Jump to content

Redmi 4 Prime


adversus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό είναι international και γενικά επίσημο μαγαζί της xiaomi όσο είμαι εγω κινέζος και πίστεψε με δεν έχω καμία σχέση :rolleyes:

 

Δεν έχεις;!!!!!:p. Κρίμα γιατί δεν ήταν κακή επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατά την άποψή σας, και ενώ είμαι μεταξύ του 3s 3/32 και του 4 prime, αξίζει η αγορά του 3s τη στιγμή που για αγορά από Ελλάδα ή eu warehouse η τιμή τους είναι παρόμοια; Στα συν του 3s η 800άρα και η άμεση αγορά του από Ελληνική αντιπροσωπεία με διετή εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

Κατά την άποψή σας, και ενώ είμαι μεταξύ του 3s 3/32 και του 4 prime, αξίζει η αγορά του 3s τη στιγμή που για αγορά από Ελλάδα ή eu warehouse η τιμή τους είναι παρόμοια; Στα συν του 3s η 800άρα και η άμεση αγορά του από Ελληνική αντιπροσωπεία με διετή εγγύηση.

 

Η απάντηση είναι σχετική φίλε μου... Αν σε ενδιαφέρει η 800άρα μπάντα για 4G στην επαρχία, μάλλον το 3s είναι καλύτερη επιλογή ή αν θες περιμένεις για international version του 4 Prime... Το ίδιο ισχύει και για τη διετή εγγυήση, αν θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο παραγγέλνεις από Ελλάδα... Το 4 είναι ανώτερη συσκευή και σε χαρακτηριστικά και σε ποιότητα κατασκευής, ωστόσο ανάλογα με τις ανάγκες σου και τη χρήση που έχεις σκοπό να κάνεις, ενδεχομένως και το 3s (που επίσης είναι πολύ καλό) να σε καλύπτει... Δε νομίζω ότι μπορεί να σου απαντήσει κάποιος συγκεκριμένα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις;!!!!!:p. Κρίμα γιατί δεν ήταν κακή επιλογή.

 

Δυστυχώς ή ευτυχώς καμία σχέση :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το είδατε αυτό έτσι;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=446618

ας ελπίσουμε ότι θα βάλουν και την μπάντα των 800.

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σίγουρος ότι έχεις παρατηρήσει το τεράστιο μαύρο πλαισιο που υπάρχει γύρω από την οθόνη στο συγκεκριμένο μοντέλο στα χρώματα χρυσό και ασημί?

Δεν είναι τυχαίο που το γκρι είναι ακριβότερο λόγω ζήτησης...

 

http://www.gizchina.com/2017/01/18/leaked-xiaomi-redmi-4-photos-hint-slimmer-bezels/

 

ωππ , με πρόλαβες...!!!

Link to comment
Share on other sites

Η απάντηση είναι σχετική φίλε μου... Αν σε ενδιαφέρει η 800άρα μπάντα για 4G στην επαρχία, μάλλον το 3s είναι καλύτερη επιλογή ή αν θες περιμένεις για international version του 4 Prime... Το ίδιο ισχύει και για τη διετή εγγυήση, αν θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο παραγγέλνεις από Ελλάδα... Το 4 είναι ανώτερη συσκευή και σε χαρακτηριστικά και σε ποιότητα κατασκευής, ωστόσο ανάλογα με τις ανάγκες σου και τη χρήση που έχεις σκοπό να κάνεις, ενδεχομένως και το 3s (που επίσης είναι πολύ καλό) να σε καλύπτει... Δε νομίζω ότι μπορεί να σου απαντήσει κάποιος συγκεκριμένα... ;)

 

Το δίλημμα είναι μεγάλο, καθώς μου χρειάζεται η 800άρα, αλλά μάλλον θα περιμένω την international έκδοση του 4.

Ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο κόλλημα με το 4g?εδώ καλά καλά και το 3g υποφέρει.

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο κόλλημα με το 4g?εδώ καλά καλά και το 3g υποφέρει.

 

Στάλθηκε από το MI 5s μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ αν και Αθήνα που σχεδόν παντού όπου κυκλοφρώ έχει 4G φουλ, το έχω απενεργοποιημένο γιατί δεν έχω πολλά data να κάψω... Όπως και να έχει πάντως το 4G είναι άλλη φάση... Θυμάμαι speedtest και με Voda έπιανα 79 ΜΒ/s.... :lol: Τώρα εντάξει για browsing/mail/viber/fb κλπ, προφανώς σιγά τη διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Καμιά πρόταση για tempered που να καλυπτει ολη την οθονη; ειδα ενα της luanke στο gearbest αλλα δεν εχει πολλα reviews
Link to comment
Share on other sites

Από κάρτες μνήμης τι φοράτε; Έχω την συγκεκριμένη: SANDISK ULTRA 64GB MICROSDHC CLASS 10 UHS-I (SDSDQUIN-064G-G4) MicroSDHC memory card with a capacity of 64GB. Write speed 15 MB / sec read 48 MB / s

και ούτε στο LG G3 ούτε στο Redmi 4 δούλεψε σωστά. Βασικά δεν αναγνωρίζεται καν ή αναγνωρίζεται με errors. Την φορμάρισα και σε exFAT και NTFS από το PC και μέσα από τα κινητά αλλά τίποτα. Σε card reader στον υπολογιστή όλα μια χαρά. Παίζει κάποια ασυμβατότητα;

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Καμιά πρόταση για tempered που να καλυπτει ολη την οθονη; ειδα ενα της luanke στο gearbest αλλα δεν εχει πολλα reviews

Εγώ έχω αυτό http://vifocal.com/tempered-glass-fully-cover-screen-protector-film-case-for-xiaomi-redmi-4-redmi-4-pro-prime-smartphone.html

και ταιριάζει άψογα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Nillkin tempered glass φοράει κάνεις, ταιριάζει άψογα ή όχι??

εγω εχω παραγγείλει κ περιμένω να τοποθετήσω.... θα βάλω φωτο...

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Χθές μου έκλεισε κι εμένα στο άσχετο και χρειάστηκε σχεδόν 10 sec πατημένο το power button για να ανοίξει.

 

Είμαι με global stable 8.1.2.0 (MBEMIDI).

Orange San Francisco AMOLED 512MB
Link to comment
Share on other sites

Χθές μου έκλεισε κι εμένα στο άσχετο και χρειάστηκε σχεδόν 10 sec πατημένο το power button για να ανοίξει.

 

Είμαι με global stable 8.1.2.0 (MBEMIDI).

 

To έχω γράψει και εγώ σε προηγούμενα ποστ... Μου κάνει εντύπωση που δεν έχει τύχει σε άλλους κατόχους εδώ, καθώς με βάση αυτά που βλέπω αλλού είναι μεν τυχαίο, αλλά συνηθισμένο... Ας κάνω και update στη δική μου εμπειρία... Ήμουν με CN stable 8.0.6 κάνα δυοβδόμαδο, όλα καλά, κανένα κλείσιμο... Κάνω manual update μέσω του updater σε 8.1.3 Cn stable και μέσα σε 2 μέρες κλείνει 3 φορές... Κάνω dowgrade σε 8.0.6 Cn stable, πάλι όλα καλά κανένα κλείσιμο... Ωστόσο επειδή κάτι εφαρμογές (βλ. notes, gallery) δεν παίρνουν downgrade μου πέταγε συνεχώς εκνευριστικά μηνύματα με errors... Οπότε λέω ξανά manual upgrade μέσω του updater σε 8.1.3... Aπό τότε και εδώ και 5 μέρες όλα καλά και επίσης κανένα κλείσιμο... Συμπέρασμα, μιλάμε σχεδόν σίγουρα για software bug (είτε θέμα rom, είτε συμβατότητας κάποιας/κάποιων εφαρμογών), καθώς τουλάχιστον στη δική μου περίπτωση θα αναπαράγονταν συνεχώς το πρόβλημα, πράγμα που δε συμβαίνει... Οπότε αναμένουμε για σίγουρο και μόνιμο fix σε επόμενο release της Cn stable ή/και της Global...

Link to comment
Share on other sites

Είδα σε γειτονικό φόρουμ ότι βγήκε απροβλημάτιστη σχεδόν Lineage Os rom (Cyanogen) για το 4 Prime... Το αναφέρω για όποιον ενδιαφέρεται για αλλαγές/πειραματισμούς... :)
Link to comment
Share on other sites

Από κάρτες μνήμης τι φοράτε; Έχω την συγκεκριμένη: SANDISK ULTRA 64GB MICROSDHC CLASS 10 UHS-I (SDSDQUIN-064G-G4) MicroSDHC memory card with a capacity of 64GB. Write speed 15 MB / sec read 48 MB / s

και ούτε στο LG G3 ούτε στο Redmi 4 δούλεψε σωστά. Βασικά δεν αναγνωρίζεται καν ή αναγνωρίζεται με errors. Την φορμάρισα και σε exFAT και NTFS από το PC και μέσα από τα κινητά αλλά τίποτα. Σε card reader στον υπολογιστή όλα μια χαρά. Παίζει κάποια ασυμβατότητα;

 

Μήπως παίζει ρόλο οτι είναι XC; Φίλος ήρθε χτες σπίτι με το δικό του και μια 8αρα ακριβώς ίδια έπαιζε απλά εκείνου ήταν HC και όχι XC. Λέτε να φταίει αυτό; ποια η διαφορά τους;

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Nillkin tempered glass φοράει κάνεις, ταιριάζει άψογα ή όχι??

 

Αφήνει απειροελάχιστα περιθώρια ακάλυπτα εκεί που έχει την ελαφριά κυρτότητα των 2,5D η οθόνη, προτίμησε Full Cover tempered glass.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εσας που σας κλείνει, μήπως να δοκιμάζατε να κάνετε διαγραφη των παντων και να περασετε ξανα την rom; την global ας πουμε, να δουμε αν θα σας εμφανισει προβλημα

 

Σε ξένο φόρουμ κάποιος ανέφερε ότι απενεργοποιώντας το 4G/LTE του ελυσε το πρόβλημα

Edited by Homer
Link to comment
Share on other sites

Εσας που σας κλείνει, μήπως να δοκιμάζατε να κάνετε διαγραφη των παντων και να περασετε ξανα την rom; την global ας πουμε, να δουμε αν θα σας εμφανισει προβλημα

 

Σε ξένο φόρουμ κάποιος ανέφερε ότι απενεργοποιώντας το 4G/LTE του ελυσε το πρόβλημα

 

Καταλαβαίνεις βέβαια ότι αυτό δεν είναι λύση. Απενεργοποιώντας 1 από τις σημαντικότερες λειτουργίες της συσκευής δεν είναι αποδεκτό για την λύση του προβλήματος

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις βέβαια ότι αυτό δεν είναι λύση. Απενεργοποιώντας 1 από τις σημαντικότερες λειτουργίες της συσκευής δεν είναι αποδεκτό για την λύση του προβλήματος

 

Σωστός... Επίσης σίγουρα η λύση του προβλήματος δεν είναι αυτή, γιατί εμένα το έπαθε με επιλεγμένο το 3G, ενώ τώρα που έχω επαναφέρει το 4G, δεν το έχει ξανακάνει... Γενικά απ' ότι έχω καταλάβει εγώ, δεν υπάρχει μέχρι τώρα στάνταρ λύση στο πρόβλημα και ο καθένας μεταφέρει εμπειρία δική του, η οποία δεν είναι και λύση... Στη δική μου περίπτωση ξαναπέρασα CN stable 8.1.3 (στην οποία την πρώτη φορά είχε κλείσει 3 φορές) και δεν το ξανάκανε... Άντε βγάλε άκρη... Το θετικό είναι ότι σύμφωνα με τις ενδείξεις και κυρίως λόγω αδυναμίας αναπαραγωγής του bug υπό συγκεκριμένες συνθήκες, υποθέτω ότι είναι rom/software bug...

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνεις βέβαια ότι αυτό δεν είναι λύση. Απενεργοποιώντας 1 από τις σημαντικότερες λειτουργίες της συσκευής δεν είναι αποδεκτό για την λύση του προβλήματος

Μια πρόταση έκανα, μήπως και βοηθηθεί κάποιος. Εξάλλου, δεν ειναι καμια απενεργοποιηση να αλλαξεις το 4G σε 3G. Και το 3G προσφερει αρκετα καλες ταχυτητες για browsing κλπ. Δεν ειναι και 2G... Τελος παντων, ας μην παρεκκλίνουμε απο το θεμα μας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...