Jump to content

Redmi 4 Prime


adversus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά λέω να πάρω την συσκευή από το aliexpress επειδή το vickmall είναι λίγο ακριβό συγκριτικά.Το μαγαζί είναι αυτό

https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi-Redmi-4-Cell-Phones-5-0-2-5D-Screen-4100mAh-13MP-Fingerprint/32763856850.html

Τι λέτε; Θα έχω κάποιο θέμα; Το έχει πάρει κάποιος από ali;

Ναι ειναι αξιοπιστο μαγαζι παρτο με κλειστα ματια...εχω παρει εγω κινητο απο αυτο το μαγαζι....ασε που το κινητο ειναι φοβερο....ζητα να το παρεις σφραγισμενο στο κουτι του...να διασφαλισεις οτι θα εχει κινεζικη official rom..μετα ειναι ευκολο να βαλεις μια ελληνικη απο την MIUI .GR

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/21132-Redmi-4-Pro-Markw-%CE%93%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%A3%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7/?cae1bdd7

'' οπου αστοχησες,γυρισε και οπου πετυχεις,φυγε...! ''

Νικος Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά μετά το τελευταίο update που έκανα μέσω του Updater σε 8.1.3 μου έχει σβήσει 3 φορές... Κανένας φίλος με 8.1.3 να μου πει αν έχει αντιμετωπίσει το ίδιο;;;

Γενικά δε με νοιάζουν τα Ελληνικά και είμαι ικανοποιήμενος με CN stable, ωστόσο αν επιμένει το πρόβλημα αναγκαστικά θα κοιτάξω για άλλη rom...

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι αξιοπιστο μαγαζι παρτο με κλειστα ματια...εχω παρει εγω κινητο απο αυτο το μαγαζι....ασε που το κινητο ειναι φοβερο....ζητα να το παρεις σφραγισμενο στο κουτι του...να διασφαλισεις οτι θα εχει κινεζικη official rom..μετα ειναι ευκολο να βαλεις μια ελληνικη απο την MIUI .GR

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/21132-Redmi-4-Pro-Markw-%CE%93%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%A3%CF%85%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7/?cae1bdd7

 

Ωραία ευχαριστω για την απαντηση! Επειδή δεν είναι για μένα η συσκευή και θα πάει κατευθείαν σε άλλο άτομο που δεν ασχολείται με Roms κλπ θα του πω να μου βάλει την global stable που έχει ελληνικά κλπ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λέω να πάρω την συσκευή από το aliexpress επειδή το vickmall είναι λίγο ακριβό συγκριτικά.Το μαγαζί είναι αυτό

https://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Mi-Redmi-4-Cell-Phones-5-0-2-5D-Screen-4100mAh-13MP-Fingerprint/32763856850.html

Τι λέτε; Θα έχω κάποιο θέμα; Το έχει πάρει κάποιος από ali;

 

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-4-Pro-3GB-32GB-Smartphone---Gold-373909.html?source=ShareAsale

Βάλε και τον κωδικό KIMOVIL και πάει στα 142.49$

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά το τελευταίο update που έκανα μέσω του Updater σε 8.1.3 μου έχει σβήσει 3 φορές... Κανένας φίλος με 8.1.3 να μου πει αν έχει αντιμετωπίσει το ίδιο;;;

Γενικά δε με νοιάζουν τα Ελληνικά και είμαι ικανοποιήμενος με CN stable, ωστόσο αν επιμένει το πρόβλημα αναγκαστικά θα κοιτάξω για άλλη rom...

 

Πάντως κοίτα και την stable global rom 8.1.2.0. Κοίτα στην σελίδα 5-6 του παρόντος νήματος.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κοίτα και την stable global rom 8.1.2.0. Κοίτα στην σελίδα 5-6 του παρόντος νήματος.

 

Kάποια στιγμή θα την περάσω τη global, αλλά νομίζω θέλει δουλειά (ξεκλείδωμα bootloader κλπ) και δεν είμαι και πολύ του αντικειμένου, οπότε θέλει χρόνο... Επίσης σε άλλο φόρουμ είδα ότι υπήρξε σύμπτωμα "sudden death" και με τη global... Αυτό που σκέφτομαι είναι να γυρίσω σε CN 8.0.6 στην οποία 2 εβδομάδες δε μου έτυχε κάτι.. Επίσης δεν έχω διαβάσει να έχει τύχει σε κάποιον με 8.0.6.... Αnyway θα δούμε, δεν πολυαγχώνομαι γιατί πιστεύω ότι θέμα rom είναι αυτό, το οποίο κάποια στιγμή (ελπίζω σύντομα) θα φιξαριστεί... ;)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.

Σήμερα βρήκα χρόνο,ξεκλείδωσα bootloader,πέρασα την τελευταία rom από το γνωστό φόρουμ,root,xposed και κάτι άλλα καλούδια και το κινητό είναι ready to use.

Παιδιά,καμία σχέση με το προηγούμενο μοντέλο.

Πολύ ανώτερό σαν κατασκευή,σίγουρα η κατασκευή του άλλα και η ποιότητα κατασκευής του,μας παραπέμπει σε ακριβότερη συσκευή,κι όμως.είναι φτηνό.

Με τον 625 το τηλέφωνο πάει σφαίρα.

Δίπλα στο πολύ δυνατότερό galaxy s7 πού επίσης έχω,πιστέψτε με ότι οι διάφορές στην ταχύτητα είναι απλά γελοίες.

3 στις 5 φορές,στο άνοιγμα εφαρμογών,το redmi είναι γρηγορότερο,όπως επίσης και στο smoothness κατά την χρήση.

Παιχνίδια δεν έτρεξα,εκεί ο exynos σίγουρα θα δείχνει τα δόντια του,όμως το redmi μου προκάλεσε πολύ θετική εντύπωσή καθώς είναι πολύ φτηνότερο από την ναυαρχίδα της Samsung.

Ηχείο ωραίο,δυνατό.

Οθόνη πολύ καλή.

Κάμερα δεν είδα ακόμα άλλα δε περιμένω και τίποτα σπουδαίο.εντάξει,μην τα θέλουμε κι όλα.

Vfm στανταρακι παίδες.e11c23979252038964c93fe8dc5b5204.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!!

 

Ήμουν έτοιμος να πάρω το xiaomi redmi 3s και να αλλάξω στο samsung S4 μου, αλλά από την πρώτη ημέρα που ανακοινώθηκε το redmi 4 είπα να περιμένω, θα το παραγγείλω όπου ναναι (το παραπάνω review του πολύπερου ταξιδιώτη με έπεισε 100%).

Δύο απορίες:

1. Ποιά η διαφορά της CN Rom από την officail stable Global rom, πέρα από τα ελληνικά και τίς άλλες γλώσσες? π.χ. υπάρχει περίπτωση με την Global να μπορεί να δουλέψει με τα δίκτυα 4G της Wind της επαρχίας (δεν έχω καταλάβει ακόμα αν αυτό είναι θέμα hardware ή software).

2. Στο geekbuing, το φθηνότερο πλην aliexpress για την ώρα, πώς είμαστε σίγουροι με πια rom θα το στείλουν, δεν αναφέρουν τίποτα, στο vickmall είναι ξεκάθαροι.

 

Thanks

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!!

 

Ήμουν έτοιμος να πάρω το xiaomi redmi 3s και να αλλάξω στο samsung S4 μου, αλλά από την πρώτη ημέρα που ανακοινώθηκε το redmi 4 είπα να περιμένω, θα το παραγγείλω όπου ναναι (το παραπάνω review του πολύπερου ταξιδιώτη με έπεισε 100%).

Δύο απορίες:

1. Ποιά η διαφορά της CN Rom από την officail stable Global rom, πέρα από τα ελληνικά και τίς άλλες γλώσσες? π.χ. υπάρχει περίπτωση με την Global να μπορεί να δουλέψει με τα δίκτυα 4G της Wind της επαρχίας (δεν έχω καταλάβει ακόμα αν αυτό είναι θέμα hardware ή software).

2. Στο geekbuing, το φθηνότερο πλην aliexpress για την ώρα, πώς είμαστε σίγουροι με πια rom θα το στείλουν, δεν αναφέρουν τίποτα, στο vickmall είναι ξεκάθαροι.

 

Thanks

 

Όσον αφορά για την μπάντα των 800 είναι καθαρά θέμα hardware και όχι Rom είτε stable official είτε από την ελληνική κοινότητα. Προς στιγμήν μόνο το 4Α έρχεται με την 800αρα μπάντα. Απλά είναι το πιο "μικρό" μοντέλο σε χαρακτηριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Όσον αφορά για την μπάντα των 800 είναι καθαρά θέμα hardware και όχι Rom είτε stable official είτε από την ελληνική κοινότητα. Προς στιγμήν μόνο το 4Α έρχεται με την 800αρα μπάντα. Απλά είναι το πιο "μικρό" μοντέλο σε χαρακτηριστικά.

 

thanks για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

παρέλαβα και εγω κ φλασαρα την global stable με ελληνικά... λιγο με ταλαιπώρησε βέβαια αφου το brickαρα λόγω του παλιοτερου mi flash που ειχα... ευτυχώς το ξεμπρικαρα κ μπορώ να πω για ενα πολυ υπέροχο κ ταχύτατο τηλ!!! Full vfm!!!

 

0714ef1fc7ab0d92095c0457b5d4977d.jpgeff950a4ae93efd2c4e972ecc04098e5.jpgf274b97fe5eb4562a6ebaed5a6c7b76d.jpg4b70f9b9b48cedabd0c0dae671012b33.jpg

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το χρυσο δεν ειναι και ασχημο, ειδικα με τετοια διαφορα τιμης.. :lol:

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ψαχνω να παρω το Redmi 4 Prime Grey απο κινα ποιο κατάστημα να προτιμήσω?

 

Gearbest = 160eu(με την ασφάλεια)

ΗΚ Goldway απο ΑliExpress = 170eu.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει να μαθουμε καπως το σαρ της συσκευης; Εστειλα εμαιλ αλλα η απαντηση ηταν κουκουρουκου, miui forum καμια απαντηση, και google παλι τιποτα, με τρομαζει καπως αυτη η σιωπη ενω ειμαι ενα τσακ απ τονα το αγορασω..

Φίλε μου τελικά βρήκες καπου να αναφερεται η τιμή του Sar? και οταν λες μιλησες με την Xiaomi και η απαντηση ηταν κουκουρουκου τι εννοεις? Ειναι το μόνο που με κραταει απο το να αγορασω το κινητο για αυτο σε ρωταω

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου τελικά βρήκες καπου να αναφερεται η τιμή του Sar? και οταν λες μιλησες με την Xiaomi και η απαντηση ηταν κουκουρουκου τι εννοεις? Ειναι το μόνο που με κραταει απο το να αγορασω το κινητο για αυτο σε ρωταω

 

Εστειλα εμαιλ και ρωτησα για το SAR, και μου ειπαν οτι επειδη δε πωλειται επισημα στην περιοχη μου, δε μπορουν να μου πουν...

Η φαση ειναι οτι ρωτησα στο US email τους, και ολα τα αλλα ηταν Κινεζο/Αραβικα και δεν ηξερα αν μιλανε αγγλικα. Φυσικα δε τους ειπα οτι ειμαι απο Ελλαδα, απλα ρωτησα το SAR και εξισου απλα δε μου ειπαν τιποτα..

Xiaomi Redmi 4 Pro
Link to comment
Share on other sites

SAR για τα μοντελα της Xiaomi θα βρειτε εδω.

 

Το 4 Prime δεν το εχει στη λιστα αλλα λογικα θα την ανανεωσουν διοτι λειπουν και αλλες συσκευες.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως όλα είναι στο Θεό. 1,49 το απλό το 4; Πολύ μου φαίνεται, με άριστο το 2. Όταν το 3s έχει 0,61!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση ότι οι τιμές sar που ανακοινώνονται, είναι τόσο αντικειμενικές όσο και οι εργοστασιακές καταναλώσεις των αυτοκινήτων.
Link to comment
Share on other sites

Τελικα το χρυσο δεν ειναι και ασχημο, ειδικα με τετοια διαφορα τιμης.. :lol:

 

Εισαι σίγουρος ότι έχεις παρατηρήσει το τεράστιο μαύρο πλαισιο που υπάρχει γύρω από την οθόνη στο συγκεκριμένο μοντέλο στα χρώματα χρυσό και ασημί?

Δεν είναι τυχαίο που το γκρι είναι ακριβότερο λόγω ζήτησης...

Link to comment
Share on other sites

Πώς σας φαίνεται αυτή η προσφορά; Λέει με DHL μέσα. Ξέρει κανείς αν θα περάσει τελωνείο ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Γιατι αναρωτιεσαι; υπαρχει ερωτημα;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αναρωτιεσαι; υπαρχει ερωτημα;

 

εεεε ναι. Αν δεν περάσει τελωνείο είναι σχεδόν μία ή άλλη αν το παραγγείλεις από Κίνα και το πιάσουν στο τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

DHL περναει τελωνειο 100%

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι International έλεγα μήπως το έφερναν από Ευρώπη οπότε και δεν υπάρχει τελωνείο. Αν ξέρει κάποιος σχετικά με αυτό δεν είναι κακή επιλογή.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι International έλεγα μήπως το έφερναν από Ευρώπη οπότε και δεν υπάρχει τελωνείο. Αν ξέρει κάποιος σχετικά με αυτό δεν είναι κακή επιλογή.

 

Αυτό είναι international και γενικά επίσημο μαγαζί της xiaomi όσο είμαι εγω κινέζος και πίστεψε με δεν έχω καμία σχέση :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...