Jump to content

Redmi 4 Prime


adversus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγκατέστησα χθες την 8.1.3 μέσω MiFlash. Είχα ξεκλείδωτο bootloader μέσω της official διαδικασίας.

 

Πολύ κινεζίλα! Δεν είχα χρόνο να ασχολειθώ με σετάρισμα οπότε επέστρεψα στην 8.1.2 global. Θα αναμένω την 8.2 global...

 

Ο οδηγός που ακολούθησα είναι αυτός

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγκατέστησα χθες την 8.1.3 μέσω MiFlash. Είχα ξεκλείδωτο bootloader μέσω της official διαδικασίας.

 

Πολύ κινεζίλα! Δεν είχα χρόνο να ασχολειθώ με σετάρισμα οπότε επέστρεψα στην 8.1.2 global. Θα αναμένω την 8.2 global...

 

Ο οδηγός που ακολούθησα είναι αυτός

 

είχες 8.1.2 global και έβαλες 8.1.3 κινέζικη ;

για ποιο ακριβώς λόγο να το κάνεις αυτό ; για το νούμερο ;

που δεν ήξερες αν όντως ήταν νεώτερη (bug fixes ή features) σε σχέση με την global

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα χθες την 8.1.3 μέσω MiFlash. Είχα ξεκλείδωτο bootloader μέσω της official διαδικασίας.

 

Πολύ κινεζίλα! Δεν είχα χρόνο να ασχολειθώ με σετάρισμα οπότε επέστρεψα στην 8.1.2 global. Θα αναμένω την 8.2 global...

 

Ο οδηγός που ακολούθησα είναι αυτός

 

Eίμαι και εγώ με CN 8.1.3 (από την αρχή)... Όντως μπόλικη Κινεζίλα, αλλά μια χαρά stable είναι και το τηλέφωνο πάει σούπερ...

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους. Κατοχος του Prime 4 εδω κ 3 μέρες απο Κωτσοβολο λογω επιδότησης κ μπορώ να πω ότι το κινητό δεν κολλαει πουθενά ως τώρα.. το συνιστώ ανεπιφύλακτα... ερώτηση... Γιατί να ξεκλειδωσω τον bootloader? Τι ακριβώς κερδιζω με αυτό? Καθως είναι το πρώτο μου xiaomi αν κάποιος ξέρει να πει τι χρειάζεται κ για ποιον λόγο να κάνουμε... ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Λόγω των power off που κάνει μόνο του ανα διαστήαματα

 

ε πάλι δεν είχε νόημα

νόημα έχει το να κάνεις π.χ. καθαρή εγκατάσταση ή να έβαζες κάποια beta (global πάντα) ή έστω την ελληνική

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Μέχρι στιγμής δεν μου έχει κάνει επανεκκίνηση μόνο του ποτέ.. δεν βλέπω το λόγο να αλλάξω την Rom ενω δουλεύει τέλεια κ είναι πλήρως στα Ελληνικά
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Μέχρι στιγμής δεν μου έχει κάνει επανεκκίνηση μόνο του ποτέ.. δεν βλέπω το λόγο να αλλάξω την Rom ενω δουλεύει τέλεια κ είναι πλήρως στα Ελληνικά

Δεν χρειαζεται να αλλαξεις τιποτα εχεις official global stable rom....παιρνεις αναβαθμισεις οταν θα ερθουν κανονικα δεν εχεις κανενα λογο να πας custom rom...και αυτο γιατι το πηρες απ Ελλαδα. αν το επερνες απο Κινα και ερχοτανε με μαιμου ρομ τα παραγματα θα ητανε διαφορετικα....καλοριζικο

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος, αν το παραγγείλω από Κίνα με την επίσημη κινέζικη rom, θα κάνει μετά αναβάθμιση σε πιο πρόσφατη international rom που τυχόν έχει κυκλοφορήσει;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζει κάποιος, αν το παραγγείλω από Κίνα με την επίσημη κινέζικη rom, θα κάνει μετά αναβάθμιση σε πιο πρόσφατη international rom που τυχόν έχει κυκλοφορήσει;

 

όχι βέβαια

η κινέζικη είναι κινέζικη

άλλο η μια άλλο η άλλη, δεν θα γίνει ποτέ αυτό το πράγμα, υπάρχει λόγος(οι) για τις σκέτο κινέζικες και για τις global (π.χ. λέγε με google services, ή υπηρεσίες που αφορούν την Κίνα)

αν θες international να παραγγείλεις με international (ή να την περάσεις μόνος σου τέλος πάντων)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να αλλαξεις τιποτα εχεις official global stable rom....παιρνεις αναβαθμισεις οταν θα ερθουν κανονικα δεν εχεις κανενα λογο να πας custom rom...και αυτο γιατι το πηρες απ Ελλαδα. αν το επερνες απο Κινα και ερχοτανε με μαιμου ρομ τα παραγματα θα ητανε διαφορετικα....καλοριζικο

 

ΣΕ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρουμε αν ο ήχος στο βίντεο είναι θέμα rom ή hardware; Μιλάμε για άθλια ποιότητα ήχου.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ξέρουμε αν ο ήχος στο βίντεο είναι θέμα rom ή hardware; Μιλάμε για άθλια ποιότητα ήχου.

Μιλάμε για ήχο από το ηχείο ή ισχύει και για ήχο από ακουστικά;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ καλη σαρακοστη

Εκανε κανεις τωρα τελευταια παραγγελια απο vickmall κ να του ηρθε κανονικα ? Γιατι 3 παραγγελιες που εκανα απο κινα δεν ηρθε καμια λογο τελωνειου

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Οτι μου μπλοκαραν στο τελωνειο κ οι δευτερες αποστολες που μου καναν οι πωλητες

Κ τωρα που θελω να παραγγειλω το τηλεφωνακι ρωταω μηπως ηταν κατι που γινοταν κοντα στις γιορτες κ σταματησε μηπως μηπως........

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε γιατί πολύ απλά τα λες.. Στο τελωνείο δε μπλοκάρουν, φεσωνουν και μετά έρχονται. Αρνήθηκες να παραλαβεις; μετά γύρισε πίσω; Ποιο κατάστημα ήταν; Και πρόλαβε και πήγε πίσω και έστειλαν άλλο; Και μετά επαναληφθηκε δεύτερη φορά; Πότε πρόλαβε;;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Το τελωνειο ποτε δεν με εστειλε να πληρωσω κατι

Μιλαμε τωρα για 3 πακετα των 5 ευρω που δεν εφτασαν ποτε κ οταν εκανα παραπονα στους πωλητες στειλαν δευτερα πακετα ,τα οποια κ αυτα δεν εφτασαν οποτε πισταψα οτι σταματησαν στο τελωνειο

Edited by dimispapas
Link to comment
Share on other sites

Το τελωνειο ποτε δεν με εστειλε να πληρωσω κατι

Μιλαμε τωρα για 3 πακετα των 5 ευρω που δεν εφτασαν ποτε κ οταν εκανα παραπονα στους πωλητες στειλαν δευτερα πακετα ,τα οποια κ αυτα δεν εφτασαν οποτε πισταψα οτι σταματησαν στο τελωνειο

Όπα περίμενε!

Άλλο τί πίστεψες, άλλο τί πραγματικά συνέβη!

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει εχεις δικιο , το θεμα ειναι εαν υπαρχει καποιο περιστατικο αντιστοιχο η να κανω την αγορα μου κανονικα
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πλέον περιστατικά, οι πιθανότητες είναι 50-50.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει εχεις δικιο , το θεμα ειναι εαν υπαρχει καποιο περιστατικο αντιστοιχο η να κανω την αγορα μου κανονικα

Ψωνίζεις κανονικά με συστημένη αποστολή, ώστε να γνωρίζεις πού είναι το πακέτο σου και όχι απλά να υποθέτεις.

Το τελωνείο εννοείται ότι υπάρχει σαν ενδεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Η συστημενη αποστολη δεν εχει τελωνειο?

12/12/2016

Dear customer,

Thanks for your order in vickmall.

Before shiping,i must remind you Greek customs issue now.

Greek customs rules had changed,they don't check registered airmail parcel in the past,but they open parcel to check by random now.it not decide what write in parcel or the parcel big or small,it decide when they want to check,and if unlucky,they open your parcel to check,then you will need pay tax.(PS:because 15% customers unlucky and paid tax,so i remind you now,no matter you order from which Chinese shop)

so there have 2 option for you:

1.you still insist to make risk to sent the parcel by SG post,if unlucky,you will pay tax to get parcel.

2.you don't want to undertake any risk,you can change shipping way to EU Expedited Shipping (recommend!no customs tax and VAT fees 100%,8-15working days) which need add $19.99 shipping cost

Thanks very much,waiting for your reply.

 

 

Dear customer,

I can not understand well.

do you mean you choose insist to undertake risk to ship your parcel by SG POST?

 

 

Dear customer,

in the past,have no problem,everything had changed now,the Greek customs check by random now.

15% customers paid tax.85% customers lucky,didn't pay tax.

it is not decided what write in the parcel,or the parcel big or small.

just decided when the customs want to check...

 

Εδω σου βαζω κ τα μυνηματα που μου στειλαν σε μια αγορα που εκανα τον δεκεμβριο

Edited by dimispapas
Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για ήχο από το ηχείο ή ισχύει και για ήχο από ακουστικά;

 

Από όπου. Ακόμα και αν το μεταφέρω στο PC έχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...