Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

.

 

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε. 300€

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε. Μεχρι 5,5"

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος;

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα) ναι

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc? Dual

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα; Ελληνικο

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono. Amoled

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία. Κάμερα, ταχύτητα, αυτονομία , βαρύ gaming

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή. Xiaomi redmi note 3

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπερα,

 

ψαχνω ενα μεσαιας κατηγοριας τυπου Ξιαομι 6χ που εχει τον 660.

Ειμαι τωρα με ενα LeEco πολυ ευχαριστημενος αλλα θα ηθελα κατι πιο φρεσκο.

 

Δεν θελω να ανεβω πολυ σε κοστος, θα ηθελα απο εξω μεχρι 400usd, υπαρχει καποια προταση σε κινεζο ;

Ειτε mediatek p60, ειτε 660. Οχι ομως 625.

 

Καμερα θα ηθελα να ειναι σαφως καλυτερη απο το cool1 αλλα δεν απαιτω και Huawei P20 Pro.

 

 

Ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω και εγω μεχρι αυτα τα χρηματα.σημερα πηγα σε μια αλυσιδα,και ειδα το meizu m6 note.μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις.μαλλον εκει με βλεπω.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω και εγω μεχρι αυτα τα χρηματα.σημερα πηγα σε μια αλυσιδα,και ειδα το meizu m6 note.μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις.μαλλον εκει με βλεπω.

 

εχεις δει απο κοντα και το mi A1?

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το εχω δει γιατι για τα σιαομι δεν μου αρεσουν.εχω ασχοληθει λιγο με.ενος φιλου και δεν τα μπορω.

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω και εγω μεχρι αυτα τα χρηματα.σημερα πηγα σε μια αλυσιδα,και ειδα το meizu m6 note.μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις.μαλλον εκει με βλεπω.

Αν δεν γνωριζεις το 3/16 παιζει στα 145 ευρω στο παζαρι του κωτσοβολου... ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν γνωριζεις το 3/16 παιζει στα 145 ευρω στο παζαρι του κωτσοβολου... ;)

Οχι δεν το γνωριζα.ευχαριστω

Tcl 20 5g

Link to comment
Share on other sites

Εχω το s7 edge και θελω να το αλλαξω, σκεφτομουν αν αξιζει να παω σε huawei p10 pro, p20,s8 plus . Ειμαι αναμεσα σ αυτα τα δυο. Πιο πολυ με ενδιαφερει η καμερα, αξιζει σε s8 το απλο? Edited by xristinat7
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόταση για κατι καλλίτερο απο αποψη νυχτερινης φωτογραφιας γυρω στα 200 ευρω. Τα xiaomi m1 a1 xiaomi m5s τα εχω σαν βαση γιατι ειχα το xiaomi note 4g για 5 χρονια μεχρι που εκλάπη και ψαχνω για κατι αλλο
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ακριβώς όπως αναφέρεις.

 

Ενώ υπάρχει και το 6s plus που έχει και καλη αυτονομία, αλλά ξεφεύγει σε τιμή και μέγεθος.

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Ψάχνω για κινητό με οθόνη κοντά στις 6', και μεγάλη διάρκεια μπαταρίας, 2 gb ram. Γύρω στα 100ε.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις προτάσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Θέλω να παίρνει αναβαθμίσεις.

1) Το χρηματικό ποσό που διαθέτουμε.

200-250 ευρώ

2) Το μέγεθος οθόνης που προτιμούμε.

Προτιμώ έως 5'' (αν δεν βρούμε ας πάμε μέχρι 5.5'')

3) Το θέλουμε απο Ελλάδα ή και απο Κίνα/Ευρώπη; Με 2ετη εγγύηση αντιπροσωπείας ή μας αρκεί και η εγγύηση του καταστήματος;

Από Ελλάδα. Ότι καλύτερο γίνεται.

4) Χρειαζόμαστε 800αρα μπάντα ώστε να χουμε σε περισσότερα μέρη 4g; (επαρχία χωρις 800αρα έχεις σοβαρό θέμα)

Ναι

5) Το θέλουμε dual? Χρειαζόμαστε ραδιόφωνο, ir ή nfc?

Ραδιόφωνο

6) Χρειαζόμαστε ελληνικό μενου; Αν ναι, πειράζει αν χρειαστεί φλασαρισμα;

Χρειάζομαι ελληνικό μενού. Τι είναι το φλασάρισμα;;

7) Μας ενδιαφέρει ο καλός ήχος ή/και η καλή οθόνη; Αν ναι θέλουμε amoled (και) stereo ή μας αρκεί lcd (και) mono.

Ναι. Ότι καλύτερο γίνεται με αυτά τα χρήματα.

8) Βάλτε σε σειρά προτεραιότητας τα εξής: ταχύτητα, βαρύ gaming, κάμερα, αυτονομία.

Αυτονομία, ταχύτητα,κάμερα, σπάνια θα παίξω gaming

9) Ποια είναι η τωρινή σας συσκευή

Lg g flex 2

 

Ευχαριστώ.

Edited by kost21
Link to comment
Share on other sites

Για κάτι πιο μαζεμένο κάτω από 5.5 ίντσες, δες A5 2017 και P10 Lite... Στο θέμα αυτονομία που έχεις πρώτη προτεραιότητα, δεν ξέρω πως τα πάνε ακριβώς, στα υπόλοιπα αν δεν έχεις φοβερές απαιτήσεις, νομίζω θα σε καλύψουν...
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν εχω πιάσει το mate 10 lite, το θεωρώ εξαιρετικά απίθανο να ειναι καλύτερο από το Mi Note 2. Αν θες δες δειγματα μου εδω Mi Note 2
Link to comment
Share on other sites

Από οθόνη να υποθέσω η Oled καλυτερη?

 

Επειδή το είχα, η οθόνη του είναι απλά φοβερή. Το μόνο που θα σε δυσκολέψει είναι να βρείς Tempered Glass λόγο κυρτότητας της.

Εγώ είχα μεμβράνη, μια χαρά ήταν αλλά σε χτύπημα δεν σου προσφέρει προστασία.

Επίσης να ξέρεις ότι αν την χτυπήσεις η γενικά χρειαστεί να αλλάξεις οθόνη για κάποιο λόγο απλά πέταξε το, είναι πανάκριβη.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας, σκεφτομαι να αγορασω σιγουρα huawei κινητο αλλα τιμη μεχρι 350 ευρω ποιο μοντελο μου προτεινετε? το βασικοτερο που με ενδιαφερει ειναι η αναλυση της καμερας. ευχαριστω πολυ.
Link to comment
Share on other sites

Αφου σε ενδιαφερει πολυ η καμερα προτεινω να ανεβασεις αν μπορεις το μπατζετ λιγο ακομη και να παρεις το huawei p10
Link to comment
Share on other sites

Στο Gearbest και υποθέτω και στα άλλα αντίστοιχα καταστήματα, αν κάνεις το ανάλογο search, θα βρεις κάποιες επιλογές με 15-20 ευρώ... Τώρα από ποιότητα κατασκευής-ομιλίας κλπ κλπ άγνωστο... Δε νομίζω να βρεις κάτι επώνυμο/πολύ ποιοτικό πάντως...
Link to comment
Share on other sites

To καλό με το απλό s8 είναι πως είναι μικρότερο και πιο εύχρηστο από το s7 edge. Σίγουρα πιο σβέλτο και με ακόμα πιο απολαυστική οθόνη (και λίγο καλύτερη κύρια κάμερα από την ήδη καλή του edge), αλλά αν δε σε νοιάζει το μέγεθος καλύτερα πήγαινε στο plus (ακόμα πιο χορταστική οθόνη) ή στο p10 pro. Όλα αυτά τα τηλέφωνα είναι εξαιρετικές επιλογές στην κατηγορία 400-550 (για καινούρια ή ελαφρώς μεταχειρισμένα)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...