Jump to content

Honor 6X


lastbaron
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρουσίασε σήμερα, 18/10 το Honor 6x η Huawei, μία mid-range συσκευή με μεταλλική κατασκευή και διπλή πίσω κάμερα.

 

 

Οθόνη 5.5” Full HD 2.5D IPS (1920 x 1080)

Επεξεργαστής 64bit octa-core Kirin 655 (4x 2.1GHz + 4x 1.7GHz)

Επεξεργαστής γραφικών Mali T830-MP2

RAM 3GB / 4GB LPDDR3

Αποθηκευτικός χώρος 32GB / 64GB (επέκταση με microSD έως 128GB)

Κάμερα 12MP με LED flash και PDAF + 2MP

Εμπρόσθια κάμερα 8MP

dualSIM

WiFi 802.11 b/g/n

Bluetooth 4.1

GPS

4G LTE (VoLTE)

Android 6.0.1 Marshmallow (EMUI 4.1)

Μπαταρία 3340mAh

Διαστάσεις 150.9 x 72.6 x 8.2mm

Βάρος 162gr

 

H πώληση του στην Κίνα θα ξεκινήσει στις 25 Οκτωβρίου και οι τιμές αναμένεται να είναι περίπου :

135 € για την έκδοση με 3gb ram και 32gb αποθηκευτικού χώρου

175€ για 4-32

225€ για 4-64

 

gsmarena

Edited by ZZW30
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 630
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παρουσίασε σήμερα, 18/10 το Honor 6x η Huawei, μία mid-range συσκευή με μεταλλική κατασκευή και διπλή πίσω κάμερα.

Οθόνη 5.5” Full HD 2.5D IPS (1920 x 1080)

Επεξεργαστής 64bit octa-core Kirin 655 (4x 2.1GHz + 4x 1.7GHz)

Επεξεργαστής γραφικών Mali T830-MP2

RAM 3GB / 4GB LPDDR3

Αποθηκευτικός χώρος 32GB / 64GB (επέκταση με microSD έως 128GB)

Κάμερα 12MP με LED flash και PDAF + 2MP

Εμπρόσθια κάμερα 8MP

dualSIM

WiFi 802.11 b/g/n

Bluetooth 4.1

GPS

4G LTE (VoLTE)

Android 6.0.1 Marshmallow (EMUI 4.1)

Μπαταρία 3340mAh

Διαστάσεις 150.9 x 72.6 x 8.2mm

Βάρος 162gr

H πώληση του στην Κίνα θα ξεκινήσει στις 25 Οκτωβρίου και οι τιμές αναμένεται να είναι περίπου :

135 € για την έκδοση με 3gb ram και 32gb αποθηκευτικού χώρου

175€ για 4-32

225€ για 4-64

 

gsmarena

 

αν ξεκινησει στα γνωστα κινεζομαγαζα με τιμες 3/32 $150, 4/32 $190, 4/64 $260, θα παει καλα.

Θα ηθελα μεγαλυτερη μπαταρια και εκδοση 3/64 (πιο χρησιμη-vfm απο 4/64)

 

επιπλεον πληροφοριες:

- θεση sd κοινη με sim

- μπαταρια μη αφαιρουμενη, fast charging

- οθονη 2.5D

- fingerprint

- ραδιοφωνο

- usb 2.0

 

υπο διευκρινιση:

- notification led ??

- tap to wake ??

- android 7 update ??

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Αφού έχει και ραδιόφωνο βάζει δυνατή υποψηφιότητα για επόμενο κινητό μου. Ελπίζω να το δούμε και σε καταστήματα στην Ελλάδα. Όντως, θα ήθελα λίγο μεγαλύτερη μπαταρία και να είναι και αποσπώμενη. Έχω ακούσει τόσα καλά λόγια για τη Huawei και με κάνουν να το βλέπω με καλό μάτι το συγκεκριμένο.

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομαι και εγώ για την συσκευή, αν και δεν τρέφω ελπίδες για τιμή κάτω από 300 € αρχικά.

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
Αλήθεια, έχουμε κανά νεότερο για κυκλοφορία του τηλεφώνου αυτού στην Ελλάδα?? Και επειδή δεν ξέρω πολλά, οι μπάντες που βλέπω σε ξένες σελίδες δεν περιλαμβάνουν τις ελληνικές?:wacko:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχω την αίσθηση πως θα πουλήσει πολύ σε αυτή την τιμή.

Δύσκολα βρίσκεις 5.5άρι μεγάλης εταιρίας κάτω από 300.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος γνωρίζει εάν είναι dual sim full active ας μας ενημερώσει παρακαλώ.

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το εχει καποιος?

Ισως παω σε αυτο, μετα το χιαομι ρεδμι νοτε 2.

Αυτο που με ενδιαφέρει ειναι η υποστήριξη απο aosp/cm custom roms. Τα πάει καλα εδω?

Επισης το θεμα αυτονομιας με νοιαζει παρα πολυ.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει ελληνικα κανονικα γιατι να το πειραξεις?Εχει πολλες εφαρμογες της Huawei βεβαια αλλα λογικα θα απενεργοποιουνται.

Απο αυτονομια δεν μπορω να σου πω επειδη του εχω κανει μονο την αρχικη φορτιση ,παντως απο οθονη και καμερα ειναι μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

http://drop.ndtv.com/TECH/product_database/images/1018201630159PM_635_Honor_6x_.jpeg

 

dual stand-by ειναι φιλε μου !!!

πιστευω η εκδοση με τα 4GB RAM 32GB ROM ειναι η πιο συμφερουσα !!!

 

4GB RAM 64GB ROM 263 ευρω

http://www.banggood.com/Huawei-Honor-6X-BLN-AL10-5_5-Inch-Dual-Camera-4GB-RAM-64GB-ROM-Kirin-655-Octa-core-4G-Smartphone-p-1104955.html?p=Z507097241414201611H

 

4GB RAM 32GB ROM 225 ευρω

http://www.banggood.com/Huawei-Honor-6X-BLN-AL10-5_5-Inch-Dual-Camera-4GB-RAM-32GB-ROM-Kirin-655-Octa-core-4G-Smartphone-p-1104954.html?p=Z507097241414201611H

 

3GB RAM 32GB 219 ευρω

http://www.banggood.com/Huawei-Honor-6X-BLN-AL10-5_5-Inch-Dual-Camera-3GB-RAM-32GB-ROM-Kirin-655-Octa-core-4G-Smartphone-p-1104953.html?p=Z507097241414201611H

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
http://drop.ndtv.com/TECH/product_database/images/1018201630159PM_635_Honor_6x_.jpeg

 

dual stand-by ειναι φιλε μου !!!

πιστευω η εκδοση με τα 4GB RAM 32GB ROM ειναι η πιο συμφερουσα !!!

 

4GB RAM 64GB ROM 263 ευρω

http://www.banggood.com/Huawei-Honor-6X-BLN-AL10-5_5-Inch-Dual-Camera-4GB-RAM-64GB-ROM-Kirin-655-Octa-core-4G-Smartphone-p-1104955.html?p=Z507097241414201611H

 

4GB RAM 32GB ROM 225 ευρω

http://www.banggood.com/Huawei-Honor-6X-BLN-AL10-5_5-Inch-Dual-Camera-4GB-RAM-32GB-ROM-Kirin-655-Octa-core-4G-Smartphone-p-1104954.html?p=Z507097241414201611H

 

3GB RAM 32GB 219 ευρω

http://www.banggood.com/Huawei-Honor-6X-BLN-AL10-5_5-Inch-Dual-Camera-3GB-RAM-32GB-ROM-Kirin-655-Octa-core-4G-Smartphone-p-1104953.html?p=Z507097241414201611H

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την ενημερωση σου

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα το έχει πάρει κάποιος το τηλέφωνο για να μας πει εντυπώσεις, ενδιαφέρομαι για αγορά και είναι στα υποψήφια κινητά.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Γιατι δεν ακουγεται τιποτα γι αυτη την συσκευη??? Τυπικα μιλαμε για ενα καλυτερο p9 λιτε στις 5μιση ιντσες.
Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν υπαρχει στοκ πουθενα και ολοι ειναι στην αναμονη.Εβγαλε μερικα κομματια και μετα ...περιμενουμε την huawei να φιλοτιμηθει.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

έχω στα χέρια μου την ευρωπαϊκή συσκευή εδώ και λίγες μέρες θα το συγκρίνω με το iPhone SE που έχω στην κατοχή μου τωρα ...

η οθόνη ειναι λίγο πιο φωτεινή απ το iPhone , η μπαταρία νομιζω πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα, απο σήμα και wifi ένα τικ ανώτερο ειναι το 6x... απο κάμερα το iPhone ειναι καλύτερο ειδικά στο βίντεο .... στις κλείσεις ομιλίας και τα 2 ειναι άψογα βέβαια το honor μ άρεσει πιο πολύ ... στο μόνο που χάνει αρκετά το Huawei ειναι ο ήχος απ το ηχείο και ακουστικά που του SE ειναι ενα κεφάλι ανώτερος .... στο browsing και γενικά στην λειτουργεία ειναι και τα 2 smooth... πολύ καλός ο κινεζος απο διαχείριση της ram κρατάει άνετα πάνω απο 10 εφαρμογές... ότι αλλο ρωτήστε ελεύθερα

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

έχω στα χέρια μου την ευρωπαϊκή συσκευή εδώ και λίγες μέρες θα το συγκρίνω με το iPhone SE που έχω στην κατοχή μου τωρα ...

η οθόνη ειναι λίγο πιο φωτεινή απ το iPhone , η μπαταρία νομιζω πάνω κάτω στα ίδια επίπεδα, απο σήμα και wifi ένα τικ ανώτερο ειναι το 6x... απο κάμερα το iPhone ειναι καλύτερο ειδικά στο βίντεο .... στις κλείσεις ομιλίας και τα 2 ειναι άψογα βέβαια το honor μ άρεσει πιο πολύ ... στο μόνο που χάνει αρκετά το Huawei ειναι ο ήχος απ το ηχείο και ακουστικά που του SE ειναι ενα κεφάλι ανώτερος .... στο browsing και γενικά στην λειτουργεία ειναι και τα 2 smooth... πολύ καλός ο κινεζος απο διαχείριση της ram κρατάει άνετα πάνω απο 10 εφαρμογές... ότι αλλο ρωτήστε ελεύθερα

Το έχεις δοκιμάσει σε περιοχή με κακό σήμα σε σχέση με άλλες συσκευές; Θέλω ένα κινητό με καλό σήμα για τον πατέρα μου στο χωριό που δεν έχει καλό σήμα

Link to comment
Share on other sites

Το έχεις δοκιμάσει σε περιοχή με κακό σήμα σε σχέση με άλλες συσκευές; Θέλω ένα κινητό με καλό σήμα για τον πατέρα μου στο χωριό που δεν έχει καλό σήμα

 

έχει πολύ κάλο σήμα και γω σε νησί είμαι

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

από κάμερα λέει τίποτα?

 

η κάμερα του είναι λίγο καλύτερή του ρ9 lite αλλά αρκετά κατώτερή απ αυτή του ρ9... μια χαρά για μια mid συσκευή

Xperiaλόγος

Optimuλόγος

Motoλόγος

Μηλοφωνολόγος

Ascendολόγος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Φαινεται τιμιο αλλα κατι που διαβασα παραπανω οτι δεν εχει 800αρα μπαντα ισχυει;

 

Ακομη απο μπαταρια πως τα παει; Διαβασα οτι βγαζει πανω απο 6 ωρες sot. Εσας ποσο σας βγαζει και με τι χρηση; (wifi, data, gps, games)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Να υποθεσω οτι δεν γνωριζει κανενας αν αυτο που φερνουν στα σκρουτζομαγαζα εχει 800αρα μπαντα;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Honor 6X

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...