Jump to content

Redmi 4 Prime


adversus
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πήρα το κινητό για μια φίλη μου

Όλα ΟΚ εκτός από το μαύρο πλαίσιο γυρω γύρω που είναι λίγο πιο μεγάλο από ότι έχουμε συνηθίσει στα άλλα xiaomi μοντέλα

Έχει την global 8.1.2.0 έκδοση με κλειδωμένο bootloader

Πως μπορώ να βάλω το Dolby atmos?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 752
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από Παρασκευή το έχω στα χέρια μου και εγώ. Έχει την global 8.1.2.0 με την οποία είχα και ένα σβήσιμο το κινητού σε 24 ώρες. Πατώντας το power button επανήλθε. Από τότε δεν έχει κάνει πάλι το ίδιο. Κλειδωμένος bootloader για την ασφάλεια μου. Δεν ασχολούμαι και πολύ με το άθλημα οπότε προς το παρόν το αφήνω "μαμά". Πολύ καλό κινητό και με μεγάαααααλη μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Εμενα σταματησε να μου κανει τις περιεργες επανεκκινησεις απ'οταν ξαναορισα ως default την εφαρμογη μηνυματων που ειχε, γιατι ειχα βαλει αλλη για sms

Εδω και 2 βδομαδες περιπου δεν το εχει ξανακανει

Link to comment
Share on other sites

Προσφορά στα €155 ή έκδοση με International Miui

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_609478.htm

Βάλε καθαρό link.

Επίσης, πρόκειται μόνο για το ασημί και τέλος είναι 160€, καθότι το site μετατρέπει λάθος την ισοτιμία των 170$.

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

Προσφορά στα €155 ή έκδοση με International Miui

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_609478.htm

 

Πάντως με 45€ παραπάνω το πήρα από Ελλάδα με 2 χρόνια εγγύηση και την τελευταία ROM 8.1.2.0. Αν τυχόν στο πιάσουν στο τελωνείο θα πληρώσεις ένα 50αρη σίγουρα. Βάλε ότι θα κάνει 20-30 μέρες να έρθει. Από εδώ που το πήρα Πέμπτη μεσημέρι παραγγελία και Παρασκευή στην Αθήνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω το p8 16gb/3ram. Σκέφτομαι για την μετάβαση στο prime. Αξίζει πιστεύεται?Επισης αν κάποιος ξέρει με απασχολούν κάποια πράγματα. Όπως εγγύηση έχω από όλα τα καταστήματα εντός Ελλάδας ή μόνο από κοτσοβολο? Θα έχω κανονικό 4g cosmote? Και η μπαταρία κρατάει πάνω από μέρα? Σας ευχαριστώ πολύ και συγνώμη για το μεγάλο post.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κοντά στο μήνα το κινητό και είναι φοβερό για τα 150€ που έδωσα...Με official global είμαι,και εμένα στις πρώτες 24 ώρες έκλεισε απο μόνο του..Δεν το έχει ξανακάνει από τότε...Δέν κολλάει πουθενά,πάει σφαίρα,ωραία ζωντανά χρώματα,μεταλλική κατασκευή το νοιώθεις ωραία στο χέρι,η μπαταρία του είναι τέρας,καλή κάμερα,κάποιοι που ρωτάνε για βίντεο και τον ήχο του σε κλειστό χώρο είναι μια χαρά,σε ανοιχτό δεν το δοκίμασα ακόμα..τα 32gb μαζί με μια sd που είχα και έβαλα θεωρώ ότι είναι υπεραρκετά..

Τώρα βέβαια όλα είναι σχετικά.........

Τι θέλει ο καθένας από ένα κινητό ,τι κινητό είχε πιο πρίν και θέλει να το συγκρίνει μ αυτό κ.τ.λ.π.

 

 

Εγώ που το κάνω μια φυσιολογική χρήση ας πούμε η μπαταρία βγάζει άνετα 3-4 μέρες,άν εσύ το λιώσεις όλη μέρα στα παιχνίδια έιναι άλλο θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παράπονο από το p8. Απλα από θέμα μπαταρίας.με την χρήση που κάνω δεν βγάζει μέρα. 10 ώρες αναμονή με 2-2,5 οθονη
Link to comment
Share on other sites

Αν θες μπαταρία πάρτο.

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες μπαταρία πάρτο.

Αν είμαι περίπου στην ίδια εμπειρία χρήσης τότε ναι θα το πάρω. Απλα με απασχολούν και αυτά που ρώτησα πιο πάνω

Link to comment
Share on other sites

Αν είμαι περίπου στην ίδια εμπειρία χρήσης τότε ναι θα το πάρω. Απλα με απασχολούν και αυτά που ρώτησα πιο πάνω

 

Aρχικά θα συμφωνήσω με τους υπόλοιπους... Overall σα συσκευή και κατ επέκταση σαν εμπειρία χρήσης, το P8 μάλλον είναι καλύτερο από το Redmi 4 prime... Μην ξεχνάμε ότι το redmi 4 άσχετα από το γεγονός ότι έχει σχετικά δυνατό CPU και μπόλικη ram, είναι mid range συσκευή...

Όσον αφορά το 4G με Cosmote δε νομίζω να έχεις θέμα... Εγώ με Vodafone είμαι κομπλέ... Νομίζω πρόβλημα υπάρχει μόνο με Wind, στην επαρχία. Σχετικά με την εγγύηση, αν το πάρεις από Public, Κώτσο, Wind κλπ, θα έχεις κανονικά εγγύηση της Infoquest που είναι ο εισαγωγέας... Αν το πάρεις από σκρουτζομάγαζο, δεν ξέρω αλλά υποθέτω ότι δε θα ισχύει η εγγύηση των 2 ετών... H μπαταρία είναι τέρας και σε συνδυασμό με την 5άρα οθόνη και τον οικονομικό snapdragon, προσφέρουν εξαιρετική αυτονομία... Ότι χρήση και να κάνεις (που λέει ο λόγος), δε νομίζω να μη σου βγάζει γεμάτη μέρα...

Τέλος γενικά για το τηλέφωνο, η εμπειρία χρήσης είναι εξαιρετική... Δεν κολλάει πουθενά και πάει σφαίρα, αλλά αυτό προφανώς πάει ανάλογα με τις ανάγκες του κάθε χρήστη...

Αν θες κάτι πιο συγκεκριμένο ρώτα...

Edited by SpyrosR
Link to comment
Share on other sites

Οβερολ το π8 ειναι ανώτερο του 4.

Αλλα αν εχεις θεμα με αυτονομία, θα σε καλυψει σιγουρα το 4

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλους.η χρήση που κάνω μην φανταστείτε ότι είναι κάτι το ιδιαίτερο. Κλήσεις, browsing, fb, viber, και κανένα παιχνίδι στην χειρότερη. Σε αυτά δεν κολλάει πουθενα και δεν αργεί το p8. Όπως πιστεύω και το 4 δεν θα έχει κανένα θέμα στα συγκεκριμένα πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Εχει διαφορά αν πάρω το prime η το note? Τι διαφορά σε επιδόσεις και σε αυτονομία έχουν? Ξέρετε?
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος να μας πει τι γίνεται με το 4G σήμα στην επαρχία; Αν έχει αντιμετωπίσει προβλήματά η όχι. Προσωπικά χρησιμοποιώ vodafone και cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Εχει διαφορά αν πάρω το prime η το note? Τι διαφορά σε επιδόσεις και σε αυτονομία έχουν? Ξέρετε?

 

διαφορετικές συσκευές είναι

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος να μας πει τι γίνεται με το 4G σήμα στην επαρχία; Αν έχει αντιμετωπίσει προβλήματά η όχι. Προσωπικά χρησιμοποιώ vodafone και cosmote.

 

Η Vodafone στα Γιάννενα που μένω έχει κανονικά 4G.

Όταν το παρήγγειλα είχα τις αμφιβολίες μου, για το αν θα έχω 4G,αλλά όλα O. K.

Link to comment
Share on other sites

Εχει διαφορά αν πάρω το prime η το note? Τι διαφορά σε επιδόσεις και σε αυτονομία έχουν? Ξέρετε?

 

Nαι έχει, καθώς είναι διαφορετικές συσκευές... Το Note είναι 5.5, ενώ το Prime 5άρι... Το Note έχει ισχυρότερο CPU (MTK το Note - Snapdragon το Prime)... Στην αυτονομία σίγουρα θα υπάρχει διαφορά, καθώς ο MTK είναι πιο ενεργοβόρος από τον Snap, ενώ παράλληλα το Note έχει και μεγαλύτερη οθόνη... Όπως και να έχει ούτε οι επιδόσεις του Prime θα σε απογοητεύσουν για να πάρεις κάτι ισχυρότερο (όπως το Note) και αντίστοιχα ούτε η αυτονομία του Note θα σε απογοητεύσει για να είναι αυτός ο λόγος που θα στραφείς στο Prime... Είναι διαφορετικές συσκευές και αυτό που αρχικά πρέπει να αποφασίσεις είναι τι μέγεθος προτιμάς περισσότερο και μετά καλό θα ήταν να δεις και από κοντά τις εν λόγω συσκευές...

Υ.Γ. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι η μετάβαση από P8 σε Prime ή Νote δεν αξίζει, λόγω αυτονομίας και μόνο, χωρίς ξαναλέω να σημαίνει ότι κάποιο από τα 2 θα σε απογοητεύσει σε εμπειρία χρήσης. ;)

Link to comment
Share on other sites

p9 lite η αυτο?

Το π9 βλεπω υπερεχει σε καμερα. DLNA εχει το xiaomi να το συνδεω με την τηλεοραση?(για προβολη φωτογραφιων κτλ)

 

Kαλύτερα είναι να απευθυνθείς στο thread "Επιλογή συσκευής" για γνώμες μεταξύ των 2... Όσον αφορά την κάμερα, ναι μάλλον το P9 υπερέχει... Για DLNA δεν ξέρω, αλλά δε νομίζω να υποστηρίζει...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηρα απο κωτσοβολο. Πολυ ομορφο(λιιιιγο βαρυτερο απ οτι θα ηθελα) και ταχυτατο φυσικα. Μου αρεσει πολυ οτι εχει τα 3 πληκτρα κατω απο την οθονη και οχι μεσα.Υπολοιπες εντυπωσεις μετα απο λιγες μερες.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...