Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οντως χαλαρώστε.

 

Τι να πουν τόσοι που έχουν smartphones που δεν παίρνουν καμία αναβάθμιση δηλ; Χρησιμοποιώ web banking και αν χρησιμοποιείτε κι εσείς θα καταλαβαίνατε ότι έχουν τόσες δικλείδες που δεν μπορείς να την πατήσεις εύκολα. Σιγά μην βασίζονται οι τράπεζες στην καλή διάθεση των κατασκευαστών. :rolleyes::lol:

 

Μιλαμε για την ναυαρχιδα της εταιρειας για το 2017(το v30 βγηκε τελη 2017),αρα ειναι λογικο να εχουμε και καποιες Α απαιτησεις γιατι δεν ειναι λιγα τα χρηματα που ζηταει.

 

Το σχολιο σου ειναι γενικο και αοριστο και δεν βοηθαει σε κατι.

Εκτος αν μπορεις να μου αναφερεις καποια ναυαρχιδα του 2017 η οποια να μην εχει παρει καθολου αναβαθμιση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Songless μια χαρά είναι και το Νοκια και έτσι όπως πάει σε κάνα μήνα θα έχει φτάσει στο 300ευρώ και στον Γερμανό στα γνωστά του flash sales στα 250 ευρώ! Μεγαλύτερη μπαταρία - αυτονομία, περίπου ίδιας ποιότητας φωτογραφίες (ένα κλικ καλύτερες του G6 στις χαμηλού φωτισμού), διπλάσια χωρητικότητα (64GB) και το βασικότερο, συχνές αναβαθμίσεις λογισμικού - ασφαλείας! Βέβαια μπορείς να ρωτήσεις στο αντίστοιχο νήμα της Νοκια για περαιτέρω και όχι εδώ.

Αλλά μην το ψειρίζεις και συ μωρέ. ΈΛΑ στην παρέα μας να γουστάρουμε. Να τα λέμε όπως παλιά με τα παλαιότερα μοντέλα μας!

Το G6 είναι έρωτας και αν το πιάσεις στα χέρια σου δύσκολα θα το αφήσεις ξανά.

Στο πλαίσιο νομίζω το έχουν demo για να το δεις από κοντά!

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για την ναυαρχιδα της εταιρειας για το 2017(το v30 βγηκε τελη 2017),αρα ειναι λογικο να εχουμε και καποιες Α απαιτησεις γιατι δεν ειναι λιγα τα χρηματα που ζηταει.

 

Το σχολιο σου ειναι γενικο και αοριστο και δεν βοηθαει σε κατι.

Εκτος αν μπορεις να μου αναφερεις καποια ναυαρχιδα του 2017 η οποια να μην εχει παρει καθολου αναβαθμιση.

 

Αναβαθμιση ασφαλείας πήρε μέσα στο 18. Για το Web banking δεν λέγατε πάνω και μην χάσετε τα λεφτά σας; Γιατί διαβάζω ποστς φουλ στην τρομοκρατία. Τώρα το αν θα πάρει την 8 κάντε λίγο υπομονή. LG είναι αυτή. Αν δεν σας αρέσει πάρτε "φτηνά" Sony & Samsung. :lol:

 

ΥΓ. Έχει πλάκα πάντως να βλέπεις άτομα να ανησυχούν για ασφάλεια σε αυτό το φόρουμ και να διαβάζεις θέματα πως να το ρουταρεις.....

 

ΥΓ2 Σχόλιο γενικό αν δεν σε πειράζει. Ειδικός δεν είμαι σαν μερικούς.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση ασφαλείας πήρε μέσα στο 18. Για το Web banking δεν λέγατε πάνω και μην χάσετε τα λεφτά σας; Γιατί διαβάζω ποστς φουλ στην τρομοκρατία. Τώρα το αν θα πάρει την 8 κάντε λίγο υπομονή. LG είναι αυτή. Αν δεν σας αρέσει πάρτε "φτηνά" Sony & Samsung. :lol:

 

ΥΓ. Έχει πλάκα πάντως να βλέπεις άτομα να ανησυχούν για ασφάλεια σε αυτό το φόρουμ και να διαβάζεις θέματα πως να το ρουταρεις.....

 

ΥΓ2 Σχόλιο γενικό αν δεν σε πειράζει. Ειδικός δεν είμαι σαν μερικούς.

 

Αν δεν σε ενδιαφερουν/απασχολουν τα περι αναβαθμισεων και security updates,μπορεις απλα να μην σχολιασεις ή να πεις σε ενα σχολιο την γνωμη σου/αποψη σου και τελος.

 

Το να επιμενεις και να ειρωνευεσαι τους αλλους για πραγματα που δεν σε ενδιαφερουν και με επιμονη κιολας δεν βοηθαει πουθενα.

 

Το root με τα security updates παλι τι σχεση εχει,ειδικα οταν δεν αναφερθηκε πουθενα και απο κανεναν στα τελευταια σχολια και σου βγαζει και το κινητο εκτος εγγυησης?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω φαει σκαλωμα. Προσπαθω να κανω backup απο το lg bridge. Επιλεγω και το destination folder που θελω να το αποθηκευσω παταω και μου βγαζει popup παραθυρακι (στο bridge) οτι "cannot backup due to not enough space on your phone. free up 9.33GB of space. Delete some files and try again."

Μα αφου θελω να το στειλω σε συγκεκριμενω folder στον σκληρο του υπολογιστη - ο οποιος εχει την απαιτουμενη χωρητικοτητα, που κολλαει το οτι δεν υπαρχει χωρος στο κινητο? μπορει καποιος να βοηθησει?

 

καποια βοηθεια παιδια??

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σε ενδιαφερουν/απασχολουν τα περι αναβαθμισεων και security updates,μπορεις απλα να μην σχολιασεις ή να πεις σε ενα σχολιο την γνωμη σου/αποψη σου και τελος.

 

Το να επιμενεις και να ειρωνευεσαι τους αλλους για πραγματα που δεν σε ενδιαφερουν και με επιμονη κιολας δεν βοηθαει πουθενα.

 

Το root με τα security updates παλι τι σχεση εχει,ειδικα οταν δεν αναφερθηκε πουθενα και απο κανεναν στα τελευταια σχολια και σου βγαζει και το κινητο εκτος εγγυησης?

 

Άστο. Αλλά γράφω άλλα καταλαβαίνεις.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή εγώ θα έπαιρνα ή το Xaiomi mi A1 ή κάποιο από τα καινούρια Nokia που τρέχουν σχεδόν pure Android. Δω είναι pure Android δλδ αλλά τέλος πάντων ότι πιο κοντά.

Όταν πήρα το LG δεν είχαν κυκλοφορήσει ακόμα εδώ.

Φαινομενικά καλή επιλογή το Xiaomi mi a1, αλλά Επειδή λειτουργεί και ως ψησταριά εγκεφάλου με το SAR που έχει καλύτερα να το αποφύγετε.
Link to comment
Share on other sites

Songless μια χαρά είναι και το Νοκια και έτσι όπως πάει σε κάνα μήνα θα έχει φτάσει στο 300ευρώ και στον Γερμανό στα γνωστά του flash sales στα 250 ευρώ! Μεγαλύτερη μπαταρία - αυτονομία, περίπου ίδιας ποιότητας φωτογραφίες (ένα κλικ καλύτερες του G6 στις χαμηλού φωτισμού), διπλάσια χωρητικότητα (64GB) και το βασικότερο, συχνές αναβαθμίσεις λογισμικού - ασφαλείας! Βέβαια μπορείς να ρωτήσεις στο αντίστοιχο νήμα της Νοκια για περαιτέρω και όχι εδώ.

Αλλά μην το ψειρίζεις και συ μωρέ. ΈΛΑ στην παρέα μας να γουστάρουμε. Να τα λέμε όπως παλιά με τα παλαιότερα μοντέλα μας!

Το G6 είναι έρωτας και αν το πιάσεις στα χέρια σου δύσκολα θα το αφήσεις ξανά.

Στο πλαίσιο νομίζω το έχουν demo για να το δεις από κοντά!

Επειδη έπιασα στα χέρια μου στο πλαίσιο το g6 σε σχέση με το Nokia 8 ειναι μερα με την νύχτα σε ποιοτητα κατασκευής , εχω ενδοιασμούς για το 7 plus, το οποιο δεν εχω δει απο κοντά ομως. Πίστεψε με το g6 το ερωτεύτηκα και μπορω να παραβλέψω εγγυήσεις και να πάρω και το g6+ με τα 128gb. Εδω εχω το BlackBerry που ειναι ανύπαρκτη και δεν το σκεφτηκα δεύτερη φορά οταν το εβγαλε προσφορα το shop το z10. Γενικά χω την τάση να αγοράζω κινητά σε δεύτερο χρόνο απο την κυκλοφορία τους σε τιμη χώμα .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει η διάρκεια της μπαταρίας. Τα πάντα ανοιχτά με 4g, αρκετό browsing και κάποιες φορές GPS με Google maps. Ομιλία 2 ώρες την ημέρα. Κανείς με αντίστοιχη χρήση; βγάζει την ημέρα; άντε να δω αν θα έρθω και εγώ στην παρέα
Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει η διάρκεια της μπαταρίας. Τα πάντα ανοιχτά με 4g, αρκετό browsing και κάποιες φορές GPS με Google maps. Ομιλία 2 ώρες την ημέρα. Κανείς με αντίστοιχη χρήση; βγάζει την ημέρα; άντε να δω αν θα έρθω και εγώ στην παρέα

 

Με τετοια χρηση,λιγο δυσκολο να βγαλεις τη μερα,οχι με το G6,με οποιοδηποτε τηλεφωνο(περαν των Mate της Huawei)

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα γιατί βλέπω πολλές ώρες σε sot και μου κίνησε την περιέργεια. Αν αυτά που γράφουν είναι μόνο με WiFi τότε προφανώς είναι παραπλανητικα γιατί μιλάμε για κινητό, όχι tablet. Η κανονική του χρήστη είναι εκτός βάσης, άρα και εκτός Wi-Fi
Link to comment
Share on other sites

Καλά καλα χαλαρωσε ΕΓΩ δε χρησιμοποιω γουεμ μπανγκινκ προτιμω το μετρητο αλλα και σε samsung και sony συμβαινει το ιδιο με τις αναβαθμισεις αλλος λιγοτερο αλλος περισσότερο. :)

 

Ρε μαν, μη μου λες να χαλαρώσω όταν μόνο χαλαρός δεν είσαι ο ίδιος :p

Το παράδειγμα με το web banking ήταν ενδεικτικό. Δεν υπάρχουν για την πλάκα τους τα patches. Δεν λέω ότι θα πάθεις κάτι ντε και καλά, αλλά να καταλαβαίνεις για ποιο λόγο γκρινιάζει κάποιος. Όσον αφορά την LG , στον παραπάνω τομέα είναι απλά...απαράδεκτη. Για αυτό έφαγε Χ από μένα, κυρίως και για την αναξιοπιστία που έχει βγάλει τελευταίως. Μπορεί να είναι θαυμάσιο κινητό, το κοιτούσα (για αυτό παρακολουθώ και το θέμα), αλλά για μένα τέλος.

Συμφωνώ ότι στα λεφτά του πάντως, δεν υπάρχουν και πολλά με όλα αυτά που προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαν, μη μου λες να χαλαρώσω όταν μόνο χαλαρός δεν είσαι ο ίδιος :p

Το παράδειγμα με το web banking ήταν ενδεικτικό. Δεν υπάρχουν για την πλάκα τους τα patches. Δεν λέω ότι θα πάθεις κάτι ντε και καλά, αλλά να καταλαβαίνεις για ποιο λόγο γκρινιάζει κάποιος. Όσον αφορά την LG , στον παραπάνω τομέα είναι απλά...απαράδεκτη. Για αυτό έφαγε Χ από μένα, κυρίως και για την αναξιοπιστία που έχει βγάλει τελευταίως. Μπορεί να είναι θαυμάσιο κινητό, το κοιτούσα (για αυτό παρακολουθώ και το θέμα), αλλά για μένα τέλος.

Συμφωνώ ότι στα λεφτά του πάντως, δεν υπάρχουν και πολλά με όλα αυτά που προσφέρει.

 

Βρεθηκα σημερα με ενα γνωστο μου ο οποιος εχει το redmi note 3,κινητο των 150-200ευρω του 2016.Κοιταξα security patch και ειχε του Μαρτιου.

 

Επισης μιας και φυγαμε απο τα κλασσικα bootloops τι αλλο εχει μεινει να πουμε για το κινητο περαν οσων εχουν ηδη αναφερθει ποσες φορες για τις δυνατοτητες του,ειδικα οταν υπαρχουν πλεον στα χρηματα αυτα και πολλες εναλλακτικες οπως Htc u ultra,Google pixel,nokia 8(μαζι με παλιοτερες ναυαρχιδες τυπου galaxy s7,htc 10)

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει η διάρκεια της μπαταρίας. Τα πάντα ανοιχτά με 4g, αρκετό browsing και κάποιες φορές GPS με Google maps. Ομιλία 2 ώρες την ημέρα. Κανείς με αντίστοιχη χρήση; βγάζει την ημέρα; άντε να δω αν θα έρθω και εγώ στην παρέα

 

Εγώ νομίζω πως θα σε βγάλει μια μέρα αδερφέ! Φυσικά είναι ανάλογα και πόσες ώρες θα είσαι 4G, γιατί αν για παράδειγμα είσαι ΌΛΗ μέρα και το δουλεύεις ασταμάτητα με πλοήγηση, παιχνίδια, φώτο, χάρτες, browsing, κτλ, τότε σίγουρα το απόγευμα θα θες μια 20λεπτη φόρτιση που χαλαρά θα σου δώσει και την υπόλοιπη μέρα. ΔΕΝ είναι τούμπανο η μπαταρία του G6, αλλά την μια μέρα σε έναν μέσο χρήστη ή έναν λίγο απαιτητικό, θα την βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω πως θα σε βγάλει μια μέρα αδερφέ! Φυσικά είναι ανάλογα και πόσες ώρες θα είσαι 4G, γιατί αν για παράδειγμα είσαι ΌΛΗ μέρα και το δουλεύεις ασταμάτητα με πλοήγηση, παιχνίδια, φώτο, χάρτες, browsing, κτλ, τότε σίγουρα το απόγευμα θα θες μια 20λεπτη φόρτιση που χαλαρά θα σου δώσει και την υπόλοιπη μέρα. ΔΕΝ είναι τούμπανο η μπαταρία του G6, αλλά την μια μέρα σε έναν μέσο χρήστη ή έναν λίγο απαιτητικό, θα την βγάλει.

 

Παιχνίδια δεν παίζω. Το κινητό για εμένα είναι εργαλείο δουλειάς, και από εκεί προκύπτει η χρήση που ανέφερα

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, απ' όλα αυτά που σου έγραψα στα παιχνίδια κόλλησες?

Απλά το ανέφερα μέσα σε όλα μιας και δεν ξέρω ακριβώς γιατί χρήση το θες!

 

Στο θέτω ξανά χωρίς την επίμαχη λέξη που σε άναψε! :p

 

Εγώ νομίζω πως θα σε βγάλει μια μέρα αδερφέ! Φυσικά είναι ανάλογα και πόσες ώρες θα είσαι 4G, γιατί αν για παράδειγμα είσαι ΌΛΗ μέρα και το δουλεύεις ασταμάτητα με πλοήγηση, φώτο, χάρτες, browsing, κτλ, τότε σίγουρα το απόγευμα θα θες μια 20λεπτη φόρτιση που χαλαρά θα σου δώσει και την υπόλοιπη μέρα. ΔΕΝ είναι τούμπανο η μπαταρία του G6, αλλά την μια μέρα σε έναν μέσο χρήστη ή έναν λίγο απαιτητικό, θα την βγάλει.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, απ' όλα αυτά που σου έγραψα στα παιχνίδια κόλλησες?

Απλά το ανέφερα μέσα σε όλα μιας και δεν ξέρω ακριβώς γιατί χρήση το θες!

 

Στο θέτω ξανά χωρίς την επίμαχη λέξη που σε άναψε! :p

 

Εγώ νομίζω πως θα σε βγάλει μια μέρα αδερφέ! Φυσικά είναι ανάλογα και πόσες ώρες θα είσαι 4G, γιατί αν για παράδειγμα είσαι ΌΛΗ μέρα και το δουλεύεις ασταμάτητα με πλοήγηση, φώτο, χάρτες, browsing, κτλ, τότε σίγουρα το απόγευμα θα θες μια 20λεπτη φόρτιση που χαλαρά θα σου δώσει και την υπόλοιπη μέρα. ΔΕΝ είναι τούμπανο η μπαταρία του G6, αλλά την μια μέρα σε έναν μέσο χρήστη ή έναν λίγο απαιτητικό, θα την βγάλει.

Δεν με άναψε. Απλά αναφέρω την χρήση που κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω φαει σκαλωμα. Προσπαθω να κανω backup απο το lg bridge. Επιλεγω και το destination folder που θελω να το αποθηκευσω παταω και μου βγαζει popup παραθυρακι (στο bridge) οτι "cannot backup due to not enough space on your phone. free up 9.33GB of space. Delete some files and try again."

Μα αφου θελω να το στειλω σε συγκεκριμενω folder στον σκληρο του υπολογιστη - ο οποιος εχει την απαιτουμενη χωρητικοτητα, που κολλαει το οτι δεν υπαρχει χωρος στο κινητο? μπορει καποιος να βοηθησει?

 

καποια βοηθεια παιδια??

 

Για κάποιο λόγο αποθηκεύει το backup πρώτα σε μια temp τοποθεσία μέσα στο κινητό (σε ένα folder backup νομίζω) και στο τέλος της διαδικασίας το αντιγράφει στο PC και το σβήνει από το κινητό. Για αυτό σου βγάζει το μήνυμα.

 

Τώρα αν υπάρχει κάποια ρύθμιση για να αλλάξει η συγκεκριμένη συμπεριφορά δεν το ξέρω ...

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει Htc u ultra, Google pixel, nokia 8, galaxy s7, htc 10 πάει και τα παίρνει και μετά υπάρχουν τα κατάλληλα φόρουμ για τα περαιτέρω. Το συγκεκριμένο φόρουμ είναι για χρήστες που θέλουν να βελτιώσουν την εμπειρία τους με το G6, και για κάποιον που σοβαρά ρωτάει κάτι για να δει αν του κάνει το κινητό.

 

Ακόμα και οι ερωτήσεις τύπου "παιδιά κοιτάω το S7 edge (τυχαίο παράδειγμα), να το πάρω ή να πάρω το G6;" είναι τελείως ανούσιες, αφού υπάρχουν εκατοντάδες σελίδες και στα 2 κινητά, και κανείς δεν είναι ο άλλος, και δεν ζούμε τις ζωές κανενός ώστε να διαλέξουμε κινητό για έναν άγνωστο στο διαδύκτιο.

 

Είναι πολύ κουραστικό για τους σοβαρούς χρήστες, ή για όποιον ψάχνει σοβαρά, να βλέπει σε κάθε σελίδα 1-2 να γκρινιάζουν, και 1-2 να κλαίγονται. Αν υπάρχει τέλεια συσκευή με 200ευρώ, να βγάλετε ένα σχετικό thread, να μας την πείτε να την πάρουμε για δεύτερη, και να μην ψάχνει και ο κόσμος τα, κυριολεκτικά, εκατοντάδες μοντέλα που μπορεί να αγοράσει και χάνει το χρόνο του άδικα. Γεμίζει το φόρουμ με grey noise, και χάνεται η ουσία και οι χρηστικές πληροφορίες. Το αν δεν έχει βγει το patch, καλό να αναφερθεί, αλλά δεν μπορούμε να κάνουμε και τίποτα και το τρις εξαμαρτείν ουκ ανδρός.

 

Πιστεύω ότι η μπαταρία του κινητού είναι πάρα πολύ καλή. Σήμερα το πρωί έφυγα με 17%, έδειξα κάτι 7-8λεπτά βίντεο σε κάτι πελάτες, κοιτάξαμε κάτι φωτογραφίες, μπήκα λίγο ίντερνετ (να κοιτάξω 2 συγκεκριμένα πράγματα) μίλησα μερικές φορές και έστειλα μηνύματα και viber, και γύρισα μετά από 7 ώρες σπίτι και ήμουν με 9%. Αυτά με φούλ φωτεινότητα, και 4G συνέχεια προφανώς. Αυτό γιατί ξέχασα να το φορτίσω χθες, συνήθως ξεκινάω με 100%, και με βαρυά χρήση (χειρίζομαι και κάποια μηχανήματα με το κινητό) δεν έχω ξεμείνει ποτέ. Αν είμαι δουλειά και on the field, και ΔΕΝ θέλω καν να υπάρξει πιθανότητα να μείνς, ένα power bank με QuickCharge 3.0 είναι must, καθώς σε 10-15 λεπτά (μία διαδρομή με το αυτοκίνητο δηλαδή) έχει φορτίσει ένα ποσοστό και βγάζεις πολύ άνετα την μέρα. Γενικά δεν χρησιμοποιώ messenger, και από ότι καταλαβαίνω τρώει πολύ μπαταρία γενικά, αλλά δεν με ενδιαφέρει!

 

Συνάδελφος με S8 θεωρεί ότι το LG μου βγάζει καλύτερα τη μέρα, δεν θα ορκιστώ, γενικότερα είναι τρελός Samsung-άκιας, αλλά έχει ενθουστιαστεί με το δικό μου, και κοιτάει το G7 για μελλοντική αγορά.

Edited by Yiouria
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ξέρουμε αν η procardia καλυπτη εγγυηση απλά με το imei ή θελει και αποδειξη?
Link to comment
Share on other sites

Απο 1-3-18 μόνο με απόδειξη.

Καλησπέρα ξέρουμε αν η procardia καλυπτη εγγυηση απλά με το imei ή θελει και αποδειξη?
Link to comment
Share on other sites

Επειδή (δυστυχώς) έχω άποψη θέλει imei ΚΑΙ απόδειξη. Δέχτηκαν φωτοτυπία απόδειξης από κατάστημα εξωτερικού. Το έστειλα σήμερα, θα γράψω κριτική όταν τελειώσουν τα διαδικαστικά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...