Jump to content

[myPOLL] Πόσες ίντσες είναι η οθόνη του smartphone σας;


ZZW30
 Κοινοποίηση

Πόσες ίντσες είναι η οθόνη του smartphone σας;  

935 members have voted

  1. 1. Πόσες ίντσες είναι η οθόνη του smartphone σας;

    • Έως και 4,7"
      99
    • Από 4,8" έως και 5,2"
      267
    • Από 5,3" έως και 5,7"
      473
    • Από 5,8" και μεγαλύτερη
      96


Recommended Posts

Με 5,3'' και είμαι πολύ ικανοποιημένος. Είχα και συσκευές 5,0'' 5,2'' 5,5'' 5,7''. Εφόσον μικραίνουν τα bezel και 5,7'' ξαναπαίρνω άνετα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 194
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πιστεύω με τις 5,5 ίντσες είσαι μεταξύ κινητού και τάμπλετ, οπότε καλύπτεις και τις 2 'ανάγκες'. Τουλ. αυτό ήταν το σκεπτικό μου για την αγορά ενός τέτοιου κινητού με το οποίο θα μπορούσα άνετα στη παραλία να διαβάζω τα αγαπημένα μου βιβλία, χωρίς να κουβαλάω 2 συσκευές ή αν δε θέλω να πιάσω το λάπτοπ για να τσεκάρω μια είδηση, ή ακόμη κι εν κινήσει, άνετα να ενημερώνεσαι για ότι σε απασχολεί...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

4.5 ιντσες υπάρχουν τώρα.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Kαλα τι poll ειναι αυτο........το μεγεθος μετραει βεβαια.......μην ακουτε τι σας λεει το εταιρο σας......6,44,και δεν ξανακατεβαινω με τιποτα....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα.5.5 ιντσες το ιδανικο για μενα.Ειμαι 1.95,κάθετε καλα στο χερι,ημουν στις 5.2 αλλα δεν γυριζω πισω.Για ποιο πανω με βλέπω καποια στιγμη.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα παω πανω απο τις 5" ποτε σε κινητο. Οριακο ειναι λογο bezel για εμενα το Ζ10 που εχω στις 4.3 και μου καθεται πολυ καλα το Α3 της γυναικας μου με μεγαλυτερη οθονη και συμμαζεμένες διαστασεις. Βεβαια ειναι και θεμα λειτουργικου. Το android στις 4.7" με "πνιγει" ενω το Blackberry θα μπορουσα να το χειριστω και σε 3.5"...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή 5.5. Ωστόσο είχα και το Z ULTRA ως κύρια συσκευή μου για ένα διάστημα. Νομίζω από 5.5 μέχρι 6.0 θα παίζω στο εξής.
Δικαιοσύνη θα βρεις στην επόμενη ζωή. Σ' αυτήν εδώ έχουμε τους νόμους.
Link to comment
Share on other sites

Αυτήν την στιγμή είναι 5.0 αλλά δύσκολα θα ανέβω πάνω από 5.2 γιατί απλά δεν χωράει στο χέρι μου :p

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

5.2", βολευει σαν μεγεθος οθονης γιατι δεν ειναι ουτε μικρη αλλα ουτε και "παντοφλα".
Smartphones:Sony Ericsson Xperia X10 mini,Sony Ericsson Xperia mini,Sony Xperia M,Samsung Galaxy A5 2016,Samsung Galaxy S10
Link to comment
Share on other sites

Αν και τώρα δουλεύω το s7 χωρίς κανένα θέμα με το ένα χέρι μου λείπουν η 5.5 του g4.

Βλέπω να ανεβαίνω κατηγορία πιθανόν για το edge

Practice what you preach
Link to comment
Share on other sites

Μικρή συσκευή με μεγάλη οθόνη και άσε τους άλλους να γκρινιάζουν ότι το mimix θα σπάει εύκολα :lol::lol::lol:

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

5.5" έχω αλλά άνετα θα πήγαινα στις 6.4! Ειδικά που τώρα τελευταία μικραίνουν τα bezels. Παράδειγμα το Mi Mix της Xiaomi. Στο κάτω κάτω οι ίντσες στις οθόνες είναι κάτι σαν τα άλογα στα αυτοκίνητα, ποτέ δεν είναι αρκετά!
Link to comment
Share on other sites

4.5' επιτέλους! Επέστρεψα στα μικρά μετά από 5' οι οποίες πραγματικά δεν με βόλευαν. Επιτέλους εδώ και ενάμιση χρόνο έχω αληθινό κινητό στη τσέπη μου. Αν θέλω μεγαλύτερη οθόνη έχω το tablet μου ή τον υπολογιστή μου, απλά!!!
Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ κυρίως ένα galaxy 5.1" και ένα 5.5" 1+

Οτιδήποτε μεγαλύτερο κακώς το λέμε τηλέφωνο. Είναι ένα ταμπλέτ με 4G και δυνατότητα κλήσης, όπως όλα τα καινούρια ταμπλέτ.

Ας υπάρχουν επιλογές για όλους, αλλά απαράδεκτο που εξαφανιζονται οι λογικου μεγέθους οθόνες.

Το επόμενο τηλέφωνο μου θα είναι 4.7" το οποίο είναι το ιδανικό μέγιστο μέγεθος για χρήση και με ένα χέρι και θα ήταν τέλειο με τα σημερινά μικρότερα περιθώρια.

Μα και ένα "τηλέφωνό" στις 4'' είναι ένα μικρό ταμπλετ με 4G και δυνατότητα κλήσης.

Γενικά δεν έχει νόημα να τα λέμε τηλέφωνα/Smartphones. Αυτά δεν είναι απλά έξυπνα τηλέφωνα. Είναι τελείως διαφορετικές συσκευές.

Edited by TheObserver
Link to comment
Share on other sites

5,2. θεωρώ οτι το πλάτος της συσκευής πρέπει να είναι κατω από 70 mm για χειρισμό με ενα χέρι {το δικο μου}. ιδανικό μέγεθος 4,7 με 5.
Link to comment
Share on other sites

5.2 ειναι το νεξουσακι μου! Αρκετα καλο και για multimedia αλλα και για να το βαλεις στην τσεπη! Ειχα 5.7 αλλα θεωρω οτι πανω απο 5.2 ειναι υπερβολη! Βεβαια γουστα ειναι αυτα!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...