Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τα apks πάντως είναι λίγο περίεργα τα πράγματα. Πέρασα πχ πριν λίγο την τελευταία gallery κανονικά ενώ η προηγούμενη που βγήκε 5 μέρες πριν δεν περνάει...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με τα apks πάντως είναι λίγο περίεργα τα πράγματα. Πέρασα πχ πριν λίγο την τελευταία gallery κανονικά ενώ η προηγούμενη που βγήκε 5 μέρες πριν δεν περνάει...

 

δωσε μας το λινκ αν ειναι να κανουμε και εμεις μια δοκιμη ισως ειναι θεμα ρομ ή ισως ειναι beta καποιες και δεν τις περναει αυτο πορω να σκεφτω

 

edit:

το βρηκα και σε μενα την περασε κανονικα

Edited by marios_ch
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το λογισμικό του κινητού ήταν xeo και κατέβασα το αγγλικό Btu αλλά ενώ το πέρασα δεν άλλαξε όπως βλέπεται και στην φωτο τι πρέπει να κάνω ακόμη γιατί και στης πληροφορίες γράφει Xeo Screenshot_20170719_130623.jpg Edited by panos93gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το λογισμικό του κινητού ήταν xeo και κατέβασα το αγγλικό Btu αλλά ενώ το πέρασα δεν άλλαξε όπως βλέπεται και στην φωτο τι πρέπει να κάνω ακόμη γιατί και στης πληροφορίες γράφει Xeo Screenshot_20170719_130623.jpg

 

Πρέπει να βάλεις τα 4 αρχεία στο αντίστοιχο κουτάκι στο Odin για να γίνει απόλυτα σωστά το φλασαρισμα.(πίσω πίσω έχω γράψει και έχω παραθέσει και εικόνα από το Odin)

Επίσης αργά η γρήγορα ότι unbranded rom βάλεις θα στο γυρίσει σε ελληνικό,επομένως φλασαρε Εξ αρχής την ελληνική(EUR)rom να τελειώνεις μια και έξω.

 

Πλέον όπως έχουμε γράψει πολλές φορές όλες οι rom οι unbranded είναι multi rom όσον αφορά Ευρώπη άρα ότι και να φλασαρεις το ίδιο και το αυτό.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη παντως γρατζουνιεται για πλακα

Εγώ πάντως το έχω χωρίς προστασία στην οθόνη μονο με μια θήκη spigen armor και δεν έχω κανένα θέμα, βεβαια όταν το βάζω στην τσέπη το βάζω σε ένα πουγκί

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το έχω χωρίς προστασία στην οθόνη μονο με μια θήκη spigen armor και δεν έχω κανένα θέμα, βεβαια όταν το βάζω στην τσέπη το βάζω σε ένα πουγκί

Κι εγώ μία από τα ίδια. Από τις πρώτες συσκευές και πάλι όλα είναι πεντακάθαρα.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ τον πρώτο μήνα το είχα γυμνό χωρίς ούτε ίχνος φθορας αλλά τώρα λόγω καλοκαιριού, άμμος κτλ επέλεξα και έβαλα μια screenknight έτσι για καλό και για κακό...

Όχι ότι δεν με έχει πιάσει 3, 4 φορές να θέλω να την ξηλωσω!Ιδιαίτερα στην παραλία με τον ήλιο ντάλα που δείχνει και την παραμικρή σκονιτσα...

Αλλά κρατιέμαι...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τελείωσα το διάβασμα όλου του νήματος μετά από 2-3 μέρες.

Πολύ δράμα και σαπίλα ρε παιδιά.. 5-10 σελίδες με "ορθά" ας πούμε σχόλια για τη συσκευή, ή γενικότερα επί του θέματος κλπ και τα υπόλοιπα ανούσια από άτομα που δεν έχουν, ή δεν ενδιαφέρονται για την συσκευή.

Τέλος πάντων, δεν είμαι σε ηλικία για να ασχολούμαι παραπάνω με τέτοιες ιστορίες, οπότε θα μπω κατευθείαν στο ψητό.

Υπάρχουν παρα πολλά παιδιά τα οποία δεν έχουν επιστρέψει να ενημερώσουν σε διάφορα θέματα που είπανε πως "θα επανέλθουν".

Ειδικότερα στα προβλήματα με τα red tint, audio drop κλπ, δεν ξέρουμε τι έγινε με τις αναβαθμίσεις ή το σερβις σε αρκετές περιπτώσεις..

Αν έχετε την καλοσύνη λοιπόν, όσοι είχατε θέματα και λύθηκαν με τον άλφα βήτα τρόπο, ενημερώστε και εμάς τους υπόλοιπους που διαβάζουμε :)

 

Εγω που αντιμετωπιζα τρελο προβλημα με το audio drop μετα και το τελευταιο(προτελευταιο) update λυθηκε. Δεν μου το εχει κανει ποτε ξανα. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη παντως γρατζουνιεται για πλακα

 

Δε θα συμφωνήσω. Δεν ξέρω τι χρήση κάνεις, όμως εγώ το είχα σε τσαντάκι μαζί με πορτοφόλι και ακουστικά, όλο το διάστημα πριν του βάλω το tempered glass και το κρύσταλλο ούτε ίχνος γρατζουνιάς δεν είχε.

 

Και μετά όμως το tempered glass είναι σαν καινούργιο.

 

Επίσης, πριν του βάλω το Skin στο πίσω μέρος ή όταν του φόρεσα θήκη, επίσης το πίσω μέρος δεν έχει πρόβλημα.

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Στις edge οθόνες βάλε και την Huawei, elephone κτλ...

Εάν προλάβει να βγει η αναδυπλουμενη οθόνη καλός εάν όχι θα δεις πόσες εταιρείας θα ακολουθήσουν αυτό το πρότυπο στις flagship συσκευές τους...

Όσο για τα μαύρα που αναφέρεις πάρε το Note 3,4 η μάλλον ακόμα καλύτερα πάρε το Mate 9 (6") που το είχα 5 μήνες και βάλτο δίπλα στο s8+ και σύγκρινε άσχετα με τον όγκο του μαύρου στο s8+ στα 16:9 σε πιο από τα 2 τα πάντα εμφανίζονται πιο μεγάλα... Η απάντηση είναι ότι παρόλο που το s8+ έχει μεγάλες μαύρες μπάρες τα πάντα εμφανίζονται μεγαλύτερα από το αμέσως επόμενο μεγαλύτερο flagship τηλέφωνο... Κράτα αυτό και τσέκαρε τώρα μέγεθος βάρος και κράτημα συσκευής.... Άστα φίλε εδώ όλοι οι άλλοι είναι 2 χρόνια πίσω...

Οποτε έχεις την καλύτερη σε ποιότητα και πιστότητα οθόνη που έστω και με αυτήν την αναλογία είναι και η μεγαλύτερη με πολύ καλύτερη αναλογια βάρους από την ακριβώς επόμενη (MATE 9) και ίδια ίσως και καλύτερα επίπεδα μπαταρίας....

Και έρχεσαι και προτείνεις στον άνθρωπο να μείνει με το Note 4 των 16g εσωτερικό χώρο που δεν φτάνει πλέον ούτε για το Facebook, με μια μπαταρία που για να φτάσει τα επίπεδα του s8+ θέλει να κουβαλάει και άλλη μια μαζί του, με ένα TouchWiz που σέρνεται όσο ποτέ για να ανοίξει φώτο και πρόσφατες εφαρμογές, με κάμερα πολύ καλή αλλά πιο αργή από ποτέ κτλ....

 

Εσύ πιστεύεις ότι ήταν τυχαίο που ελάχιστοι χρήστες πήγαν στο LG V20 (QHD οθόνη, IR, αποσπώμενη μπαταρία, 2πλη κάμερα, ραδιόφωνο Fm) και από αυτούς οι περισσότεροι είναι με S8+ η με S7 edge?

Εγώ τουλάχιστον ξέρω 3 και οι 3 είναι τώρα με S8+ και οι 3 πιστεύουν ότι είναι ότι καλύτερο έχει κυκλοφορήσει...

+1000 για οτι ειπες!!!Οταν το ειδα σε φιλο μια δυο τρεις κ τεσσερις φορες ειπα οτι το θελω κ ειναι οτι καλυτερο εχει βγει τουλαχιστον σε αυτο το μεγεθος..Αλλα ρε συ tsiglas@ δεν ξερω τι χρωμα να παρω..Μαυρο η ασημι;Απο Καιζερ θα το παρω κ το μονο που φοβαμαι ειναι η ροζ οθονη..

Link to comment
Share on other sites

Εγω που αντιμετωπιζα τρελο προβλημα με το audio drop μετα και το τελευταιο(προτελευταιο) update λυθηκε. Δεν μου το εχει κανει ποτε ξανα. ;-)

 

το ίδιο κι εδώ... μετά το προτελευταίο δεν ξαναεμφανλιστηκε το πρόβλημα με το audio drop κατά την κλήση... (εγώ είχα audio drops μόνο κατά την κλήση.. ποτέ σε youtube κτλ όπως αναφέρουν οι περισσότεροι στα forums). Όπως φάνηκε ήταν θέμα software και όχι hardware... ευτυχώς...

Link to comment
Share on other sites

+1000 για οτι ειπες!!!Οταν το ειδα σε φιλο μια δυο τρεις κ τεσσερις φορες ειπα οτι το θελω κ ειναι οτι καλυτερο εχει βγει τουλαχιστον σε αυτο το μεγεθος..Αλλα ρε συ tsiglas@ δεν ξερω τι χρωμα να παρω..Μαυρο η ασημι;Απο Καιζερ θα το παρω κ το μονο που φοβαμαι ειναι η ροζ οθονη..

 

Εγώ έχω το μαύρο αλλά έχω ακούσει πολλά καλά λόγια και για το ασημί και ακόμα καλύτερα για το orchid Grey .... Επειδή οποίο και να πάρεις το μπροστινό μέρος θα είναι πάντα μαύρο θα σου πρότεινα να πάρεις το ασημί και μετά με μια οποιαδήποτε μαύρη θήκη θα είναι σαν να έχεις καινούργιο τηλέφωνο φουλ Black....

Τώρα αν είναι να πας από την πρώτη μέρα με θήκη και μάλιστα μαύρη τότε δεν έχει και πολύ νόημα πάρε ποιο βρεις....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Δείτε και το orchid gray παιδιά είναι πανέμορφο στο φως.

Εγω ήμουν για ασημί και οταν το ειδα απο κοντα πήγα καρφωτος στο gray.

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και το orchid gray παιδιά είναι πανέμορφο στο φως.

Εγω ήμουν για ασημί και οταν το ειδα απο κοντα πήγα καρφωτος στο gray.

 

Ναι έκανα μια ψιλό διόρθωση στο ποστ μου από επάνω... Και εγώ πιστεύω ότι το orchid gray είναι ίσως το πιο δυνατό χρώμα της συσκευής

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το μαύρο αλλά έχω ακούσει πολλά καλά λόγια και για το ασημί και ακόμα καλύτερα για το orchid Grey .... Επειδή οποίο και να πάρεις το μπροστινό μέρος θα είναι πάντα μαύρο θα σου πρότεινα να πάρεις το ασημί και μετά με μια οποιαδήποτε μαύρη θήκη θα είναι σαν να έχεις καινούργιο τηλέφωνο φουλ Black....

Τώρα αν είναι να πας από την πρώτη μέρα με θήκη και μάλιστα μαύρη τότε δεν έχει και πολύ νόημα πάρε ποιο βρεις....

 

Ευχαριστω tsiglas@ μαλλον το μαυρο θα παρω μου κανει πιο premium..To γυρω γυρω το θελω μαυρο στο ασημι ειναι ασημι κ δεν θελω τοση γυαλαδα..Θηκη clear view μαυρη:p

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το δίκαρτο δεν έβγαινε σε ασημί οπότε πήγα στη δεύτερη ομορφότερη -κατά προσωπική άποψη- επιλογή χρώματος, το coral blue.
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

...Μακρυά από μαύρο και orchid grey...!....

Πρώτο coral blue & δεύτερο arctic silver....πιό όμορφα και πιό premium....προσωπική άποψη πάντα..

Link to comment
Share on other sites

...Μακρυά από μαύρο και orchid grey...!....

Πρώτο coral blue & δεύτερο arctic silver....πιό όμορφα και πιό premium....προσωπική άποψη πάντα..

Όχι και μακριά, premium και μαύρο είναι έννοιες ταυτόσημες. Ποτέ το ασημί και το μπλε δεν υπήρξε premium χρώμα σε κανέναν τομέα της κατανάλωσης.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μου σκάσε η τελευταία αναβάθμιση.... την περνάω....και απόγευμα εντυπωσεις..Ιταλικο vodafone

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Η οθονη παντως γρατζουνιεται για πλακα

 

Πως σου γρατζουνίστηκε; εγώ το έχω συνέχεια στην μπροστινή τσέπη όταν περπατάω χωρίς προστασία οθόνης και δεν έχει πάθει κάτι. Ο μόνος μου φόβος είναι μήπως έχει ξεχαστεί κάποιο κέρμα :mad:.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μου σκάσε η τελευταία αναβάθμιση.... την περνάω....και απόγευμα εντυπωσεις..Ιταλικο vodafone

Ωραίος για πες μας για καμερα κυρίως που λεει.

750 μβ είναι;

Link to comment
Share on other sites

Οι γρατζουνιες ειναι εμφανης μονο κατω απο ηλια μεσημερι (micro scratches) δεν φαινονται καθολου μρ χρηση
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...