Jump to content

Redmi 4 Prime


adversus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά για την ποιότητα ήχου στα βίντεο έχουμε κάποιον/α για επιβεβαίωση; Είναι όντως χάλια;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, θέλω την εμπειρία σας από tempered glass. Φόρεσα ένα και καλά official για redmi 4 prime αλλά στις άκρες είναι λες και έχει πάρει "αέρα" και σε ένα κατάστημα που ρώτησα γιατί συμβαίνει αυτό και αν παίζει ρόλο η ποιότητα του τζαμιού μου απάντησε ότι το πρόβλημα δεν λύνεται διότι υπάρχει αυτή η κυρτότητα στις άκρες και σε κανένα tempered glass δεν θα αποφεύγεται το "πλαισιο" που δημιουργείται. Έχει κανένας βάλει tempered glass που να ταιριάζει γάντι;;
Link to comment
Share on other sites

Όχι απλά έχουν βγάλει αυτά τα tempered glass με το μαύρο πλαίσιο μόνο και μόνο για να μη φαίνεται :wacko:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να το παραγγείλω από το GeekBuying, απο την Ισπανική αποθήκη στα 169€.Το έχει πάρει άλλος, γιατί στη περιγραφή δεν αναφέρει ποια rom φοράει και στο email που μου απάντησαν απλά έστειλαν το link της περιγραφής.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη θέλω να το δοκιμάσω και αυτό, ψηνει κανεις ανταλλαγη με Redmi note 4 64gb? Αν το μυνημα μου αντιβαινει τους ορους του φορουμ παρακαλω να σβηστει.
Link to comment
Share on other sites

Είμαι έτοιμος να το παραγγείλω από το GeekBuying, απο την Ισπανική αποθήκη στα 169€.Το έχει πάρει άλλος, γιατί στη περιγραφή δεν αναφέρει ποια rom φοράει και στο email που μου απάντησαν απλά έστειλαν το link της περιγραφής.

 

Τα έξοδα αποστολής από την ισπανική αποθήκη τα είδες; σύνολο θα σου βγει γύρω στα 209 ενώ στην Ελλάδα κάνει 200 απ'το φθηνότερο στο skroutz.

Link to comment
Share on other sites

Τα έξοδα αποστολής από την ισπανική αποθήκη τα είδες; σύνολο θα σου βγει γύρω στα 209 ενώ στην Ελλάδα κάνει 200 απ'το φθηνότερο στο skroutz.

 

Δεν τα πρόσεξα, γιατί όταν πατάς check out with PayPal δεν στα εμφανίζει μέχρι να σε ξαναστείλει πισω στο GeekBuying το PayPal.

Οπότε άκυρο και αναμονή να τελειώσουν τις διακοπές οι Κινέζοι.

Στο Aliexpress ~137.

Link to comment
Share on other sites

[/color]Καλησπέρα παιδιά. Παρέλαβα σήμερα το κινητό κ εxώ 2 ερωτήσεις. Στη Micro SD μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές και το άλλο όταν προσπαθω να συνδεθώ στο mi PC suite μου βγάζει : you need to update your device to use mi PC suite. Edited by vyzantas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Παρέλαβα σήμερα το κινητό κ εxώ 2 ερωτήσεις. Στη Micro SD μπορώ να εγκαταστήσω εφαρμογές και το άλλο όταν προσπαθω να συνδεθώ στο mi PC suite μου βγάζει : you need to update your device to use mi PC suite.

Εφαρμογες στη micro sd απ'οτι ειδα δεν μπαινουν, εκτος κι αν κανεις root.

Το mi PC suite σου βγαζει το μηνυμα γιατι το αγγλικο δεν ειναι συμβατο με android 6 που εχει η συσκευη

Link to comment
Share on other sites

Από κάρτες μνήμης τι φοράτε; Έχω την συγκεκριμένη: SANDISK ULTRA 64GB MICROSDHC CLASS 10 UHS-I (SDSDQUIN-064G-G4) MicroSDHC memory card with a capacity of 64GB. Write speed 15 MB / sec read 48 MB / s

και ούτε στο LG G3 ούτε στο Redmi 4 δούλεψε σωστά. Βασικά δεν αναγνωρίζεται καν ή αναγνωρίζεται με errors. Την φορμάρισα και σε exFAT και NTFS από το PC και μέσα από τα κινητά αλλά τίποτα. Σε card reader στον υπολογιστή όλα μια χαρά. Παίζει κάποια ασυμβατότητα;

Θα κατεβάσεις πρόγραμμα από το ίντερνετ και θα την κάνεις σε FAT32 και όχι Exfat και θα δουλέψει μια χαρά μετά και στο G3 και στο Redmi4

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις πρόγραμμα από το ίντερνετ και θα την κάνεις σε FAT32 και όχι Exfat και θα δουλέψει μια χαρά μετά και στο G3 και στο Redmi4

 

Να κάνω μια ερώτηση; Σε FAT32 δεν μπορείς να έχεις αρχείο πάνω από 5GB. Τι γίνεται αν τραβήξεις video και είναι παραπάνω; Δεν θα βγάλει μήνυμα λάθους;

Link to comment
Share on other sites

Όχι, μάλλον θα το κόβει, ανά 4,7GB

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει αγορασει κανεις απο Aliexpress?

σκεφτομαι να το παρω απο εδω:

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-4-Prime-Mobile-Phone-Snapdragon-625-Octa-Core-CPU-5-0-1920x1080-FHD/311331_32763320059.html?aff_platform=data-feeds&cpt=1485457326942&sk=JYJQJYByj&aff_trace_key=231ff27f25e64153b88ca3f9e53fc309-1485457326942-04478-JYJQJYByj

 

Το μονο που με ανησυχει ειναι οτι δεν εχει αγορα μεσω paypall (το οποιο με εχει σωσει ηδη 2 φορες για αγορα μεσα geekbuying...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχει αγορασει κανεις απο Aliexpress?

σκεφτομαι να το παρω απο εδω:

https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Redmi-4-Prime-Mobile-Phone-Snapdragon-625-Octa-Core-CPU-5-0-1920x1080-FHD/311331_32763320059.html?aff_platform=data-feeds&cpt=1485457326942&sk=JYJQJYByj&aff_trace_key=231ff27f25e64153b88ca3f9e53fc309-1485457326942-04478-JYJQJYByj

 

Το μονο που με ανησυχει ειναι οτι δεν εχει αγορα μεσω paypall (το οποιο με εχει σωσει ηδη 2 φορες για αγορα μεσα geekbuying...)

 

To Aliexpress δεν έχει paypal, έχει δικό του σύστημα για dispute σε περίπτωση που γίνει στραβή... Απ' όσο έχω διαβάσει είναι πολύ αξιόπιστο, οπότε δεν έχεις λόγο να φοβάσαι από αυτό... Αλλά για περισσότερα ρώτα στο thread για αποστολές από Κίνα, για να σου πουν σίγουρα... ;)

Link to comment
Share on other sites

To Aliexpress δεν έχει paypal, έχει δικό του σύστημα για dispute σε περίπτωση που γίνει στραβή... Απ' όσο έχω διαβάσει είναι πολύ αξιόπιστο, οπότε δεν έχεις λόγο να φοβάσαι από αυτό... Αλλά για περισσότερα ρώτα στο thread για αποστολές από Κίνα, για να σου πουν σίγουρα... ;)

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου.

 

εχεις να μ δωσεις ενα link για το συγκεκριμενο thread?

Link to comment
Share on other sites

Θα κατεβάσεις πρόγραμμα από το ίντερνετ και θα την κάνεις σε FAT32 και όχι Exfat και θα δουλέψει μια χαρά μετά και στο G3 και στο Redmi4

 

Αυτό έκανα και αν και δεν έπιασε με την πρώτη, τελικά μετά κόπων και βασάνων την είδε (αφού δοκίμασα και στο G3 οπού την είδε και την ξαναφόρμαρα μέσα στη συσκευή). Με την κάμερα τώρα ζορίζεται λίγο γιατί 8/10 δεν μπορεί να σώσει τις φωτογραφίες εκεί και πρέπει να κάνω unmount/mount για να ξεσκαλώσει.

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω οτι πολλοί ρωτάτε για tempered glass που ταιριάζει ακριβώς χωρίς να αφήνει κενά. Εγώ πήρα Mofi για Redmi 4 pro και ταιριάζει ακριβως. Ψαξτε το στο aliexpress.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω οτι πολλοί ρωτάτε για tempered glass που ταιριάζει ακριβώς χωρίς να αφήνει κενά. Εγώ πήρα Mofi για Redmi 4 pro και ταιριάζει ακριβως. Ψαξτε το στο aliexpress.

 

Φίλε μου ευχαριστούμε για την πληροφορία. Πάντως για να καταλάβεις δεν λέμε ότι αφήνει κενά, λέμε ότι στις άκρες επειδή είναι κάπως κυρτή η οθόνη δεν κάθεται 100% καλά το tempered glass και δημιουργεί ένα "φούσκωμα". Εσένα είναι κομπλέ παντού; Επίσης κάνε σαφές αν μιλάς για απλό tempered glass ή για full cover tempered glass για να δούμε πως θα λυθεί το "πρόβλημα".

Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω οτι πολλοί ρωτάτε για tempered glass που ταιριάζει ακριβώς χωρίς να αφήνει κενά. Εγώ πήρα Mofi για Redmi 4 pro και ταιριάζει ακριβως. Ψαξτε το στο aliexpress.

 

Eννοείς αυτό εδώ ---> link; Mofi θήκη είχα αγοράσει για προηγούμενο κινητό και ήταν πολύ ποιοτική... Υποθέτω το ίδιο θα ισχύει και για το tempered...

Link to comment
Share on other sites

Eννοείς αυτό εδώ ---> link; Mofi θήκη είχα αγοράσει για προηγούμενο κινητό και ήταν πολύ ποιοτική... Υποθέτω το ίδιο θα ισχύει και για το tempered...

 

Σπύρο έχεις μπερδευτεί. Δεν εννοεί προφανώς αυτό το tempered glass που έβαλες στο link γιατί αυτό που έβαλες είναι για το note 4.

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο έχεις μπερδευτεί. Δεν εννοεί προφανώς αυτό το tempered glass που έβαλες στο link γιατί αυτό που έβαλες είναι για το note 4.

 

Oυπςςςςςς sorry έχεις δίκιο... Απλά μου το έβγαλε στην αναζήτηση για redmi 4 prime το Αli και δεν το πρόσεξα μετά...

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας,

 

εχω εδω και μερικες μερες το xiaomi redmi 4 prime. Εχω 4G απο τη vodafone ωστόσο καποιες φορές σαν να χάνει το σήμα εντελώς και επανέρχεται μετα απο λιγο ή αλλες φορες πέφτει το σημα του ινετρνετ απο 4g σε H ή ακόμα και E. Το παρατηρώ κυρίως οτι συμβαίνει μεσα σε κτίρια η εν κινήση... Μενω Αθηνα αρα δε παιζει να εχω θεμα με την καλυψη...

 

καποια ιδεα???

 

ευχαρστω

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό κινητό παιδιά. Το πήρα από aliexpress και το έλαβα σε μόνο 16 μέρες. Στα αρνητικά ότι είχε global κινεζομάγαζου και όχι official αλλά κλειδωμένος bootloader. Τώρα περιμένω να ξεκλειδωθεί ο bootloader και να του φορέσω την official global.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...