Jump to content

Honor 6X


lastbaron
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει περίπτωση να έχει και γυροσκόπιο, παρά του ότι δεν αναφέρεται στα επίσημα χαρακτηριστικά;

Βλέπω πως στο antutu στην αναγραφή των χαρακτηριστικών του τηλεφώνου αναφέρει gyro στους αισθητήρες. Το ίδιο και στο cpu-z.

Μου κίνησε την περιέργεια μιας και έτυχε να δω φωτογραφία 360° στο FB, και γύριζε κανονικά ανάλογα με την περιστροφή της συσκευής. Στο παλιό μου τηλέφωνο που 100% δεν είχε γυροσκόπιο, δεν μπορούσε να γίνει αυτό.

Έχει γυροσκόπιο.

 

Στάλθηκε από το SM-A310F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

S. E. A.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 630
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ωραία, έχει γυροσκόπιο και nfc. Να δούμε μπας και ανακαλύψουμε τίποτα άλλο που έχει και δεν αναγράφεται στα χαρακτηριστικά. :P

 

Κατά τα άλλα, είμαι πολύ ευχαριστημένος από την μπαταρία.

3η φόρτιση :

55e197b4a3bcc0cf4ecf6f1d1398b532.jpg

Μέσα σε 32 ώρες περίπου.

Το πρώτο 12ωρο είχα ανοιχτή την εξοικονόμηση ενέργειας (όχι την ultra), αλλά στη συνέχεια την έκλεισα γιατί δεν μου έρχονταν ειδοποιήσεις.

Λογικά μπορούσε να φτάσει τις 10 ώρες, αλλά είπα να μην το ξελιγώσω...

 

Sent from my BLN-L21

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου έβγαλε την 365....,☺️☺️... Screenshot_20170912-111939.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Screenshot_20170912-113636.png

Έγινε το EMUI 5.0.1 και ενημέρωση security patch 1 Αυγούστου 2017,μια χαρά πάντως και εν αναμονή του Oreo.... ☺️☺️

Link to comment
Share on other sites

Όσοι το αγοράσατε κατά την διάρκεια της προσφοράς πράξατε ορθά! Στα ΜΜ η τιμή ανέβηκε ξανά (στα 219 ξανά...τελείωσε η τιμή της προσφοράς) και στο ΠΛΑΙΣΙΟ έχει εξαντληθεί (το ψάχναμε χθες με φίλο για να το αγοράσει). Άλλες γνωστές αλυσίδες δεν το έχουν καν στα HONOR/HUAWEI. Άρα είχε ζήτηση η συγκεκριμένη συσκευή. Για σκρουτζ κτλ δεν γνωρίζω μιας και δεν έχω ψάξει εκεί.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα εχθές.

 

Μου ήρθε με κολλημένη την μεμβράνη, με περασμένη την Nougat και αμέσως έκανε την αναβάθμιση του EMUI (σήμερα ήρθε και η 365 όπως αναφέρει και ο φίλος rostropol).

 

Αν και είναι νωρίς ακόμα το κινητό το βρίσκω εξαιρετικό για την τιμή των 179 €.

Το μόνο αρνητικό ότι στη (δική μου; ) συσκευασία δεν συμπεριλαμβάνονταν ακουστικά.

 

Ερώτηση (χαζή).

Στην οθόνη κλειδώματος αν "σύρεις" την οθόνη προς τα επάνω εμφανίζονται κάποια εικονίδια εφαρμογών (αριθμομηχανή, ηχογράφηση κτλ). Αυτά αλλάζουν κάπως; Μπορούμε να επιλέξουμε όποια εφαρμογή θέλουμε με κάποιο τρόπο;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Το παρέλαβα εχθές.

 

Μου ήρθε με κολλημένη την μεμβράνη, με περασμένη την Nougat και αμέσως έκανε την αναβάθμιση του EMUI (σήμερα ήρθε και η 365 όπως αναφέρει και ο φίλος rostropol).

 

Αν και είναι νωρίς ακόμα το κινητό το βρίσκω εξαιρετικό για την τιμή των 179 €.

Το μόνο αρνητικό ότι στη (δική μου; ) συσκευασία δεν συμπεριλαμβάνονταν ακουστικά.

 

Ερώτηση (χαζή).

Στην οθόνη κλειδώματος αν "σύρεις" την οθόνη προς τα επάνω εμφανίζονται κάποια εικονίδια εφαρμογών (αριθμομηχανή, ηχογράφηση κτλ). Αυτά αλλάζουν κάπως; Μπορούμε να επιλέξουμε όποια εφαρμογή θέλουμε με κάποιο τρόπο;

Ευχαριστώ.

Και μένα δεν είχε ακουστικά,η ελληνική αντ/πεια δεν τα βάζει,μικρό το κακό όμως γιατι βρισκεις πολύ φτηνά και πολύ καλά ακουστικά πλέον.

Για τις συντομεύσεις έψαξα και δεν βρήκα κάτι οπότε δεν αλλάζουν,μπορεί σε επόμενη ενημέρωση λογισμικού.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα δεν είχε ακουστικά,η ελληνική αντ/πεια δεν τα βάζει,μικρό το κακό όμως γιατι βρισκεις πολύ φτηνά και πολύ καλά ακουστικά πλέον.

Για τις συντομεύσεις έψαξα και δεν βρήκα κάτι οπότε δεν αλλάζουν,μπορεί σε επόμενη ενημέρωση λογισμικού.

 

Για τα ακουστικά όντως μικρό το κακό, φίλε μου.

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Την πάτησα και δεν το πρόλαβα...

Ίσως το καλύτερο vfm κινητό στην κατηγορία του.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα θήκη flip με μαγνήτη για το Honor 6X , μήπως έχετε να προτείνετε κάποια για αγορά είτε από Ελλάδα είτε από το εξωτερικό;
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα θήκη flip με μαγνήτη για το Honor 6X , μήπως έχετε να προτείνετε κάποια για αγορά είτε από Ελλάδα είτε από το εξωτερικό;

 

Έχω πάρει αυτήν http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Sparkle-Series-Fashion-Side-Flip-Case-Cover-for-Huawei-Honor-6X-Gold/162338999640?ssPageName=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2060353.m2749.l2649 (το είχα ξαναγράψει στην σελίδα 8). Σε 8 μέρες την ήρθε σπίτι, πολύ καλή!

Edited by xxaris
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είχε σε άλλο χρώμα.....Το δικό μου π.χ. είναι το μαύρο/γκρι.

 

Υπάρχει επιλογή για να μπαίνει αυτόματα σε εξοικονόμηση ενέργειας αν πέσει κάτω από ένα ποσοστό η μπαταρία; Αυτόματη επιλογή δεν βρήκα, παρά μόνο χειροκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα θήκη flip με μαγνήτη για το Honor 6X , μήπως έχετε να προτείνετε κάποια για αγορά είτε από Ελλάδα είτε από το εξωτερικό;

πηρα αυτην για την γυναικα μου.αν και δεν μου αρεσουν αυτες,για τα λεφτα της πολυ καλη.υπαρχει και σε γκρι.

http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/thikes/Sentio-Thiki-Book-Cover-gia-Honor-6X-Mauri.htm

Edited by joe4
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ την έβγαλα αμέσως την ζελατίνα και ναι μεν πιάνει δαχτυλιές αλλά όχι περισσότερο από άλλα πρόσφατα κινητά που είχα (Lenovo X3, Asus Zenfone 3 Max κλπ.) οπότε για μένα δεν υπάρχει θέμα.Δεκτη βέβαια η επισήμανση εκ μέρους σου γιατί η πρόθεση είναι κατανοητή.

 

Και μόλις δεις αυτό το βίντεο, καταλαβαίνεις ότι μάλλον δεν πρέπει να βγάλεις τη ζελατίνα, αν δεν σκοπεύεις να βάλεις αντί γι' αυτήν tempered glass..

 

Μακάρι να είχε σε άλλο χρώμα.....Το δικό μου π.χ. είναι το μαύρο/γκρι.

 

Υπάρχει επιλογή για να μπαίνει αυτόματα σε εξοικονόμηση ενέργειας αν πέσει κάτω από ένα ποσοστό η μπαταρία; Αυτόματη επιλογή δεν βρήκα, παρά μόνο χειροκίνητα.

 

https://www.gizmochina.com/2017/03/27/huawei-honor-6x-available-new-colors-blue-pink/

Υπάρχει σε άλλα χρώματα, απλά όχι εδώ ή τουλάχιστον όχι στα επίσημα καταστήματα...

 

Επίσης, μπορεί να κάνω λάθος, αλλά νομίζω ότι η λειτουργία που ζητάς υπήρχε πριν την ενημέρωση.. Νομίζω ήταν από μόνο του ρυθμισμένο στο 8%, αλλά μπορούσες να αλλάξεις το ποσοστό στο οποίο θα ενεργοποιηθεί αυτόματα ή να του πεις να μην ενεργοποιείται αυτόματα.. Αυτό όντως λείπει από την ενημέρωση αν όντως υπήρχε κ θυμάμαι καλά.

 

http://www.plaisio.gr/search.aspx?query=%CE%B8%CE%AE%CE%BA%CE%B7%20honor%206x&catalogue=all&mode=searchlist

Θήκη πήρα από εδώ την γκρι. Δεν του φοράω ακόμα tempered glass κ το 'χω με τη ζελατίνα οπότε δεν ξέρω πως θα 'ναι μετά. Τώρα καλούτσικα εφαρμόζει.

 

Έβαλα κι εγώ sim σήμερα & έχω ενθουσιαστεί αφού πήρε τις ενημερώσεις!

Α, το ότι αν έχεις ξυπνητήρι κ κλείσεις το κινητό σου, θα ανοίξει για να σε ξυπνήσει το είχατε παρατηρήσει? Λειτουργεί μόνο με την εφαρμογή "ρολόι" του ίδιου του κινητού(δοκίμασα κ με το ρολόι της google). Μου έλειπε από το κιν που είχα πριν! Δεν ξέρω αν το 'χουν πλέον κ άλλα κινητά, αλλά εγώ το τελευταίο που θυμάμαι να το 'χε ήταν ένα nokia πολύ παλιό!!

 

Εγώ δεν βρήκα ρύθμιση να κλείνει το wi-fi & το ίντερνετ γενικά αν κλειδώσεις το κινητό σου. Αυτό μου λείπει. Ξεχνάω συχνά τα δεδομένα κ το wi-fi ανοιχτά κ ξεμένω από μπαταρία χωρίς λόγο..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εάν κατά τύχη πέσει στην αντίληψή σας καμιά προσφορά όπως η προηγούμενη στα 179€ ή χαμηλότερα κτλ, κάντε μια ενημέρωση εδώ σας παρακαλώ. Βλέπω υπάρχει ενδιαφέρον για το κινητό.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εάν κατά τύχη πέσει στην αντίληψή σας καμιά προσφορά όπως η προηγούμενη στα 179€ ή χαμηλότερα κτλ, κάντε μια ενημέρωση εδώ σας παρακαλώ. Βλέπω υπάρχει ενδιαφέρον για το κινητό.

 

Καλή ιδέα γιατί ενδιαφέρομαι κι εγώ και δεν πρόλαβα, μιας και την είδα τελευταία στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Και μόλις δεις αυτό το βίντεο, καταλαβαίνεις ότι μάλλον δεν πρέπει να βγάλεις τη ζελατίνα, αν δεν σκοπεύεις να βάλεις αντί γι' αυτήν tempered glass..

Όταν βγήκε η προσφορά για το κινητό πριν λίγες μέρες εγώ ο ίδιος έβαλα επίσης το ίδιο λινκ, η αλήθεια είναι πως παρόλο που με ενδιέφερε να το πάρω αυτό το βίντεο με επηρέασε και έτσι το πήρα την Παρασκευή αντί για την Πέμπτη. Σκέφτηκα πως το τεστ αυτό δεν αφορά κανονικές συνθήκες στις οποίες θα κάνω εγώ χρήση του κινητού, οπότε το πήρα και σαφέστατα έβγαλα την ζελατίνα γιατί μου έδινε μια χάλια αίσθηση, γενικά είμαι πολύ ψείρας με όλα τα κινητά οπότε θέλω και σαν δοκιμή να το παρατηρήσω μετά από διάστημα κάποιων μηνών πόσο αντέχει, πιστεύω πως με τη χρήση που κάνω εγώ δεν θα έχει, ίδωμεν βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Όταν βγήκε η προσφορά για το κινητό πριν λίγες μέρες εγώ ο ίδιος έβαλα επίσης το ίδιο λινκ, η αλήθεια είναι πως παρόλο που με ενδιέφερε να το πάρω αυτό το βίντεο με επηρέασε και έτσι το πήρα την Παρασκευή αντί για την Πέμπτη. Σκέφτηκα πως το τεστ αυτό δεν αφορά κανονικές συνθήκες στις οποίες θα κάνω εγώ χρήση του κινητού, οπότε το πήρα και σαφέστατα έβγαλα την ζελατίνα γιατί μου έδινε μια χάλια αίσθηση, γενικά είμαι πολύ ψείρας με όλα τα κινητά οπότε θέλω και σαν δοκιμή να το παρατηρήσω μετά από διάστημα κάποιων μηνών πόσο αντέχει, πιστεύω πως με τη χρήση που κάνω εγώ δεν θα έχει, ίδωμεν βέβαια...

 

Εμ δε το είδα και βαράω το κεφάλι μου.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δεν το είχα δει από κοντά πάρα μόνο όταν το απόγευμα της Παρασκευής πήγα και το πήρα, αλλά μου αρέσει η απόδοση του σε όλα και το συγκρίνω άμεσα με το J7 2017 που είχα πριν λίγο καιρό γιατί είναι σχεδόν ίδιο σε specs αν και το honor έχει ας πούμε διπλάσια μνήμη εσωτερική και για μένα είναι σίγουρα καλύτερο, και ειδικά στην τιμή των 179 € είναι το καλύτερο vfm. Όσο το δουλεύω τόσο πιο πολύ μου αρέσει, δεν ζεσταίνεται, η μπαταρία με την σχετικά βαριά χρήση μου κράτησε 1,5 μέρα και βλέπω εφικτή και 2η μέρα όσο θα στρώνει η μπαταρία, κάμερα πολύ καλή, γρήγορη, γενικά η αίσθηση που μου αφήνει είναι και πολύ ποιοτική και ότι μπορώ να βασιστώ στην αξιοπιστία της.
Link to comment
Share on other sites

Όταν βγήκε η προσφορά για το κινητό πριν λίγες μέρες εγώ ο ίδιος έβαλα επίσης το ίδιο λινκ, η αλήθεια είναι πως παρόλο που με ενδιέφερε να το πάρω αυτό το βίντεο με επηρέασε και έτσι το πήρα την Παρασκευή αντί για την Πέμπτη. Σκέφτηκα πως το τεστ αυτό δεν αφορά κανονικές συνθήκες στις οποίες θα κάνω εγώ χρήση του κινητού, οπότε το πήρα και σαφέστατα έβγαλα την ζελατίνα γιατί μου έδινε μια χάλια αίσθηση, γενικά είμαι πολύ ψείρας με όλα τα κινητά οπότε θέλω και σαν δοκιμή να το παρατηρήσω μετά από διάστημα κάποιων μηνών πόσο αντέχει, πιστεύω πως με τη χρήση που κάνω εγώ δεν θα έχει, ίδωμεν βέβαια...

 

Την χάλια αίσθηση κ εγώ την είχα για τα 2 πρώτα λεπτά χρήσης. Δεν γλιστρούσε. Πολύ περίεργη αίσθηση. Όμως μετά δεν είχε θέμα. Νομίζω ότι με το που πήρε λίγο λιπάκι από τα δαχτυλάκια η ζελατίνα πάνω της, έφτιαξε.. Για εμένα το κακό είναι ότι η ζελατίνα δεν καλύπτει όοολη την οθόνη. Δεξιά κ αριστερά είναι λίγο πιο στενή κ οριακά δεν την πιάνει όλη..

 

Το tempered glass δεν έχει περίεργη αίσθηση? Δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.. Επίσης, έχουν διαφορές?? Έχει sentio στο πλαίσιο(~12E νομίζω), έχει στα media markt μία με ~10Ε... Πώς διαλέγει κανείς?!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ακόμα περιμενω ακόμα την θήκη και το tempered glass...Το έχω από την Παρασκευή και δεν του έχω βάλει ακόμα σιμ,αλλά έχω και άλλες συσκευές....Σε μια γρήγορη σύγκριση με το Redmi Note 4 4/64 τα πάει πολύ καλά σε άνοιγμα σελίδων,νομίζω ότι η οθόνη είναι πιο φωτεινή,η κάμερα είναι καλύτερη σε όλες τις συνθήκες...

Εκεί που χάνει είναι σε ένταση ήχου,έβλεπα κάτι βιντεάκια στο youtube,τέρμα η ένταση,και το Xiaomi ήταν πιο δυνατή...

Γενικά πιστεύω στο σύνολο το 6Χ είναι καλύτερο σε σχέση με το 3/32,και τα πάει πολύ καλά και σε σχέση με το 4/64...

Για την τιμή των 179€ που το πήρα είναι πολύ καλύτερη πρόταση...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και ανάμεσα σε αυτό και το Redmi Note 4 4/64 ,το δεύτερο πάει για πώληση....

Πιστεύω ειναι καλύτερη συσκευή το 6Χ....

Link to comment
Share on other sites

Εκεί που χάνει είναι σε ένταση ήχου,έβλεπα κάτι βιντεάκια στο youtube,τέρμα η ένταση,και το Xiaomi ήταν πιο δυνατή...

Γενικά πιστεύω στο σύνολο το 6Χ είναι καλύτερο σε σχέση με το 3/32,και τα πάει πολύ καλά και σε σχέση με το 4/64...

 

Αυτό είναι το μόνο μου παράπονο μέχρι στιγμής από την μετάβασή μου από το p9 lite στο honor. Μου φαίνεται πολύ σιγανό το ραδιόφωνο σε ανοιχτή ακρόαση.

 

Πήρα την book case του πλαίσιο αλλά κράτησα μόνο την πλαστική εσωτερική back cover μέχρι να βρω κάτι άλλο να μου άρεσει.

 

Παρέλαβα και ένα tempered glass. Στο πλάι είναι όσο η ζελατίνα. Όταν το τοποθετήσω θα ενημερώσω σχετικά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον καθώς μεχρι τώρα δεν έχει αναφερθεί κάποιο πρόβλημα με την λειτουργία του, το μόνο σημαντικό που απομένει είναι η "θωράκιση" της οθόνης που δείχνει αρκετά ευάλωτη.

Εχω δει καμμια 20 αριά βιντεάκια στο Youtube για προστασία με αυτό το υγρό που καλύπτει τους πόρους και αφήνει ένα πολύ λεπτό φιλμ, αλλα το κακό είναι ότι με τον χρόνο όλο και κάτι θα του αφήσει σημάδι. Ελα όμως που δεν αφαιρείται , οπότε την απέκλεισα σαν λυση.

Νομίζω πως η μόνη λύση είναι Tempered Glass και δεν έχω ακούσει ακόμα κάτι για σωστή εφαρμογή του.

 

@Jimlost:

Μόλις παραλάβεις δώσε αμέσως εντυπώσεις.

 

@Ολους εμάς:

Εμπρός παλληκάρια, πάμε γερά να βρούμε την σωστή..

Link to comment
Share on other sites

Α, το ότι αν έχεις ξυπνητήρι κ κλείσεις το κινητό σου, θα ανοίξει για να σε ξυπνήσει το είχατε παρατηρήσει? Λειτουργεί μόνο με την εφαρμογή "ρολόι" του ίδιου του κινητού(δοκίμασα κ με το ρολόι της google). Μου έλειπε από το κιν που είχα πριν! Δεν ξέρω αν το 'χουν πλέον κ άλλα κινητά, αλλά εγώ το τελευταίο που θυμάμαι να το 'χε ήταν ένα nokia πολύ παλιό!!

 

..

Τι είπες τώρα, επιτέλους κάτι πολύ χρήσιμο!!!!

:w00t::w00t::w00t::yahoo::yahoo::yahoo:

Link to comment
Share on other sites

όλα τα Huawei έτσι είναι
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Τι είπες τώρα, επιτέλους κάτι πολύ χρήσιμο!!!!

:w00t::w00t::w00t::yahoo::yahoo::yahoo:

Γιατί είναι τόσο χρήσιμο; Ποια η διαφορά με το να το βάλεις σε λειτουργία πτήσης όταν κοιμάσαι;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 6X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...