Jump to content

Honor 6X


lastbaron
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.Πάντως μέχρι στιγμής βλεπω οτι για τα χρήματα που κοστίζει ειναι εξαιρετική συσκευή.Και σε θεμα μπαταρίας ειναι παρα πολύ καλό.

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να'σαι καλα φιλε μου!Αυτο βλεπω και εγω(αν και η στυσκευη ειναι της γυναικας μου).....εξαιρετικο!

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Λέω να το τολμήσω.

Τολμα και δεν θα βγεις χαμενος!!!Εγω να σου πω την αληθεια το ζαχαρωνω για αντικαταστατη του p9 lite

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 630
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάθε φόρά που συνδέεται με υπολογιστή ζητά αποδοχή για πρόσβαση του PC στα δεδομένα του 6Χ. Γίνεται αυτό να οριστεί μια και για πάντα?
Link to comment
Share on other sites

καλημερες ...,το κινητο πως παει απο μπαταρια,πηρε το nougat 7.0;η καμερα ειναι διπλη απο πισω πως τα παει βγαζει καλες φωτογραφιες; γενικα ειστε ευχαριστημενοι; το βρηκα στο kaizerstore με 210 και το σκεφτομουνα σε συγκριση με xiaomi redmi note 4x snapdragon...
Link to comment
Share on other sites

καλημερες ...,το κινητο πως παει απο μπαταρια,πηρε το nougat 7.0;η καμερα ειναι διπλη απο πισω πως τα παει βγαζει καλες φωτογραφιες; γενικα ειστε ευχαριστημενοι; το βρηκα στο kaizerstore με 210 και το σκεφτομουνα σε συγκριση με xiaomi redmi note 4x snapdragon...

 

Γεια σου φιλε!Το κινητο ειναι πολυ καλο και εχει παρει κ την nougat.Σε σχεση με το xiaomi εχει μικροτερη μπαταρια αλλα ειναι ικανοποιητικοτατη.Πισω εχει διπλη καμερα που σου δινει ενα υπεροχο αποτελεσμα και σιγουρα καλυτερη απο του xiaomi.

Και εγω αναμεσα σε αυτα τα δυο ημουν αλλα με κερδισε το Honor λογω καμερας και λογω ονοματος.(εμπιστευομαι περισσοτερο την huawei πο την xiaomi)

Link to comment
Share on other sites

καλημερες ...,το κινητο πως παει απο μπαταρια,πηρε το nougat 7.0;η καμερα ειναι διπλη απο πισω πως τα παει βγαζει καλες φωτογραφιες; γενικα ειστε ευχαριστημενοι; το βρηκα στο kaizerstore με 210 και το σκεφτομουνα σε συγκριση με xiaomi redmi note 4x snapdragon...
Καλημέρα κοιτα να.δεις έχω και της δυο συσκευές.Απο κάμερα σαφώς το honor πολυ καλύτερο τωρα για ποιό ειναι ποιο γρήγορο σε καθημερινή βάση δεν εχω δει διαφορά.Απο μπαταρία δεν έχουν τρομερές διαφορές το honor εχει καλη διαχείριση μπαταρίας και βγάζεις την ημέρα σου άνετα.Γενικά το honor με κέρδισε περισσότερο απο το xiaomi.Επίσης και στην ram το xiaomi απο τα 4gb ram αφήνει ελεύθερα απο 2 έως 2.2 και το honor παίζει 2 έως 2.1 οπότε εχει καλη διαχείριση και σε αυτόν τον τομέα.

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απο χθές κάτοχος και εγώ του συγκεκριμένου μοντέλου. Αρκετά καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής. Κ σε μένα πηγε σε EMUI 5 και Nougat με τα updates, μια χαρα.
Link to comment
Share on other sites

Απο χθές κάτοχος και εγώ του συγκεκριμένου μοντέλου. Αρκετά καλές εντυπώσεις μέχρι στιγμής. Κ σε μένα πηγε σε EMUI 5 και Nougat με τα updates, μια χαρα.
Κι εγω απο χτες κατοχος.

 

Το τηλεφωνο ειναι κορυφη .

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου εκανε φοβερή εντύπωση τωρα δύο εβδομάδες που το εχω.Διαβαζα οτι δεν υποστηρίζει την 800 band.Αλλά δεν ξερω ποιό μοντέλο δεν την υποστηρίζει και περιμενω να μου απαντήσουν απο την εταιρεία να δω τι γίνεται γιατι καπου ειδα οτι την υποστηρίζει το ευρωπαϊκό μοντέλο.

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου εκανε φοβερή εντύπωση τωρα δύο εβδομάδες που το εχω.Διαβαζα οτι δεν υποστηρίζει την 800 band.Αλλά δεν ξερω ποιό μοντέλο δεν την υποστηρίζει και περιμενω να μου απαντήσουν απο την εταιρεία να δω τι γίνεται γιατι καπου ειδα οτι την υποστηρίζει το ευρωπαϊκό μοντέλο.

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το τηλεφωνο εχει 4G ...ταχυτητα που ξυριζει.

Πολυς ντορος για το τιποτα με την 800 band .

 

 

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μου απάντησαν από την huawei ότι το ευρωπαϊκό μοντέλο το bln-l21 υποστηρίζει κανονικά την 800 μπάντα.

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από σκρουτζ το έχει αγοράσει κανένας ? έχει την 800 μπάντα ?

Από κίνα με την 800 μπάντα σε ποιο μαγαζί το έχετε δει ?

Edited by nikpapvolcan
Link to comment
Share on other sites

Από σκρουτζ το έχει αγοράσει κανένας ? έχει την 800 μπάντα ?

Από κίνα με την 800 μπάντα σε ποιο μαγαζί το έχετε δει ?

προτείνω

http://www.mediamarkt.gr/el/product/_honor-6x-gold-1195782.html?gclid=CjwKEAjw_o7NBRDgqc-_h8aArkwSJACrwILdcEPYnjFN8_S0nuJMVH_S8Z3ob1CVAKvguRJAGXl1LBoCt7Lw_wcB

 

με 209, εξι άτοκες, Bln21. αφήστε το σκρουτζ για τη συγκεκριμένη περίπτωση.

 

θήκη έχει να προτείνει κανείς καμία καλή ? δοκίμασα μια απλή από mrgadget αλλά δεν μου αρέσει

Xalllara!
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα και εγώ το κινητό με την προσφορά από τα media markt πριν 30 μέρες στα 199€. Πρωτη φορά με huawei και είναι πολύ ευχαριστημένος! Κανένα πρόβλημα έως τώρα, κανένα κολλημα! Πολύ καλή διαχείριση μνήμης και μπαταρίας, φωτογραφική πολύ καλή και με αρκετές λειτουργίες, γρήγορο και άμεσο το δαχτυλικο και το emui με παραμετροποιήσεις. Γενικα θεωρώ ότι αξίζει τα λεφτά του.

Προέρχομαι από xiaomi redmi pro με το οποίο είχα αρκετά προβλήματα λόγω της rom του κινεζομαγαζου (δεν κατάφερα να περάσω άλλη) και με το συγκεκριμένο νιώθω σαν να "αναβαθμίστηκα", γενικα πολυ καλύτερο σε ολα, με μόνο μείον τον αποθηκευτικό χώρο (64gb το xiaomi-32gb το 6x).

Για θήκη πήρα αυτήν: http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Sparkle-Series-Fashion-Side-Flip-Case-Cover-for-Huawei-Honor-6X-Gold/162338999640?ssPageName=STRK:MEBIDX:IT&_trksid=p2060353.m2749.l2649 η οποία ενεργοποιεί την οθόνη κατά το άνοιγμα και αντίστοιχα την σβήνει κατά το κλείσιμο, ενώ από το παράθυρο της μπορώ να απαντάω στις κλήσεις χωρίς να την ανοίγω.

Αυτά τα ολίγα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Α, ξέχασα να γράψω και μία παρατήρηση: Το χρησιμοποιώ σαν δικαρτο έχοντας για πρώτη σιμ ένα cu και για δεύτερη ένα frog. Λοιπόν, όταν μιλάω με το cu και έχοντας ανοιχτά τα δεδομένα από το frog παρατήρησα ότι όσο διαρκεί η κλήση δε μπορω να συνεχίσω χρησιμοποιώ το ιντερνέτ (κολλάει-παγωνει) και μόλις τερματίσει η κλήση τότε συνεχίζει κανονικά να λειτουργεί το ιντερνέτ.

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Α, ξέχασα να γράψω και μία παρατήρηση: Το χρησιμοποιώ σαν δικαρτο έχοντας για πρώτη σιμ ένα cu και για δεύτερη ένα frog. Λοιπόν, όταν μιλάω με το cu και έχοντας ανοιχτά τα δεδομένα από το frog παρατήρησα ότι όσο διαρκεί η κλήση δε μπορω να συνεχίσω χρησιμοποιώ το ιντερνέτ (κολλάει-παγωνει) και μόλις τερματίσει η κλήση τότε συνεχίζει κανονικά να λειτουργεί το ιντερνέτ.

Το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό;

 

Αυτό συμβαίνει στα περισσότερα δικαρτα τηλέφωνα γιατί είναι dual standby εκτός ελαχίστων που είναι dual active, δλδ δεν λειτουργούν και οι δυο γραμμές παράλληλα.

Και το redmi pro που είχες το ίδιο θα σου έκανε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει στα περισσότερα δικαρτα τηλέφωνα γιατί είναι dual standby εκτός ελαχίστων που είναι dual active, δλδ δεν λειτουργούν και οι δυο γραμμές παράλληλα.

Και το redmi pro που είχες το ίδιο θα σου έκανε.

 

Α, μάλιστα, ευχαριστώ για την πληροφορία.

Στο redmi pro δεν το είχα παρατηρήσει γιατί χρησιμοποιούσα λίγο τα δεδομένα, εν αντιθέσει με τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό συμβαίνει στα περισσότερα δικαρτα τηλέφωνα γιατί είναι dual standby εκτός ελαχίστων που είναι dual active, δλδ δεν λειτουργούν και οι δυο γραμμές παράλληλα.

Και το redmi pro που είχες το ίδιο θα σου έκανε.

Σωστά στα λέει ο συντοπιτης...

 

Ρίξτε μια ματιά εδώ για ποιες συσκευές είναι dual active... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=416900

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Στο gear best λένε πως είναι η διεθνής έκδοση. Το παίρνω; https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_678597.html

 

δεν έχει την 20 μπάντα, μάλλον το διεθνής έκδοση πήγαινε στο διεθνής ρομ

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μιας και απεκτησα κι εγω το 6χ προσφατα υπαρχει κανενα tempered glass με καλη εφαρμογη για το τηλεφωνο μας; Ενα blue star που πηρα απο eshop δεν κανει. δεν κολλάεικαθολου σε ολη την περιμετρο... διαβαζω για τα περισσοτερα ή ειναι μικρα ή ειναι μεγαλα... εχει δοκιμασει κανενας τιποτα καλο;
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος ενδιαφέρεται για την συσκευή,επειδή δεν έχω βρει πουθενά την τιμή Sar,μήπως ξέρει κάποιος ποσο έχει;;;

Ακόμα μια έλλειψη είναι το Nfc....

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος ενδιαφέρεται για την συσκευή,επειδή δεν έχω βρει πουθενά την τιμή Sar,μήπως ξέρει κάποιος ποσο έχει;;;

Ακόμα μια έλλειψη είναι το Nfc....

Nfc εχει.

 

888f6e6e3dbe6549cf9a5561e19da4af.jpg

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nfc εχει.

 

888f6e6e3dbe6549cf9a5561e19da4af.jpg

 

Στάλθηκε από το BLN-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τότε δικό μου λάθος....Με αυτά τα δεδομένα πιστεύω ότι είναι πιο ολοκληρωμένη πρόταση από το Redmi Note 4,αν και λίγο πιο ακριβό...

Το μόνο που μένει ο δείκτης Sar....

Link to comment
Share on other sites

Τότε δικό μου λάθος....Με αυτά τα δεδομένα πιστεύω ότι είναι πιο ολοκληρωμένη πρόταση από το Redmi Note 4,αν και λίγο πιο ακριβό...

Το μόνο που μένει ο δείκτης Sar....

Το sar του εφοσον ειναι στα επιτρεπτα-αποδεκτα ορια νομιζω δεν πρεπει να σε αποσχολει τοσο.Το κινητο στα 200 ευρω ειναι ΤΙΜΙΟΤΑΤΟ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση στα 209 ευρώ από Media Markt έχει την 800 μπάντα; Γιατί στα χαρακτηριστικά στο εύρος συχνοτήτων αναφέρει την 850 , 900 , 1800 , 1900. Ενώ σε φώτο έχει το σηματάκι 4G LTE. τελικά τι παίζει;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 6X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...