Jump to content

Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ειχα ποτε το S6 αλλα αν σκεφτεις οτι το S7 εχει SD,4GB ram,καλυτερη καμερα,και την αδιαβροχοποιηση πιστευω οτι ειναι αναβαθμηση...

 

Συμφωνώ απολύτως.. επίσης αρκετά καλύτερη μπαταρία, που με τον ερχομό της nugat θα μπορείς να ρίξεις την ανάλυση της οθόνης και να τη βελτιώσεις ακόμη παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Συμφωνώ απολύτως.. επίσης αρκετά καλύτερη μπαταρία, που με τον ερχομό της nugat θα μπορείς να ρίξεις την ανάλυση της οθόνης και να τη βελτιώσεις ακόμη παραπάνω.

 

Σωστα ξεχασα την μπαταρια...

Αλλα το μονο μειον του ειναι η κατασκευη του...

Και εξηγουμε,ειναι πολυ καλη κατασκευη,ισως το καλυτερο κιβητο σε αυτον τον τομεα,αλλα λογο γυαλιου θελει οποσδηποτε θβκη,και κατα καιρους διαβαζω για πολυ ευαισθητη οθονη,ιδιος το edge...αρα και το tempered ειναι απαραιτητο...

Εγω παντος ειμαι υπερικανοποιημενος με το S7,αν και με τρωει να κανω αλλαγη να δωσω το flat και να πρω το edge...

Link to comment
Share on other sites

Στη χρηση δε θα δεις καμια απολυτως διαφορα

Η μονη διαφορα που παρατηρησα προσωπικα ειναι η καλυτερη μπαταρια που και αυτη βεβαια κανει τελευταια τις γνωστες κοιλιες με τις αναβαθμισεις της samsung και οι νυχτερινες φωτογραφιες που ειναι καλυτερες

Αν αυτο αξιζει 150ε για σενα δωσε τα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Και μόνο την μπαταρία να βάλεις ως αναβάθμιση αξίζει σίγουρα, δεν παλεύεται το s6 με αυτήν που χει.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και το zenfone 2 που έχω μάλλον τα έπαιξε, θέλω ένα smartphone σε αυτά τα χρήματα από Ελλάδα που να έχει οπωσδήποτε αυτά τα χαρακτηριστικά:

 

- Οθόνη 5-5.5 ιντσών

- Τουλάχιστον 2gb RAM, κατά προτίμηση 3

- fast charging

 

Όλα τα άλλα καλοδεχούμενα φυσικά κι αν μου πείτε μια εξαιρετική πρόταση που όμως έχει 270 πχ, ε δεν υπάρχει πρόβλημα. Από τη μικρή έρευνα που έκανα μου φάνηκε ότι το Xiaomi Redmi Note 4 είναι κτηνάκι και με διαφορά το πιο καλό vfm με την τιμή που έχει, περιμένω όμως να μου πείτε κι εσείς. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα εδινα το s6 για το s7.Οι διαφορες στη χρηση ειναι λεπτομέριες.Για το s7 edge μπορει.Αλλα και παλι μου φαίνεται πιο καλη αναβαθμιση το s8.
Link to comment
Share on other sites

στα Samsung δεν μου αρέσει καθόλου το ντιζάιν τους. έχουν πολλές καμπύλες για τα γούστα μου και επίσης έχω ακούσει διάφορα για πολλά προβλήματα με καμενες οθόνες έκρηξεις κλπ αν και δεν ξέρω κατά πόσο ισχύουν. το HTC 10 θα το κοιτάξω. το ois δεν αφορά μόνο το βίντεο; γιατί με την λήψη βίντεο δεν ασχολούμαι τόσο οπότε δεν με πειράζει. όχι ότι θα με χαλούσε αν είχε βέβαια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά!!!

Δυστυχώς εχω ξεμείνει από κινητό και τα χρήματα που μπορώ να διαθέσω εναι λίγα:(

Το καλυτερο (και θα το ηθελα πολυ) το Xiaomi redmi 3s 16 αλλλα για μενα αυτη τη στιγμή ειναι πολλα τα λεφτα

Τα άλλα δυο ειναι το ulefone και to j3(το ειδα σημερα στο οτε στα 70E)

Τα βασικά που θελω ειναι

1)καλούτσικη κάμερα

2)σχετικα καλη μπαταρια

3)καλη ακουστική

4)viber ,skype,λιγο σερφαρισμα,οχι πολλα κατεβάσματα

Πειτε την γνωμη σας ,παρακαλω!

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους! Ψάχνω κινητό μέχρι 120-130 ευρώ για αγορά από Ελλάδα.

Έχω πάρει στην αδερφή μου το Cubot Note S και είναι πολύ ευχαριστημένη. Είχα πάρει το Hom Tom H7 Pro και το είχα χρησιμοποιήσει για 2 μήνες, αλλά μου το έκλεψαν και ψάχνω για καινούργιο. Αν και είχε πάρα πολύ ωραία οθόνη (νομίζω καλύτερη του Cubot) και ήταν γρήγορο δεν θα το προτιμήσω γιατί δεν μου κράταγε η μπαταρία..

Μήπως θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιο;

 

Έχω βρει τα παρακάτω:

Cubot Note S

Lenovo K10

Cubot Dinosaur

 

Θα ήθελα να έχει καλή αυτονομία, να είναι σχετικά γρήγορο,να μην κολλάει και η οθόνη να είναι 5''-5,5''. Η χρήση είναι απλή: internet,viber και παρακολούθηση καμιάς ταινίας.

Σας ευχαριστώ!

Edited by physics_lab
Link to comment
Share on other sites

4.5-5'' με έμφαση την μπαταρία -120€ περιπου. αλλά και την φωτο.

Ειδα οτι το ΖΤΕ Blade Α452 εχει 4000Αmp αλλά δεν ξερω κατα πόσο ισχύει ή οχι διοτι τα υπολοιπα ειναι περιπου στα 2500.

Επίσης η εμπειρία λέει οτι η ποιότητα ειναι ανεξάρτητη απο τα Mpixels Συνηθως στα κινεζικα η ποιοτητα ειναι για τα πανυγηρια.

Ιδέες ?

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν θα εδινα το s6 για το s7.Οι διαφορες στη χρηση ειναι λεπτομέριες.Για το s7 edge μπορει.Αλλα και παλι μου φαίνεται πιο καλη αναβαθμιση το s8.

 

Το S8 θα είναι διαθέσιμο μετά τον Μάιο και σε τιμή γύρω στα 700+.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και σε αυτό ---> Redmi 4 (2/16), αν σε ενδιαφέρει αγορά από Κίνα...

 

Έχω το 3/32 (Prime) και τουλάχιστον όσον αφορά επιδόσεις και μπαταρία είναι σούπερ... Για την κάμερα δεν έχω άποψη καθώς δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα...

Link to comment
Share on other sites

Από Ελλάδα? Αν μπορείς από Κίνα δες το ulefone u008 pro, σε προσφορά με το κουπόνι U20off βγαίνει 70$

http://m.banggood.com/Ulefone-U008-Pro-5-Inch-3500mAh-2GB-RAM-16GB-ROM-MT6737-Quad-Core-4G-Smartphone-p-1114771.html

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Καμία άλλη γνώμη;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Xiaomi ή καποιο Huawei οπως το P8 Lite,Honor 7 Lite.Οσο για την κοπελα σου,να μη το φοβαται τοσο το χιαομι γιατι ειναι αξιοπιστο τηλεφωνο.Απο τον πατερα μου και το redmi note 3(Helio X10) μονο θετικες ειναι οι εντυπωσεις μου.2GB Ram ειναι αρκετα,κολληματα σχεδον μηδαμινα(το εχει πανω απο 100 ωρες ανοιχτο,χωρις να το κλεινει εκτος αμα μεινει απο μπαταρια).Η μπαταρια του βραχος,τις 3 ωρες οθονης μεσα στο 24ωρο με wifi/3G μονιμα ανοιχτο τις εχει μαζι με συγχρονισμο και bluetooth για το αυτοκινητο εχοντας να κανει backup το Google Photos καθως και chrome,gmail,youtube,

μηνυματα,τηλεφωνο και οτι αλλο ανοιγει να μενει ανοιχτο στο multitasking.Και φυσικα με αυτοματη φωτεινοτητα στο 70-75%.Το 3s θα ειναι ακομα καλυτερα λογω 720p οθονης,snapdragon chip και γενικοτερα λιγοτερη ενργεια απο το hardware σε σχεση με τα note 3,

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Είμαι μεταξύ αυτών των 2,τι προτείνεται?

Επίσης στο θέμα του 4G της Vodafone θα έχω θέμα με κάποιο η και τα 2 έχουν την 800αρα μπάντα?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια θελω κινημο με stock android κοιταξα τα motorola αλλα εχουν πολυ sar μετα απο καποιες κουβεντες πηγα στο lg k8 που λενε οτι ειναι σχεδον stock εχετε να προτεινετε κατι? Max 130 το πολυ 140 euro :D:D
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο Xiaomi της σειράς Redmi που να έχει τους 800Mhz?

Xiaomi Redmi Note 3 Pro international edition

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... επιλογής συσκευής γενικά (Μέρος ΙΙΙ)
  • The topic was locked
Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...