Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα αυτή την κάρτα με 40 ευρώ μιας και ήθελα μια αξιόπιστη κάρτα που να μπορεί ν' αντέξει 4k εγγραφές, αλλά και γενικά να μην μου καθυστερεί όλη την λειτουργία του κινητού. Διάβασα σε πολλά ξένα site, ακόμα και φόρουμ της LG πως η συγκεκριμένη κάρτα είναι προτεινόμενη για το κινητό μας. Βάλε και τα 10 χρόνια εγγύησης, μαζί με την αξιοπιστία της εταιρείας, ελπίζω να μου βγει καλή. Θα την βάλω το βράδυ αν βρω χρόνο και θα σας πω εντυπώσεις μετά από μερικές μέρες χρήσης!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καμία σχέση, θα μπορούσες να βάλεις απλά ένα," :) " . Μεταξύ σοβαρού και αστείου, (προς το αστείο) έθιξα ένα θέμα που βλέπουμε να συμβαίνει συχνά εδώ, αλλά και αλλού, και φυσικά δεν σε έθιξα, και γεμίσαμε μία σελίδα off topic. Ευθιξία!

 

@hasiotis_john 1000 φορές να περιμένω 1-2 μήνες ακόμη, αλλά όλα να γίνουν στην εντέλεια παρά αυτό που παρέθεσες. Η αξιοπιστία είναι πολύ σημαντικότερη από την ταχύτητα κατ'εμέ. Ελπίζω να δοθεί χωρίς πολλά προβλήματα, και γρήγορα. Πρέπει μέσα στον Ιούνιο να το πάρουμε. και ευχαριστώ για τις επεξηγήσεις!

 

Φυσικα και με εθιξες,την στιγμη την οποια δεν σε προκαλεσα.Οσον αφορα για το "ευθιξια" και τα αυθαιρετα συμπερασματα σου θα τα πουμε κατ΄ιδίαν με pm για να μην γεμιζουμε το νημα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Η LG παρουσίασε επίσημα την επόμενη ναυαρχίδα της, G7 ThinQ, πριν από δύο εβδομάδες και τώρα ανακοινώνει τη διάθεσή της στις αγορές σε όλο τον κόσμο. Το λανσάρισμα της συσκευής θα ξεκινήσει από την τοπική αγορά για να συνεχιστεί σε άλλες Ηπείρους.

 

Σύμφωνα με την επίσημη ανακοίνωση της εταιρείας εκτός από την Νότια Κορέα, το G7 ThinQ θα κυκλοφορήσει στις ευρύτερες αγορές της Ασίας, της Αμερικής και της Ευρώπης. Περισσότερες πληροφορίες για τη λιανική τιμή και τις ημερομηνίες διάθεσης ανά αγορά δεν έγιναν γνωστές, οι οποίες σύμφωνα με το δελτίο τύπου θα ανακοινωθούν τοπικά.

 

Οι προ-παραγγελίες για το LG G7 ThinQ που έχουν ήδη ξεκινήσει σε κάποιες χώρες της Ευρώπης μπορούν να μας υποδείξουν την τιμή του, τουλάχιστον τοπικά. Συγκεκριμένα, ένας μεγάλος retailer στην Ολλανδία έχει καταχωρήσει στη λίστα του τη συσκευή έναντι €849, ενώ στην αγορά του Ηνωμένου Βασιλείου το νέο κορεάτικο μοντέλο έχει ήδη αναρτηθεί σε τιμή £649, δηλαδή περίπου 743 ευρώ.

 

Η διαφορά της τάξεως των 100 ευρώ είναι αρκετά μεγάλη θα λέγαμε, ωστόσο δεν γνωρίζουμε τι συμφωνία μπορεί να έχει γίνει μεταξύ της εταιρείας και των μεταπωλητών.

 

Αυτό που μένει να δούμε είναι που περίπου θα κυμανθεί η τιμή του προϊόντος στην ελληνική αγορά. Θα πρέπει να περιμένουμε βέβαια πρώτα να ανοίξουν οι προ-παραγγελίες και στην Ελλάδα.

 

Την καλύτερη προσφορά για προ-παραγγελία την έχει ωστόσο το επίσημο site της LG στον Καναδά προσφέροντας, για περιορισμένο χρονικό διάστημα, το LG G7 ThinQ μαζί με μία LG 4K UHD Smart TV 43 ιντσών δωρεάν. Η προσφορά ισχύει για προ-παραγγελίες από τις 18 έως τις 31 Μαΐου. Η αντίστροφη μέτρηση έχει ξεκινήσει!

Link to comment
Share on other sites

Για όσους λοιπόν ενδιαφέρονται θυμίζω οτι το δικό μου που είχε το θέμα με τις επανεκκινήσεις, τελικά βγήκε off. Τα καλά νέα είναι οτι η εταιρία δέχτηκε την φωτοτυπία απόδειξης αγορας από ξένο κατάστημα. Το παρέλαβαν με κούριερ με δική τους χρέωση, όπως και μου το ξαναέστειλαν. (Μενω επαρχία). Αυτη τη στιγμή είναι εντάξει, ο χρόνος φυσικά θα δείξει. Να ξαναγράψω εδώ οτι, παρά την περιπέτειά μου, το θεωρώ πολύ καλή επιλογή (στα λεφτά του προφανώς). ΔΕΝ είμαι λάτρης των specs , μιλάμε για απτή ποιότητα κατασκευής, ποιότητα κλήσεων και σήμα(για τηλέφωνο συζητάμε:)), πλοήγηση, ραδιόφωνο, φωτογραφίες (πρέπει να ξαναδιαβάσω το thread για να βρω και να ξαναβαλω την gcam:() , αδιάβροχο, πολύ καλή οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

Που έχει 305 ευρώ που διαβάζω;

 

302 ευρώ βασικά!

https://www.bestprice.gr/item/2155010991/lg-g6-32gb.html

Link to comment
Share on other sites

Για όσους λοιπόν ενδιαφέρονται θυμίζω οτι το δικό μου που είχε το θέμα με τις επανεκκινήσεις, τελικά βγήκε off. Τα καλά νέα είναι οτι η εταιρία δέχτηκε την φωτοτυπία απόδειξης αγορας από ξένο κατάστημα. Το παρέλαβαν με κούριερ με δική τους χρέωση, όπως και μου το ξαναέστειλαν. (Μενω επαρχία). Αυτη τη στιγμή είναι εντάξει, ο χρόνος φυσικά θα δείξει. Να ξαναγράψω εδώ οτι, παρά την περιπέτειά μου, το θεωρώ πολύ καλή επιλογή (στα λεφτά του προφανώς). ΔΕΝ είμαι λάτρης των specs , μιλάμε για απτή ποιότητα κατασκευής, ποιότητα κλήσεων και σήμα(για τηλέφωνο συζητάμε:)), πλοήγηση, ραδιόφωνο, φωτογραφίες (πρέπει να ξαναδιαβάσω το thread για να βρω και να ξαναβαλω την gcam:() , αδιάβροχο, πολύ καλή οθόνη.

 

Το εχουμε πει οτι περαν του software(με τα updates κανονικα και security)σε ολα τα αλλα το κινητο ειναι παρα πολυ καλο για τα χρηματα του.

Link to comment
Share on other sites

LG G6: SAR EU 0.23 W/kg (head) 0.15 W/kg (body)

G S9 : SAR EU 0.36 W/kg (head) 1.18 W/kg (body)

 

Seriously για SAR να προτιμήσει το S9; Αυτή είναι η λογική τιμή SAR, ειδικά σε σχέση με το G6; Αξίζει τα διπλά plus χρήματα για την ελάχιστα καλύτερη κάμερα;

Oh well... Στα ~300-320 € δεν βλέπω να υπάρχει πιο καλό κινητό. Κάνει κάτι κουλά και της κοπέλας μου, αν μας αφήσει χρόνους το G6 θα της πάρω, με κλειστά μάτια.

Link to comment
Share on other sites

 

νομιζω για αυτα τα λεφτα ειναι τρομερη αγορα ..ασχετα αν γενικως η lg με εχει νευριασει ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 55 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το εχουμε πει οτι περαν του software(με τα updates κανονικα και security)σε ολα τα αλλα το κινητο ειναι παρα πολυ καλο για τα χρηματα του.

 

βασικα τωρα με αυτη την τιμη παιζει χωρις αντιπαλο....

δεν το περιμενα να πεσει τοσο πολυ να πω την αληθεια ..

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει τα διπλά plus χρήματα για την ελάχιστα καλύτερη κάμερα;

 

Ενταξυ ας μην τα διαλυσουμε ολα δεν ειναι η κεντρικη καμερα η μονη διαφορα και σιγουρα δεν ειναι ελαχιστα καλυτερη.

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστη δεν είναι εννοείτε μιας και μιλάμε για ΆΛΛΗ κλάση, ΆΛΛΗ κατηγορία, ΆΛΛΗ τσέπη...

Ωστόσο όμως, το G6 βαστάει ακόμα γερά και μάλιστα μπορείς να πεις πως κάνει και την έκπληξη!

Δες όλο το παρακάτω βίντεο (δώσε έμφαση και στο 5ο λεπτό που δείχνει τις ομπρέλες και άκου τις λέει ο ίδιος για το πως αποτυπώνει τα χρώματα η κάμερα το g6) και θα βγάλεις χρήσιμα συμπεράσματα μιας και το συγκριτικό αφορά της βραδινή λήψη που είναι το Α και το Ω για τους καμερολάγνους. Δες και όλα τα σχόλια των χρηστών που πραγματικά έχουν εκπλαγεί με την απόδοση του G6 και ορθά τονίζουν πως έπρεπε να ήταν το V30 στο συγκριτικό για να ήταν δίκαια η σύγκριση!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Ενταξυ ας μην τα διαλυσουμε ολα δεν ειναι η κεντρικη καμερα η μονη διαφορα και σιγουρα δεν ειναι ελαχιστα καλυτερη.

 

Μάλιστα. Τα διαλύουμε όλα. Αξίζει διπλά λεφτά το S9. Αν έχεις πειστεί για κάτι τέτοιο (σσ: συνάδελφος έχει το G6 και ο άντρας της το S9), τότε it's fine with me.

 

Ελάχιστη δεν είναι εννοείτε μιας και μιλάμε για ΆΛΛΗ κλάση, ΆΛΛΗ κατηγορία, ΆΛΛΗ τσέπη...

 

Στα μάτια μου είναι ελάχιστη. Έχουν διαφορετική κάμερα η οποία δεν δικαιολογεί ΕΠΟΥΔΕΝΙ λόγο τη διαφορά τιμής. Διαφορετικά αποτελέσματα, καλύτερο η χειρότερο δεν μπορώ να σου πω, δεν με νοιάζει τι λένε στα site, με νοιάζει τι είδα με τα μάτια μου.

Έχουν διαφορετικά τα πάντα.

 

Η κύρια ένστασή μου ωστόσο ήταν οι τιμές SAR που αναφέρθηκαν.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Για την αγορά από skroutz ή από bestprice, πρέπει να προσέξουμε κάτι ιδιαίτερο;

Με την απόδειξη αγοράς που αναγράφει το imei, την συσκευή την πάμε κατευθείαν στην LG χωρίς να μεσολαβεί το μαγαζί (skoutz ή best). Σωστά;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κατευθείαν στην lg φίλε μου.

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κατευθείαν στην lg φίλε μου.

Ευχαριστώ πολύ Γιάννη.

Άρα παίρνουμε το πιο φθηνό που θα βρούμε (single sim), ζητάμε απόδειξη με imei επάνω, και από κει και πέρα έχουμε να κάνουμε με την επίσημη LG.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Γιάννη.

Άρα παίρνουμε το πιο φθηνό που θα βρούμε (single sim), ζητάμε απόδειξη με imei επάνω, και από κει και πέρα έχουμε να κάνουμε με την επίσημη LG.

 

Aπο οσο ξερω ναι!!Ας μας πει και καποιο αλλο παιδι αμα γνωριζει!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Γιάννη.

Άρα παίρνουμε το πιο φθηνό που θα βρούμε (single sim), ζητάμε απόδειξη με imei επάνω, και από κει και πέρα έχουμε να κάνουμε με την επίσημη LG.

 

Πλέον , ναι :) Παλιότερα δεν χρειαζόταν η απόδειξη, αρκούσε το ΙΜΕΙ. Πλέον χρειάζεται και η απόδειξη (αυτό για να μη την χάσεις, εννοείται ότι θα σου δώσουν απόδειξη ΜΕ ΙΜΕΙ πάνω, πάντα υπήρχε το ΙΜΕΙ πάνω, σε ότι και αν αγόραζα). Προσωπικά , την φυλάω μέσα στην συσκευασία του εκάστοτε κινητού :p Δύσκολα να χαθεί έτσι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μία φίλε ενδιαφέρεται για νέα συσκευή.

Μέχρι σήμερα είχε ένα Samsung Note 3. Όμως παρέδωσε πνεύμα. Ψάχνουμε συσκευή σε λογική τιμή....κοντά στα 250-300.

Η κοπέλα τραβάει πολλές φωτογραφίες και βίντεο. Τα βίντεο είναι κυρίως από "συναυλίες" παραδοσιακής μουσικής που έχουν δυνατό ήχο και απαιτούν σοβαρό noise cancellation.

 

Τα Xiaomi τα απέρριψα (με μαύρη καρδιά...) γιατί έχουν θέμα στον ήχο βίντεο όταν τραβάς σε θορυβώδη περιβάλλον.

Πήγα σε HTC U ULTA. Κορυφαία συσκευή, πολύ δυνατή κάμερα, OIS...δεν θέλουμε κάτι άλλο...μας υπερκαλύπτει...είναι όμως ολίγον μεγάλο και "άσχημο".

Πήγα σε Ηuawei Mate 10 lite. Δεν το ξέρω. Δεν είχα ποτέ μου Ηuawei. Της το πρότεινα επειδή είναι τελευταίο μοντελάκι, έχει τιμή μέσα στα όρια μας, είναι όμορφο, και...θεωρώ ότι θα έχει καλύτερη κάμερα και video από το Samsung Note 3...οπότε δεν θα ξενερώσει.

 

Και κάπου εκεί στην αναζήτηση...πέφτω στο G6...το οποίο βλέπω προς έκπληξή μου ότι έκανε βουτιά κοντά στα 300 ευρώ! Λέω..ΩΠ! Εδω είμαστε. Νομίζω ότι σε αυτά τα χρήματα θα έχουμε ΚΑΙ όμορφη - σύγχρονη σχεδίαση, ΚΑΙ πολύ δυνατή κάμερα, ΚΑΙ πολύ δυνατό βίντεο, ΚΑΙ πολύ ποιοτικό ήχο στα βίντεο, ΚΑΙ οθονάρα, ΚΑΙ καλή μπαταρία, ΚΑΙ...ε...νομίζω ότι καλυφτήκαμε!

 

Χωρίς να θέλω να είμαι απόλυτος, πιστεύω ότι με τιμή 300 ευρώ...το G6 είναι...άντε γειά επιλογή. Και θα μας καλύψει 100% σε όλα.

Εάν κάνω λάθος, εάν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο...καλοδεχούμενες όλες οι παρεμβάσεις.:)

 

Υ.Γ Έλεγα να της δώσω το G4 που έχω (κατακαίνουργιo από Procordia) αλλά είναι μεγάλος ο έρωτας και δεν μπορώ να το αποχωριστώ ακόμα! :O

 

Προσωπικά , την φυλάω μέσα στην συσκευασία του εκάστοτε κινητού :p Δύσκολα να χαθεί έτσι :lol:

Και εγώ το ίδιο κάνω. Η απόδειξη μέσα στο κουτί με όλα τα υπόλοιπα συμπράγκαλα. :cool:

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. Τα διαλύουμε όλα. Αξίζει διπλά λεφτά το S9. Αν έχεις πειστεί για κάτι τέτοιο.

 

To s9 ειναι κινητο του 2018 και το G6 ειναι 1.5χρονου,μην συγκρινουμε ανομοια πραγματα.

Επισης δεν εχει διαφορα μονο στην καμερα μην τρελαθουμε κιολας ας ειμαστε και λιγο αντικειμενικοι.

64gb χωρου

dual sim

ασυρματη φορτιση

στερεο ηχεια

κορυφαια οθονη

φοβερη καμερα

πολυ δυνατος επεξεργαστης

Ερχεται με android 8 και θα παρει παραπανω αναβαθμισεις απο το g6

 

Το αν ολα τα παραπανω αξιζουν τα διπλασια χρηματα την παρουσα χρονικη στιγμη αυτο ειναι στην κριση του καθενος οπως παντα,αλλα οχι οτι εχει μονο ελαχιστη διαφορα στην καμερα.Σε τεχνολογικο site για κινητα γραφουμε ας σοβαρευτουμε λιγακι.Δεν εχω το S9 ουτε σκοπευω να το αγορασω(g6 εχω)αλλα ας ειμαστε και λιγο αντικειμενικοι σε καποια πραγματα που ειναι δεδομενα.

 

Το G7 τι νομιζεις οτι προσφερει παραπανω σε σχεση με το G6 και ζηταει τα 3πλασια χρηματα?

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Μία φίλε ενδιαφέρεται για νέα συσκευή.

Μέχρι σήμερα είχε ένα Samsung Note 3. Όμως παρέδωσε πνεύμα. Ψάχνουμε συσκευή σε λογική τιμή....κοντά στα 250-300.

Η κοπέλα τραβάει πολλές φωτογραφίες και βίντεο. Τα βίντεο είναι κυρίως από "συναυλίες" παραδοσιακής μουσικής που έχουν δυνατό ήχο και απαιτούν σοβαρό noise cancellation.

 

Τα Xiaomi τα απέρριψα (με μαύρη καρδιά...) γιατί έχουν θέμα στον ήχο βίντεο όταν τραβάς σε θορυβώδη περιβάλλον.

Πήγα σε HTC U ULTA. Κορυφαία συσκευή, πολύ δυνατή κάμερα, OIS...δεν θέλουμε κάτι άλλο...μας υπερκαλύπτει...είναι όμως ολίγον μεγάλο και "άσχημο".

Πήγα σε Ηuawei Mate 10 lite. Δεν το ξέρω. Δεν είχα ποτέ μου Ηuawei. Της το πρότεινα επειδή είναι τελευταίο μοντελάκι, έχει τιμή μέσα στα όρια μας, είναι όμορφο, και...θεωρώ ότι θα έχει καλύτερη κάμερα και video από το Samsung Note 3...οπότε δεν θα ξενερώσει.

 

Και κάπου εκεί στην αναζήτηση...πέφτω στο G6...το οποίο βλέπω προς έκπληξή μου ότι έκανε βουτιά κοντά στα 300 ευρώ! Λέω..ΩΠ! Εδω είμαστε. Νομίζω ότι σε αυτά τα χρήματα θα έχουμε ΚΑΙ όμορφη - σύγχρονη σχεδίαση, ΚΑΙ πολύ δυνατή κάμερα, ΚΑΙ πολύ δυνατό βίντεο, ΚΑΙ πολύ ποιοτικό ήχο στα βίντεο, ΚΑΙ οθονάρα, ΚΑΙ καλή μπαταρία, ΚΑΙ...ε...νομίζω ότι καλυφτήκαμε!

 

Χωρίς να θέλω να είμαι απόλυτος, πιστεύω ότι με τιμή 300 ευρώ...το G6 είναι...άντε γειά επιλογή. Και θα μας καλύψει 100% σε όλα.

Εάν κάνω λάθος, εάν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο...καλοδεχούμενες όλες οι παρεμβάσεις.:)

 

Υ.Γ Έλεγα να της δώσω το G4 που έχω (κατακαίνουργιo από Procordia) αλλά είναι μεγάλος ο έρωτας και δεν μπορώ να το αποχωριστώ ακόμα! :O

 

 

Και εγώ το ίδιο κάνω. Η απόδειξη μέσα στο κουτί με όλα τα υπόλοιπα συμπράγκαλα. :cool:

Για ρίξε μια ματιά και στo pixel 32 GB.

Σήμερα η τιμή του είναι 330€.

lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το G7 εχει και notification led και double tap to sleep

 

Και το G6 έχει double tap to sleep ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...