Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πηγαίνεις στην εφαρμογή επαφές και στη συνέχεια στις ρυθμίσεις. Εγώ ακόμη δεν έχω βρει πως να καταργήσω το σύρσιμο δεξια και αριστερά στην επαφη για κλήση και sms αντίστοιχα.

Settings-advanced features-swipe to call or send messages

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είναι κορυφή σε αυτα φιλε, εγω με νταλα ηλιο με το 7 edge ισα που το ένιωθα ζεστο μετά απο πολλη ώρα

 

Με το καλό να το παραλάβεις την καλύτερη επιλογή έκανες Εάν σου άρεσε το s7 edge το s8 plus είναι απόλαυση από το note 3 έχω να νιώσω τόσο ικανοποιημένος από smartphone και με βλέπω δύσκολα να το αλλάζω.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το παραλάβεις την καλύτερη επιλογή έκανες Εάν σου άρεσε το s7 edge το s8 plus είναι απόλαυση από το note 3 έχω να νιώσω τόσο ικανοποιημένος από smartphone και με βλέπω δύσκολα να το αλλάζω.

Ευχαριστώ φίλε

Νομίζω ήταν μονόδρομος, απο το 7 edge ήμουν απολύτα ευχαριστημενος

Link to comment
Share on other sites

και τα G4 δεν εχουνε ολα bootloop...αρκετα ομως εχουνε.

 

Ελάχιστα S8 σε ποσοστιαία ανάλυση έχουν πρόβλημα σε σχέση με τα εκατομμύρια που πουλάνε.

Απόδειξη ότι ελάχιστοι πλέον μιλάνε για reddish tint ή hue κλπ πλέον.

:happy:

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω το S8+ και 2 φίλοι μου το S8 και οι οθόνες είναι άψογες....δεν έχουμε κάνει καμία διόρθωση στα χρώματα...ειναι default οι ρυθμίσεις και πραγματικά η εμπειρία που σου δίνει η συγκεκριμένη οθόνη είναι από άλλο πλανήτη! Το ότι κάποια παρτίδα έτυχε να έχει πρόβλημα με τις οθόνες δεν σημαίνει ότι γενικά τα S8 έχουν προβληματικές οθόνες!!! Οπότε θεωρώ λίγο άκυρη την παρατήρηση σου!

 

Δεν υπαρχουν προβληματικες οθονης που λεει ο φιλος.στο s8 plus και s8 χρησιμοποιει deep colour red για αυτο υπαρχει αυτο το red tint!απλα ειναι λιγο παραπανω το καλιμπραρισμα σε καποιες.ειναι η καλυτερες οθονες στον κοσμο!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω σε αρκετά καταστήματα το coral blue αναφέρεται ως branded. Έχει αγοράσει κάποιος πρόσφατα unbranded έκδοση σε coral blue χρώμα ; Αν ναι από ποιο κατάστημα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω σε αρκετά καταστήματα το coral blue αναφέρεται ως branded. Έχει αγοράσει κάποιος πρόσφατα unbranded έκδοση σε coral blue χρώμα ; Αν ναι από ποιο κατάστημα;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγώ την προηγουμενη βδομάδα το πήρα από phonegallery.gr και δεν είναι αλλα τώρα που κοίταξα είδα ότι δεν το έχει στο συγκεκριμένο χρώμα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

εριξα και εγω την παραγγελία σημερα απο αμαζον, μονο και μονο για την πολιτικη και την εξυπηρετηση του αξιζει τη διαφορα που ειναι μηδενικη σε συγκριση με σκρουτζ

 

το orchid gray χρωμα παραγγειλα, το ειδα σημερα απο κοντα ειναι πολυ ομορφο και κανει παιχνδι αναλογα το φωτισμο.

 

εκανα σκεψεις και για κατι αλλο αλλα δεν υπηρχε καλυτερη και πιο ολοκληρωμενη λυση για μενα, πετσοκομμενα τα υπολοιπα και δεν με πηγαν ταμειο.

 

για να δουμε ποτε θα στειλουν

 

Μαριε το ιδιο χρωμα εχω και ειναι ομορφο, γενικα αλλαζει χρωμα με το πως πεφτει το φως επανω του. Θα το ευχαριστηθεις. Μεγαλη διαφορα απο το S7 edge.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Μαριε το ιδιο χρωμα εχω και ειναι ομορφο, γενικα αλλαζει χρωμα με το πως πεφτει το φως επανω του. Θα το ευχαριστηθεις. Μεγαλη διαφορα απο το S7 edge.

Να σε καλα φιλε, αντε να δούμε αυτή η αναμονή σκοτώνει.

Λενε πολυ καλα λόγια εύχομαι να είναι καλύτερο από το s7 edge που το κατευχαριστηθηκα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα από kaizer είναι branded coral blue της Vodafone. Λέγοντας branded εννοώ ότι υπάρχουν δύο συντομεύσεις της βονταφον στις εφαρμογες και τίποτα παραπάνω. Ούτε logo στην έναρξη ούτε πουθενά αλλού
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι δεν το έγραφε στην περιγραφή ε;

Το θέμα με τα branded είναι ότι οι αναβαθμίσεις πρέπει πρώτα να εγκρίνονται από τον πάροχο και να ετοιμάζονται γι'αυτόν.

Πολλές φορές βέβαια τυχαίνει να παίρνουν αναβάθμιση πρώτα κάποια branded και μετά οι υπόλοιποι. Απλά δεν ξέρω πως θα λειτουργήσει σε βάθος χρόνου.

Επειδή την έχω πατήσει στο παρελθόν δεν θα ήθελα να ρισκάρω.

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

οποιος έχει αγοράσει την συσκευή στο διάστημα 25 ιουνίου μέχρι τέλος ιουλίου αν θυμάμαι καλά από συγκεκριμένα καταστήματα μπορεί να πάρει δωρεάν επέκταση εγγύησης 6 μήνες,τα καταστήματα απότι είδα είναι πλαίσιο κωτσόβολος mediamarket γερμανός you.gr και μερικά αλλα η διαδικασία γίνετε μέσα από την εφαρμογή samsung member οποιος ενδιαφέρεται ας ρίξει μια ματια

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορα ισχυει μονο για τα συγκεκριμενα καταστηματα? Εγω το πηρα προ παραγγελια απο seven.

Απότι θυμάμαι τα seven δεν τα είχε, ναι είχε 5-6 αλυσίδες μονο

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το έχετε είστε σίγουροι ότι δεν έχετε red tint; φαίνεται μόνο υπό γωνία αν κοιτάξετε τη συσκευή και μόνο σε λευκό φόντο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χωρίς καμία ρύθμιση είμαι σίγουρος ότι δεν είχε ούτε και έχει έστω μια απαλή ροζ αίσθηση.... Σε αντίθεση με κάποιες συσκευές που είδα και στο πλαίσιο και στον Κοτσοβολο και στα media Περιστερίου που είχαν μια ελαφριά ροζ αίσθηση στο σημείο της edge οθόνης που έμοιαζε να είναι η ιδέα μου... Δίπλα δίπλα με το δικό μου και μετά από αρκετή προσπάθεια κατάφερα και είδα την διαφορά....

Τώρα ή διαφορά ήταν ελάχιστη και πραγματικά αν είχα μια από εκείνες τις συσκευές δεν θα το πρόσεχα καθόλου οπότε και δεν θα με πείραζε... Βέβαια οι συσκευές που είδα δεν είχαν πάρει το update με τα μενού διόρθωσης των χρωμάτων οπότε δεν είχα την ευκαιρία να τα σκαλισω να δω αν θα φύγει τελείως...

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω πως το είχα. Υπό γωνία στην δεξιά πλευρά και σε λευκό φόντο έβλεπα μια κοκκινίλα.Πήγα στο μενού με τα χρώματα,να πω την αλήθεια δεν θυμάμαι ακριβώς την διαδικασία το τι πείραξα,έκανε 2 επανεκκινήσεις και τώρα δεν το βλέπω.

Βέβαια δεν ξέρω αν έχει χαλάσει τα χρώματα γιατί το τηλέφωνο είναι πολύ φρέσκο και το έκανα την δεύτερη μέρα,αλλά δεν νομίζω....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω πως το είχα. Υπό γωνία στην δεξιά πλευρά και σε λευκό φόντο έβλεπα μια κοκκινίλα.Πήγα στο μενού με τα χρώματα,να πω την αλήθεια δεν θυμάμαι ακριβώς την διαδικασία το τι πείραξα,έκανε 2 επανεκκινήσεις και τώρα δεν το βλέπω.

Βέβαια δεν ξέρω αν έχει χαλάσει τα χρώματα γιατί το τηλέφωνο είναι πολύ φρέσκο και το έκανα την δεύτερη μέρα,αλλά δεν νομίζω....

Αυτό είναι το θέμα. Ότι χαλάει τα χρώματα πρώτον και δεύτερον το μπάλωμα που έδωσε η Samsung δουλεύει μόνο στο adaptive display και όχι στις άλλες ρυθμίσεις. Εγώ πάντως ακόμη και στο adaptive το έβλεπα. Πριν μια εβδομάδα το αγόρασα, την επόμενη το πήγα στο κατάστημα που το πήρα τους το είπα και μου είπαν πως θα το στείλουν στο σέρβις (αρβατο) να πάρει έγκριση για αλλαγή συσκευής. Τελικά σήμερα μίλησα μαζί τους και μου είπαν πως η απάντηση του σέρβις είναι πως έτσι είναι οι amoled οθόνες και πως πρέπει να το δεχτώ. Εννοείται έγινε χαμός με το κατάστημα και τελικά μου έκαναν επιστροφή χρημάτων. Αλλά τώρα τι; Από που το παίρνεις και να σαι σίγουρος ότι δε θα έχει τα ίδια;

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω μια ελαφρά κοκκινιλα αλλά την συνήθισα. Δεν πειράζει για να μην το πιάνει το μάτι που λένε. Έτσι κι αλλιώς δεν με διασφαλίζει κανείς ότι αν θα το αλλάξω το καινούριο κινητό δεν θα είναι χειρότερο.....
Link to comment
Share on other sites

Άρα ως τώρα 2... Το έχει κάποιος που να μην έχει red tint βασικά; Γιατί απ ότι καταλαβαίνω μάλλον δεν έπεσα στην σπάνια περίπτωση και την εξαίρεση, αλλά στον κανόνα...Και αυτό που απορώ είναι πως γίνεται να δίνεις τόσα λεφτά και να δέχεσαι κινητό με αστοχία. Και τι αστοχία, σε όλη την οθόνη. Κατά τη γνώμη μου είναι πολύ πιο σοβαρό το θέμα απ'ό,τι του one plus 5 ας πούμε. Που έχουν πέσει όλοι πάνω της να την φάνε.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vlasismiriagos
Link to comment
Share on other sites

Τα είχα γράψει στην αρχή κυκλοφορίας οτι σε αρκετούς παίζει να έχουν ελαφριά ροζιλα στις edge οθόνες αριστερά η δεξιά η και πάνω κορυφή που ομως ειτε δεν ενοχλεί ιδιαίτερα διοτι φαίνεται μονο υπό συγκεκριμένη γωνια και σε χαμηλή φωτεινότητα 25% και κατω δηλαδή ειτε κάποιους τους είναι αδιάφορο η πταίσμα και δεν δίνουν σημασία

Έχω και εγω δεξια αλλα δεν με ενοχλεί μιας και σε πολύ ελαφρύ βαθμό είναι,υπο συγκεκριμένη γωνια και χαμηλή φωτεινότητα αχνοφαινεται.

4 συσκευές πέρασαν απο τα χέρια μου επι αρκετές ημερες το καθένα μονο 1 δεν είχε ίχνος ροζιλα.

 

Δεν έχω κάνει καμιά ρύθμιση στα χρώματα μιας και με του Μαρτίου έκδοση ειμαι που δεν έχει την ρύθμιση που βγήκε με Απριλίου.

 

Τώρα αν ενοχλεί εστω σε ελαφρύ βαθμό η μόνη λύση αντικατασταση και φυσικά τύχη.

 

Προσωπικά δεν θα προέβαινα σε αντικατασταση για αυτο το λογο εκτος αν ηταν σε πιο εκτεταμένο βαθμό όπως είδα εξωτερικό λες και ήταν σαν κόκκινα η ροζ αυγά:p

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ήδη η οικογένεια των s8...υπολείπεται σε πωλήσεις αυτή των s7+ s7edge...μιλάμε γιά το ίδιο χρονικό διάστημα πάντα. (9,7εκ.πωλήσεις σε σχέση με τα 12εκ.των s7).

Η samsung δεν πουλάει όσο καλά ήθελε και δεν πιάνει με τίποτα τα νούμερα που είχε προυπολογίσει.

Παρά τα θέτικα σχόλια και την φοβερή αρχική αποδοχή των s8/s8+, τα νούμερα δεν δείχνουν να συμβαδίζουν.

Εξάλλου αυτό το δείχνει και η ραγδαία πτώση της τιμής των 2 ναυαρχίδων μέσα σε 2,5 μηνες κυκλοφορίας τους καθώς και η φούλ διαθεσιμότητα που παρατηρείται σε όλα τα καταστήματα λιανικής-επίσημους retailers-εισαγωγές τρίτων-amazon κλπ...

Αυτός είναι και ο λόγος που το Note 8 ίσως κάνει το ντεμπούτο του νωρίτερα από το αναμενόμενο.

Edited by frix_ath
Link to comment
Share on other sites

Ήδη η οικογένεια των s8...υπολείπεται σε πωλήσεις αυτή των s7+ s7edge...μιλάμε γιά το ίδιο χρονικό διάστημα πάντα. (9,7εκ.πωλήσεις σε σχέση με τα 12εκ.των s7).

Η samsung δεν πουλάει όσο καλά ήθελε και δεν πιάνει με τίποτα τα νούμερα που είχε προυπολογίσει.

Παρά τα θέτικα σχόλια και την φοβερή αρχική αποδοχή των s8/s8+, τα νούμερα δεν δείχνουν να συμβαδίζουν.

Εξάλλου αυτό το δείχνει και η ραγδαία πτώση της τιμής των 2 ναυαρχίδων μέσα σε 2,5 μηνες κυκλοφορίας τους καθώς και η φούλ διαθεσιμότητα που παρατηρείται σε όλα τα καταστήματα λιανικής-επίσημους retailers-εισαγωγές τρίτων-amazon κλπ...

Αυτός είναι και ο λόγος που το Note 8 ίσως κάνει το ντεμπούτο του νωρίτερα από το αναμενόμενο.

 

Αν εχεις καποιο αρθρο ανεβασε το γιατι η αληθεια ειναι οτι ειχα αλλη εικονα.

Ericsson788, Nokia 3310,7650,3650,N82,N95, Samsung i8910,S2,S3,S4,S6,S7 edge,S8+,S9+,S10+,S20 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις καποιο αρθρο ανεβασε το γιατι η αληθεια ειναι οτι ειχα αλλη εικονα.

 

Έχει βουίξει ο τόπος....gsmarena, phonearena, sammobile, techblog.gr, κορεάτικα sites....δεν είναι επίσημο από sammy αλλά όλα δείχνουν ότι προς τα εκεί πάει το πράγμα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...