Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 απορίες εχω

 

1) Είναι όντως ότι καλύτερο κυκλοφορεί το 2016?

2) Πιστεύετε οτι αξίζει να αγοραστεί αυτες τις μερες η καλο θα ηταν να περιμένω να δω και το 8 σε ενα τρίμηνο...?

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2 απορίες εχω

 

1) Είναι όντως ότι καλύτερο κυκλοφορεί το 2016?

2) Πιστεύετε οτι αξίζει να αγοραστεί αυτες τις μερες η καλο θα ηταν να περιμένω να δω και το 8 σε ενα τρίμηνο...?

Προσωπικα θα περιμενω να δω το 8. Να δουμε τι θα εχει...βεβαια εγω και να βγει θα περιμενω κανα 4μηνο ακομα πριν την αγορα. Αν δεν μουαρεσει θα παρω το 7 σε καλυτερη τιμη....αλλιως το 8.

Link to comment
Share on other sites

Eίναι απ'τα καλύτερα του 16, το καλύτερο όχι μιας και είναι αναλόγως τα γούστα του καθένα.

Προσωπικά θα το έπαιρνα τώρα αλλά αν σε τρώει να δεις τι έρχεται το 18 περίμενε αρκετά ώστε να πέσουν και οι τιμές ανακοίνωσης.

Link to comment
Share on other sites

Eίναι απ'τα καλύτερα του 16, το καλύτερο όχι μιας και είναι αναλόγως τα γούστα του καθένα.

Προσωπικά θα το έπαιρνα τώρα αλλά αν σε τρώει να δεις τι έρχεται το 18 περίμενε αρκετά ώστε να πέσουν και οι τιμές ανακοίνωσης.

 

θα το παρω τωρα, ποσο καλυτερο να ειναι το S8 ? Το πολυ πολυ 6 γιγα ραμ και σναπ835... Ασε που το πιο πιθανο να μην εχει υποδοχη ακουστικων...

( πριν 2 χρονια αγορασα το g3 σε παρομοια κατασταση και πραγματικα αντεξε 2 χρονια και συνεχιζει ακαθεκτο αρα και απο το s7 περιμενω παρομοια)

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

θα το παρω τωρα, ποσο καλυτερο να ειναι το S8 ? Το πολυ πολυ 6 γιγα ραμ και σναπ835... Ασε που το πιο πιθανο να μην εχει υποδοχη ακουστικων...

( πριν 2 χρονια αγορασα το g3 σε παρομοια κατασταση και πραγματικα αντεξε 2 χρονια και συνεχιζει ακαθεκτο αρα και απο το s7 περιμενω παρομοια)

 

Θα σου αντέξει σίγουρα 2 χρόνια, το θέμα είναι κατά πόσο το βιάζεσαι. Η αφαίρεση του jack είναι φήμη προς το παρόν.

Εαν δεν το βιάζεσαι περίμενε τις προτάσεις του 18 και αγόρασε γύρω στο καλοκαίρι που θα χουν πέσει οι τιμές, εαν πάλι το βιάζεσαι και σου κάνει το 7άρι πάρτον χωρίς συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου αντέξει σίγουρα 2 χρόνια, το θέμα είναι κατά πόσο το βιάζεσαι. Η αφαίρεση του jack είναι φήμη προς το παρόν.

Εαν δεν το βιάζεσαι περίμενε τις προτάσεις του 18 και αγόρασε γύρω στο καλοκαίρι που θα χουν πέσει οι τιμές, εαν πάλι το βιάζεσαι και σου κάνει το 7άρι πάρτον χωρίς συζήτηση.

 

Θα το πάρω, σήμερα κιόλας, ήμουν μεταξύ g5 και Σ7 αλλα το 7 κορυφαίο το ανεβάζουν κορυφαίο το κατεβάζουν....

Αν περιμένω Σ8 θα πω αφου θα περιμένω λιγο να κυκλοφορήσει γιατι δεν περιμένω για νοτε 8 και παει λεγοντας...

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παιδιά

Lg G pad 8.3 -> Running : 6.0.1 aosp

Lg G3 32gb -> Running : 6.0.1 Ressurection remix

Link to comment
Share on other sites

iphone 7 plus - pixel - s7- lg v20 - htc 10 -g5 -v10 - π9

 

πας στο πανερι και περνεις οποιο σου καθετε πιο καλα στο χερι :)

Link to comment
Share on other sites

Με μια μικρή υπέρβαση στο όριό σου σου προτείνω ανεπιφύλακτα αυτό:

 

https://www.skroutz.gr/s/9216668/Cubot-Dinosaur-16GB.html?from=catspan&keyphrase=cubot+dinosaur

 

Στα συν του η μεγάλη του οθόνη όπως θελεις καθώς και η μεγάλη μπαταρία και άλλα ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά όπως 3 GB RAM , 4G (με την 800άρα μπάντα αν σε ενδιαφέρει) και Dual SIM δυνατότητα.

Το έχω παραγγείλει για κοντινό μου πρόσωπο και έχει βγει αξιόπιστο μέχρι στιγμής ενώ και οι κριτικές του γενικά είναι πολύ καλές.

Καλή επιτυχία στην επιλογή σου! :)

Link to comment
Share on other sites

Ως νεος στο Android που θέλεις κάτι αξιόπιστο, προτείνω LG Nexus 5X 32gb στα χρήματα που είπες μέσα. Καλο gps με ολα τα σχετικα sensors, γρήγορες αναβαθμίσεις, καθαρό Google Android, πολυ καλη καμερα. Δεδομένων των χρημάτων του, απέχει απο οτιδηποτε αλλο επώνυμο σαν σύνολο προς το θετικό.

Moto x style? Χειρότερη μπαταρία, χειρότερη καμερα, πιο αργες αναβαθμίσεις αλλα ενα gb ram παραπάνω (απο 2 πας σε 3).

 

Xiaomi mi & redmi note? Ειναι βολικά για πολυ κοσμο, αλλα εχει ενα ρίσκο και πρακτικά πολυ μικρή ως ανύπαρκτη εγγύηση, χειρότερη καμερα και όχι αναβαθμίσεις οπως αυτές της Google.

Τι έχεις υπερ? Πιο πολλη ραμ συν ενα gb δηλαδή, και καλύτερο επεξεργαστή,μιας γενιάς μετα.

 

Sent from my LG-H850 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Θα το κοιτάξω και αυτό γιατί η αλήθεια είναι μετά από διάβασμα για τα xiaomi, με αγχώνει να μπω κατευθείαν σε αλλαγές ρομ κλπ...
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.Θελω καποιον να με βοηθησει.Θελω ενα κινητο μονο για vids στο yt.Θελω να κανει τα εξης:

REC:Full hd 60 fps(min).Προτιμω να εχει μονο του επιλογη για rec αν και αλιος δεν με πειραζει αν οχι...

Specs min:

CPU:8-core 2ghz

Ram:3gb

Τελος να ειναι οποιαςδοιποτε μαρκας εκτως κινεζηκης.(μονο huawei)

Edited by AggTheGamer
Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής τί ρόλο παίζει αν σου βγάζει το βίντεο που θες?

LG V10 με τον 808 σου κάνει?

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα κινητό να το δουλέψεις out of the box. Το nexus 5x και το huawei p9 lite είναι πολύ καλές επιλογές και θα έχουν το τελευταίο λογισμικό της Google, nougat. Εφόσον δεν έχεις ασχοληθεί με Android, τα xiaomi δεν νομίζω ότι κατάλληλα για πρώτη επαφή.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Τα χιαομι λειτουργούν και χωρίς πείραγμα, αρκεί να μην ε ει φλασαρει το κινεζομαγαζο ότι να ναι ρομ.

Πάντως το redmi note 2 που έχω, σε συνδυασμό με xiaomi ακουστικά (του δεκαευρου) βγάζουν πολύ καλό ήχο!

Οπότε προτείνω το "παλιο" note 3 pro 3gb

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο επεξεργαστής τί ρόλο παίζει αν σου βγάζει το βίντεο που θες?

LG V10 με τον 808 σου κάνει?

 

"V" for V10

"Greek LG V10 community" FB forum

Ευχαριστω αρχικα για την προταση.Αλλα νομιζω ο 808 δεν υπεθερμενετε αμα τον ζορισεις?Και ναι οντως το οτι ειπα τι επεξεργαστη και ram εχει ειναι ασχετο.Παντως αν ειναι και δεν θα εχω θεμα με υπερθερμανση θα το σκεφτω σοβαρα για το V10.Ιδικα τα 32gb μνημης θα ειναι μια χαρα.Αλλα να ρωτησω και για ενα αλλο κινητο....Το j5(2016) θα κανει δουλεια?Γιατι αμα ναι θα μπορουσα να το εχω και για βιντεο αλλα και για κινητο μου....Σορρυ για το γιγαντιο κειμενο.

Link to comment
Share on other sites

Vodafone και cosmote,Αυτο με την 800αρα δεν ειναι για μερικα σημεια της wind αποτι ειχα διαβασει η κανω λαθος?

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρών ναι.

Προς το μέλλον θα χρησιμοποιηθεί η συχνότητα και απ τις άλλες 2 εταιρείες.

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συνήθεια είναι...έχω το 640 XL στις 5.7" και με μεγάλα bezel + θήκη wallet (επιπλέον όγκος) και το χειρίζομαι με ένα χέρι. Στις αρχές με δυσκόλεψε, αλλά τελικά το συνήθησα.
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Brousko ενοω screen record οχι για καμερα.. Drdino το ειπα μπερδεμενα επιδει διαζομουν πριν. Το κιν αυτο για το yt θα το εχω και για κανονικο αλλα εχω το smart 2 οταν πηγαινω πορεια ή κατι τετιο επιδη απο δικα μου τεστς ειναι πολυ ανθεκτικό και κανει ισα την δουλεια του.
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ένας με αγάπη για τα compact. Δυστυχώς κάτω από 5 ίντσες δεν υπάρχει με αυτά τα χαρακτηριστικά που ανέφερες. Είναι το Xperia X Compact που δεν είναι dual sim από οσο ξέρω, και μετά το iPhone SE που και αυτό δεν έχει dual αλλά ούτε μεγάλη μπαταρία. Δυστυχώς κινέζος είναι η μόνη σου επιλογή(Lenovo ZUK Z2 η πρόταση μου). Κρίμα πάντως, είχα το Xperia ION αλλά με άφησε και μένα λόγω παλαιότητας και ψάχνω κάτι που να μπορώ να το χειρίζομαι με το ένα χέρι, αλλά δεν μας σκέφτονται εμάς δυστυχώς.

 

Άστα, πλέον τα compact είναι 5,5"... Έχει πέσει το μάτι μου στο ZUK Z2 αλλά είναι κάποια μικροπράγματα που με ξενερώνουν λίγο, όπως το θέμα με τα κινέζικα ή το ότι η 4g band της wind δεν υποστηρίζεται. Το xiaomi redmi 4 prime φαίνεται ενδιαφέρον με λίγο ψάξιμο που έχω ρίξει το οποίο αν έρθει και Ελλάδα επίσημα όπως διαβάζω θα είναι ίσως το καλύτερο deal γιατί έχει το feature με το single hand mode αλλά είναι και λίγο πιο νορμάλ οι rom του ως προς τη γλώσσα/support. Αναμένω να έρθουν Ελλάδα, όπως φαίνεται να είναι σοβαρό το a3 2017 της sammy αν και δεν φημίζονται για καλό call quality τα συγκεκριμένα. Τέλος, έχει κανείς άποψη για το huawei nova? Φαίνεται ενδιαφέρουσα πρόταση

Edited by yozG
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Σκέφτομαι να αποχωριστώ το Lumia 925 ύστερα από σχεδόν 3 χρόνια..

Αυτό που κρατώ είναι η πολύ καλή κάμερα, η ταχύτητα, η άμεση απόκριση, καθώς και το here maps (υπάρχει πλέον και σε android).

 

Δε θα συνεχίσω, όμως σε WP, λέω να προσεγγίσω android.

  1. Ποιό τηλέφωνο θα έχει ίση ή καλύτερη κάμερα από το 925;
  2. Θα πρέπει να πάω σε flagship;
  3. Το P9 lite θα με καλύψει;

 

Ευχαριστώ

Καλές γιορτές

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...