Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάει καλά η διαφήμιση βλέπω ε?:rolleyes::rolleyes:
Σιγά μην παίρνει και προμήθεια....

 

Αυτη την στιγμή στην αγορά είναι η πιο οικονομική και αξιόπιστη λύση....

Αν έχει κάποιος κάτι καλύτερο ας το αναφέρει....

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ευτυχώς που γίνεται "διαφήμιση" σε τέτοια θέματα και γλυτώνεις ένα κάρο λεφτά για αξεσουάρ που για αρκετούς είναι και αντιαισθητικά!
Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που γίνεται "διαφήμιση" σε τέτοια θέματα και γλυτώνεις ένα κάρο λεφτά για αξεσουάρ που για αρκετούς είναι και αντιαισθητικά!

Διαφήμιση να γίνεται της δυνατότητας ασφάλισης. Όχι να ανεβάζουμε την επαγγελματική κάρτα ασφαλιστών.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Διαφήμιση να γίνεται της δυνατότητας ασφάλισης. Όχι να ανεβάζουμε την επαγγελματική κάρτα ασφαλιστών.

 

1.η εν λόγω κυρία δεν είναι ασφαλίστρια αλλά υπάλληλος που διεκπεραιώνει τα συμβόλαια

2.ειναι η μοναδική που κάνει αυτή την δουλειά στην εταιρία.

3.Υποχρεωτικα όποιος θέλει να κάνει Ασφάλεια στην generally θα περάσει από την κυρια..

4.οποιος δεν θέλει να παει απευθειας σε αυτή την λύση πάει μέσω skroutz στα μαγαζιά

και να πληρωνει το καπελο....

 

ΥΓ1 : Καλό είναι να ενημερώνεσαι πριν γράψεις το πικρόχολο σχόλιο σου...

 

ΥΓ2 : Αν έχεις καλύτερη εναλλακτική είμαστε ετοιμοι να την ακούσουμε...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

1.η εν λόγω κυρία δεν είναι ασφαλίστρια αλλά υπάλληλος που διεκπεραιώνει τα συμβόλαια

2.ειναι η μοναδική που κάνει αυτή την δουλειά στην εταιρία.

3.Υποχρεωτικα όποιος θέλει να κάνει Ασφάλεια στην generally θα περάσει από την κυρια..

4.οποιος δεν θέλει να παει απευθειας σε αυτή την λύση πάει μέσω skroutz στα μαγαζιά

και να πληρωνει το καπελο....

 

ΥΓ1 : Καλό είναι να ενημερώνεσαι πριν γράψεις το πικρόχολο σχόλιο σου...

 

ΥΓ2 : Αν έχεις καλύτερη εναλλακτική είμαστε ετοιμοι να την ακούσουμε...

 

Κανένα πικρόχολο σχόλιο.

Από τους ΟΠΧ απαγορεύεται η διαφήμιση. Γι αυτό και αφαιρέθηκε το μήνυμα με την επαγγελματική κάρτα, αν δεν κάνω λάθιος.

Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Και εγώ θα ήθελα να βάλω την επαγγελματική μου κάρτα στην υπογραφή μου, αλλά δεν επιτρέπεται.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Στην generali να ξέρετε όμως πως αν πχ σπάσει η οθόνη τότε την πληρώνεται ΕΣΕΊΣ και μετά με το τιμολόγιο επισκευής σας πιστώνοντε τα χρήματα.

Πρέπει δλδ να έχεις κοντά ένα 300αρικο να δώσεις (είχα ακούσει για 350€).

Σε μεγάλες αλυσίδες όπως το public πχ στο φτιάχνουν αυτοί και στο δίνουν έτοιμο χωρίς να δώσεις μία, γιατί πολλοί μπορεί να δυσκολεύονται να βρουν τα 300+

Βέβαια έχουν πολύ παραπάνω κόστος περίπου 90€

Εγώ πριν 10 μέρες περίπου πήρα το S8+ μετά από γύρα στα νέα κινητά, και ρώτησα να το ασφαλίσω με την 2η ευκαιρία στα public, μιας και ήταν αγορασμένο από εκεί στα 929€ προ τριμήνου περίπου.

Μου είπαν μπορώ να το κάνω στο όνομα μου για 2 χρόνια, ο πρώτος χρόνος θραύση οθόνης(όχι πίσω μέρους δυστυχώς) και ο δεύτερος άλλες καλύψεις μέχρι και αντικατάσταση συσκευής.

Το πρόβλημα είναι το κόστος που φθάνει τα..110 ευρώ για τη δεύτερη ευκαιρία.

Απ την άλλη το κινητό είναι ελληνικό, ήταν σχεδόν αδούλευτο με καθαρή οθόνη χωρίς ροζίλα οπότε σκέφτομαι γιατί να ρισκάρω να πάω να πάρω από σκρουτζ σφραγισμένο το ίδιο, και αν μου τύχει καθαρό αλλιώς τρέξε μες το καλοκαίρι και τη ζέστη(είμαι και επαρχία)

Ακούω και γνώμες πάνω σε αυτό αν θέλει κάποιος να βοηθήσει γιατί μέχρι αύριο ή τη Δευτέρα το πολύ, ή το δίνω ή το ασφαλίζω

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πικρόχολο σχόλιο.

Από τους ΟΠΧ απαγορεύεται η διαφήμιση. Γι αυτό και αφαιρέθηκε το μήνυμα με την επαγγελματική κάρτα, αν δεν κάνω λάθιος.

Τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Και εγώ θα ήθελα να βάλω την επαγγελματική μου κάρτα στην υπογραφή μου, αλλά δεν επιτρέπεται.

 

Δεν υπάρχει καμία διαφήμιση στην περίπτωση....

Όλα τα μέλη ρωτάνε την διαδικασία ξανά και ξανά...

Όσοι έχουμε κάνει την διαδικασία και έχουμε διαθέση ένημερώνουμε χωρίς κανένα ίδιο ωφελος φυσικα...

 

το τι θες να κάνεις δεν με αφορά...

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Στην generali να ξέρετε όμως πως αν πχ σπάσει η οθόνη τότε την πληρώνεται ΕΣΕΊΣ και μετά με το τιμολόγιο επισκευής σας πιστώνοντε τα χρήματα.

Πρέπει δλδ να έχεις κοντά ένα 300αρικο να δώσεις (είχα ακούσει για 350€).

Σε μεγάλες αλυσίδες όπως το public πχ στο φτιάχνουν αυτοί και στο δίνουν έτοιμο χωρίς να δώσεις μία, γιατί πολλοί μπορεί να δυσκολεύονται να βρουν τα 300+

Βέβαια έχουν πολύ παραπάνω κόστος περίπου 90€

Εγώ πριν 10 μέρες περίπου πήρα το S8+ μετά από γύρα στα νέα κινητά, και ρώτησα να το ασφαλίσω με την 2η ευκαιρία στα public, μιας και ήταν αγορασμένο από εκεί στα 929€ προ τριμήνου περίπου.

Μου είπαν μπορώ να το κάνω στο όνομα μου για 2 χρόνια, ο πρώτος χρόνος θραύση οθόνης(όχι πίσω μέρους δυστυχώς) και ο δεύτερος άλλες καλύψεις μέχρι και αντικατάσταση συσκευής.

Το πρόβλημα είναι το κόστος που φθάνει τα..110 ευρώ για τη δεύτερη ευκαιρία.

Απ την άλλη το κινητό είναι ελληνικό, ήταν σχεδόν αδούλευτο με καθαρή οθόνη χωρίς ροζίλα οπότε σκέφτομαι γιατί να ρισκάρω να πάω να πάρω από σκρουτζ σφραγισμένο το ίδιο, και αν μου τύχει καθαρό αλλιώς τρέξε μες το καλοκαίρι και τη ζέστη(είμαι και επαρχία)

Ακούω και γνώμες πάνω σε αυτό αν θέλει κάποιος να βοηθήσει γιατί μέχρι αύριο ή τη Δευτέρα το πολύ, ή το δίνω ή το ασφαλίζω

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ενδιαφέρον αυτό, κι εγώ το πήρα από Public 929€ όταν βγήκε. Τότε δεν έκανα την ασφάλεια γιατί ήδη είχαμε ξεφύγει από θέμα κόστους.

Βέβαια από το 2003 που έχω συσκευές με οθόνες αφής δεν μου έχει σπάσει ποτέ τίποτα (φυσικά χωρίς τζαμάκια κτλ.).

Τώρα το ξανασκέφτομαι για την ασφάλεια από το Public.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Στην generali να ξέρετε όμως πως αν πχ σπάσει η οθόνη τότε την πληρώνεται ΕΣΕΊΣ και μετά με το τιμολόγιο επισκευής σας πιστώνοντε τα χρήματα.

Πρέπει δλδ να έχεις κοντά ένα 300αρικο να δώσεις (είχα ακούσει για 350€).

Σε μεγάλες αλυσίδες όπως το public πχ στο φτιάχνουν αυτοί και στο δίνουν έτοιμο χωρίς να δώσεις μία, γιατί πολλοί μπορεί να δυσκολεύονται να βρουν τα 300+

Βέβαια έχουν πολύ παραπάνω κόστος περίπου 90€

Εγώ πριν 10 μέρες περίπου πήρα το S8+ μετά από γύρα στα νέα κινητά, και ρώτησα να το ασφαλίσω με την 2η ευκαιρία στα public, μιας και ήταν αγορασμένο από εκεί στα 929€ προ τριμήνου περίπου.

Μου είπαν μπορώ να το κάνω στο όνομα μου για 2 χρόνια, ο πρώτος χρόνος θραύση οθόνης(όχι πίσω μέρους δυστυχώς) και ο δεύτερος άλλες καλύψεις μέχρι και αντικατάσταση συσκευής.

Το πρόβλημα είναι το κόστος που φθάνει τα..110 ευρώ για τη δεύτερη ευκαιρία.

Απ την άλλη το κινητό είναι ελληνικό, ήταν σχεδόν αδούλευτο με καθαρή οθόνη χωρίς ροζίλα οπότε σκέφτομαι γιατί να ρισκάρω να πάω να πάρω από σκρουτζ σφραγισμένο το ίδιο, και αν μου τύχει καθαρό αλλιώς τρέξε μες το καλοκαίρι και τη ζέστη(είμαι και επαρχία)

Ακούω και γνώμες πάνω σε αυτό αν θέλει κάποιος να βοηθήσει γιατί μέχρι αύριο ή τη Δευτέρα το πολύ, ή το δίνω ή το ασφαλίζω

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλημέρα Μανο εφόσον σκοπεύεις να κρατήσεις τη συσκευή για σεβαστό διάστημα, ασφάλισε το,πόσο μάλλον που είναι άψογη παρτίδα.

Και κακά τα ψέμματα πιο ολοκληρωμένη συσκευή δεν θα βρεις αλλού(ειδικά αν το πήρες σε καλή τιμή)παρ όλο τις διαρκείς χαζομάρες της Samsung κυρίως στο software που σε κάνουν μαινόμενο ταύρο ώρες ώρες :p

 

Και εγώ το έχω ασφαλίσει για 22 ευρώ γνωρίζοντας βέβαια ότι πρώτα θα πληρώσω από τη τσέπη μου το κόστος για την επισκευή και μετά θα γίνει πίστωση με την προσκόμιση της απόδειξης επισκευής.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον αυτό, κι εγώ το πήρα από Public 929€ όταν βγήκε. Τότε δεν έκανα την ασφάλεια γιατί ήδη είχαμε ξεφύγει από θέμα κόστους.

Βέβαια από το 2003 που έχω συσκευές με οθόνες αφής δεν μου έχει σπάσει ποτέ τίποτα (φυσικά χωρίς τζαμάκια κτλ.).

Τώρα το ξανασκέφτομαι για την ασφάλεια από το Public.

Και εγώ τα προσέχω σα τα μάτια μου.

Σχεδόν πάντα τα έχω στο τσαντάκι και υπάρχει άλλη συσκευή για τα δύσκολα σε πρώτη ζήτηση.

 

Καλημέρα Μανο εφόσον σκοπεύεις να κρατήσεις τη συσκευή για σεβαστό διάστημα, ασφάλισε το,πόσο μάλλον που είναι άψογη παρτίδα.

Και κακά τα ψέμματα πιο ολοκληρωμένη συσκευή δεν θα βρεις αλλού(ειδικά αν το πήρες σε καλή τιμή)παρ όλο τις διαρκείς χαζομάρες της Samsung κυρίως στο software που σε κάνουν μαινόμενο ταύρο ώρες ώρες :p

 

Και εγώ το έχω ασφαλίσει για 22 ευρώ γνωρίζοντας βέβαια ότι πρώτα θα πληρώσω από τη τσέπη μου το κόστος για την επισκευή και μετά θα γίνει πίστωση με την προσκόμιση της απόδειξης επισκευής.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Καλημέρααα Άλεξ

Αυτός είναι ο ένας απ τους δυο ενδιασμούς που έχω και δε προχωρώ..

Δε ξέρω πόσο θα το κρατήσω χαχα

Αν και δε βλέπω κάτι στον ορίζοντα άμεσα να με τραβάει μακριά του, εκτός του note 8 βέβαια το οποίο όμως αργεί και θα έρθει σε πολύ τσουχτερή τιμή στην αρχή τουλάχιστον.

Απ την άλλη όταν σου λέει δίνεις 110 αλλά αν σπάσει πίσω δε στο καλύπτουμε νιώθεις κάπως, είναι και γυαλί το άτιμο όλο..

Και αν στο κλέψουν πάλι τα ίδια, αν και αυτό πιο πολύ ψυχολογικό είναι και τρέχα γύρευε...

Πάω για καφέ και θα πάρω την απόφαση μου άμεσα χαχα

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα την ασφάλεια στο public μου είπαν 89 ευρώ αλλά τους είπα 929 η συσκευή και 89 η ασφάλεια είναι πολλά οπότε να μου κάνουν καλύτερη τιμή και χωρίς 2η κουβέντα μου το πέρασαν φοιτητικό 67 ευρώ... Κάτι είναι και αυτό....
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Εχω το s8+ εδω και μια εβδομάδα. Αναγκαστική κατά κάποιο τρόπο μετάβαση απο iphone έχοντας περάσει σχεδόν απο ολα τα μοντέλα απο την εποχή του 3g.

Η Cosmote μου εδινε δωρεάν το s8+ και 380€ επιδότηση για όποιο iphone.Σκέφτηκα λοιπόν οτι και να το πουλήσω "κούτα" κερδισμένος θα είμαι οπότε το πήρα.

Και για να κάθομαι να γράφω φυσικά δεν άντεξα να μην το ανοίξω...:lol:

Οι εντυπώσεις μου απο το κινητό είναι αρκετά θετικές.

Το κινητό είναι κούκλα και η οθόνη του χωρίς αντίπαλο νομίζω.Διάβασα σχεδόν ολο το forum και νομίζω οτι κανένα απο τα "μεγάλα" τηλέφωνα δεν δουλεύεται πλέον με ενα χέρι.Η ποιότητα των εφαρμογών σαφώς πιο φτωχή απο το IOS.

Σαν νέος χρήστης του Android σίγουρα δεν μπορώ ακόμα να του πάρω οτι έχει να μου δώσει ούτε να κρίνω το λειτουργικό.

Αν μπορεί κάποιος ας βοηθήσει σε 1-2 ερωτήσεις.

1/ Οι μόνες ειδοποιήσεις που "ξυπνάνε" την lockscreen χωρίς την προσθήκη κάποιας εφαρμογής είναι απο viber,sms,what's up.

Οι άλλες ακούγονται μεν αλλά δεν μπορείς να δεις απο που είναι η τι γράφουν αν δεν πάρεις το κινητο στα χέρια.

Δοκίμασα το glimpse notifications βλέποντας οτι το προτείνει κάποιος φίλος εδω και ενω νόμιζα οτι τελείωσα μετά απο λίγο παρουσιάζει προβλημα με το chat head του messenger. To ένα σκοτώνει το άλλο και ποτέ δε ξέρεις ποιός θα νικήσει...

Υπάρχει κάποια εφαρμογή που να κάνει την δουλειά απροβλημάτιστα?

Στο iphone απλά ορίζεις ποιες ειδοποιήσεις θέλεις στην lockscreen και την συμπεριφορά τους και τέλος.

Τις ίδιες επιλογές έχει και εδώ αλλά αλλού δουλεύουν και αλλού οχι. Εννοείται οτι απο τις εφαρμογές εχω επιλέξει επίσης τον τρόπο συμπεριφοράς τους.

2/ Θέλω να έχω το mail απο το icloud και το gmail σε μία εφαρμογή. Τα έστησα στην αρχή και τα δυο στο gmail αλλά η ειδοποίηση για κάθε mail καθυστερούσε πολύ καθώς κάνει sync κάθε 15 λεπτά. Δοκίμασα το alto και δουλεύει άψογα σε αυτόν τον τομέα.Δεν ξέρω τι κάνει στην μπαταρία ακόμα.. Αν υπάρχει κάποια πολύ καλή εφαρμογή για αυτή την περίπτωση και γενικά σαν email client μου το λέτε.

Καλή συνέχεια σε όλους και καλό καλοκαίρι.

Edited by koutsoss
Link to comment
Share on other sites

Αυτό την βλακεια να μην ενεργοποιειται η οθόνη με την όποια λήψη ειδοποιήσεων (κατά επιλογή) δεν είναι γενικός κανόνας του Android αλλά κανόνας της Samsung μιας και δεν συμβαίνει σε καμία άλλη συσκευή από όσες έχουν περάσει από τα χέρια μου (βλέπε υπογραφή) εκτός των Samsung...

Λειτουργώ το glimpse notification σε όλα μου τα Samsung χωρίς πρόβλημα και δεν πολύ κατάλαβα πιο είναι το ακριβές πρόβλημα με το messager

Ότι αφορά τα mail app γενικά και εδώ και στις υπόλοιπες συσκευές που είχα ΝΑΙ κάποιοι λογαριασμοί συγχρονιζουν ακαριαία και κάποιοι στην καλύτερη κάθε 5 λεπτά ή και 15 λέπτα (κατά επιλογή) Δεν έχω καταλάβει γιατί συμβαίνει αυτό αλλά συμβαίνει. Το Gmail σε όλες τις συσκευές συγχρονίζει push (ακαριαία) ενώ το Yahoo, Hotmail σε άλλες συσκευές push σε άλλες 5 λεπτά (το πιο σύντομο) και σε άλλες κάθε 15 λέπτα... Και ανάλογα την εφαρμογή και συσκευή (ότι αφορά στοκ mail app)

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε σήμερα κι εμένα αλλά παρατηρώ ότι πάνω από την κάμερα και τον σαρωτή ίριδας περνάει λίγο φως ανάμεσα από το πλαίσιο και την οθόνη όταν είμαι σε άσπρο φόντο. Το έχει παρατηρήσει κανείς; Είναι θέμα;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε σήμερα κι εμένα αλλά παρατηρώ ότι πάνω από την κάμερα και τον σαρωτή ίριδας περνάει λίγο φως ανάμεσα από το πλαίσιο και την οθόνη όταν είμαι σε άσπρο φόντο. Το έχει παρατηρήσει κανείς; Είναι θέμα;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πάρε μια άλλη συσκευή πήγαινε σε ένα σκοτεινό δωμάτιο και βαλε φουλ φωτεινότητα βαλε άσπρο φόντο και βγάλε μια φώτο να δούμε... Πάντως καλό δεν μου ακούγεται...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια άλλη συσκευή πήγαινε σε ένα σκοτεινό δωμάτιο και βαλε φουλ φωτεινότητα βαλε άσπρο φόντο και βγάλε μια φώτο να δούμε... Πάντως καλό δεν μου ακούγεται...
............1ad048992262f4e747cc52044ea857f0.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό την βλακεια να μην ενεργοποιειται η οθόνη με την όποια λήψη ειδοποιήσεων (κατά επιλογή) δεν είναι γενικός κανόνας του Android αλλά κανόνας της Samsung μιας και δεν συμβαίνει σε καμία άλλη συσκευή από όσες έχουν περάσει από τα χέρια μου (βλέπε υπογραφή) εκτός των Samsung...

Λειτουργώ το glimpse notification σε όλα μου τα Samsung χωρίς πρόβλημα και δεν πολύ κατάλαβα πιο είναι το ακριβές πρόβλημα με το messager

Ότι αφορά τα mail app γενικά και εδώ και στις υπόλοιπες συσκευές που είχα ΝΑΙ κάποιοι λογαριασμοί συγχρονιζουν ακαριαία και κάποιοι στην καλύτερη κάθε 5 λεπτά ή και 15 λέπτα (κατά επιλογή) Δεν έχω καταλάβει γιατί συμβαίνει αυτό αλλά συμβαίνει. Το Gmail σε όλες τις συσκευές συγχρονίζει push (ακαριαία) ενώ το Yahoo, Hotmail σε άλλες συσκευές push σε άλλες 5 λεπτά (το πιο σύντομο) και σε άλλες κάθε 15 λέπτα... Και ανάλογα την εφαρμογή και συσκευή (ότι αφορά στοκ mail app)

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Ναι το είδα οτι είναι θέμα της Samsung αλλά γιατί δεν έχει θέμα με το viber η με το sms? Τεσπα δε είναι εκεί το θέμα... Όσο για το θέμα με το messenger είναι οτι η ευκολία που έχει το android για floating στην οθόνη της(ων) συνομιλίας το οποίο λέγεται chat head όταν ενεργοποιηθεί μετά απο λίγο η θα σταματήσει να δουλεύει η θα σταματήσει το glimpse notifications. Θα ξαναδοκιμάσω το Gmail αφου λες οτι είναι push αν και εμένα μου έβγαζε 15 λεπτά το γρηγορότερο στις ρυθμίσεις του...

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται έπεσες σε ελαττωματική παρτίδα.

Να πας στο κατάστημα όπου το αγόρασες να δρομολογήσεις αντικατάσταση.

 

Όσο για το φίλο πιο πάνω με το glimpse notifications κάτι δεν κάνει σωστά διότι εγώ που το χρησιμοποιώ από s6 edge άψογα δουλεύουν οι ειδοποιήσεις και πάντα ξυπνάει η οθόνη.

 

Εναλλακτική παντως θα πρότεινα σε notifications την παρακάτω εφαρμογή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.floatify&hl=el

 

Η Pro έκδοση παρέχει επιπλέον επιλογές και customization.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.floatify.pro&hl=el

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φαίνεται έπεσες σε ελαττωματική παρτίδα.

Να πας στο κατάστημα όπου το αγόρασες να δρομολογήσεις αντικατάσταση.

 

Όσο για το φίλο πιο πάνω με το glimpse notifications κάτι δεν κάνει σωστά διότι εγώ που το χρησιμοποιώ από s6 edge άψογα δουλεύουν οι ειδοποιήσεις και πάντα ξυπνάει η οθόνη.

 

Εναλλακτική παντως θα πρότεινα σε notifications την παρακάτω εφαρμογή.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jamworks.floatify&hl=el

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Δηλαδή δεν το έχετε παρατηρήσει στις δικές σας συσκευές;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή δεν το έχετε παρατηρήσει στις δικές σας συσκευές;

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι βέβαια,μου έτυχε παλιά μέ ένα Sony Z3 και το επέστρεψα πίσω.

Είναι κατασκευαστική αστοχία ξεκάθαρα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια,μου έτυχε παλιά μέ ένα Sony Z3 και το επέστρεψα πίσω.

Είναι κατασκευαστική αστοχία ξεκάθαρα.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Μίλησα μαζί τους, από citis shop είναι αγορασμένο, και μόλις το έστειλα πίσω για αντικατάσταση όπως μου είπαν. Ελπίζω να μου στείλουν άμεσα καινούρια.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... μια "χαζή" ερώτηση.:X

Με έχει καλέσει ένα τηλ. Και πάω στις πρόσφατες κλήσεις για να το αποθήκευσω στις επαφές.... ειλικρινά δεν έχω καταφέρει να το σώσω!! :chair:

Στο ίντερνετ που έψαξα υποτίθεται οταν επιλεγω το συγκεκρινενο τηλ θα πρέπει να βγαζει ενα σταυρό. Σε εμένα βγάζει μόνο πάνω δεξιά να κάνω "διαγραφή" ... τι κάνω λάθος?:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... μια "χαζή" ερώτηση.:X

Με έχει καλέσει ένα τηλ. Και πάω στις πρόσφατες κλήσεις για να το αποθήκευσω στις επαφές.... ειλικρινά δεν έχω καταφέρει να το σώσω!! :chair:

Στο ίντερνετ που έψαξα υποτίθεται οταν επιλεγω το συγκεκρινενο τηλ θα πρέπει να βγαζει ενα σταυρό. Σε εμένα βγάζει μόνο πάνω δεξιά να κάνω "διαγραφή" ... τι κάνω λάθος?:blink:

Δοκίμασες απλά να πατήσεις πάνω στον αριθμό και μετά "Λεπτομέρειες"; Όχι παρατεταμένα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ξαναδοκιμάσω το Gmail αφου λες οτι είναι push αν και εμένα μου έβγαζε 15 λεπτά το γρηγορότερο στις ρυθμίσεις του...

Εγω που χρησιμοποιώ την στοκ εφαρμογή "Mail" στον λογαριασμό του Gmail μου δίνει και "Ώθηση"... Την εφαρμογή Gmail δεν την χρησιμοποιώ αν και πιστεύω ότι και εκεί θα έχει ρύθμιση μεχρι push

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...