Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το double tap εννοω οτι το κρατησε απο τα προηγουμενα μοντελα γιαυτο και το ανεφερα μαζι με το led notification.

Βεβαια οπως ειχαμε προβλεψει η τιμη του κινητου για οσους δεν το εχουν ψαξει ειναι γυρω στα 750-800ευρω.Τιμη αναλογη θα ειχε φυσικα και το G6 αν ειχε snap835,ασυρματη φορτιση και dac day one.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

nX3tY3a.jpg

 

το v30 ειναι τοσο καλο και πλήρες στα 520ευρω

το g6 ειναι τοσο καλο και πληρες στα 300ευρω

το g7 απλα δεν... στη τιμη που θα ρθει και οοοοοοταν ερθει

 

η μπαταρια του g6 παρολα αυτα ΔΕΝ προβληματιζει για 1 μερα.

Edited by akaloith
Link to comment
Share on other sites

Όλα είναι θέμα της χρήσης που του κάνεις! Άλλους χρόνους θα βγάλει αν σερφάρεις για παράδειγμα και άλλους αν βλέπεις έργα (όσοι τέλος πάντως βλέπουν σε τόσο μικρές οθόνες) όπως θα δεις παρακάτω στ' αποτελέσματα από το gsmarena.

Με το oreo (όταν με το καλό:rolleyes:) θα δούμε καλύτερους χρόνους στο g6 έτσι όπως ήδη λένε όσοι αναβαθμίστηκαν!

Όπως και να έχει και γω πιστεύω πως το V30 θα είναι το πιο τέλειο κινητό, όταν θα πέσει η τιμή κάτω από τα 400 ευρώ.

Στα 300 όμως, ΈΝΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ!!!!!

 

gsmarena_001.jpg

gsmarena_002.jpg

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

συγκρινα κυριως το g7 που θα ναι και πανακριβο και με κατωτερη μπαταρια απο το v30

πραγματικα δε βρισκω λογο καποιος να παει στο g7 ειναι ασχημο. η ομορφια τερματισε στο v30 και στα ομοιομορφα bezels του

οσο για το 300αρι του g6 φυσικα και ειναι αχτυπητο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,έχω το honor 8 εδώ και ενάμιση χρόνο και είμαι υπερευχαριστημενος,κοιτάω το g6 εδώ κι ένα χρόνο μιας και είχα το g2 και ήταν η καλύτερη συσκευή που είχα, αξίζει σήμερα για 300 ευρώ? Χρήση κυρίως browsing, YouTube,netflix και φώτο σε ταξίδια,παιχνιδια δεν παίζω σχεδόν ποτέ, ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Μετά από ενάμιση χρόνο κυκλοφορίας υπάρχουν τίποτα σοβαρά θέματα με οθόνες κλπ όπως στο g4?

Link to comment
Share on other sites

Από τους 2 φακούς που φόρεσαν τα κινητά ο 201 είναι ο καλός;;

 

Ναι με 2,01mm μηκος εστιασης ενω ο αλλος με 2,09..επισης ενω ο "κακος" εχει λιγη θολουρα στο ζουμαρισμα κυριως,εχει λιγοτερες καμπυλες αριστερα κ δεξια της φωτογραφιας σε σχεση με τον καλο..εμενα προσωπικα μου αρεσει πιο πολυ ετσι απο το να βλεπω μια φωτο με καμπυλες στις ακρες..γουστα ειναι αυτα.

Link to comment
Share on other sites

https://www.gsmarena.com/verizons_lg_g6_and_us_unlocked_moto_z_both_receive_oreo_updates-news-31199.php

 

Verizon is the first US carrier to send out Oreo to the G6. It's build VS98820a and it comes with the April security patches. It's a 1.89GB download.

Link to comment
Share on other sites

https://www.gsmarena.com/verizons_lg_g6_and_us_unlocked_moto_z_both_receive_oreo_updates-news-31199.php

 

Verizon is the first US carrier to send out Oreo to the G6. It's build VS98820a and it comes with the April security patches. It's a 1.89GB download.

 

 

Άντε να δούμε! Κάτι πάει να γίνει...

2GB σχεδόν ε? Πολύ πράγμα!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εκανα παραγγελία και εγώ και ελπίζω Πέμπτη να το εχω.... Καμία ιδέα για θήκη και τζάμι?
Oneplus 6
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Το δίκαρτο, H870DS, έχει εγγύηση από την επίσημη LG;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Το δίκαρτο, H870DS, έχει εγγύηση από την επίσημη LG;

οχι μονο το απλό.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα εκανα παραγγελία και εγώ και ελπίζω Πέμπτη να το εχω.... Καμία ιδέα για θήκη και τζάμι?

Αν θέλεις ομορφιά και σχετική προστασία πας εδώ (πάρε την γκρι για να αποφύγεις το κιτρίνισμα σε 3 μήνες) : https://www.skroutz.gr/s/11936939/Nillkin-Nature-TPU-Back-Cover-%CE%93%CE%BA%CF%81%CE%B9-LG-G6.html

αν θέλεις κάτι πιο ανθεκτικό αλλά με περισσότερο bulk πας εδώ : https://www.skroutz.gr/s/11715803/Spigen-Rugged-Armor-%CE%9C%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%BF-LG-G6.html?from=drop

 

Για τζάμι μονόδρομος : https://www.e-shop.gr/nillkin-amazing-h-pro-tempered-glass-for-lg-g6-p-TEL.040537

 

Υπόψιν από ebay όλα είναι πολύ φθηνότερα απλά έχει αναμονή.

Link to comment
Share on other sites

οχι μονο το απλό.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

παιδια στη καμερα εμεις θα παρουμε το artificial intelligence? με το oreo θα το παρει?

 

Κάπου έγραφε ότι ΚΑΠΟΙΑ στοιχεία του, είναι software based και θα μπορούσαν να περάσουν, αλλά από ότι διάβασα οι πρώτοι που πήραν Oreo δεν ανέφεραν κάτι.

 

Σε ένα δεύτερο επίπεδο, αυτή τη στιγμή είναι περισσότερο gimmick, παρά εκτελεί κάποια σημαντική λειτουργία. H εκτίμησή μου είναι ότι πρέπει να περάσει τουλάχιστον αυτή η πρώτη γεννιά, ίσως και η επόμενη, για να κάνει τη διαφορά. Αυτό που οι περισσότεροι σπρώχνουν είναι ότι επιλέγει αυτόματα κάποιο πρόγραμμα φωτογράφισης, κάτι το οποίο γίνεται σχεδόν 10 χρόνια από τις φθηνότερες κόμπακτ της αγοράς, και η κάθε εταιρία του έχει ένα διαφορετικό όνομα (smart/intelligence κ.α).

 

Επίσης τα κανονικά κινητά με ΑΙ έχουν ΝPU που εκτελεί αυτές τις λειτουργίες, δηλαδή είναι Hardware based.

 

Δεν έχω κάποια άλλη γνώση για το θέμα πάνω στο G6. Τώρα που ρολλάρει Αμερική, θα μάθουμε πολλά περισσότερα τις επόμενες ημέρες, και φυσικά μετά είναι Ευρώπη, τελευταίοι, ελπίζω και καλύτεροι!

Link to comment
Share on other sites

από ότι διαβάζω στο xda βγήκε η αναβάθμιση σε Oreo για το ευρωπαϊκό LG G6 H870.

https://forum.xda-developers.com/lg-g6/how-to/lg-g6-android-oreo-update-arrive-europe-t3739135/post76598863#post76598863

έλαβε κανείς από Ελλάδα αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Τωρα συνδεσα και εγω το κινητο με το PC και ειδα οτι με το Bridge μου κατεβαζει 2,7GB update! Ειδομεν!

 

LG Bridge.jpg

Edited by panagiotisd

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αλληλούια .... μόλις μου ήρθε και μένα ΟΤΑ! Γερμανικό unbranded.

1.7 GB.

Το κατεβάζω και σας λέω.

Έχω σκοπό να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων εννοείτε, αλλά για αρχή θα το αφήσω για 1-2 μέρες έτσι για να το μελετήσω. Μπράβο ρε LG, είμαι σίγουρος πως με το νέο κέντρο αναβαθμίσεων που άνοιξαν θα κάνει δουλειά από δω και πέρα και θα έχουμε και άλλες αναβαθμίσεις συχνότερα. Περισσότερα μετά! Στο κατεβατό πάντως γράφει για καλύτερη μπαταρία και διαχείριση από τις εφαρμογές, αν διόρθωσαν την αυτονομία στο stand by τότε θα τελειοποιηθεί το κινητό.

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Αλληλούια .... μόλις μου ήρθε και μένα ΟΤΑ! Γερμανικό unbranded.

1.7 GB.

Το κατεβάζω και σας λέω.

Έχω σκοπό να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων εννοείτε, αλλά για αρχή θα το αφήσω για 1-2 μέρες έτσι για να το μελετήσω. Μπράβο ρε LG, είμαι σίγουρος πως με το νέο κέντρο αναβαθμίσεων που άνοιξαν θα κάνει δουλειά από δω και πέρα και θα έχουμε και άλλες αναβαθμίσεις συχνότερα. Περισσότερα μετά! Στο κατεβατό πάντως γράφει για καλύτερη μπαταρία και διαχείριση από τις εφαρμογές, αν διόρθωσαν την αυτονομία στο stand by τότε θα τελειοποιηθεί το κινητό.

 

Αντε Γιαννο κανε το καλο να δουμε κι εμεις οι υπολοιποι τι λεει το μπισκοτο..εγω θα περιμενω να δω τις επομενες μερες μην τυχον κ βγει καμια πατατα..τοσο καιρο αναμονη λιγες μερες ακομα δε βλαπτει νομιζω..να σου πω την αληθεια ποιο πολυ με νοιαζει μην τυχον υπαρχει θεμα με τη gcam που χρησιμοποιω ανελλειπως αλλα κ η μπαταρια εννοειται..οχι οτι με χαλανε τα 6ωρα που κανω ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αν και ξέρω ότι δεν είναι η κατάλληλη στιγμή να το πω...γιατί όλοι παιδεύεστε με την αναβάθμιση :p ...έχω να πω το εξής:

Μόλις μίλησα τηλεφωνικά με την LG. Μου είπαν ότι καλύπτεται από 2ετή εγγύηση ΚΑΙ το δίκαρτο αρκεί να έχει αγοραστεί από κατάστημα εντός Ευρωπαικής ένωσης και να υπάρχει η απόδειξη αγοράς.

 

Τό μόνο που μου επισήμανε είναι ότι επειδή δεν το εισάγει η Ελληνική LG, δεν έχουν στοκ ανταλλακτικά για το συγκεκριμένο μοντέλο, οπότε πιθανότατα θα υπάρξει κάποια καθυστέρηση μέχρι να έρθει το ανταλλακτικό.

 

Αυτά :)

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...