Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα. Μπαίνω αμέσως στην ουσία.

 

1) Το χρηματικό ποσό 300 max.

2) Το μέγεθος οθόνης 5,5 +.

3) Το θέλω απο Ελλάδα ή και απο Ευρώπη

4) Στην 800 δεν θα έλεγα όχι αλλά ειναι λίγο αδιάφορο

5) Θα το προτιμούσα με ir και nfc?

6) Ελληνικό μενού. Καλύτερα να μην ξαναμπλέξω με φλασάρισμα.

7) Μας ενδιαφέρει καλή-φωτεινή οθόνη

8) σειρά προτεραιότητας:κάμερα,ταχύτητα, οθόνη, αυτονομία.

 

Κάτοχος Redmi Note 3 PRo (kenzo), απο το κινητό αυτό είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος αλλά λεω να κάνω μια ανβάθμιση. Αυτό που θέλω να αλλάξω σίγουρα είναι η κάμερα και η φωτινότητα της οθόνης. Δεν θα έλεγα όχι κ σε NFC.

 

Έκανα μια έρευνα σε Ελλάδα αλλά και σε Ευρωπαϊκές αποθήκες και σας παραθέτω την παρακάτω λίστα (δεκτές φυσικά και άλλες προτάσεις).

 

1) Mi note 3 (325 ευρω από Ελλάδα) κάνω μια μικρή υπέρβαση λόγω καλών κριτικών και δυνατότητας δόσεων

2) HUAWEI Mate 10 lite (250 ευρω Κωτσόβολος)

3) Nubia Z-17 LITE (200 ευρω από Geekbying)

4)Meizu pro 6 plus (206 ευρω cool cool europe)

5) Μι note 2 (210 ευρω GearBest)

6) HUAWEI P Smart (250 ευρω Ελλάδα)

 

Εσείς ποιό θα διαλέγατε;

 

Αν υπάρχει και κάποιος στην ομάδα που έχει κάποια απο αυτες τις συσκευές θα εκτιμούσα να μου πει τη γνώμη του.

 

Ευχαριστώ πολύ!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλυτερη κάμερα έχει το mi note 3 και μετα ακολουθει meizu pro 6 plus μαζι με Mi note 2.

 

Το mi note 3 νομιζω κατα καιρους το βρισκεις 250 ευρώ από Κίνα.

 

Κατα τα άλλα αν σε νοιαζει η ποιότητα της οθόνης (με κόστος τις αναβαθμίσεις) προτίμησε το meizu pro 6 plus ή το mi note 2 που εχει μεν λιγο κατώτερη οθόνη αλλά έχει καλύτερη υποστήριξη.

 

Δες και το u ultra 275 ευρω απο Ελλάδα. Τα πάει καλύτερα στα πρόσωπα από όλα όσα ανέφερες αν και στα νυχτερινά τοπία (εννοώ σκοτάδια) χάνει απο το Mi note 3.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Καλυτερη κάμερα έχει το mi note 3 και μετα ακολουθει meizu pro 6 plus μαζι με Mi note 2.

 

Το mi note 3 νομιζω κατα καιρους το βρισκεις 250 ευρώ από Κίνα.

 

Κατα τα άλλα αν σε νοιαζει η ποιότητα της οθόνης (με κόστος τις αναβαθμίσεις) προτίμησε το meizu pro 6 plus ή το mi note 2 που εχει μεν λιγο κατώτερη οθόνη αλλά έχει καλύτερη υποστήριξη.

 

Δες και το u ultra 275 ευρω απο Ελλάδα. Τα πάει καλύτερα στα πρόσωπα από όλα όσα ανέφερες αν και στα νυχτερινά τοπία (εννοώ σκοτάδια) χάνει απο το Mi note 3.

 

σε ευχαριστώ για την απάντηση. Το είδα το u ultra αλλά σε κάποια σχόλια χρηστών διάβασα ότι έχει θέμα με την μπαταρία. βέβαια κ αυτό που έχω τώρα με 4000mah κάθε βράδυ στη φόρτιση είναι για να έχω μπαταρία όλη την επόμενη μέρα. Επίσης φοβάμαι ότι είναι μεγαλούτσικο, πρέπει να το βρω σε κάποια κατάστημα για να το πιάσω στο χέρι για να καταλάβω. έχεις προσωπική εμπειρία με το u ultra; ή με κάποιο απο αυτά που έχω στη λίστα;

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω δουλέψει αρκετά u ultra, mi note 2 και mi note 3.

 

Κοίτα η μπαταρία είναι σχετική. Ας πούμε το u ultra όσο και αν σου φανεί περίεργο έχει παρόμοια αυτονομία με mi note 2 όπου και τα 2 έχουν μικρότερη από καινουργιο kenzo (δεν ξέρω τι φθορά έχει η μπαταρία του δικού σου) ενω το mi note 3 έχει όντως τρομερή αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα. Μπαίνω αμέσως στην ουσία.

 

1) Το χρηματικό ποσό 300 max.

2) Το μέγεθος οθόνης 5,5 +.

3) Το θέλω απο Ελλάδα ή και απο Ευρώπη

4) Στην 800 δεν θα έλεγα όχι αλλά ειναι λίγο αδιάφορο

5) Θα το προτιμούσα με ir και nfc?

6) Ελληνικό μενού. Καλύτερα να μην ξαναμπλέξω με φλασάρισμα.

7) Μας ενδιαφέρει καλή-φωτεινή οθόνη

8) σειρά προτεραιότητας:κάμερα,ταχύτητα, οθόνη, αυτονομία.

 

Κάτοχος Redmi Note 3 PRo (kenzo), απο το κινητό αυτό είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος αλλά λεω να κάνω μια ανβάθμιση. Αυτό που θέλω να αλλάξω σίγουρα είναι η κάμερα και η φωτινότητα της οθόνης. Δεν θα έλεγα όχι κ σε NFC.

 

Έκανα μια έρευνα σε Ελλάδα αλλά και σε Ευρωπαϊκές αποθήκες και σας παραθέτω την παρακάτω λίστα (δεκτές φυσικά και άλλες προτάσεις).

 

1) Mi note 3 (325 ευρω από Ελλάδα) κάνω μια μικρή υπέρβαση λόγω καλών κριτικών και δυνατότητας δόσεων

2) HUAWEI Mate 10 lite (250 ευρω Κωτσόβολος)

3) Nubia Z-17 LITE (200 ευρω από Geekbying)

4)Meizu pro 6 plus (206 ευρω cool cool europe)

5) Μι note 2 (210 ευρω GearBest)

6) HUAWEI P Smart (250 ευρω Ελλάδα)

 

Εσείς ποιό θα διαλέγατε;

 

Αν υπάρχει και κάποιος στην ομάδα που έχει κάποια απο αυτες τις συσκευές θα εκτιμούσα να μου πει τη γνώμη του.

 

Ευχαριστώ πολύ!!:D:D:D

 

To meizu παίζει τώρα στο banggood 168+9 μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειμαι αναμεσα στα 3,τα εχω ολα στη τιμη των 320ε..Μεγαλο ρολο για την αποφαση μ παιζει η κυριως καμερα και μετα η οθονη...Αν υπαρχει και καποια αλλη προταση ως 400 μαξ καλοδεχουμενη..
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ειμαι αναμεσα στα 3,τα εχω ολα στη τιμη των 320ε..Μεγαλο ρολο για την αποφαση μ παιζει η κυριως καμερα και μετα η οθονη...Αν υπαρχει και καποια αλλη προταση ως 400 μαξ καλοδεχουμενη..

 

Κατά την αποψη μου, G6-S7-P10....

Link to comment
Share on other sites

OnePlus 5t

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τελικά κατέληξα στο Nokia 8. Θενξ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

G6 και μετα S7 απο μενα.. έχουν το πλεονέκτημα της αδιαβροχοποίησης αλλά και της gcam σε περίπτωση που θες να βελτιώσεις τις νυχτερινές λήψεις
aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, έχετε να προτείνετε συσκευή Android μέχρι 50€ (αγορά από Κινεζομάγαζο) με 2gb ram;

Η χρήση της θα είναι αποκλειστικά σαν 2η δίπλα από το S9+.

Οπότε δε ζητώ πολλά πολλά, τα βασικά να κάνει, κλήσεις, μηνύματα, λίγο social και browsing.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Έχει διαφορά το mi a1 το 32gb με 64gb?

Εκτός απο την μνήμη;

Είδα ότι το πλαίσιο το έβγαλε 32γιγα στα 189€

Σκέφτομαι να το πάρω αντί να πάρω το 64αρι από Σκρουτζ

Να περιμένω μήπως πέσει και το 64αρι;

 

Sent from my H30-U10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει διαφορά το mi a1 το 32gb με 64gb?

Εκτός απο την μνήμη;

Είδα ότι το πλαίσιο το έβγαλε 32γιγα στα 189€

Σκέφτομαι να το πάρω αντί να πάρω το 64αρι από Σκρουτζ

Να περιμένω μήπως πέσει και το 64αρι;

 

Sent from my H30-U10 using Tapatalk

 

Καμία διαφορά δεν έχουν, αν σε καλύπτουν τα 32gb

Αν κοιτάζεις και Κίνα βέβαια το 64άρι παίζει στα 150-160 ευρώ.

Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..θα ήθελα να μου προτείνετε μια απλή συσκευή με κουμπιά με μόνη προϋπόθεση να έχει καλή μπαταρία και πολύ καλό ηχείο εσωτερικό την ώρα που μιλάς..πρόκειται για καφετέρια και την θέλω για τις παραγγελίες του μαγαζιού και καμιά άλλη χρήση απλά θα μένει μέρα νύχτα ανοιχτό.Αυτή τη στιγμή έχουμε το Nokia 6303 αλλά ίσως λόγω παλαιότητας(το έχουμε 2,5 χρόνια) ή ίσως είναι έτσι το ηχείο,δεν ακούμε τίποτα(ακούγεται πολύ σιγά αυτός που μιλάει) και παλεύουμε να πάρουμε την παραγγελία σωστά.Τι προτείνετε?
Link to comment
Share on other sites

Δυνατό εσωτερικό ηχείο αλλά και πολύ δυνατό μεγάφωνο με καλή μπαταρία έχει το /www.e-shop.gr/kinito-evolveo-easyphone-xd-senior-blue-silver-p-TEL.090241

 

Η βάση φόρτισης μην σε μπερδεύει. Φορτίζει και από κει αλλά και με σκέτο καλώδιο mini usb.

 

Το έχω πάρει για την μαμα μου και είναι ενθουσιασμένη.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυνατό εσωτερικό ηχείο αλλά και πολύ δυνατό μεγάφωνο με καλή μπαταρία έχει το /www.e-shop.gr/kinito-evolveo-easyphone-xd-senior-blue-silver-p-TEL.090241

 

Η βάση φόρτισης μην σε μπερδεύει. Φορτίζει και από κει αλλά και με σκέτο καλώδιο mini usb.

 

Το έχω πάρει για την μαμα μου και είναι ενθουσιασμένη.

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φαίνεται καλό αλλά ξέχασα να πω κάτι..καθε Σάββατο μέχρι Δευτέρα πρωί πηγαίνει σε άλλο μαγαζί οπότε πρέπει να είναι και σχετικά κανονικού μεγέθους χωρίς βάσεις κλπ..κατα τ άλλα φαίνεται μια αξιόλογη λύση,ευχαριστώ για την βοήθεια

Link to comment
Share on other sites

Banggood ή gearbest ?

 

Sent from my H30-U10 using Tapatalk

 

Στο Banggood παίζει κουπόνι (δες kimovil) και βγαίνει 147 ευρώ αλλά υπολόγισε και 10 ευρώ περίπου το priority για γρήγορη αποστολή και για να μην μπλέξεις με τελωνείο. Στο Gearbest το βλέπω στα 163 ευρώ περίπου. Εκεί επέλεξε Belgium Post. Μέχρι τώρα δεν είχε κανείς πρόβλημα με αυτή τη μέθοδο.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικού μεγέθους είναι και όπως σου είπα φορτίζει και χωρίς βάση, με καλώδιο micro usb.

Η βάση είναι για ευκολία για τους μεγαλύτερους σε ηλικία.

Η μαμά μου αν δεν είχε την βάση, σίγουρα θα έψαχνε κάθε φορά από ποια μεριά μπαίνει το καλώδιο. Είναι 70 χρόνων.

 

 

Τώρα είδα ότι στο προηγούμενο ποστ είχα γράψει Mini usb. Απο λάθος. Micro ήθελα να γράψω.

 

 

Edit: Και μια λεπτομέρεια που τώρα θυμήθηκα. Αν το πάρετε, ρυθμίστε την γλώσσα στα Ελληνικά, προτού βάλετε την sim επάνω του.

Παίρνει μεγάλη sim.

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

Κανονικού μεγέθους είναι και όπως σου είπα φορτίζει και χωρίς βάση, με καλώδιο micro usb.

Η βάση είναι για ευκολία για τους μεγαλύτερους σε ηλικία.

Η μαμά μου αν δεν είχε την βάση, σίγουρα θα έψαχνε κάθε φορά από ποια μεριά μπαίνει το καλώδιο. Είναι 70 χρόνων.

 

 

Τώρα είδα ότι στο προηγούμενο ποστ είχα γράψει Mini usb. Απο λάθος. Micro ήθελα να γράψω.

 

 

Edit: Και μια λεπτομέρεια που τώρα θυμήθηκα. Αν το πάρετε, ρυθμίστε την γλώσσα στα Ελληνικά, προτού βάλετε την sim επάνω του.

Παίρνει μεγάλη sim.

 

Ωραία ευχαριστώ πολύ αν αυτό είναι το καλύτερο,αυτο θα πάρω :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι το καλύτερο. Αλλά μέχρι τώρα που το έχει η μαμά, καλά τα πάει.

 

 

Στάλθηκε από το m2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...