Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα είχα το S8+ για όλη την μέρα,από φίλο που μενει μόνιμα Hong Kong την έκδοση SD835 6gb Ram 128 rom....

Πολύ γρήγορο,ένα κλικ πιο πάνω από το 3Τ που έχω στις βαριές εφαρμογές και παιχνίδια τύπου Asphalt 8....

Δεν θα γράψω πολλά απλά πραγματικά του είπα να .ου φέρει ένα το τέλος Αυγούστου που θα ξαναέρθει Ελλάδα.....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στην εκάστοτε εφαρμογή αν έχει τέτοια επιλογή πχ σε WhatsApp στο μενού ρυθμίσεις-ειδοποιήσεις όπου ορίζεις οποιαδήποτε ηχητική ειδοποίηση-μελωδία

Το ίδιο σε Gmail η και σε άλλες και εννοείται ορίζεις διαφορετικό ήχο ανα εφαρμογή.

 

Έχεις και ποικιλία επιλογών και στο είδος του vibration.

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια αλλά η εφαρμογή που θέλω να έχω ηχητική ειδοποίηση απ'ότι είδα στις ρυθμίσεις δεν υποστηρίζει κάτι τετοιο. Πρόκειται για μία κάμερα της Xiaomi για να ελέγχω το σπίτι αν χτυπήσει ο συναγερμός αλλά οι ειδοποιήσεις που μου έρχονται δεν έχουν ηχητική ειδοποίηση οπότε στην ουσία είναι άχρηστες αν δεν κοιτάζω εκείνη τη στιγμή το τηλέφωνο. Φανταζόμουν ότι αυτό θα γινόταν μέσω του τηλεφώνου.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχα το S8+ για όλη την μέρα,από φίλο που μενει μόνιμα Hong Kong την έκδοση SD835 6gb Ram 128 rom....

Πολύ γρήγορο,ένα κλικ πιο πάνω από το 3Τ που έχω στις βαριές εφαρμογές και παιχνίδια τύπου Asphalt 8....

Δεν θα γράψω πολλά απλά πραγματικά του είπα να .ου φέρει ένα το τέλος Αυγούστου που θα ξαναέρθει Ελλάδα.....

 

3 μέρες που το έχω στα χέρια μου, έχω πάθει πλάκα (αν και έχει που και που κάποιους "λόξιγκες"). Και από θερμοκρασίες πάνω από 40-43 δεν έχω δει ακόμα (αν και δεν έχω παίξει ακόμα βαριά παιχνίδια στο κινητό)

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τη βοήθεια αλλά η εφαρμογή που θέλω να έχω ηχητική ειδοποίηση απ'ότι είδα στις ρυθμίσεις δεν υποστηρίζει κάτι τετοιο. Πρόκειται για μία κάμερα της Xiaomi για να ελέγχω το σπίτι αν χτυπήσει ο συναγερμός αλλά οι ειδοποιήσεις που μου έρχονται δεν έχουν ηχητική ειδοποίηση οπότε στην ουσία είναι άχρηστες αν δεν κοιτάζω εκείνη τη στιγμή το τηλέφωνο. Φανταζόμουν ότι αυτό θα γινόταν μέσω του τηλεφώνου.

 

Καλως η κακώς αυτή η λειτουργία αφορά την εκάστοτε εφαρμογή και κατά ποσό ο δημιουργός της(στην περίπτωση σου η Xiaomi)παρέχει αυτή τη δυνατότητα στον χρήστη.

Δεν μπορεί να γίνει μέσω του λειτουργικού.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες οθόνη.Ουάου.. πραγματικά δεν έχω ξανά πιάσει τέτοιες ώρες οθόνης.και από συσκευές εγώ αλλάξει όλες της ναυαρχιδες..
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Καλως η κακώς αυτή η λειτουργία αφορά την εκάστοτε εφαρμογή και κατά ποσό ο δημιουργός της(στην περίπτωση σου η Xiaomi)παρέχει αυτή τη δυνατότητα στον χρήστη.

Δεν μπορεί να γίνει μέσω του λειτουργικού.

 

Βασικά εδώ υπάρχει χώρος για μια εφαρμογή που θα διαχειρίζεται τις ειδοποιήσεις των άλλων εφαρμογών :).

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Βασικά εδώ υπάρχει χώρος για μια εφαρμογή που θα διαχειρίζεται τις ειδοποιήσεις των άλλων εφαρμογών :).

 

Δεν νομίζω να γίνεται αυτό.

Δεν γίνεται μια εφαρμογή να ελέγχει και καθορίζει πως θα λειτουργούν οι υπόλοιπες εφαρμογές στις λειτουργιες που επιτελούν.

 

Το λάθος είναι στην εφαρμογή της Xiaomi που δεν παρέχει τέτοια δυνατότητα κάκιστα.

 

Η συντριπτική πλοιοψηφια των εφαρμογών έχουν αυτή τη δυνατότητα.

 

Το λειτουργικό παρέχει την ελευθερία στους developer να παρέχουν τέτοια λειτουργία αρκεί ο εκάστοτε developer να την ενστωμστωσει στην εφαρμογή του.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να γίνεται αυτό.

Δεν γίνεται μια εφαρμογή να ελέγχει και καθορίζει πως θα λειτουργούν οι υπόλοιπες εφαρμογές στις λειτουργιες που επιτελούν.

 

Το λάθος είναι στην εφαρμογή της Xiaomi που δεν παρέχει τέτοια δυνατότητα κάκιστα.

 

Η συντριπτική πλοιοψηφια των εφαρμογών έχουν αυτή τη δυνατότητα.

 

Το λειτουργικό παρέχει την ελευθερία στους developer να παρέχουν τέτοια λειτουργία αρκεί ο εκάστοτε developer να την ενστωμστωσει στην εφαρμογή του.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Μα όταν φτάνει μία ειδοποίηση στο κινητό παύει να είναι αποκλειστικότητα της εφαρμογής και θα μπορούσε και το ίδιο το τηλέφωνο να παίξει μπάλα. Θα μπορούσε -απλοϊκά πάντα- π.χ. κάθε κέντρο αποστολής να αποθηκευτεί ως χρήστης και να έχει το δικό του ήχο κλήσης όπως στα μηνύματα ή στις φωνητικές κλήσεις. Προφανώς δεν υπήρχε μεγάλη ζήτηση για να ασχοληθεί η εταιρία ή κάποιος developer.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις android wear smartwatch υπαρχει τέτοια εφαρμογή πάντως που επιτελεί αυτήν ακριβώς τη λειτουργία όπου συγκεντρωτικά ελέγχει και καθορίζει τις ειδοποιήσεις και το είδος vibration από όλες τις εφαρμογές.

https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.martinflorek.wear.feelthewear&hl=el

 

Εγώ την χρησιμοποιώ και μου έχει λύσει τα χέρια μιας και πολύ εξυπηρετική είναι.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μα όταν φτάνει μία ειδοποίηση στο κινητό παύει να είναι αποκλειστικότητα της εφαρμογής και θα μπορούσε και το ίδιο το τηλέφωνο να παίξει μπάλα. Θα μπορούσε -απλοϊκά πάντα- π.χ. κάθε κέντρο αποστολής να αποθηκευτεί ως χρήστης και να έχει το δικό του ήχο κλήσης όπως στα μηνύματα ή στις φωνητικές κλήσεις. Προφανώς δεν υπήρχε μεγάλη ζήτηση για να ασχοληθεί η εταιρία ή κάποιος developer.

 

Χρησιμοποιώ αυτή την εφαρμογή: https://play.google.com/store/apps/details?id=AutomateIt.mainPackage για να αλλάξω ήχους όταν έχω mail ή sms γιατί δεν μου δίνουν οι αντίστοιχες stock εφαρμογές τη δυνατότητα να βάλω δικούς μου ήχους (unrooted βλέπεις)!

Μπορείς άνετα να το χρησιμοποιήσεις σε όποια εφαρμογή στέλνει ειδοποιήσεις!

Με μια γρήγορη ματιά στο store βγάζει κάποιες εφαρμογές πιο εξειδικευμένες αλλά δεν τις γνωρίζω: https://play.google.com/store/apps/collection/search_results_cluster_apps?clp=ggEWChRub3RpZmljYXRpb24gbWFuYWdlcg%3D%3D:S:ANO1ljKvNYA

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ αυτή την εφαρμογή: https://play.google.com/store/apps/details?id=AutomateIt.mainPackage για να αλλάξω ήχους όταν έχω mail ή sms γιατί δεν μου δίνουν οι αντίστοιχες stock εφαρμογές τη δυνατότητα να βάλω δικούς μου ήχους (unrooted βλέπεις)!

 

Μπορείς άνετα να το χρησιμοποιήσεις σε όποια εφαρμογή στέλνει ειδοποιήσεις!

 

Με μια γρήγορη ματιά στο store βγάζει κάποιες εφαρμογές πιο εξειδικευμένες αλλά δεν τις γνωρίζω: https://play.google.com/store/apps/collection/search_results_cluster_apps?clp=ggEWChRub3RpZmljYXRpb24gbWFuYWdlcg%3D%3D:S:ANO1ljKvNYA

 

Μπορείς απλά να χρησιμοποιείς third party εφαρμογές αντί των stock των OEM.

Και δεν χρειάζεται root να είσαι.

Πχ εγώ χρησιμοποιώ textra sms αντί του stock Samsung που σου παρέχει να βάζεις και δικό σου ήχο.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς απλά να χρησιμοποιείς third party εφαρμογές αντί των stock των OEM.

Και δεν χρειάζεται root να είσαι.

Πχ εγώ χρησιμοποιώ textra sms αντί του stock Samsung που σου παρέχει να βάζεις και δικό σου ήχο.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ναι ξέρω, έχω αγορασμένες και για SMS και για mail αλλά πειραματίζομαι λίγο με την κατανάλωση ενέργειας και προς το παρόν βλέπω ότι οι stock της Samsung είναι λιγότερο ενεργοβόρες!

Ευχαριστώ για την πρόταση!:bow:

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέρω, έχω αγορασμένες και για SMS και για mail αλλά πειραματίζομαι λίγο με την κατανάλωση ενέργειας και προς το παρόν βλέπω ότι οι stock της Samsung είναι λιγότερο ενεργοβόρες!

 

Ευχαριστώ για την πρόταση!:bow:

 

Εγώ παντως έχω αντικαταστήσει το 90% των stock Samsung app και λειτουργιών εδώ και πολλά χρόνια και καμία επίπτωση στην μπαταρία.

Το ίδια κάνω και σε άλλους OEM

Μόνο ο πλούτος των επιλογών,ελευθεριών που σου παρέχουν third party με αποζημιώνει με το παραπάνω.

 

Και αν θες εξοικονόμηση μπαταρίας γενικά υπάρχουν χίλιοι δυο άλλοι παράγοντες που μπορείς να βάλεις μαχαίρι και να βελτιώσεις την αυτονομία περαιτέρω που δεν ειναι του παρόντος βέβαια για να μην ξεφύγουμε :p

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ξέρω, έχω αγορασμένες και για SMS και για mail αλλά πειραματίζομαι λίγο με την κατανάλωση ενέργειας και προς το παρόν βλέπω ότι οι stock της Samsung είναι λιγότερο ενεργοβόρες!

Ευχαριστώ για την πρόταση!:bow:

Φιλε σε σένα στα σμς σου έχει τις επαφές με το επώνυμο πρώτα;

Εχω φαει τον τόπο και δεν μπορώ να το αλλάξω. Δοκίμασα τα πάντα.

Στον dialer και στην εφαρμογή επαφές είναι κανονικά με το όνομα πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε σένα στα σμς σου έχει τις επαφές με το επώνυμο πρώτα;

Εχω φαει τον τόπο και δεν μπορώ να το αλλάξω. Δοκίμασα τα πάντα.

Στον dialer και στην εφαρμογή επαφές είναι κανονικά με το όνομα πρώτα.

 

Σε textra παντως είναι με το όνομα πρώτα.

Έτσι ήταν και στο s7 η εδώ άλλαξε?

Μήπως να δοκιμάζες την έκδοση του s7 να έβαζες με apk τότε.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε textra παντως είναι με το όνομα πρώτα.

Έτσι ήταν και στο s7 η εδώ άλλαξε?

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Εδω άλλαξε στο σ7 ήταν οκ.

Δεν μπορώ να βρω τι φταίει έκανα τα πάντα.

Καθαρισμό δεδομένων και cache εφαρμογής, διέγραψα επαφες τις έβαλα ξανα τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εδω άλλαξε στο σ7 ήταν οκ.

Δεν μπορώ να βρω τι φταίει έκανα τα πάντα.

Καθαρισμό δεδομένων και cache εφαρμογής, διέγραψα επαφες τις έβαλα ξανα τίποτα.

 

Μήπως να δοκιμάσεις να εγκαταστάσεις του s7 την έκδοση εδώ.

Από apk mirror η από xda να βρεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να δοκιμάσεις να εγκαταστάσεις του s7 την έκδοση εδώ.

Από apk mirror η από xda να βρεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ναι είναι μια καλη ιδέα θα επανέλθω.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε σένα στα σμς σου έχει τις επαφές με το επώνυμο πρώτα;

Εχω φαει τον τόπο και δεν μπορώ να το αλλάξω. Δοκίμασα τα πάντα.

Στον dialer και στην εφαρμογή επαφές είναι κανονικά με το όνομα πρώτα.

 

Φίλε μου δεν είμαι τόσο οργανωμένος με τις επαφές και δεν έχω ξεχωριστά το όνομα απ το επόνυμο.

Τα έχω και τα δύο γραμμένα ως όνομα οπότε μου τα βγάζει όπως τα γράφω!

Καμιά καλή πράξη δεν μένει ατιμώρητη!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δεν είμαι τόσο οργανωμένος με τις επαφές και δεν έχω ξεχωριστά το όνομα απ το επόνυμο.

Τα έχω και τα δύο γραμμένα ως όνομα οπότε μου τα βγάζει όπως τα γράφω!

Έβαλα και παλιές εκδόσεις δεν έβγαλα άκρη πάλι με το επίθετο τα έβαζε.

Υγεία την πάγωσα με το Package disabler pro και έβαλα το textra που δείχνει εξαιρετικό.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και παλιές εκδόσεις δεν έβγαλα άκρη πάλι με το επίθετο τα έβαζε.

Υγεία την πάγωσα με το Package disabler pro και έβαλα το textra που δείχνει εξαιρετικό.

Και πολύ καλά έκανες :)

Once you go Textra SMS never go back

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για οσους θελουν επιπλεον παραμετροποιηση για dark skin του κινητου καθως και στην επιλογη των εφαρμογων που θελουμε να το εχουν...μπορουν να παίξουν με αυτή την εφαρμογή

 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=projekt.substratum

 

 

έχει πολλά επιπλέον θέματα καθώς και δυνατότητα αλλαγών στην nav bar

 

γίνεται πολύ κουβέντα στο xda....

 

 

https://forum.xda-developers.com/apps/substratum/7-0-substratum-sex-tw-beta-t3620796

 

Εγώ το δοκιμασα πάντως....

 

 

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-T810 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ αυτή την εφαρμογή: https://play.google.com/store/apps/details?id=AutomateIt.mainPackage για να αλλάξω ήχους όταν έχω mail ή sms γιατί δεν μου δίνουν οι αντίστοιχες stock εφαρμογές τη δυνατότητα να βάλω δικούς μου ήχους (unrooted βλέπεις)!

Μπορείς άνετα να το χρησιμοποιήσεις σε όποια εφαρμογή στέλνει ειδοποιήσεις!

Με μια γρήγορη ματιά στο store βγάζει κάποιες εφαρμογές πιο εξειδικευμένες αλλά δεν τις γνωρίζω: https://play.google.com/store/apps/collection/search_results_cluster_apps?clp=ggEWChRub3RpZmljYXRpb24gbWFuYWdlcg%3D%3D:S:ANO1ljKvNYA

 

Ευχαριστω για τις προτασεις.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εχει δει κανεις απο την συσκευη ταινια στο Netfix;Γιατι λογικα με HDR που υποστηριζει πρεπει να τα σπαει η εικονα!!!:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

Κάνοντας την πρώτη (γρηγορη) φόρτιση σήμερα έφτασε στο 100 % αλλα το ledακι εμεινε Κόκκινο. Κανονικα δεν θα έπρεπε να γίνει πράσινο?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...