Jump to content

[myPOLL] Πόσες ίντσες είναι η οθόνη του smartphone σας;


ZZW30
 Κοινοποίηση

Πόσες ίντσες είναι η οθόνη του smartphone σας;  

935 members have voted

  1. 1. Πόσες ίντσες είναι η οθόνη του smartphone σας;

    • Έως και 4,7"
      99
    • Από 4,8" έως και 5,2"
      267
    • Από 5,3" έως και 5,7"
      473
    • Από 5,8" και μεγαλύτερη
      96


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 194
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χρησιμοποιώ κυρίως ένα galaxy 5.1" και ένα 5.5" 1+

Οτιδήποτε μεγαλύτερο κακώς το λέμε τηλέφωνο. Είναι ένα ταμπλέτ με 4G και δυνατότητα κλήσης, όπως όλα τα καινούρια ταμπλέτ.

Ας υπάρχουν επιλογές για όλους, αλλά απαράδεκτο που εξαφανιζονται οι λογικου μεγέθους οθόνες.

Το επόμενο τηλέφωνο μου θα είναι 4.7" το οποίο είναι το ιδανικό μέγιστο μέγεθος για χρήση και με ένα χέρι και θα ήταν τέλειο με τα σημερινά μικρότερα περιθώρια.

Link to comment
Share on other sites

5" αλλά δεν το μπορώ με τίποτα, πιστεύω ότι στο επόμενο θα επιστρέψω στις 4 για να μπορώ να το δουλεύω με το 1 χέρι.
MS βγάλε νέο lumia!
Link to comment
Share on other sites

5,2 .Μου φαίνεται μία χαρά η διάσταση του HTC m10 μου. Ίσως κατάφερνα να βολευτω και με μεγαλύτερη οθόνη (εργονομικά), αλλά για την ώρα χρησιμοποιώ αυτό και με καλύπτει πλήρως.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
5" αλλά δεν το μπορώ με τίποτα, πιστεύω ότι στο επόμενο θα επιστρέψω στις 4 για να μπορώ να το δουλεύω με το 1 χέρι.

 

Κάνει μπαμ ο αϊφονάκιας...

Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα 5,7" γιατί αυτό έχω τώρα. Πριν είχα 5ιντσο και τα 5,7" μου φαίνονταν πολύ μεγάλο! Τελικά μια συνήθεια είναι όλα! Το ευχαριστιέμαι κιόλας. Κάτω από 5,5" δεν νομίζω να ξαναπέσω!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

απο 5.5" μαλλον θα κατεβω 5.2" εκτος κι αν ανεβω με boarderless

κι ας εχω μεγαλα χερια

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ ότι η ιδανική αναλογία για την πλειοψηφία των χρηστών είναι είναι οι 5.5 ίντσες σε σώμα 5ιντσών σημερινών συσκευών. Με την τάση να μειώνονται τα bezels, πιστεύω πώς λίαν συντόμως θα δούμε τέτοια κινητά.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα θελω πλεον κινητο άνω των 5.5 ιντσών

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω οτι οι 5.5-5.7" θα είναι το ιδανικό μέγεθος για να έχουμε φορητότητα - απόλαυση, όσο και να μικρύνουν και άλλο τα bezels.

(Samsung Note 3 Neo :D )

Link to comment
Share on other sites

5.5 αλλά ελπίζω σε 2 μηνες 6,2:rolleyes::rolleyes:
Crazy? I was crazy once. They locked me in a room. A circular room and told me to find a corner. I lived there. I died there. Died? I died once. They put me in a deep dark whole, with worms. Worms? I hate worms, worms make me crazy. A worm tickled my nose. That drove me crazy. Crazy? I was crazy once...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ 5,8''+ με Mi Max!!!!

:)

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

6 ίντσες αν και καθαρά και μόνο λογι συμμαζεμένης συσκευής (mate 9) και πάλι εχω θέμα με της τσέπες ειδικό όταν πα να κατσω καθε φορα εχω αίσθηση οτι παει να σπαει στα δυο
Link to comment
Share on other sites

Bigger is better​! Έχω το Z Ultra, το άλλαξα λόγω κάμερας κυρίως με το LG G Flex 2, αλλά πάνω στο χρόνο πήρα το Mi Max γιατί μου φαινόταν μικρή (!) η οθόνη του LG. Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω πλέον κάτι μικρότερο από 6 ίντσες..

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

5" και ξερό ψωμί. Πιστεύω είναι η ιδανική. Ούτε μικρή τη λες ούτε και τεράστια.
scos :innocent:
Link to comment
Share on other sites

Πάντα έλεγα ότι κινητό με οθόνη μεγαλύτερη των 4 ιντσών είναι βατραχοπέδιλο. Τώρα με το 950XL με την 5,7" βλέπω πόσο άδικο είχα. Κάνεις τα πάντα χωρίς να βγάζεις τα μάτια σου. Πιο κάτω, πλέον, δύσκολα να πάω.
Link to comment
Share on other sites

Εχω 5.8 αλλα θα περασω σε 6-6.4 συντομα.Για μερικους η χρηση τους ειναι πολυ ευκολη με το ενα χερι.
Link to comment
Share on other sites

5" χρησιμοποιώ και με καλή αναλογία σασί-οθόνης και εύκολο χειρισμό με το ένα χέρι, έχω όμως την εντύπωση ότι η χρυσή τομή είναι μεταξύ 5,2"-5,5"
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...