Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόνο κακό είναι ότι δεν έχει την 800 μπάντα... Αν δεν την θες, σε αυτά τα λεφτά είναι κορυφή... Από αναβαθμίσεις ακόμα έχει ΜΜ, και δεν ξέρω αν δώσει την Ν
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το μόνο κακό είναι ότι δεν έχει την 800 μπάντα... Αν δεν την θες, σε αυτά τα λεφτά είναι κορυφή... Από αναβαθμίσεις ακόμα έχει ΜΜ, και δεν ξέρω αν δώσει την Ν

 

Νομιζω στην αγγλοκινέζικη έχει βγάλει nougat. Οπότε ίσως αργότερα να την βγάλει και σε global.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω στην αγγλοκινέζικη έχει βγάλει nougat. Οπότε ίσως αργότερα να την βγάλει και σε global.

 

Σωστά στην Κινέζικη έκδοση έχει δώσει Ν, αλλά στην Global δεν έχει δώσει την Ν, και δεν ξέρω αν την δώσει...

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που αναφέρεις προτείνω το huawei p smart γιατί είναι το πιο καινούργιο σε κυκλοφορία, δουλεύει out of the box Oreo και λογικά θα έχει υποστήριξη λογισμικού για τα επόμενα 2 χρόνια. Επίσης εγγύηση από την επίσημη αντιπροσωπεία για ότι χρειαστείς. Γενικότερα, από αυτά που αναφέρεις δεν θα δεις διαφορά στην εμπειρία χρήσης.

Αν μπορείς να δώσεις λίγα χρήματα παραπάνω, πολύ καλή επιλογή με περισσότερη μνήμη είναι το Huawei mate 10 lite. Επίσης, το honor 8 αν και παλιό, παραμένει τίμια επιλογή στα χρήματά του, αλλά στην καλύτερη να πάρει μια ακόμα αναβάθμιση έκδοσης Android.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Htc u11+ vs lg v30+?και τα δυο εχοτν εξαιρετικες καμερες.καποιος που να τα εχει και τα δυο να μας πει...
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον έχεις note καλύτερα πήγαινε ξανά σε note! Αν το πενάκι δεν σε τρελενει κοίτα ανάλογα το μπάτζετ σου τα s8+,mate 10 pro, s9+ αντίστοιχα.
Link to comment
Share on other sites

Σωστά στην Κινέζικη έκδοση έχει δώσει Ν, αλλά στην Global δεν έχει δώσει την Ν, και δεν ξέρω αν την δώσει...

 

Η κινεζική έχει και αγγλικά έτσι; Δηλαδή αν θέλει κάποιος βάζει την κινεζική και είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Το mate 10 lite δεν το σκέφτομαι γιατί παραείναι μεγάλο (σε μέγεθος).

Το Honor 8 είναι σαφώς πιο μαζεμένο, αλλά με προβλημάτισε το υψηλό sar (κάτι που επίσης με προβληματίζει και για το p smart, αν και με κάπως χαμηλότερη τιμή).

Σε όλα τα Huawei με προβληματίζει επίσης η έλλειψη gorilla glass ή τέλος πάντων κάποιας ανάλογης προστασίας.

Κάτι που δεν ισχύει για το Samsung a5 2017, αλλά εδώ δεν γνωρίζω αν είναι φορτωμένο με bloatware.

 

Σε γενικές γραμμές πάντως, τα παραπάνω κινητά είναι περίπου ισοδύναμα, αν καταλαβαίνω καλά από τα specs τους, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όπως είπα δεν θα δεις διαφορές στην χρήση. Όσον αφορά το sar, άποψη μου είναι να μην σε προβληματίζει τόσο πολύ, τα Huawei έχουν 2 κεραίες και οι τιμές αναφοράς είναι σε ακραίες συνθήκες όπου λειτουργούν και οι 2 κεραίες. Σε φυσιολογικές συνθήκες είναι χαμηλό. Το honor είναι dual active γι αυτό έχει υψηλότερο Sar. Σαφώς το Samsung έχει καλύτερη οθόνη. Τώρα αν σε απασχολεί το gorilla glass, νομίζω με ένα tempered glass που ούτως ή άλλως θα πρέπει να βάλεις κατά την άποψή μου, θα είσαι ΟΚ.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Επομένως, η πρόταση σου είναι για Huawei, ή το honor 8 ή το p smart.

Θα πάω να τα δω κι από κοντά, να τα πιάσω στα χέρια μου και να δω πώς θα μου φανεί το καθένα... :)

Link to comment
Share on other sites

Επομένως, η πρόταση σου είναι για Huawei, ή το honor 8 ή το p smart.

Θα πάω να τα δω κι από κοντά, να τα πιάσω στα χέρια μου και να δω πώς θα μου φανεί το καθένα... :)

Κοίταξε, εγώ προσωπικά θα κοιτούσα πρώτα το p smart γιατί είναι πιο καινούργιο από το honor και δουλεύει Oreo out of box, ενώ το honor θα έχει μια τουλάχιστον μεγάλη αναβάθμιση στην πλάτη του με ότι αυτό συνεπάγεται. Αν όμως βρεις το p10 lite με 4gb μνήμη και unbranded (Δηλαδή να μην έχει logo κάποιας εταιρίας κινητής) και εγγύηση από επίσημη αντιπροσωπεία, τότε θα έβαζα αυτό πρώτο στη λίστα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας ψάχνω για 2 κινητα απο 100ε εκαστο. Το πρωτο για ενα κοριτσάκι 10ετων (δεν είναι δικη μου επιλογη να του αγοράσουν κινητό σ αυτη την ηλικία) το οποίο ασχολείται με φωτογραφίες και παιχνίδια. Εχει και ενα samsung tablet 10.1 Φεβ θυμαμαι ακριβως χρονολογια.

 

Το 2ο για τον θειο μου, κτηνοτρόφος στο επάγγελμα οποτε θεωρώ αυτονομία και αντοχη στα σημαντικοτερα κριτήρια.

 

 

1) Διαθέσιμο χρηματικό ποσο εως 100 ( ελάχιστα παραπάνω αν εαν πρόκειται για εξαιρετική περίπτωση)

 

2)5"-6" Οθόνη

 

3)Κατά προτίμηση αγορά απο Ελλάδα

 

4)τοπος κατοικίας Σερρες αδιαφορο για 800αρα μπάντα.

 

5)ραδιόφωνο/dual οχι απαραίτητα

 

6)απαραίτητα ελληνικό μενου

 

7) καλή οθόνη απαραίτητα,ηχος λιγότερο

 

8) ταχύτητα>αυτονομία>καμερα>βαρυ gaming με σειρα προτεραιοτητας

 

9) -

 

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τα κινητά, φωτογραφίες βγάζουν καλές και τα δύο.

Από δείγματα που έχω δει μου αρέσουν και τα δύο και αυτά θα επέλεγα μεταξύ όλων που έχω δει διότι μου κάνουν σαν απεικόνιση πραγματικότητας που είναι για μένα το ζητούμενο. Βέβαια με την προϋπόθεση του εύκολου και γρήγορου χειρισμού, καθώς και με βασικές χειροκίνητες ρυθμίσεις.

Όμως το Lg έχει μάλλον καλύτερη οθόνη, μικρότερο μέγεθος με ίδια οθόνη, καλύτερη μπαταρία και έχει και ραδιόφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και όλες. Παράγγειλα ένα note 8 αλλά η σελίδα η οποία το πήρα ( από best price kiniti.net) δεν παρέχει και την ασφάλεια για θραύση κτλ της generali που πραγματικά θέλω να κάνω. Μπορώ και πάλι ή Όχι?? Επίσης το κινητό το πήρα στα 645 ξέρει κανείς πόσο είναι το κόστος της ασφάλειας αν φυσικά μπορώ να την κάνω μετά την αγορά.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, είμαι καινούργιος εδώ και θα ήθελα την βοήθεια σας.Αναμεσα στο nubia m2....4/128 που το έχει προσφορά τώρα και στο xiaomi redmi note 4.....4/64 ποιο θα μου προτείνατε εσείς;;και είναι σίγουρη η αγορά από το εξωτερικό;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, είμαι καινούργιος εδώ και θα ήθελα την βοήθεια σας.Αναμεσα στο nubia m2....4/128 που το έχει προσφορά τώρα και στο xiaomi redmi note 4.....4/64 ποιο θα μου προτείνατε εσείς;;και είναι σίγουρη η αγορά από το εξωτερικό;ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ των προτέρων.

ίδιος επεξεργαστής αλλά από εκεί και πέρα το nubia υπερέχει παντού...εκτός από το λογισμικό. Εγώ θα επέλεγα το nubia.

Τώρα, αν είναι σίγουρη η αγορά από το εξωτερικό (και τί εννοείς με αυτό; ) πές μας που το βρήκες προσφορά να σου πούμε. :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Κοιτάζω τη συσκευή LeEco LeRee Le 3 3/32 που είναι ίδιο με το LeEco Cool1 αλλά με 800ρα μπάντα. Αξίζει η αγορά πιστεύετε ή υπάρχει κάτι καλύτερο σε θέμα κάμερας εκεί στα 100 ευρώ?

 

Μερικά χαρ/κά αντιγραφή από το θέμα εδώ στο myphone:

OS Android 6.0.1

CPU Qualcomm Snapdragon 652 MSM8976

64bit Octa core 4*A72 1.8Ghz + 4*A53 1.4Ghz

GPU Adreno 510

ROM 32GB

RAM 3GBCamera/Picture Resolution Front Camera: 8.0MP

ƒ/2.2 aperture

Back camera: 13.0MP Dual Camera Sony IMX258Battery 4000mAh (Built-in)

 

Στα ίδια χρήματα υπάρχει και το 4/32 LeEco Cool1, αλλά δε νομίζω να καταλάβω διαφορά 3 με 4 ραμ σε αυτά που κάνω, αντίθετα θέλω καλό 4G.

Edited by Brousko
Όλες οι γενικεύσεις είναι λάθος,όπως και αυτή εδώ :X
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο φόρουμ...είμαι ανάμεσα σε 3 συσκευές σχετικά ακριβές...τι να επιλέξω huawei mate 10 pro oneplus 5t samsung s8...αυτά που με απασχολούν πολύ είναι κάμερα μετά μπαταρία και λίγο ταχύτητα...το μέγεθος φοβάμαι να πω την αλήθεια ....κάθε απάντηση ευπρόσδεκτη
Link to comment
Share on other sites

Στο lightinThebox....δεν έχω αγοράσει ποτέ από εκεί και δεν ξέρω τι γίνεται..... είναι έμπιστο;

 

Δεν έχω αγοράσει ούτε εγώ. Από αυτά που λένε εδώ, αξιόπιστο είναι και έχει και ασφάλεια τελωνείου (επιλέγεις την ασφάλεια και αν σταματήσει και πληρώσεις τελωνείο, στέλνεις την απόδειξη στο μαγαζί και σου επιστρέφουν το ποσό). Λεπτομέρειες δεν ξέρω, ίσως κάποιος που έχει αγοράσει από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...