Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι γρατζουνιες ειναι εμφανης μονο κατω απο ηλια μεσημερι (micro scratches) δεν φαινονται καθολου μρ χρηση

Παιδιά χαρειτε το κινητό και μην ασχολείστε με μικρό λεπτομέρειες.

Πέρυσι με το 7 edge ειπα να μην βάλω καμμια προστασία και το κατευχαριστηθηκα ουτε να ξεκολλανε με θηκες ούτε αλλοίωση χρώματων πραγματικά το απολαυσα.

Ετσι και φέτος ασφάλεια μόνο μια θήκη και τέλος.

Στον ενα χρόνο ας έχει και 2 3 αραχνιες τι έγινε;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά μια ερώτηση το χρώμα που εχει απο πίσω οταν σε περνούν τηλεφωνώ η όταν παίρνεις πως αλλάζει πχ έμενα ειναι μπλε του αδερφο μου πορτοκάλι πως γίνεται να το αλλάξεις?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση το χρώμα που εχει απο πίσω οταν σε περνούν τηλεφωνώ η όταν παίρνεις πως αλλάζει πχ έμενα ειναι μπλε του αδερφο μου πορτοκάλι πως γίνεται να το αλλάξεις?

Δε μπορείς, είναι random και αλλάζει μόνο σύμφωνα με το theme που έχεις.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έμαθε κανένας πόσο κοστίζει η αντικατάσταση οθόνης για το κινητό μας? Ρε παιδιά αν αλλάξεις οθόνη μπορείς να αλλάξεις και το frame bezel?
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έμαθε κανένας πόσο κοστίζει η αντικατάσταση οθόνης για το κινητό μας? Ρε παιδιά αν αλλάξεις οθόνη μπορείς να αλλάξεις και το frame bezel?

 

Αν δεν κάνω λάθος η οθόνη πάει πακέτο με ολόκληρο το επάνω μέρος πλην του πίσω καπάκι...

Από τιμή δεν γνωρίζω...και ειλικρινά δεν θέλω να χρειαστεί να μάθω...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος η οθόνη πάει πακέτο με ολόκληρο το επάνω μέρος πλην του πίσω καπάκι...

Από τιμή δεν γνωρίζω...και ειλικρινά δεν θέλω να χρειαστεί να μάθω...

 

Καλό είναι να ξέρουμε.. χιχι. Εμένα μου έφυγε από το ντουλάπι.γλίστρησε.. Πάλι καλά έκανε 2 αραχνιες.οτσν λες αλλάζει η οθόνη μαζί με το μεταλο εννοείς? Πάντως αν ρωτήσει κανένας καλό είναι να ενημερώσει.εστειλα EMAIL στην smartec Πόσο έχει η οθόνη και το μεταλο σασί. Και δεν απάντησαν.

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Περιπου στα 280 ειναι παιδια η αλλαγη οθονης

 

Τώρα πήρα απάντηση.255 μαζί με το πλαίσιο. Μια χαρά βγάζω τα πάντα και το χαίρομαι

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα πήρα απάντηση.255 μαζί με το πλαίσιο. Μια χαρά βγάζω τα πάντα και το χαίρομαι
μάλλον 255 θα είναι εκτός ΦΠΑ...
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, έκανα την ασφάλιση που έχει αναφερθεί και από άλλους χρήστες στο φόρουμ με 22 ευρώ και για ένα χρόνο θα είμαι ξέγνοιαστος.
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά, έκανα την ασφάλιση που έχει αναφερθεί και από άλλους χρήστες στο φόρουμ με 22 ευρώ και για ένα χρόνο θα είμαι ξέγνοιαστος.

 

Που την έκανες και τι ακριβώς καλύπτει; ολική θραύση ή και γρατζουνιά;

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τα διάβασα και πιο πίσω αυτά για την ασφάλεια, αλλά μου φαίνονται ΠΟΛΥ λίγα τα 22€ ρε παίδες για 1 χρόνο.

Οι τιμές συνήθως είναι περίπου 50-60€ το χρόνο γενικότερα στην Ευρώπη για ασφάλειες που σου καλύπτουν τα πάντα και σου δίνουν άμεσα νέα συσκευή 2-3 φορές μέσα στη 2ετια.

Η συγκεκριμένη τι ακριβώς καλύπτει και υπό ποιες προϋποθέσεις;

Ας μας αναφέρει κάποιος που την έκανε και διάβασε το συμβόλαιο για να ξέρουμε ΑΚΡΙΒΏΣ τι καλύπτει κλπ!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και εγώ την ασφάλεια στον ξηρογιανοπουλος (generali). Αχρείαστα να είναι.

Και ορίστε οι όροι του συμβολαίου.

Η κάλυψη είναι για ενα απο τα παρακάτω: θραύση /φωτιά /νερό /κλοπη αν θέλεις και για δεύτερο επεκτείνεις μια ακόμα φορά με αλλα 15ε. d03ad80cdf3f44eccb3b5f3c7b0b9cb8.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος, ευχαριστώ!

Δεν φαίνεται καλά το ss, αλλά τα βασικά τα έβγαλα :P

Οπότε απλά δεν αξίζει να δώσεις μια κατοστάρα δοκιμάζοντας θήκες και γυαλιά, αν δεν σε ενδιαφέρει να το πουλήσεις σύντομα!

Link to comment
Share on other sites

Την έχω κάνει την 22ευρη ασφάλιση στο iPhone 7 Plus.

Καλύπτει τη θραύση οθόνης, όχι τις γρατζουνιές.

 

Άραγε εμείς που στα S8 έχουμε τζάμι και στο πίσω μέρος, το καλύπτουν;

Link to comment
Share on other sites

Την έχω κάνει την 22ευρη ασφάλιση στο iPhone 7 Plus.

Καλύπτει τη θραύση οθόνης, όχι τις γρατζουνιές.

 

Άραγε εμείς που στα S8 έχουμε τζάμι και στο πίσω μέρος, το καλύπτουν;

 

Δε νομίζω. Για θραύση οθόνης λέει στο συμβόλαιο οπότε τα υπόλοιπα φαντάζομαι δεν καλύπτονται.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Αναφέρει "τυχαία θραύση οθόνης ή/και κρυστάλλου κινητού". Κρύσταλλο είναι και το πίσω, δεν λέει "ή/και κρυστάλλου οθόνης", οπότε φαντάζομαι πρέπει να καλύπτει και το πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω. Για θραύση οθόνης λέει στο συμβόλαιο οπότε τα υπόλοιπα φαντάζομαι δεν καλύπτονται.

Εγώ έκανα με 90 + ευρώ ασφάλεια από το media mark. Δηλαδή καλυπτη αλλαγή οθόνης? Η οθόνη πάει μαζί με το σκελετό. Είναι μαζί σαν εξάρτημα

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα την ασφάλεια της GENERALI. Είναι στα 33€ για το S8+. Πέρα από κλοπή (που και αυτή η κάλυψη είναι σημαντική) καλύπτει τυχαία θραύση κρυστάλλων που περιλαμβάνει θραύση οθόνης ή/και κρυστάλλων, οπότε κατά τη γνώμη μου καλύπτει τη θραύση και του πίσω μέρους της συσκευής, όπως αναφέρθηκε και παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Η κλοπή είναι σημαντικό, αλλά όλοι καλύπτουν κλοπή εντός του σπιτιού, με σημάδια διάρρηξης κλπ.

Δεν σε καλύπτουν αν απλά σου κλέψουν το κινητό έξω, ή στο αρπάξουν χωρίς να το καταλάβεις, πράγμα που συμβαίνει στις περισσότερες των περιπτώσεων.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα την ασφάλεια της GENERALI. Είναι στα 33€ για το S8+. Πέρα από κλοπή (που και αυτή η κάλυψη είναι σημαντική) καλύπτει τυχαία θραύση κρυστάλλων που περιλαμβάνει θραύση οθόνης ή/και κρυστάλλων, οπότε κατά τη γνώμη μου καλύπτει τη θραύση και του πίσω μέρους της συσκευής, όπως αναφέρθηκε και παραπάνω.

33? τι ανεβασανε την τιμη ? 22 εδωσα εγω για s8+ και κανα 2 ακομα που ξερω ατομα 22ε για το πλας και 22 παλι για το μικρο s8!

 

 

Η κλοπή είναι σημαντικό, αλλά όλοι καλύπτουν κλοπή εντός του σπιτιού, με σημάδια διάρρηξης κλπ.

Δεν σε καλύπτουν αν απλά σου κλέψουν το κινητό έξω, ή στο αρπάξουν χωρίς να το καταλάβεις, πράγμα που συμβαίνει στις περισσότερες των περιπτώσεων.

 

νομιζω αναφερει και στον δρομο αν σε ληστεψουν γιατι λεει και κλοπη και ληστεια .. για ληστεια με την χρηση βιας και αναφορα εννοειται απο αστυνομια αλλιως δεν ισχυει τιποτα. και το ιδιο για φωτια με αναφορα της πυροσβεστικης αλλιως παλι δεν καλυπτει τιποτα !

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξεκίνησε η κουβέντα λίγο νωρίτερα και το πλήρωσα το καπελάκι μου... Thanks για την ενημέρωση.
Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με αυτά, έχει αναφερθεί το γίνεται σε περίπτωση που πουλήσουμε τη συσκευή; Μπορούμε να αλλάξουμε το όνομα που έχει γίνει η ασφάλιση;

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά με αυτά, έχει αναφερθεί το γίνεται σε περίπτωση που πουλήσουμε τη συσκευή; Μπορούμε να αλλάξουμε το όνομα που έχει γίνει η ασφάλιση;

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν μεταβιβάζεται. Αυτό που μπορείς να κάνεις όμως είναι το εξής.

Να ενημερώσεις το νέο αγοραστή ότι υπάρχει ασφάλεια στο όνομά σου και αν συμβεί θραύση οθόνης, τότε να του κάνεις την εξυπηρέτηση.

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σήμερα την ασφάλεια της GENERALI. Είναι στα 33€ για το S8+. Πέρα από κλοπή (που και αυτή η κάλυψη είναι σημαντική) καλύπτει τυχαία θραύση κρυστάλλων που περιλαμβάνει θραύση οθόνης ή/και κρυστάλλων, οπότε κατά τη γνώμη μου καλύπτει τη θραύση και του πίσω μέρους της συσκευής, όπως αναφέρθηκε και παραπάνω.

 

33€ απο την Generali μου ζητησαν και για το Galaxy Tab S3 που πηρα την προηγουμενη εβδομαδα.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν 2 ώρες μίλησα με την κ. ΡΟΥΣΟΥ από το γραφείο ΞΥΡΟΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ και το ασφαλίσα με 22 €. Το γραφει και στο εντυπο που συμπληρωσα για την ασφαλιση.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...