Jump to content

χρέωση καρτας απο πενταψήφιο νούμερο


kostasw
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγά μην πληρωθεί. Απλά θα πτωχεύσουν.

 

Κεφάλαιο της εταιρείας EUR 10,000 https://dimoco.eu/dimoco-greece/

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Σωστά. Πάρε το αυγό και κούρευτο , λέγαν στο χωριό μου.

Θα έπρεπε να υπήρχε και ατομική ευθύνη. Αλλά θυμάμαι απο το εταιρικό δίκαιο υπάρχουν ένα κάρο παραθυράκια, αφανής εταιρείες, ΑΕ, ΕΠΕ, ατομικές, offshore...

Τώρα είδα και τη μονοπρόσωπη ΙΚΕ. Ποιός να ξέρει τι είναι αυτό;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Το λιγκ το εβαλα οχι για το υψος του προστιμου, αλλα ως απαντηση σε οσους ελεγαν οτι δεν μπορει να αποδειχτει η μη συναινεση. Απο εκει και περα, με βαση αυτο το προστιμο, ο καθενας που εχει ζημιωθει μπορει να κινηθει και ατομικα, αν εχει ορεξη.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε απαντηση απο την ΕΕΤΤ μετα απο καταγγελια αλλα δεν μπορω να ανεβασω το pdf

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε απαντηση απο την ΕΕΤΤ μετα απο καταγγελια αλλα δεν μπορω να ανεβασω το pdf
Σώσε κ Ανέβασε την καθε σελίδα, ως image

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε απαντηση απο την ΕΕΤΤ μετα απο καταγγελια αλλα δεν μπορω να ανεβασω το pdf

 

Είναι απάντηση σε καταγγελία σου για αυθαίρετη αφαίρεση ποσού από εταιρεία-απάτη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ευχομαι να μη σας κουρασει.Το ανεβασα με copy-paste

 

15 Απριλίου 2020

ΕΕΤΤ Λ. Κηφισίας 25 15125, Μαρούσι Σχετικά σας: 27/02/2020, 7380 Σχετικά μας: CSS/975/KG Μοναδικός αριθμός αναφοράς: 1-8Y

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ: κ. ΧΧΧΧΧΧΧΧΧ@hotmail.com

Θέμα: Σχετικά με τη διαμαρτυρία του κ. ΧΧΧΧΧΧΧΧΑξιότιμοι/ες Κύριοι/ες, Σε απάντηση της από 27/02/2020 επιστολής σας με αριθμό πρωτοκόλλου 73, σχετικά με την καταγγελία του κου ΧΧΧΧΧΧΧΧ, σας γνωρίζουμε τα εξής:Οι σύντομοι κωδικοί 54850 και 54970 στους οποίους αναφέρεται ο καταναλωτής έχουν εκχωρηθεί από την Επιτροπή σας στην εταιρία VEOO Solutions LTD με τηλέφωνο επικοινωνίας 2117800019. Με την παραλαβή της επιστολής του καταναλωτή, επικοινωνήσαμε άμεσα με την προαναφερθείσα εταιρία, προκειμένου να επισημάνουμε το παράπονό του - ως οφείλαμε - και αναμένουμε την τοποθέτησή της.

Σημειώνουμε ότι η εταιρία VODAFONE, βάσει του ισχύοντος ρυθμιστικού πλαισίου, υποχρεούται να παρέχει πρόσβαση μέσω του δικτύου της σε σύντομους κωδικούς που έχουν εκχωρηθεί από την ΕΕΤΤ, εφόσον αυτό ζητηθεί από τον εκάστοτε πάροχο. Ως εκ τούτου η εταιρία VODAFONE είναι υπεύθυνη μόνο για τη δρομολόγηση της κίνησης (κλήσης ή/και SMS) προς τις εν λόγω υπηρεσίες. Σε καμία περίπτωση η VODAFONE δεν είναι υπεύθυνη για τον τρόπο παροχής των ως άνω αναφερομένων υπηρεσιών καθώς και για τις οιεσδήποτε χρεώσεις προκύπτουν από τη χρήση τους. Υπενθυμίζουμε, ότι σύμφωνα με τους Γενικούς Όρους Παροχής Κινητών Ηλεκτρονικών Υπηρεσιών ισχύουν τα κάτωθι:

«7.6 Εφόσον ο Συνδρομητής χρησιμοποιήσει από τη Σύνδεσή του χρεώσιμες υπηρεσίες πολυμεσικής πληροφόρησης ή προστιθέμενης αξίας τρίτων εταιριών, η χρέωσή του για τη χρήση των υπηρεσιών αυτών, η οποία ενδέχεται να περιλαμβάνει και τη χρέωση εισερχομένων γραπτών μηνυμάτων ή εικονομηνυμάτων, θα πραγματοποιείται μέσω του λογαριασμού VODAFONE. Πέραν της χρέωσης των υπηρεσιών των τρίτων εταιριών, η VODAFONE δεν έχει καμία ευθύνη για το περιεχόμενο, τον τρόπο εγγραφής ή/και τον τρόπο παροχής των εν λόγω υπηρεσιών, τα οποία αποτελούν αποκλειστική ευθύνη των τρίτων εταιριών.» Αξίζει να σημειωθεί ότι η εταιρεία μας, καθ’ υπέρβαση των υποχρεώσεών της, ενημέρωσε μέσω γραπτού μηνύματος τον καταναλωτή (στην σύνδεση κινητής με αριθμό 6ΧΧΧΧΧΧ) για την εγγραφή του σε υπηρεσίες πολυμεσικής υπηρεσίας και συγκεκριμένα την 26/02/2020 (και ώρα 19:43:27). Το περιεχόμενο της επικοινωνίας μας έχει ως εξής :

«ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΓΓΡΑΦΕΙ ΣΕ ΧΡΕΩΣΙΜH ΥΠΗΡΕΣΙΑ SMS ΤΡΙΤΩΝ ΕΤΑΙΡΙΩΝ. ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΤΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΥΧΟΝ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΜΠΕΙΤΕ ΓΙΑ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΣΤΟ MY VODAFONE APP https://www.vodafone.gr/psms Ή ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣΤΕ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΤΟΥ SMS ΠΟΥ ΛΑΒΑΤΕ. ΓΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ http://bit.ly/1emgaPa>> Ωστόσο, την 15/04/2020 η εταιρεία μας -σε ένδειξη καλής συνεργασίας- δρομολόγησε την πίστωση του ποσού των 2,08€ (με φόρους), το οποίο αφορούσε στο σύνολο των χρεώσεων που προέκυψαν από την εν λόγω υπηρεσία.

Αξίζει να σημειωθεί ότι όλοι οι συνδρομητές Vodafone (συμβολαίου, καρτοκινητής και καρτοσυμβολαίου) μπορούν πολύ εύκολα μέσα από το My Vodafone app να προχωρούν σε ενεργοποίηση ή απενεργοποίηση της δυνατότητας λήψης μηνυμάτων από τις αριθμοσειρές 19xxx & 54xxx 5ψήφιων SMS. Επιπλέον, στο My Vodafone app μπορούν να ενημερωθούν αναλυτικά για τις συγκεκριμένες υπηρεσίες και για όλους τους τρόπους με τους οποίους η Vodafone τους προστατεύει από αντίστοιχες χρεώσεις σε περίπτωση που δεν τις επιθυμούν. Η διαχείριση των 5ψήφιων αριθμοσειρών τρίτων εταιρειών γίνεται στο My Vodafone app, στο πεδίο Ρυθμίσεις > Διαχείριση 5ψήφιων SMS (τρίτων εταιριών). Τέλος, η Vodafone ενθαρρύνει τους συνδρομητές της να μην καταχωρούν τον αριθμό του κινητού τους τηλεφώνου σε ιστοσελίδα ή σε οποιαδήποτε άλλη εταιρεία, αν δεν έχουν πρώτα διαβάσει προσεκτικά σε αυτήν όλους τους όρους και τις προϋποθέσεις με τους οποίους παρέχεται η υπηρεσία που τους ενδιαφέρει. Για παράδειγμα, διαφημίσεις για δωρεάν προσφορές ή συμμετοχή σε κληρώσεις ενδέχεται να προϋποθέτουν τη χρήση υπηρεσιών πολυμεσικής πληροφόρησης με συνδρομή

Επίσης, θα πρέπει να διαβάζουν προσεκτικά όλους τους όρους μίας διαφημιστικής καταχώρησης, προκειμένου να ενημερώνονται αναλυτικά για το είδος και τη χρέωση της παρεχόμενης υπηρεσίας, καθώς και για τον τρόπο παροχής της, όπως π.χ. εάν αφορά υπηρεσία με συνδρομή ή υπηρεσία που ολοκληρώνεται με τη λήψη περισσοτέρων του ενός 1 SMS κλπ.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τους τρόπους προστασίας μπορείτε να επισκεφθείτε το Vodafone.gr (https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/deltia-typou/20200129-prostasia-tou-syndromiti-apo-ti-lipsi-chreosimon-syndromitikon-sms-triton-etaireion-mesa-apo-to-my-vodafone-app/)

Κλείνοντας την παρούσα επιστολή τονίζουμε ότι η εταιρεία μας τηρεί απαρέγκλιτα τη σχετική νομοθεσία περί ηλεκτρονικών επικοινωνιών, καταβάλλοντας κάθε δυνατή προσπάθεια για την αντιμετώπιση των όποιων προβλημάτων παρουσιάζονται. Η άμεση και ποιοτική εξυπηρέτηση των καταναλωτών αποτελεί κεντρικό στόχο της Vodafone, σε πνεύμα βεβαίως κατανόησης, σεβασμού και αμοιβαίας εμπιστοσύνης.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

Με εκτίμηση,

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πρόστιμο 250.000 ευρώ στη Veoo και αφαίρεση άδειας λειτουργίας

 

 

https://www.kathimerini.gr/1076099/article/oikonomia/epixeirhseis/prostimo-250000-eyrw-sth-veoo-kai-afairesh-adeias-leitoyrgias

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερα για τη Veoo

https://www.capital.gr/epixeiriseis/3450168/apokalupsi-gia-ti-veoo-tin-etaireia-laburinthos-me-ta-pentapsifia-sms

Πρόστιμα σε Κύπρο και Βρετανία. Σύνδεση με Akazoo

...Αν και ουδέποτε γράφτηκα στις υπηρεσίες τους, μετά το 2ο μήνυμα, έκανα τη διαδικασία της επεγγραφής Ο τηλεφωνητής με διαβεβαίωσε ότι η διαγραφή ήταν επιτυχής και ότι θα λάβω και σχετικό sms επιβεβαίωσης. Φυσικά τέτοιο sms ουδέποτε ήρθε ενώ τα μηνύματα με χρέωση συνέχισαν να έρχονται”, αναφέρει άλλη καταγγελία που "ανέβηκε” μόλις πριν από λίγες ημέρες.

και άλλα πολλά.

Link to comment
Share on other sites

Πρόστιμο 250.000 ευρώ στη Veoo και αφαίρεση άδειας λειτουργίας

 

 

https://www.kathimerini.gr/1076099/article/oikonomia/epixeirhseis/prostimo-250000-eyrw-sth-veoo-kai-afairesh-adeias-leitoyrgias

 

Τα βλέπεις ότι μπορεί να αποδειχτεί ότι δεν έκανες εγγραφη?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν το βλέπω, με ποιό τρόπο αποδείχτηκε ;

 

Μα για αυτο το λογο επιβληθηκε προστιμο.

Γραφει το αρθρο που παρεθεσες: «Οι κυριότερες παραβάσεις που βαρύνουν την εταιρεία αφορούσαν σε αυθαίρετη εγγραφή και χρέωση καταναλωτών για υπηρεσίες αυξημένης χρέωσης που παρέχει η εταιρεία».

Για αυθαιρετες εγγραφες!

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ακόμη δεν βλέπω με πιό τρόπο αποδείχτηκε.

Απλά βλέπω ότι αποδείχτηκε.

Στην απόφαση της Ε.Ε.Τ.Τ. στην σελίδα της γράφει "Επισημαίνεται ότι, η ΕΕΤΤ είχε προηγουμένως προβεί σε αυτεπάγγελτους ελέγχους, λαμβάνοντας υπόψη επίσης καταγγελίες καταναλωτών σχετικά με αυθαίρετες χρεώσεις"

Άρα δεν αποδείχτηκε απλά από την καταγγελία αλλά από κάπιον τύπο ελέγχου που έκανε η Ε.Ε.Τ.Τ.

Η διαφωνία μου ήταν ότι ο καταναλωτης δεν μπορούσε να αποδείξει μέχρι την αλλαγή της νομοθεσίας ότι δεν έκανε την εγγραφή, με κανέναν τρόπο, και μιλάω για απόδειξη που να μπορεί να σταθεί σε δικαστήριο και όχι για "ισχυρές ενδείξεις" για ένα συμπέρασμα του τύπου "αφού το λένε 1000 άτομα θα είναι σωστό "

Το πιό πιθανο για μια ακομα φορά θα είναι ότι η εταιρεία θα χρεοκοπήσει (και δεν θα πληρώσει μία ). Αλλά αν το τραβαγε δικαστικά δεν είμαι καθόλου σίγουρος αν θα στεκόντουσαν οι κατηγορίες ενώπιον δικαστηρίου όπου κανείς δεν καταδικάζετε με ενδείξεις αλλλά με αποδείξεις.

Τώρα αν η Ε.Ε.Τ.Τ. έστεισε 100 κινητά και 1000 κάρτες SIM στα γραφεια της μέχρι που κάπιο από αυτά γράφτηκε σε υπηρεσία ναι αυτό αποτελεί απόδειξη.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά ακόμη δεν βλέπω με πιό τρόπο αποδείχτηκε.

Απλά βλέπω ότι αποδείχτηκε.

Στην απόφαση της Ε.Ε.Τ.Τ. στην σελίδα της γράφει "Επισημαίνεται ότι, η ΕΕΤΤ είχε προηγουμένως προβεί σε αυτεπάγγελτους ελέγχους, λαμβάνοντας υπόψη επίσης καταγγελίες καταναλωτών σχετικά με αυθαίρετες χρεώσεις"

Άρα δεν αποδείχτηκε απλά από την καταγγελία αλλά από κάπιον τύπο ελέγχου που έκανε η Ε.Ε.Τ.Τ.

Η διαφωνία μου ήταν ότι ο καταναλωτης δεν μπορούσε να αποδείξει μέχρι την αλλαγή της νομοθεσίας ότι δεν έκανε την εγγραφή, με κανέναν τρόπο, και μιλάω για απόδειξη που να μπορεί να σταθεί σε δικαστήριο και όχι για "ισχυρές ενδείξεις" για ένα συμπέρασμα του τύπου "αφού το λένε 1000 άτομα θα είναι σωστό "

Το πιό πιθανο για μια ακομα φορά θα είναι ότι η εταιρεία θα χρεοκοπήσει (και δεν θα πληρώσει μία ). Αλλά αν το τραβαγε δικαστικά δεν είμαι καθόλου σίγουρος αν θα στεκόντουσαν οι κατηγορίες ενώπιον δικαστηρίου όπου κανείς δεν καταδικάζετε με ενδείξεις αλλλά με αποδείξεις.

Τώρα αν η Ε.Ε.Τ.Τ. έστεισε 100 κινητά και 1000 κάρτες SIM στα γραφεια της μέχρι που κάπιο από αυτά γράφτηκε σε υπηρεσία ναι αυτό αποτελεί απόδειξη.

 

Με συγχωρεις, δεν ξερω ποια ειναι η σχεση σου με τη Νομικη. Δεν το λεω με διαθεση υπεροψιας, αλλα επειδη ειμαι 15 χρονια μαχημος δικηγορος, εχω εμπειρια. Λοιπον, αυτο που συμβαινει στην πραξη, ειναι οτι ο πολιτης εχει δικαιωμα να κανει καταγγελια στις αρμοδιες υπηρεσιες και αυτες ειναι υποχρεωμενες να ερευνουν τη βασιμοτητα των καταγγελιων. Αυτο κανει η ΕΕΤΤ και η Εισαγγελια. Κανεις δεν εχει ατομικα υποχρεωση να διεξαγει μονος του ερευνες, ουτε να εχει εξειδικευμενες γνωσεις πανω σε καθε ζητημα που τυχον θα τον απασχολησει. Καταγγελει αυτο που εχει συμβει, λχ οτι χρεωθηκε χωρις να εχει ποτε εγγραφει σε καποια υπηρεσια, και οι αρμοδιοι φορεις ερευνουν την καταγγελια. Κατι τετοιο πρεπει να εγινε και στη συγκεκριμενη περιπτωση με την ΕΕΤΤ. Το βασιμο ή οχι της καταγγελιας θα αποδειχθει κατοπιν ερευνας που θα διεξαγουν οι αρμοδιοι φορεις, οχι κατοπιν ερευνας που ειναι υποχρεωμενος να διεξαγει ο καθενας μας ατομικα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα.

Απλά κάποιοι στην συζήτηση πολύ καιρό πριν υποστήριζαν ότι μπορούσαν να αποδείξουν ότι δεν γράφτηκαν, και εγώ υποστήριζα ότι δεν υπήρχε τρόπος. Φυσικά κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να κάνει αυτός την έρευνα.

Αλλά αυτό είναι πολύ διαφορετικό από το να υποστηρίζει ότι μπορεί να το αποδείξει μόνος του (πώς;)

 

Αλλά με την έκφραση "Τα βλέπεις ότι μπορεί να αποδειχτεί ότι δεν έκανες εγγραφη? " μου έδωσες την εντύπωση οτι επανερχόσουν σε αυτην την συζήτηση.

Επειδή είσαι μάχιμος δικηγόρος καταλαβαίνεις πολύ καλά ότι κανείς δεν το απέδειξε μόνος του . Η Ε.Ε.Τ.Τ. το απόδειξε .

Ακαδημαϊκή σχέση με την Νομική δεν έχω. Έχω όμως πολλές γνώσεις στο αντικείμενο . Ο Μπαμπάς ήταν δικηγόρος και αυτό μου έδωσε την ευκαιρια να διαβάσω αρκετά νομικά βιβλία.

Αλλά δε νομίζω ότι χρειάζομαι πανεπιστημιακά πτυχία για να έχω γνώμη σε ένα δημόσιο φόρουμ.

Εξάλου δεν λέεμ κάτι διαφορετικό

Εγώ λέω ότι με το Πρώην νομοθετικό καθεστώς δεν μπορούσε να αποδείξει και εσύ λες "κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να αποδείξει" .

Με λίγα λόγια λέμε ακριβώς τα ίδια . Ποτέ δεν υποστήριξα ότι κάπιος οφείλει να αποδείξει. Ουτε ποτε είπα ότι είναι υποχρεωμένος.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα.

Απλά κάποιοι στην συζήτηση πολύ καιρό πριν υποστήριζαν ότι μπορούσαν να αποδείξουν ότι δεν γράφτηκαν, και εγώ υποστήριζα ότι δεν υπήρχε τρόπος. Φυσικά κανένας δεν είναι υποχρεωμένος να κάνει αυτός την έρευνα.

Αλλά αυτό είναι πολύ διαφορετικό από το να υποστηρίζει ότι μπορεί να το αποδείξει μόνος του (πώς;)

 

Αλλά με την έκφραση "Τα βλέπεις ότι μπορεί να αποδειχτεί ότι δεν έκανες εγγραφη? " μου έδωσες την εντύπωση οτι επανερχόσουν σε αυτην την συζήτηση.

Επειδή είσαι μάχιμος δικηγόρος καταλαβαίνεις πολύ καλά ότι κανείς δεν το απέδειξε μόνος του . Η Ε.Ε.Τ.Τ. το απόδειξε .

Ακαδημαϊκή σχέση με την Νομική δεν έχω. Έχω όμως πολλές γνώσεις στο αντικείμενο . Ο Μπαμπάς ήταν δικηγόρος και αυτό μου έδωσε την ευκαιρια να διαβάσω αρκετά νομικά βιβλία.

Αλλά δε νομίζω ότι χρειάζομαι πανεπιστημιακά πτυχία για να έχω γνώμη σε ένα δημόσιο φόρουμ.

Εξάλου δεν λέεμ κάτι διαφορετικό

Εγώ λέω ότι με το Πρώην νομοθετικό καθεστώς δεν μπορούσε να αποδείξει και εσύ λες "κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να αποδείξει" .

Με λίγα λόγια λέμε ακριβώς τα ίδια . Ποτέ δεν υποστήριξα ότι κάπιος οφείλει να αποδείξει. Ουτε ποτε είπα ότι είναι υποχρεωμένος.

Εχει περασει λιγος καιρος και μπορει να μη θυμαμαι καλα (ουτε και θελω να μπω στη διαδικασια να ψαχνω παλια μηνυματα) αλλα ειχα την εντπυωση οτι ελεγες πως ειναι ανωφελο να κανει καποιος μηνυση γιατι δεν μπορει να αποδειξει. Και αυτο που λεω οτι οτι η εισαγγελια θα ερευνησει κατοπιν της μηνυσης που οφειλει να κανει ο καθε πολιτης που αδικηθηκε.

 

Τελος παντων, αφου συμφωνησαμε, αυτο εχει σημασια :)

 

Οταν λες, πρωην νομοθετικο καθεστως, σε τι ακριβως αναφερεσαι?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία άλλαξε πρόσφατα

Με απόφαση της Ε.Ε.Τ.Τ δεν γινεται πλέον χρέωση αν δεν δωσεις ρητή συγκατάθεση με SMS εντός δυο λεπρωναπό την εγγραφή σου.

Από τότε τα προβλήματα σταμάτησαν.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ακόμη και σήμερα αυτή η εταιρεια- λοιμώδες νόσημα στέλνει μηνύματα για υπηρεσίες που ουδέποτε ζητήθηκαν και παρότι πριν ένα μήνα έγινε αίτημα να μην ξαναενοχλησουν.επισης στο τηλεφωνικό κέντρο τους το παίζουν βαριά πεπόνια και κάνουν μαγικές.κι όλα αυτά ΜΕΤΑ την ανάκληση της άδειας λειτουργίας

 

Στάλθηκε από το Lenovo K50a40 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

Για πια εταιρεια μιλάς ;

Εταιρεια που της ανακληθηκε η άδεια δεν μπορει με κανένα τρόπο να στείλει μγνυμα.

Link to comment
Share on other sites

https://www.lawspot.gr/nomika-nea/apozimiosi-apo-etaireia-kinitis-tilefonias-gia-paronomes-hreoseis-sms-apo-pentapsifioys

 

Και αποφαση αστικου δικαστηριου για αποζημιωση!

Εδω πως απεδειξε ο καταναλωτης οτι δεν ειχε στειλει μηνυματα???

Να εχετε πιστη αδελφια! Υπαρχει Δικαιοσυνη.

Edited by ddr2

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Γειά σας,

εγώ αντιμετωπίζω ένα άλλο πρόβλημα. Μου στέλνουν scam sms δήθεν από τράπεζα που μου ζητούν στοιχεία. τα sms που λαμβάνω είναι από 5ψήφια. τύπου +10151 κ.τ.λ. Έκανα φραγή 5ψηφιων αλλά συνεχίζω και λαμβάνω τέτοιου τύπου sms. Τι μπορώ να κάνω? Είναι ενοχλητικό γιατί μου στέλνουν πολλές φορές μέσα στη μέρα και επιπλέον επικίνδυνο γιατί φοβάμαι μην μπερδευτώ στο τέλος και τα ανοίξω

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, helen82 said:

Γειά σας,

εγώ αντιμετωπίζω ένα άλλο πρόβλημα. Μου στέλνουν scam sms δήθεν από τράπεζα που μου ζητούν στοιχεία. τα sms που λαμβάνω είναι από 5ψήφια. τύπου +10151 κ.τ.λ. Έκανα φραγή 5ψηφιων αλλά συνεχίζω και λαμβάνω τέτοιου τύπου sms. Τι μπορώ να κάνω? Είναι ενοχλητικό γιατί μου στέλνουν πολλές φορές μέσα στη μέρα και επιπλέον επικίνδυνο γιατί φοβάμαι μην μπερδευτώ στο τέλος και τα ανοίξω

Δες αν μπορείς να τα μπλοκαρεις. Μίλα ξανά με τον παροχο σου. Νομίζω ότι μπορούν να σου μπλοκάρουν και τα sms

Edited by mips

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Πώς εξηγείται το γεγονός ότι συνεχίζουν να έρχονται μηνύματα από πενταψήφια, τη στιγμή που έχεις ενεργοποιημένη τη φραγή πενταψήφιων;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν μπλοκάρεις τα πενταψηφια δεν σημαίνει ότι τα μπλοκάρει όλα

Γιατί το λέω αυτό;;; Αν πας στην εφαρμογή της Βόδα και επιλέξεις μπλοκάρισμα θα δεις ότι κάτω έχει ένα κουμπάκι (check all numbers) που σου λέει ποια μπλοκάρει και δεν είναι σίγουρα ΟΛΑ τα πενταψηφια

Κάποια περνάνε π.χ τα sms από το cash back περνάνε

βέβαια δεν είναι χρεωσιμα .....

3c473e1f624c08f27abe815594173b17.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...