Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι βλακείες ότι τάχατες δεν υπάρχει τίποτε stock το Plus είναι βλακείες, το κάνει η Apple επίτηδες, οι αποθήκες είναι γεμάτες από Plus, έχουμε μέσο που δουλεύει σε μια απ αυτές τις αποθήκες(USA) και με διαβεβαίωσε ότι δεν υπάρχει έλλειψη, αν υπάρχει είναι πλασματική. Δυστυχώς στην Ευρώπη θα την φάμε και εμείς για να δημουργηθεί extra hype. Δεν το λέω σαν hater, αντίθετος ήδη προ παράγγειλα 7 plus, αλλα το λέω πληροφοριακά σε όσους φοβούνται ότι δεν θα δούμε Plus για κανένα μηνα. Καθόλου τυχαίο που για πρώτη φορα η Apple δεν βγάζει αριθμούς του πρώτου σαββατοκύριακου..
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα istrorm isystem plaisio public για 2 7plus 128 Black και όλοι μου είπαν ότι θα έρθουν πολύ λίγα πλας και όχι όλα τα χρώματα...έκανα σε όλους παραγγελία και ότι τσιμπήσω...πάντως όλοι είπαν ότι έχουν γίνει πάρα πολλές προπαραγγελιες και δεν θα εξηπερετηθουν όλοι αυτοί και να μην περιμένω πολλά για αύριο. Τώρα τι είναι αλήθεια και ποιος δουλεύει ποιον δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα istrorm isystem plaisio public για 2 7plus 128 Black και όλοι μου είπαν ότι θα έρθουν πολύ λίγα πλας και όχι όλα τα χρώματα...έκανα σε όλους παραγγελία και ότι τσιμπήσω...πάντως όλοι είπαν ότι έχουν γίνει πάρα πολλές προπαραγγελιες και δεν θα εξηπερετηθουν όλοι αυτοί και να μην περιμένω πολλά για αύριο. Τώρα τι είναι αλήθεια και ποιος δουλεύει ποιον δεν ξέρω.
Μακαρι ολα αυτα να βγουν ψεματα και να παραλαβω αυριο το plus 128αρι μαυρο απο πλαισιο γιατι αλλιως την κατσαμε:cry:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν θέλω να σας το χαλάσω αλλά εδώ δεν είναι Αμερική ούτε Ευρώπη. Έρχονται λίγα κομμάτια τα οποία τα πρώτα πάνε σε γνωστούς και φίλους και μετά ακολουθούν οι προπαραγγελίες, οι κρατήσεις και όλα αυτά. Κάθε χρόνο τα ίδια είναι. Το ίδιο ήταν και με το 6 και με το 6s. Και μετά κάθε εβδομάδα θα έρχονται παραλαβές και θα τις μοιράζουν ανάλογα τις ανάγκες που έχουν.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

το στοκ των καταστηματων ειναι πολυ μικρο.θα αργησει να ομαλοποιηθει η κατασταση και ειδικα οσο αφορα τα plus και το jet black.Αμφιβαλλω αν εξυπηρετηθει αυριο πανω απο το 10% των προπαραγγελιων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μακαρι ολα αυτα να βγουν ψεματα και να παραλαβω αυριο το plus 128αρι μαυρο απο πλαισιο γιατι αλλιως την κατσαμε:cry:

 

To ελπιζω και εγω μπας και βρω ενα απο τα δυο.Καλη τυχη !

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το στοκ των καταστηματων ειναι πολυ μικρο.θα αργησει να ομαλοποιηθει η κατασταση και ειδικα οσο αφορα τα plus και το jet black.Αμφιβαλλω αν εξυπηρετηθει αυριο πανω απο το 10% των προπαραγγελιων.

 

Μαλλον εχεις δικιο δεν ελπιζω πολλα για αυριο.

Link to comment
Share on other sites

όλοι βιάζονται τελικά

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

έλαβα από τα public email προσωρινής αδυναμίας εκτέλεσης της παραγγελίας για iphone 7 plus 128 black.οεο....

Κάνει λόγο μάλιστα για...... επόμενες εβδομάδες....

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι θα αργησουμε για πολύ να το έχουμε στα χέρια μας το cyderport. de δίνει τα πρώτα κομμάτια στις 20.10.2016
Link to comment
Share on other sites

Με βλέπω να ακυρώνω και γω την παραγγελία μου αν αρχίσουν αύριο από το πλαίσιο τα μου σου του....η πρώτη μου απόπειρα στο ios μάλλον θα αναβληθεί....κατά τα Χριστούγεννα το ξανά βλέπουμε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν θέλω να σας το χαλάσω αλλά εδώ δεν είναι Αμερική ούτε Ευρώπη. Έρχονται λίγα κομμάτια τα οποία τα πρώτα πάνε σε γνωστούς και φίλους και μετά ακολουθούν οι προπαραγγελίες, οι κρατήσεις και όλα αυτά. Κάθε χρόνο τα ίδια είναι. Το ίδιο ήταν και με το 6 και με το 6s. Και μετά κάθε εβδομάδα θα έρχονται παραλαβές και θα τις μοιράζουν ανάλογα τις ανάγκες που έχουν.
Σωστος ακριβως ετσι ειναι,λοιπον σημερα πηγα στο πλαισιο στην πατρα απο περιεργεια να ρωτησω τι γινεται με την παραγγελια μου μιας και εχω δωση και προκαταβολη και ο πωλητης παρολο που δεν ειναι γνωστος μου με εβαλε και κοιταξα στον υπολογιστη του τις παραγγελιες και σε τη προτεραιοτητα βρισκομαι και ειμαι πεμπτος και επειδη αυριο θα φερει μονο ακουσον ακουσον μονο δυο κομματια ενα 7αρι και ενα plus ενα και ενα δηλαδη οποτε εγω αυριο δεν παραλαμβανω οποτε μου λεει απο εβομαδα θα αρχισουν σιγα σιγα να ερχονται και υπολογιζει μεχρι το τελος τις αλλης εβδομαδας να παραλαβω οποτε υπομονη τι αλλο να κανω:( Edited by chris1974
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, η αντικατάσταση εξακολουθεί να έχει το ίδιο πρόβλημα με τους ήχους στα βίντεο. Οπότε αύριο θα επιστρέψω τη συσκευή στο κατάστημα (με κουτί και παρελκόμενα) για επιστροφή χρημάτων. Και κάπως έτσι, τελειώνει η σύντομη διαδρομή μου με το iPhone 7 Plus.:(

 

Παραμένω στο iPhone 6s Plus προς το παρών :p

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, η αντικατάσταση εξακολουθεί να έχει το ίδιο πρόβλημα με τους ήχους στα βίντεο. Οπότε αύριο θα επιστρέψω τη συσκευή στο κατάστημα (με κουτί και παρελκόμενα) για επιστροφή χρημάτων. Και κάπως έτσι, τελειώνει η σύντομη διαδρομή μου με το iPhone 7 Plus.:(

 

Παραμένω στο iPhone 6s Plus προς το παρών :p

 

Σαν test drive. Τι είχαμε τι χάσαμε

Θα το ξανά πάρεις σε ενα μήνα

Θα έχουν λυθεί τα προβλήματα

Πάντα έτσι γίνεται δεν είναι η πρώτη φορά με τις συσκευές που εμφανίζονται πρώτες στα ράφια των καταστημάτων

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς, η αντικατάσταση εξακολουθεί να έχει το ίδιο πρόβλημα με τους ήχους στα βίντεο. Οπότε αύριο θα επιστρέψω τη συσκευή στο κατάστημα (με κουτί και παρελκόμενα) για επιστροφή χρημάτων. Και κάπως έτσι, τελειώνει η σύντομη διαδρομή μου με το iPhone 7 Plus.:(

 

Παραμένω στο iPhone 6s Plus προς το παρών :p

 

Εαν παρεις το μικρο, δεν θα εχεις προβλημα πιστευω. Αλλιως περιμενεις μεχρι να ...απαντησει η Μηλο....

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

"iPhone 7 and 7 Plus users report of subpar in-call audio quality" appleinsider
NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Καλά, η Samsung την έκανε τη βλακεία της με το Note 7, λόγω βιασύνη να προλάβει την Apple. Εκείνη όμως βγάζει ένα κάρο συσκευές κάθε χρόνο. Η άλλη η απαράδεκτη που έχει ένα χρόνο στη διάθεσή της να μελετήσει επαρκώς και να βγάλει στην αγορά ένα απροβληματιστο κινητό, τι δικαιολογία έχει;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Καλά, η Samsung την έκανε τη βλακεία της με το Note 7, λόγω βιασύνη να προλάβει την Apple. Εκείνη όμως βγάζει ένα κάρο συσκευές κάθε χρόνο. Η άλλη η απαράδεκτη που έχει ένα χρόνο στη διάθεσή της να μελετήσει επαρκώς και να βγάλει στην αγορά ένα απροβληματιστο κινητό, τι δικαιολογία έχει;

 

Ετσι..με βλεπω αν με παρουν σημερα για να παραλαβω τα 2 7plus 128gb να μην τα παραλαβω. Θα περιμενω να δω τι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, η Samsung την έκανε τη βλακεία της με το Note 7, λόγω βιασύνη να προλάβει την Apple. Εκείνη όμως βγάζει ένα κάρο συσκευές κάθε χρόνο. Η άλλη η απαράδεκτη που έχει ένα χρόνο στη διάθεσή της να μελετήσει επαρκώς και να βγάλει στην αγορά ένα απροβληματιστο κινητό, τι δικαιολογία έχει;

Δεν έχει καμία δικαιολογία και είναι ότι πιο εκνευριστικό να περιμένεις την νέα σου συσκευή για να δεις αν έχει θέμα ή όχι. Αλλά κάθε χρόνο τα ίδια δεν γίνονται; Ξεκίνα από το 4 και φτάσε μέχρι το 6s. Κάθε χρόνο είχαμε και από ένα gate, με τις κεραίες στο 4, με το χρώμα στο 5, με το ότι λυγίζει το 6 μέχρι ότι το 6s έχει διαφορετικούς επεξεργαστές και ο ένας είναι καλύτερος από τον άλλο.

 

Κάθε χρόνο η ίδια ιστορία, ξέρεις πριν την ανακοίνωση πως όντως κάτι θα συμβεί στην έναρξη της διάθεσης της συσκευής. Απλά δεν ξέρεις ποιο θα είναι το θέμα του προβλήματος.

 

Θα γίνει ντόρος, θα πουληθούν εκατομμύρια, θα αντικατασταθούν συσκευές και στο τέλος θα ξεχαστεί ως ακόμα ένα gate μέχρι το επόμενο.

 

Και το μόνο που θα έχουν καταφέρει είναι να κουβεντιάζεται παντού το θέμα, να κρατιέται υψηλά το πάρε δώσε των sites με αυτό το θέμα, να γίνεται ντόρος γενικά και να έχουν σπάσει τα νεύρα σε εμάς που ζούμε σε μια χώρα η οποία δεν έχει καμία απολύτως εξυπηρέτηση πελατών για τα προϊόντα της apple όπως και καμίας άλλης εταιρίας γενικά.

 

EDIT

iPhone 7 Plus Depth Effect

http://www.loopinsight.com/2016/09/22/iphone-7-plus-depth-effect/

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν βλεπω να παραλαμβανω σημερα απο πλαισιο γιατι πολυ απλα δεν εχουν να μου δωσουν και μου αρεσει που τους εδωσα και προκαταβολη για να κλεισει η παραγγελια και να το παρω απο την πρωτη μερα,παντως η ολη κατασταση μου την εχει δωσει και ετσι μου ερχεται να τους στειλω στο δια...λο τελος παντων .
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν βλεπω να παραλαμβανω σημερα απο πλαισιο γιατι πολυ απλα δεν εχουν να μου δωσουν και μου αρεσει που τους εδωσα και προκαταβολη για να κλεισει η παραγγελια και να το παρω απο την πρωτη μερα,παντως η ολη κατασταση μου την εχει δωσει και ετσι μου ερχεται να τους στειλω στο δια...λο τελος παντων .

Μάλλον πρέπει να το κάνεις το τελευταίο για να μάθουν να μην κοροϊδεύουν τον κόσμο

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν βλεπω να παραλαμβανω σημερα απο πλαισιο γιατι πολυ απλα δεν εχουν να μου δωσουν και μου αρεσει που τους εδωσα και προκαταβολη για να κλεισει η παραγγελια και να το παρω απο την πρωτη μερα,παντως η ολη κατασταση μου την εχει δωσει και ετσι μου ερχεται να τους στειλω στο δια...λο τελος παντων .

Μην νευριάζεις δεν αξίζει. Το έχω περάσει και με το iPhone 5 και με το 6 plus. Οπότε πλέον έχω μάθει, αν έχεις γνωστό σε μαγαζί έχεις κλείσει συσκευή από χθες. Αν δεν έχεις τότε απλά περιμένεις κατά Οκτώβρη μήνα με αρχές Νοέμβρη για να μπορέσεις να βρεις αυτό που θες. Είναι μπαρούφες όσα λένε για εκδήλωση ενδιαφέροντος και προπαραγγελίες.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μην νευριάζεις δεν αξίζει. Το έχω περάσει και με το iPhone 5 και με το 6 plus. Οπότε πλέον έχω μάθει, αν έχεις γνωστό σε μαγαζί έχεις κλείσει συσκευή από χθες. Αν δεν έχεις τότε απλά περιμένεις κατά Οκτώβρη μήνα με αρχές Νοέμβρη για να μπορέσεις να βρεις αυτό που θες. Είναι μπαρούφες όσα λένε για εκδήλωση ενδιαφέροντος και προπαραγγελίες.
Εχεις δικιο δεν αξιζει απλως καταλαβα οτι ολες οι μεγαλες αλυσιδες καταστηματων public plaisio κλπ μας κοροιδεψαν δεν εφεραν καθολου plus μοντελο παρα μονο μερικα απλα 7αρια και αυτο ηταν δεν πειραζει θα περιμενω και οποτε φερουν δεν ξανα ασχολουμαι παλι.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το ακύρωσα στο πλαίσιο αφού μου είπαν για αναμονή παραλαβής στα μέσα του άλλου μήνα συν ότι έχω θορυβηθει καιλίγο με τα προβλήματα που έχουν προκύψει με ηλεκτρονικόυς θορυβους και θέμα με τις κλήσεις και λέω να περιμένω. Κατά τα Χριστούγεννα ίσως ξανά προσπαθήσω...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως το ακύρωσα στο πλαίσιο αφού μου είπαν για αναμονή παραλαβής στα μέσα του άλλου μήνα συν ότι έχω θορυβηθει καιλίγο με τα προβλήματα που έχουν προκύψει με ηλεκτρονικόυς θορυβους και θέμα με τις κλήσεις και λέω να περιμένω. Κατά τα Χριστούγεννα ίσως ξανά προσπαθήσω...

Τελικά γνωρίζει κανεις σίγουρα αν το τζαμάκι της κάμερας είναι gorila η όχι , γιατί αν δεν είναι και είναι απλά πλαστικό όπως έχουν γράψει είναι για γέλια οι τύποι !!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...