Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο ρόλος του ασφαλούς φακέλου ποιος ακριβώς ειναι;

Το s8+ γίνεται root, έχει και αυτό όπως και οι προκάτοχοί του Knox ;

Τι παραπάνω θα κερδίσω κάνοντας root την συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πιο πολυ βράχος απο s7 ε?? απο κάμερα? η μπροστά βελτιώθηκε?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φίλε 2 μερα είμαι και εγω αλλα νομίζω είναι στα ίδια κορυφαία επίπεδα ίσως λίγο καλύτερη απλα με επιφύλαξη.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς γιατί το S8 έχεις παρισσότερα ppi από το plus?

Υπάρχει πραγματική διαφορά και αν ναι ποια?

Τέλος λογικά το S8 θα πέζει πολύ καλύτερα στο VR λόγω ppi ή όχι?

Ευχαριστώ

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πριν λίγο το S8+ να φορτίσει με τον φορτιστή του Macbook και φορτίζει με fast charging!

 

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά το συγκεκριμένο θέμα, αλλά το S8+ (και το S8 προφανώς) υποστηρίζει εκτός από το Quick Charging της Qualcomm και USB PD για γρήγορη φόρτιση!

 

Δεν το είχα διαβάσει πουθενά και νομίζω είναι εξαιρετικό σα χαρακτηριστικό.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς γιατί το S8 έχεις παρισσότερα ppi από το plus?

Υπάρχει πραγματική διαφορά και αν ναι ποια?

Τέλος λογικά το S8 θα πέζει πολύ καλύτερα στο VR λόγω ppi ή όχι?

Ευχαριστώ

Γιατι έχει πιο μικρη οθόνη φιλε.

Έβαλα πριν λίγο το S8+ να φορτίσει με τον φορτιστή του Macbook και φορτίζει με fast charging!

 

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά το συγκεκριμένο θέμα, αλλά το S8+ (και το S8 προφανώς) υποστηρίζει εκτός από το Quick Charging της Qualcomm και USB PD για γρήγορη φόρτιση!

 

Δεν το είχα διαβάσει πουθενά και νομίζω είναι εξαιρετικό σα χαρακτηριστικό.

Ωραία λεπτομέρεια δεν το άκουσα ούτε εγώ πουθενά μέχρι σήμερα

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φουτουριστικό το arctic silver πάντως...

Το προτιμώ από το μαύρο τελικά.Πέρα από τα μεταλλικά πλαίσια που στο μαύρο είναι μαύρα και αυτά, το καλό είναι πως βάζοντας θήκη, spigen rugged armor του φοράω αυτή τη στιγμή, το τηλέφωνο γίνεται total black.Όταν το βαρεθώ απλά θα του βάλω μια διάφανη και θα έχω καινούριο κινητό :p d9dce61ca1af361302ea1d290503a2e6.jpg59968838aab9a45d4ce447653465d39f.jpg01f490b2ffb9eef29adf33215ea94aef.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κατέβασα την τελευταία έκδοση τις εφαρμογής samsung mail και προσπαθώ να κάνω εγκατάσταση το apk και μου λέει ότι υπάρχει διένεξη με μια εφαρμογή και δεν μου την περνάει, έσβησα μετά την εφαρμογή samsung mail και προσπάθησα πάλι να την κάνω εγκατάσταση και πάλι το ίδιο μου λέει τι φταίει?

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα πριν λίγο το S8+ να φορτίσει με τον φορτιστή του Macbook και φορτίζει με fast charging!

 

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά το συγκεκριμένο θέμα, αλλά το S8+ (και το S8 προφανώς) υποστηρίζει εκτός από το Quick Charging της Qualcomm και USB PD για γρήγορη φόρτιση!

 

Δεν το είχα διαβάσει πουθενά και νομίζω είναι εξαιρετικό σα χαρακτηριστικό.

Τι φορτιστή εννοείς; Εγώ έχω το μαγνητικό φορτιστή, του 2013. Υπάρχει κι άλλου τύπου φορτιστής για MacBook?

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς γιατί στα μυνήματα όταν πάω να στειλω μου έχει τις επαφές με το επίθετο πρώτα, ενώ τα έχω με το όνομα ρυθμισμένα το τσεκαρα πολλές φορές.

 

Κανεις εδώ μια απάντηση σε εσάς πως είναι;

Εκανα και καθαρισμό δεδομένων εφαρμογής δεν άλλαξε κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Τι φορτιστή εννοείς; Εγώ έχω το μαγνητικό φορτιστή, του 2013. Υπάρχει κι άλλου τύπου φορτιστής για MacBook?

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Ναι, μιλάω για τους τελευταίους φορτιστές για τα Macbook με τις usb c θύρες.

 

Ο φορτιστής αυτός φορτίζει με το USB PD πρότυπο (USB Power Delivery) που είναι και το μέλλον στις USB C φορτίσεις.

 

Το κινητό μας υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση με αυτό το πρότυπο. Η Samsung για κάποιο λόγο δεν το διαφημίζει.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μιλάω για τους τελευταίους φορτιστές για τα Macbook με τις usb c θύρες.

 

Ο φορτιστής αυτός φορτίζει με το USB PD πρότυπο (USB Power Delivery) που είναι και το μέλλον στις USB C φορτίσεις.

 

Το κινητό μας υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση με αυτό το πρότυπο. Η Samsung για κάποιο λόγο δεν το διαφημίζει.

Αυτό που ισχύει, είναι ότι υποστηρίζει το quick charge 2.0, το οποίο δεν είναι κακό αλλά δεν είναι και να πετάς τη σκούφια σου...

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα και εγώ στη παρέα σας με -λίγο αλλιώτικο- S8+ (G9550). Στο σετάρισμα είμαι μέχρι στιγμής, η οθόνη χορταστικότατη και καμία σχέση με το απλό S8 που φαίνεται όντως μακρόστενο. Εδώ η αναλογία της οθόνης είναι πολύ πιο εύπεπτη. Δε βλέπω προς το παρών red tint.
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ισχύει, είναι ότι υποστηρίζει το quick charge 2.0, το οποίο δεν είναι κακό αλλά δεν είναι και να πετάς τη σκούφια σου...

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό που ισχύει είναι ότι υποστηρίζει και τα δύο πρότυπα και το οποίο είναι εξαιρετικό.

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και στο θέμα του απλού S8 είναι πλέον κάτοχος και των 2.

Το plus είχε πιο κόκκινη οθόνη από το απλό.

Ύστερα από μια βόλτα στο service άλλαξαν άμεσα οθόνη και μπαταρία!!!

Ενημερώνω για όσους έχουν παρομοια θέματα ωστε να τα λυσουν οπως και εγω και να μην ξενερωνουν .

Τώρα και το απλό και το μεγάλο έχουν ίδιες αποχρώσεις.

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

και γιατι να Μην υπαρχει?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και στο θέμα του απλού S8 είναι πλέον κάτοχος και των 2.

Το plus είχε πιο κόκκινη οθόνη από το απλό.

Ύστερα από μια βόλτα στο service άλλαξαν άμεσα οθόνη και μπαταρία!!!

Ενημερώνω για όσους έχουν παρομοια θέματα ωστε να τα λυσουν οπως και εγω και να μην ξενερωνουν .

Τώρα και το απλό και το μεγάλο έχουν ίδιες αποχρώσεις.

Αλλαγή οθόνης σε καινούρια συσκευή; Δεν θα έπρεπε να γίνει αντικατάσταση από το κατάστημα που το αγόρασες;

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή οθόνης σε καινούρια συσκευή; Δεν θα έπρεπε να γίνει αντικατάσταση από το κατάστημα που το αγόρασες;

Η Samsung δεν το αναγνωρίζει σαν πρόβλημα. Οπότε και το μαγαζί δεν μπορεί να προχωρήσει σε doa. Τουλάχιστον χωρίς φασαρία. Εγώ μετά από απειλές για προστασία καταναλωτή κλπ. κατάφερα βέβαια να μου επιστρέψουν τα χρήματα και να το πάρω από αλλού.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές έκανε την εμφάνιση του νέο software update με July security patches και παράλληλα βελτιώσεις σε κάμερα και απόδοση/σταθερότητα ασύρματης φόρτισης.

 

Ήδη σε Γερμανία και Τουρκία έχει βγει.

https://www.sammobile.com/2017/07/14/july-2017-security-patch-being-rolled-out-to-galaxy-s8-and-s8/

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G955F/

 

0d19e50387db590d4b8efeb684911e60.jpg

 

Λογικά εντός επόμενων 1-2 εβδομάδων θα έρθει σε όλη την Ευρώπη.

 

Για τους ανυπόμονους υπάρχει η λύση του φλασαρισματος :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung δεν το αναγνωρίζει σαν πρόβλημα. Οπότε και το μαγαζί δεν μπορεί να προχωρήσει σε doa. Τουλάχιστον χωρίς φασαρία. Εγώ μετά από απειλές για προστασία καταναλωτή κλπ. κατάφερα βέβαια να μου επιστρέψουν τα χρήματα και να το πάρω από αλλού.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν δεν το αναγνώριζε δεν θα άλλαζε την οθόνη

Link to comment
Share on other sites

Από εχθές έκανε την εμφάνιση του νέο software update με July security patches και παράλληλα βελτιώσεις σε κάμερα και απόδοση/σταθερότητα ασύρματης φόρτισης.

 

Ήδη σε Γερμανία και Τουρκία έχει βγει.

https://www.sammobile.com/2017/07/14/july-2017-security-patch-being-rolled-out-to-galaxy-s8-and-s8/

https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-s8/SM-G955F/

 

0d19e50387db590d4b8efeb684911e60.jpg

 

Λογικά εντός επόμενων 1-2 εβδομάδων θα έρθει σε όλη την Ευρώπη.

 

Για τους ανυπόμονους υπάρχει η λύση του φλασαρισματος :p

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ξερουμε τι βελτιωσεις για την καμερα περιλαμβανει;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μολις το παραγγειλα ασημι απο justech.Με επηρεασαν τα σχολια για το συγκεκριμενο καταστημα .Ελπιζω να ειναι οκ χωρις ροζιλες....
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που ισχύει είναι ότι υποστηρίζει και τα δύο πρότυπα και το οποίο είναι εξαιρετικό.

Ο επεξεργαστής το υποστηρίζει, το software της Samsung, το υποστηρίζει;;;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...