Jump to content

Redmi 4 Prime


adversus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά γεια σας,

 

εχω εδω και μερικες μερες το xiaomi redmi 4 prime. Εχω 4G απο τη vodafone ωστόσο καποιες φορές σαν να χάνει το σήμα εντελώς και επανέρχεται μετα απο λιγο ή αλλες φορες πέφτει το σημα του ινετρνετ απο 4g σε H ή ακόμα και E. Το παρατηρώ κυρίως οτι συμβαίνει μεσα σε κτίρια η εν κινήση... Μενω Αθηνα αρα δε παιζει να εχω θεμα με την καλυψη...

 

καποια ιδεα???

 

ευχαρστω

 

Τι rom φοραει αν μπορεις βαλε ενα screenshot απο about phone ειμαι σιγουρος πως εχεις unofficial ...., βαλε μια custom απο την ελληνικη κοινοτητα ποu το υποστηριζει, εστω μια global official

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ξέρεις κανείς πώς μπορώ να βάλω το Google now στο παρατεταμένω μεσαίο Κουμπί. Στο μενού buttons το έχω βάλει αλλά δεν λειτουργεί όπως κ σε κανένα από τα άλλα 2. Στη προηγούμενη ρομ official dev με κάποιο τρόπο το είχα κάνει τώρα στην ελληνική δεν το έχω βρει ακόμη. Edited by vyzantas
Link to comment
Share on other sites

Φοβερό κινητό παιδιά. Το πήρα από aliexpress και το έλαβα σε μόνο 16 μέρες. Στα αρνητικά ότι είχε global κινεζομάγαζου και όχι official αλλά κλειδωμένος bootloader. Τώρα περιμένω να ξεκλειδωθεί ο bootloader και να του φορέσω την official global.

 

Απο ποιο μαγαζι το πηρες στο Ali?

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό κινητό παιδιά. Το πήρα από aliexpress και το έλαβα σε μόνο 16 μέρες. Στα αρνητικά ότι είχε global κινεζομάγαζου και όχι official αλλά κλειδωμένος bootloader. Τώρα περιμένω να ξεκλειδωθεί ο bootloader και να του φορέσω την official global.

 

Νομίζω δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσεις , bootloader για official ROM. Το κάνεις με το mi PC suite.

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση του ειναι η MIUI GLOBAL 8.1 -stable 8.1.2.0 (MBEMIDI)

 

Αυτη που εχεις φιλε μου ειναι official global stable....εισαι τυχερος που ηρθε ετσι....βεβαια επειδη δεν εχει αλλη stable να βαλεις θα περιμενεις αναβαθμιση οταν θα βγει..μια χαρα rom ειναι

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι γίνεται ρε παιδιά με τα random σβησίματα του κινητού; Σε αυτούς που είχε συμβεί, εξακολουθεί να εμφανίζεται το φαινόμενο;
Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι γίνεται ρε παιδιά με τα random σβησίματα του κινητού; Σε αυτούς που είχε συμβεί, εξακολουθεί να εμφανίζεται το φαινόμενο;

Το πρόβλημα θεωρητικά υπάρχει καθώς έχει συμβεί με όλες τις rom που υπάρχουν μέχρι τώρα... Σε μένα προσωπικά λύθηκε (μέχρι τώρα δεν το έχει ξαναπάθει) με επανεγκατάσταση της CN stable 8.1.3 με την οποία μου είχε σβήσει τρεις φορές... Γενικά είναι τελείως random και όπως έχω αναφέρει και σε παλαιότερο ποστ, πιθανότατα είναι software bug και οχι hardware...

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω μια ερωτηση, μπορει να ειναι και χαζη..μηπως για τα σβησιματα παιζει ρολο πως εγινε η εγκατασταση της ρομ;

αν εγινε μεσω miflash ή mipcsuite; Σπυρο, εσυ ποιο εχεις χρησιμοποιησει;

Link to comment
Share on other sites

Θα κανω μια ερωτηση, μπορει να ειναι και χαζη..μηπως για τα σβησιματα παιζει ρολο πως εγινε η εγκατασταση της ρομ;

αν εγινε μεσω miflash ή mipcsuite; Σπυρο, εσυ ποιο εχεις χρησιμοποιησει;

Δεν ειναι χαζη ερωτηση... Ισως παιζει ρολο... Οπως ανεφερα ειναι bug που δεν υπαρχει στανταρ τροπος να αναπαραχθει... Σε μενα με 8.1.3 το κανε τρεις φορες και μετα εκανα downgrade σε 8.0.6 και μετα upgrade παλι σε 8.1.3 δεν το ξανακανε... Και για το downgrade και για το upgrade απλα εκανα download τη rom και μετα μεσω του updater... Χωρις miflash η misuite...

 

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου το παρουσιασε τωρα που περασα ξανα την global stable με το mipcsuite. Πριν ειχα την global stable που την ειχα περασει με το miflash, εκει ηταν μια χαρα για το λιγο που την ειχα, αλλα δεν το ειχα δουλεψει τοσο πολυ το κινητο. Ας πει και καποιος αλλος που εχει το προβλημα την εμπειρια του
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν όταν μας έρθει το κινητό, φοράει μούφα rom κτλ, πως περνάμε την επίσημη που έχει κι ελληνικά?

Είναι απλή διαδικασία ή όχι??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν όταν μας έρθει το κινητό, φοράει μούφα rom κτλ, πως περνάμε την επίσημη που έχει κι ελληνικά?

Είναι απλή διαδικασία ή όχι??

Δες στο xiomi-miui, έχει αναλυτικούς οδηγούς.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έφυγε σήμερα από Κίνα, απο Aliexpress στα 137€,με Singapore.

Με το τελωνείο έχει αλλάξει τίποτα ή ακόμα 50-50;

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έφυγε σήμερα από Κίνα, απο Aliexpress στα 137€,με Singapore.

Με το τελωνείο έχει αλλάξει τίποτα ή ακόμα 50-50;

 

Έχει πέσει τόσο; Ήταν που ήταν vfm, σε τέτοια τιμή δεν το συζητάμε καν... Με το καλό να το λάβεις και εύχομαι χωρίς τελωνεία... :)

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου έφυγε σήμερα από Κίνα, απο Aliexpress στα 137€,με Singapore.

Με το τελωνείο έχει αλλάξει τίποτα ή ακόμα 50-50;

Ό,τι ίσχυε πάντα.

Ο μεγάλος όγκος περνάει ελεύθερα με χαλαρούς ελέγχους που εντείνονται ορισμένες χρονικές περιόδους του έτους.

Link to comment
Share on other sites

Έχει πέσει τόσο; Ήταν που ήταν vfm, σε τέτοια τιμή δεν το συζητάμε καν... Με το καλό να το λάβεις και εύχομαι χωρίς τελωνεία... :)

 

Δυστυχως δεν ισχυει για το μαυρο...Συνηθως το χρυσο ειναι στην χαμηλοτερη τιμη

Xiaomi Redmi Note 3 Pro kate -->> Xiaomi Mi 10T
Link to comment
Share on other sites

Ό,τι ίσχυε πάντα.

Ο μεγάλος όγκος περνάει ελεύθερα με χαλαρούς ελέγχους που εντείνονται ορισμένες χρονικές περιόδους του έτους.

 

Ελπίζω ότι με το τέλος της κινεζικής αργίας και το μεγάλο όγκο δεμάτων που θα φτάσει ταυτόχρονα, θα το γλιτώσω το τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να το παραγγείλω από το GeekBuying, απο την Ισπανική αποθήκη στα 169€.Το έχει πάρει άλλος, γιατί στη περιγραφή δεν αναφέρει ποια rom φοράει και στο email που μου απάντησαν απλά έστειλαν το link της περιγραφής.

 

Πες να στο στείλουν με την αγγλοκινεζικη πού έχει από την μάνα του.

Μετά στο γνωστό φόρουμ θα διαβάσεις την διαδικασία πού θα περάσεις ελληνική rom.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πες να στο στείλουν με την αγγλοκινεζικη πού έχει από την μάνα του.

Μετά στο γνωστό φόρουμ θα διαβάσεις την διαδικασία πού θα περάσεις ελληνική rom.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά τελικά το παρήγγειλα απο Aliexpress με Global official στα 137€.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση, αλλά τελικά το παρήγγειλα απο Aliexpress με Global official στα 137€.

 

Μπορείς να δώσεις ένα link

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δώσεις ένα link

 

https://m.aliexpress.com/s/item/32788445570.html#autostay

Το χρυσό που ήθελα εγώ, παίζει και σε άλλους πωλητές γύρω στα 140€.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ειμαι αναμεσα σε 3s και 4 prime ,απο οσο εχω δει στα reviews το 4 prime λεει υστερει πολυ σε καμερα και κυριως ηχο στο βιντεο,για μενα δεν ειναι προτεραιοτητα η καμερα,ωστοσο ειναι τοσο χαλια ? Γενικη εικονα κινητου στην Ελλαδα (οσον αφορα το ιντερνετ σημα ) ?Το συστηνετε ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,ειμαι αναμεσα σε 3s και 4 prime ,απο οσο εχω δει στα reviews το 4 prime λεει υστερει πολυ σε καμερα και κυριως ηχο στο βιντεο,για μενα δεν ειναι προτεραιοτητα η καμερα,ωστοσο ειναι τοσο χαλια ? Γενικη εικονα κινητου στην Ελλαδα (οσον αφορα το ιντερνετ σημα ) ?Το συστηνετε ?

Εγω θα διαλεγα μονο μεταξυ:

Redmi 3s

Redmi 4a

Redmi note 3 pro.

 

Ολα τα παραπανω σε εκδοση international με πληρη συμβατοτητα στα Ευρωπαικα δικτυα.

 

Με οτιδηποτε αλλο κανεις συμβιβασμους.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για δώστε κανένα link αγοράς, για το redmi 4a ρε παιδιά θέλω να πάρω 2 για τις κόρες μου. Αυτό που λέτε με internarional εκδόσεις για να κάνουν μονα τους update και σωστά Ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...