Jump to content

Redmi 4 Prime


adversus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από όπου. Ακόμα και αν το μεταφέρω στο PC έχει θέμα.

 

κάνε μια εγγραφή βίντεο σε Portrait (οπως κρατάς το κινητό για κλήσεις δηλαδή)

κάνε επανεκκίνηση

κάνε μια εγγραφή βίντεο σε landscape

κάνε επανεκκίνηση

 

και τα 2 (τσέκαρε κι από το pc) παίζουν το ίδιο χάλια ;

 

(υπάρχει ένα γενικά -δεθαφτιαχτειποτε- χαζό bug για τα μικρόφωνα αλλά δεν ξέρω αν αφορά εσένα , το πρόβλημα συνήθως ήταν με τις κλήσεις)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

κάνε μια εγγραφή βίντεο σε Portrait (οπως κρατάς το κινητό για κλήσεις δηλαδή)

κάνε επανεκκίνηση

κάνε μια εγγραφή βίντεο σε landscape

κάνε επανεκκίνηση

 

και τα 2 (τσέκαρε κι από το pc) παίζουν το ίδιο χάλια ;

 

(υπάρχει ένα γενικά -δεθαφτιαχτειποτε- χαζό bug για τα μικρόφωνα αλλά δεν ξέρω αν αφορά εσένα , το πρόβλημα συνήθως ήταν με τις κλήσεις)

Όταν λες με τις κλήσεις; Τι εννοείς; Ότι δεν με ακούνε καλά;

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες με τις κλήσεις; Τι εννοείς; Ότι δεν με ακούνε καλά;

 

ναι , γενικά υπήρχε ένα bug σε κάποιες rom/συσκευές όπου όταν έκανες εγγραφή βίντεο άλλαζε το mic και δεν ξαναγυρνούσε στο "σωστό" για τις κλήσεις (και δε σε ακούγανε καλά)

 

για αυτό λέω να δοκιμάσεις να δεις μήπως παίζει τίποτα με τις εναλλαγές των mic

Link to comment
Share on other sites

ναι , γενικά υπήρχε ένα bug σε κάποιες rom/συσκευές όπου όταν έκανες εγγραφή βίντεο άλλαζε το mic και δεν ξαναγυρνούσε στο "σωστό" για τις κλήσεις (και δε σε ακούγανε καλά)

 

για αυτό λέω να δοκιμάσεις να δεις μήπως παίζει τίποτα με τις εναλλαγές των mic

Οκ θα το κοιτάξω. Έχω άλλο θέμα τώρα με το ραδιόφωνο. Ανοίγει κανονικά αλλά δεν παίζει ήχο. Δεν ακούγεται ούτε με άλλα ακουστικά ή εξωτερικά ηχεία αλλά ούτε και αν το γυρίσω στο εξωτερικό ηχείο του τηλεφώνου. Ανοίγει κανονικά αλλάζει σταθμούς αλλά ήχο γιοκ. Φυσικά έκανα επανεκκίνηση αλλά πάλι τίποτα. Η μουσική δουλεύει μια χαρά και οι λοιποί ήχοι της συσκευής. Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει το κινητο σε κανα ελληνικο καταστημα σε χρωμα grey εισαγωγης απο infoquest ? γιατι μονο σε silver και gold το βλεπω
Link to comment
Share on other sites

Οκ θα το κοιτάξω. Έχω άλλο θέμα τώρα με το ραδιόφωνο. Ανοίγει κανονικά αλλά δεν παίζει ήχο. Δεν ακούγεται ούτε με άλλα ακουστικά ή εξωτερικά ηχεία αλλά ούτε και αν το γυρίσω στο εξωτερικό ηχείο του τηλεφώνου. Ανοίγει κανονικά αλλάζει σταθμούς αλλά ήχο γιοκ. Φυσικά έκανα επανεκκίνηση αλλά πάλι τίποτα. Η μουσική δουλεύει μια χαρά και οι λοιποί ήχοι της συσκευής. Καμιά ιδέα;

 

Με το ραδιόφωνο που και που έχει και εμένα θέμα.

Μετά από κλήση μπορεί να αργήσει να επανέλθει ο ήχος . ακόμα και 15 δευτερόλεπτα. Αυτό συμβαίνει 1 στις 20 θα έλεγα.

Τώρα για το καθόλου ήχο, μου έχει συμβεί 1-2 φορές. Κάνε ότι πατάς για κλήση και κλείστο. Δεν χρειάζεται να καλέσει.

Link to comment
Share on other sites

Με το ραδιόφωνο που και που έχει και εμένα θέμα.

Μετά από κλήση μπορεί να αργήσει να επανέλθει ο ήχος . ακόμα και 15 δευτερόλεπτα. Αυτό συμβαίνει 1 στις 20 θα έλεγα.

Τώρα για το καθόλου ήχο, μου έχει συμβεί 1-2 φορές. Κάνε ότι πατάς για κλήση και κλείστο. Δεν χρειάζεται να καλέσει.

 

Όντως κάτι τέτοιο έγινε. Αυτή ήταν η 2η φορά που έγινε. Απλά δεν ήξερα πως να το επαναφέρω. Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα, έχοντας παραγγείλει το κινητο ψάχνομαι για καποια θηκη. Εχει καποιος καμιά ιδέα; αξιζει κατι να παρω;

 

Aν θες flip case, δες καμία Mofi ... Είναι εξαιρετικά ποιοτικές και παίζουν γύρω στο 10άρικο... Αν θες hard case, εγώ προσωπικά έχω πάρει αυτή σε sandstone black χρώμα και είναι άψογη σε εφαρμογή, χωρίς να προσθέτει καθόλου σχεδόν όγκο...

Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν θέλω να πάω από ελληνικη stable σε Ελληνική Dev επειδή δεν θυμάμαι στο twrp τι wipe πατάω, Dev/cache - data ...
Link to comment
Share on other sites

Παίδες αν θέλω να πάω από ελληνικη stable σε Ελληνική Dev επειδή δεν θυμάμαι στο twrp τι wipe πατάω, Dev/cache - data ...

 

Φίλε όταν πας από stable σε dev θέλει factory reset, αφού πρώτα πάρεις back up φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Το Xiaomi Redmi 4 Pro 32 gb από Κωτσόβολο είναι αυτή ακριβώς η συσκευή;

Έχει την band 20 (800άρα);

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το Xiaomi Redmi 4 Pro 32 gb από Κωτσόβολο είναι αυτή ακριβώς η συσκευή;

Έχει την band 20 (800άρα);

 

Nαι αυτή είναι... Οχι δεν έχει την 800άρα, καθώς δεν έχει κυκλοφορήσει ακόμα version με την 800άρα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω άν στις συσκευές που εισάγει η Infoquest, επηρρεάζεται σοβαρά η λειτουργία το 4G στην Ελλάδα χωρίς την 800άρα μπάντα? Έχει παρατηρήσει κάποιος προβλήματα στην ταχύτητα του δικτύου 4G? Βρίσκομαι ανάμεσα σε αυτό και στο P9 lite 3gb που έχει την 800άρα. :wacko::wacko:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω άν στις συσκευές που εισάγει η Infoquest, επηρρεάζεται σοβαρά η λειτουργία το 4G στην Ελλάδα χωρίς την 800άρα μπάντα? Έχει παρατηρήσει κάποιος προβλήματα στην ταχύτητα του δικτύου 4G? Βρίσκομαι ανάμεσα σε αυτό και στο P9 lite 3gb που έχει την 800άρα. :wacko::wacko:

 

ΑΝ δεν έχεις 800αρα στη συσκευή σου, υπάρχει περίπτωση να μην έχεις 4G εντός κτιρίων. Μπορεί και να πιάνεις από 1800αρα, αλλά μπορεί και όχι. Αυτό αφορά και τους τρεις παρόχους. Η 800αρα λόγω μήκους κύματος, έχει καλύτερη κάλυψη εντός κτιρίων.

 

Στην ειδικότερη περίπτωση που έχεις wind και μένεις στην επαρχία, επειδή το δίκτυο της wind είναι κυρίως στημένο με 800αρες κεραίες, μπορεί να μη βλέπεις καν 4G στη συσκευη σου, εκτός από όταν βρεθείς κοντά σε κεραίες 1800 η 2600, που εγκαθιστά η wind συνήθως σε πρωτεύουσες νομων και καποια αλλά σημεία που υπάρχει αυξημένη πληθυσμιακή κινηση.

Link to comment
Share on other sites

Τα 3 πλήκτρα κάτω από την οθόνη φωτίζονται; Η οθόνη ξεκλειδώνει με χτύπημα πάνω της;

 

Τα 3 πλήκτρα ΔΕΝ είναι φωτιζόμενα... Η οθόνη ΝΑΙ ξεκλειδώνει με double tap, απλά πρέπει να το επιλέξεις στις ρυθμίσεις...

 

Καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω άν στις συσκευές που εισάγει η Infoquest, επηρρεάζεται σοβαρά η λειτουργία το 4G στην Ελλάδα χωρίς την 800άρα μπάντα? Έχει παρατηρήσει κάποιος προβλήματα στην ταχύτητα του δικτύου 4G? Βρίσκομαι ανάμεσα σε αυτό και στο P9 lite 3gb που έχει την 800άρα. :wacko::wacko:

 

Aν έχεις Wind και είσαι επαρχία, μάλλον θα έχεις πρόβλημα... Γενικά αν έχεις Wind προτίμησε το P9 Lite...

Link to comment
Share on other sites

Έχω μία θήκη nillkin hard case σε μαύρο χρώμα και ένα mofi tempered glass αχρησιμοποίητα, επειδή άλλαξα γνώμη και πήρα άλλο κινητό. Όποιος ενδιαφέρεται από Θεσσαλονίκη ή Δράμα κυρίως, ας μου στείλει inbox
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη λύση είναι Full Cover tempered glass στο χρώμα του κινητού σου, ειναι οτι πιο σωστό.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Aν θες flip case, δες καμία Mofi ... Είναι εξαιρετικά ποιοτικές και παίζουν γύρω στο 10άρικο... Αν θες hard case, εγώ προσωπικά έχω πάρει αυτή σε sandstone black χρώμα και είναι άψογη σε εφαρμογή, χωρίς να προσθέτει καθόλου σχεδόν όγκο...

 

To sandstone έχει υφή σα γυαλόχαρτο; Αν ναι, δεν ενοχλεί, π.χ. όταν το βάζεις στην τσέπη;

 

Η καλύτερη λύση είναι Full Cover tempered glass στο χρώμα του κινητού σου, ειναι οτι πιο σωστό.

 

Έχεις κάποιο παράδειγμα; Πήρα ένα tempered glass μάρκας jelly, από το public, είναι το ίδιο;

 

δεν έχω ξανασχοληθεί με tempered glass, ούτε με θήκες, αλλά μου φαίνεται πολύ πιο εύθραυστο από το Oppo Find 5 που είχα μέχρι τώρα και με ψιλοαγχώνει :p

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αναφέρμαι σε κάτι τέτοιο δες εδώ-> https://www.bestprice.gr/search?q=FULL+TEMPERED+GLASS+REDMI+4&bpref=combosug

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...