόι... αλλα σίγουρα δεν την πετάνε οι θήκες και κολλάει αρκετά καλά!

Βέβαια στις πάνω γωνίες κανει ξεκολληματα

Link to comment
Share on other sites

παιδες επειδη εχω ηδη σφραγισμενες 2 ζελατινες τις σαμσουνγκ και δεν θελω να τις χαραμησω με θηκες που τις πετανε,εχετε να μου πειτε καποια θηκη που δοκιμασμενα συνεργαζεται με την γνησια ζελατινα της σαμμυ? πχ η Nillkin Nature που με ενδιαφερει? εχει κανεις αυτο το combo? τωρα εχω Spigen Liquid Air αλλα δεν τολμαω να την βαλω την ζελατινα γιατι σιγουρα θα την πεταξει.:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...