Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εγω εχω το κινητο μια εβδομαδα.

Και ηδη εχει προβλημα το πισω κουμπι ενεργοποιησης, καθως εχει στραβωσει προς τη μια πλευρα.

Εχει κανεις αλλος παρομοιο προβλημα;

 

Πηγα το κινητο τελικα στην Procordia.

Μου αλλαξαν, εντος εγγυησης το καλλυμμα της μπαταριας, αλλα δεν διορθωθηκε κατι.

Τωρα ειναι πιο μεσα απο την αλλη πλευρα.

Τι να πω; Δεν ξερω αν φταιει η τοποθετηση η ειναι προβληματικα τα κουμπια.

Ξερει καποιος αν υπαρχει αλλο επισημο service εκτος της Procordia?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πηγα το κινητο τελικα στην Procordia.

Μου αλλαξαν, εντος εγγυησης το καλλυμμα της μπαταριας, αλλα δεν διορθωθηκε κατι.

Τωρα ειναι πιο μεσα απο την αλλη πλευρα.

Τι να πω; Δεν ξερω αν φταιει η τοποθετηση η ειναι προβληματικα τα κουμπια.

Ξερει καποιος αν υπαρχει αλλο επισημο service εκτος της Procordia?

 

Όταν το παρέλαβες, δεν τους το είπες; Εκτός από αισθητικό, δημιουργεί και κάποιο άλλο πρόβλημα;

 

H Procordia είναι το επίσημο, όπως και της Huawei και ZTE.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, το πήρες από εκεί χωρίς να ελέγξεις αν διόρθωσαν το πρόβλημα που είχε το κινητό? :confused:
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, το πήρες από εκεί χωρίς να ελέγξεις αν διόρθωσαν το πρόβλημα που είχε το κινητό? :confused:

 

Δεν εδωσα σημασια εκεινη τη στιγμη γιατι φαινοταν ενταξει.

Απο τη χρηση τις επομενες μερες το καταλαβα.

Οπως προειπα το προβλημα μετα ηταν απο την δεξια πλευρα του κομπιου ενεργοποιησης.

Τελος παντων σημερα τους το ξαναπηγα και περιμενω αυριο να εχω νεα.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι αρχίζει και ακούγεται από xda ότι βγήκε Android 8 για H873. Για να δούμε εμείς πότε.
Link to comment
Share on other sites

Από πιο κατάστημα παίζει φθηνότερα για αγορά με τιμολόγιο και ευρωπαϊκό μοντέλο; Νομίζω για χρώμα κοιτάμε αποκλειστικά το platinum
Ολα τα skroutzομαγαζα αυτη τη στιγμη που γραφω το δινουν με τιμολογιο 305€ αν εισαι σε κανονικο καθεστως ΦΠΑ. Δεν υπαρχει χαμηλοτερη τιμη.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

40174077120_a38ee86249_k.jpgLg g6 Auto by John Has, on Flickr

Στο auto, έτσι απλά έβαλα κάμερα και κλικ.

Δείτε και εδώ τις υπόλοιπες!!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 1,5 μήνα με το G6 κατάλαβα ότι είμαι τύπος του stock android...Έτσι το πουλάω...Όποιος ενδιαφέρεται π.μ
When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο αστείο μόνο και που το γράφω αλλά μετά από το Google I/O και όλα τα νέα features του Android P είναι δεδομένο πως εμείς δεν πρόκειται να το δούμε ποτέ στο G6....
Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο αστείο μόνο και που το γράφω αλλά μετά από το Google I/O και όλα τα νέα features του Android P είναι δεδομένο πως εμείς δεν πρόκειται να το δούμε ποτέ στο G6....

 

Ποτέ δεν αγοράζεις ένα (οποιοδήποτε) προιόν για αυτό που θα μπορούσε να είναι στο μέλλον. Δεν λειτουργεί έτσι η βιομηχανία.

 

To G5 είχε βγει με 6.0, το ότι παίρνει αναβάθμιση είναι σημαντική είδηση από μόνο του.

 

https://www.xda-developers.com/lg-g6-android-oreo-update-v20-g5/

 

Προφανώς η εταιρία καταλαβαίνει ότι η εταιρική ευθύνη είναι ισχυρό σημείο πώλησης, όταν και 200ευρώ κινητά πλέον κάνουν σχεδόν τα πάντα. https://www.xda-developers.com/lg-new-center-delivering-software-updates-faster/

 

και σύμφωνα με https://www.xda-developers.com/google-introduce-android-enterprise-recommended-program/

 

Εδώ λέει ότι είναι Android P eligible https://theleaker.com/lg-android-p-9-0-update/

Link to comment
Share on other sites

To LG G5 κυκλοφορησε Μαρτιο-Απριλιο του 2016 και το Android 8 βγηκε κλασσικα γυρω στον Οκτωβριο του 2017 δηλαδη 1.5χρονο μετα απο αυτο.

 

Αρα η εταιρεια ειναι υποχρεωμενη να δωσει android 8 στην συσκευη της,δεν μας κανει καποιο χατιρι. Το ιδιο παει και για το S7 της Samsung που και για αυτο ισχυουν μια απο τα ιδια και γιαυτο και θα παρει android 8.

 

Και το V20 μια απο τα ιδια,τοσο καιρο εχει μεινει σε android 7.0 .

 

Καλως ή κακως(οπως και στα σχολια απο κατω απο xda και οχι μονο)μετα το ολο θεμα με τα bootloops αρκετος κοσμος εχει χασει την εμπιστοσυνη του προς την LG με αυτο που κανει με τις αναβαθμισεις,και αυτο μεταφραζεται σε εξοδα/ζημιες,γιαυτο και προσπαθουν τωρα καπως να τα μαζεψουν.

 

Να δουμε και με το G6 ποτε θα την δουμε την αναβαθμιση.

 

Το λιγοτερο απαραδεκτη η εταιρεια σε αυτο το κομματι παντως.

Αν εχει θεμα με τις αναβαθμισεις,ας πεταξει το χαζο skin που εχει να το γυρισει σε stock android να τις δινει πιο αμεσα αλλα ναι πολλα ζηταω...

Link to comment
Share on other sites

....

Το λιγοτερο απαραδεκτη η εταιρεια σε αυτο το κομματι παντως.

Αν εχει θεμα με τις αναβαθμισεις,ας πεταξει το χαζο skin που εχει να το γυρισει σε stock android να τις δινει πιο αμεσα αλλα ναι πολλα ζηταω...

Μακάρι να γινόταν αυτό αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση!

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να γινόταν αυτό αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει περίπτωση!

 

Ενταξυ και οι αλλες γνωστες εταιρειες τυπου Samsung και Huawei δεν ειναι και πολυ καλυτερες στο θεμα των updates αλλα αυτες εχουν στο μερος τους τις πωλησεις που ειναι τεραστιες(και βεβαια S8 και p10 εχουν ηδη android 8).

 

Ετσι για παραδειγμα προσπαθει να χτισει το ονομα της η nokia με τις νεες συσκευες ή και η Oneplus.

Link to comment
Share on other sites

To LG G5 κυκλοφορησε Μαρτιο-Απριλιο του 2016 και το Android 8 βγηκε κλασσικα γυρω στον Οκτωβριο του 2017 δηλαδη 1.5χρονο μετα απο αυτο.

 

Αρα η εταιρεια ειναι υποχρεωμενη να δωσει android 8 στην συσκευη της,δεν μας κανει καποιο χατιρι. Το ιδιο παει και για το S7 της Samsung που και για αυτο ισχυουν μια απο τα ιδια και γιαυτο και θα παρει android 8.

 

Και το V20 μια απο τα ιδια,τοσο καιρο εχει μεινει σε android 7.0 .

 

Καλως ή κακως(οπως και στα σχολια απο κατω απο xda και οχι μονο)μετα το ολο θεμα με τα bootloops αρκετος κοσμος εχει χασει την εμπιστοσυνη του προς την LG με αυτο που κανει με τις αναβαθμισεις,και αυτο μεταφραζεται σε εξοδα/ζημιες,γιαυτο και προσπαθουν τωρα καπως να τα μαζεψουν.

 

Να δουμε και με το G6 ποτε θα την δουμε την αναβαθμιση.

 

Το λιγοτερο απαραδεκτη η εταιρεια σε αυτο το κομματι παντως.

Αν εχει θεμα με τις αναβαθμισεις,ας πεταξει το χαζο skin που εχει να το γυρισει σε stock android να τις δινει πιο αμεσα αλλα ναι πολλα ζηταω...

 

Καμία εταιρία δεν είναι υποχρεωμένη για οτιδήποτε. Όταν αγόραζες το κινητό δεν σου υπέγραψε συμβόλαιο η LG ότι θα σου αναβάθμιζε το λογισμικό. Το ότι έχει προφανώς πρόβλημα αξιοπιστίας με τη ΜΗ αναβάθμιση, δεν το αμφισβητεί κανένας, αλλά ότι κάνει βήματα προς την σωστή κατεύθυνση, επίσης είναι από τα θετικά που ήρθαν μέσα στο 2017, και θα γίνουν πράξη στο 2018.

 

Είμαι σίγουρος ότι όταν πάρει το Oreo, γιατί όπως ξέρεις ήδη έχει ξεκινήσει το πρόγραμμα, θα βρεις πάλι να γκρινιάξεις για κάτι. Οπότε ότι και να κάνει η LG, εσύ θα ζείς το δράμα σου, οπότε πούλατο το ρημάδι και πήγαινε σε OnePlus ή HTC, ή Xiaomi που προτείνεις συνέχεια, να ησυχάσει η ψυχούλα σου. Αμήν!

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια αναλωνεστε στις ιδιες συζητησεις.

Καταληγουν και λιγο τοξικες... Δεν το παρατατε; Δε λεω, απεκτησε λιγη ζωντανια το νημα αλλα ειναι προς τη λαθος κατευθυνση. Μπαινουμε και καποιοι να δουμε μηπως υπαρχει κανενα νεο και βλεπουμε τα ιδια.

Περιμενω την oreo να δω τι γινεται απο αποψη μπαταριας, UI και καμερας. Αυτα! :)

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμία εταιρία δεν είναι υποχρεωμένη για οτιδήποτε. Όταν αγόραζες το κινητό δεν σου υπέγραψε συμβόλαιο η LG ότι θα σου αναβάθμιζε το λογισμικό. Το ότι έχει προφανώς πρόβλημα αξιοπιστίας με τη ΜΗ αναβάθμιση, δεν το αμφισβητεί κανένας, αλλά ότι κάνει βήματα προς την σωστή κατεύθυνση, επίσης είναι από τα θετικά που ήρθαν μέσα στο 2017, και θα γίνουν πράξη στο 2018.

 

Είμαι σίγουρος ότι όταν πάρει το Oreo, γιατί όπως ξέρεις ήδη έχει ξεκινήσει το πρόγραμμα, θα βρεις πάλι να γκρινιάξεις για κάτι. Οπότε ότι και να κάνει η LG, εσύ θα ζείς το δράμα σου, οπότε πούλατο το ρημάδι και πήγαινε σε OnePlus ή HTC, ή Xiaomi που προτείνεις συνέχεια, να ησυχάσει η ψυχούλα σου. Αμήν!

 

Προσωπικα fanboy δεν ειμαι καμιας εταιρειας και εκει που βλεπω η εταιρεια να πασχει θα το αναφερω,ειτε μιλαμε για apple,ειτε για Samsung,ειτε για LG,ειτε για Oneplus. Το οτι εσυ αγορασες το G6 και θες να το θεοποιησεις δεν μου λεει προσωπικα κατι,ουτε εδω το forum ειναι μονο για τα fanboys.

 

Αν κανεις μια βολτα και στα αλλα θεματα κινητων,το μονο ενδιαφερον σε βαθος χρονου οταν παλιωσει το κινητο ειναι κυριως στις νεες ενημερωσεις και αναβαθμισεις.Αφου λοιπον αυτο τυχαινει και ειναι το μεγαλο αγκαθι της συσκευης τι ακριβως θες να γραφεται?Ποσο ομορφη και γρηγορη ειναι η συσκευη και ποσο ωραιες φωτογραφιες βγαζει?Ολο το 2017 αυτα γραφονταν......

 

Δες και στα σχολια απο κατω απο xda ,ή και στα σχολια τωρα με το G7 σε γειτονικα forum τι γνωμη εχει ο κοσμος περι g6.Πρωτο πραγμα που γραφουν ολοι ειναι οι αναβαθμισεις.Γιαυτο και εβγαλε η εταιρεια την σχετικ ανακοινωση γιατι ειναι κατι που της κοστιζει χρηματα.Το κατα ποσο ειναι ή οχι θετικο αυτο θα φανει στο μελλον αν αυτα γινουν πραξη,γιατι και αλλες εταιρειες εχουν ταξει πραγματα πιο παλια και δεν τα δωσανε.

 

Τελος που με ειδες εμενα να προτεινω συνεχεια htc και Xiaomi εγω?Στα xiaomi που ουτως ή αλλως στα φθηνα redmi ειναι μονοδρομος και τα προτεινουν ολοι?Η στα Htc εχω να προτεινω για αγορα απο το 2016-2017 με το htc 10?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βρε παιδια αναλωνεστε στις ιδιες συζητησεις.

Καταληγουν και λιγο τοξικες... Δεν το παρατατε; Δε λεω, απεκτησε λιγη ζωντανια το νημα αλλα ειναι προς τη λαθος κατευθυνση. Μπαινουμε και καποιοι να δουμε μηπως υπαρχει κανενα νεο και βλεπουμε τα ιδια.

Περιμενω την oreo να δω τι γινεται απο αποψη μπαταριας, UI και καμερας. Αυτα! :)

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πιστεψε με αλλα ολοι μας(οσοι το εχουμε ακομα το κινητο τελος παντων)την Oreo περιμενουμε.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα fanboy δεν ειμαι καμιας εταιρειας και εκει που βλεπω η εταιρεια να πασχει θα το αναφερω,ειτε μιλαμε για apple,ειτε για Samsung,ειτε για LG,ειτε για Oneplus. Το οτι εσυ αγορασες το G6 και θες να το θεοποιησεις δεν μου λεει προσωπικα κατι,ουτε εδω το forum ειναι μονο για τα fanboys.

 

Αν κανεις μια βολτα και στα αλλα θεματα κινητων,το μονο ενδιαφερον σε βαθος χρονου οταν παλιωσει το κινητο ειναι κυριως στις νεες ενημερωσεις και αναβαθμισεις.Αφου λοιπον αυτο τυχαινει και ειναι το μεγαλο αγκαθι της συσκευης τι ακριβως θες να γραφεται?Ποσο ομορφη και γρηγορη ειναι η συσκευη και ποσο ωραιες φωτογραφιες βγαζει?Ολο το 2017 αυτα γραφονταν......

 

Δες και στα σχολια απο κατω απο xda ,ή και στα σχολια τωρα με το G7 σε γειτονικα forum τι γνωμη εχει ο κοσμος περι g6.Πρωτο πραγμα που γραφουν ολοι ειναι οι αναβαθμισεις.Γιαυτο και εβγαλε η εταιρεια την σχετικ ανακοινωση γιατι ειναι κατι που της κοστιζει χρηματα.Το κατα ποσο ειναι ή οχι θετικο αυτο θα φανει στο μελλον αν αυτα γινουν πραξη,γιατι και αλλες εταιρειες εχουν ταξει πραγματα πιο παλια και δεν τα δωσανε.

 

Τελος που με ειδες εμενα να προτεινω συνεχεια htc και Xiaomi εγω?Στα xiaomi που ουτως ή αλλως στα φθηνα redmi ειναι μονοδρομος και τα προτεινουν ολοι?Η στα Htc εχω να προτεινω για αγορα απο το 2016-2017 με το htc 10?

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πιστεψε με αλλα ολοι μας(οσοι το εχουμε ακομα το κινητο τελος παντων)την Oreo περιμενουμε.

 

Τι fanboy και πράσινα άλογα ρε φίλε, μεγάλοι άνθρωποι είμαστε. Αν έλεγα ότι προτιμώ 1 εταιρία γενικά, αυτή θα ήταν η Samsung (πολλές χιλιάδες ευρώ σε προιόντα της), LG δεν έχω τίποτα, αλλά προτίμησα το G6 από το S8 για λόγους που εξήγησα σε προιγούμενα ποστ (100 σελίδες παραπόνων πίσω).

 

Ένα κινητάκι 350ευρώ πήραμε, που τώρα κάνει λιγότερο από ότι διαβάζω και μπαίνουμε να δούμε τίποτα χρηστικό και σε κάθε σελίδα διαβάζω για αυτό και το άλλο πρόβλημα, και το τι κάνει η μία εταιρία και η άλλη. Αν δεν έχεις κάτι να πεις, δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνεσαι, το πολύ το κυρ-ελέησον το βαριέται και ο Θεός, και το δις εξαμαρτείν, και τα λοιπά.

 

Ενήλικος είσαι, ότι θες κάνε. Εγώ πραγματικά σε διαβάζω και πονάω, ελπίζω η LG να σε ακούσει και να διορθώσει τα σφάλματά της, αλλά αν δεν έρθει ποτέ η Oreo τι θα κάνεις δηλαδή; Το τελειώνω εδώ, αλλά πραγματικά έτσι φεύγει ο κόσμος που θέλει να ενημερωθεί, και δεν ξανα μπαίνει σε φόρουμ και ησυχάζει, και όταν φεύγουν αυτοί που γκρινιάζουν, μετά δεν έχει μείνει κανείς. Γνωστό το παραμύθι, όπως είπα μεγάλοι άνθρωποι είμαστε, από τα 90'ς που μπήκαμε ίντερνετ, BBS/mIRC, η ίδια ιστορία!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποτέ δεν ξέρεις ποιο χαρακτηριστικό θα σου χρειαστεί και πότε!..

Σήμερα ήμουν από τους τυχερούς Θεσσαλονικείς που ήταν έξω με μηχανή την ώρα του κατακλυσμού. Το κινητό ήπιε ατελείωτο νερό, κολύμπησε, αλλά συνέχισε να παίρνει και να δέχεται κλήσεις μέσα στη βροχή κανονικά. Το απόγευμα πήγα να το βγάλω από την θήκη του και η θήκη είχε ακόμη νερά!..

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ποτέ δεν ξέρεις ποιο χαρακτηριστικό θα σου χρειαστεί και πότε!..

Σήμερα ήμουν από τους τυχερούς Θεσσαλονικείς που ήταν έξω με μηχανή την ώρα του κατακλυσμού. Το κινητό ήπιε ατελείωτο νερό, κολύμπησε, αλλά συνέχισε να παίρνει και να δέχεται κλήσεις μέσα στη βροχή κανονικά. Το απόγευμα πήγα να το βγάλω από την θήκη του και η θήκη είχε ακόμη νερά!..

Βασικα πρεπει να αγοράζουμε συσκευές σύμφωνα με τις δικές μας ανάγκες και μετα με οτι προσπαθούν οι εταιρείες να πασάρουν ως αναγκαίο . Εγω απο τότε που απέκτησαν παιδι η αδιαβροχοποιηση ειναι επιτακτική στις επόμενες συσκευές μου. Προς το παρόν την εχουν γλυτωσει τα κινητά , αλλα τηλεκοντρόλ. Παιχνίδια λεφτά μπάλες , εχουν κανει “μπλουμ” σε ποτήρια κουβάδες με νερο και λεκάνες τουαλέτας σε χρόνο dt...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Γράφει κάποιος στο XDA ότι Καναδέζικες συσκευές ( LG-H873 (Canada) G6 ) άρχισαν να παίρνουν το μπισκοτάκι μέσω ΟΤΑ!

Άντε να δούμε ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...