Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά γνωρίζει κανεις σίγουρα αν το τζαμάκι της κάμερας είναι gorila η όχι , γιατί αν δεν είναι και είναι απλά πλαστικό όπως έχουν γράψει είναι για γέλια οι τύποι !!

Δεν έχουν γράψει ότι είναι πλαστικό απλά σε τεστ που κάνουν διάφοροι είδαν ότι γρατζουνίστηκε πιο εύκολα από ότι όταν είχαν γίνει δοκιμές στο 6s. Στο 7 έφτασε στο επίπεδο 6 ενώ στο 6s είχε φτάσει στο επίπεδο 9. Η απάντηση του Philip Schiller σε σχετικό tweet που τον ρώτησαν απάντησε πως και το home button και το lens cover είναι από sapphire crystal, "@Lunnzies Not true. Camera lens cover and top of Home Button both Sapphire. #iPhone7"

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το παρέλαβε κάποιος εδώ στο forum σήμερα στην Ελλάδα; :worry:

 

Φαίνεται πως έχουν γενικό πρόβλημα με το Plus στο stock παγκόσμια. Το 7 υπάρχει, αλλά σε πολύ περιορισμένες διαθεσιμότητες. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εδώ τίποτα για 128άρι χρυσό. Μου είχαν πει για σήμερα αλλά παίζουμε το σπασμένο τηλέφωνο με τον Κωτσόβολο Πάτρας. Αφού αναγκάστηκα να φωνάξω και να τσακωθώ, με ενημέρωσαν ότι δεν παρέλαβαν ΟΥΤΕ ΕΝΑ κομμάτι, ΟΥΤΕ ΚΑΝ demo. Ντροπή και αίσχος, ίσα να πάρουν την προκαταβολή είναι τα ******α... :shifty: Από Αθήνα μου είπαν 17 Οκτώβρη. Μάλλον θα περάσω από κει να τα πούμε ένα χεράκι γιατί εγώ βασίστηκα στα λεγόμενά τους και δεν έριξα προπαραγγελίες σε όλα τα καταστήματα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Γενικά παρατηρώ μεγαλύτερη κινηςη εφέτος με τα 7 άρια σε σχέση με τα περσινά 6s η ιδέα μου είναι ρε παιδιά
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά θυμάμαι τόσο χαμηλή διαθεσιμότητα... Και να πω ότι δεν ανταποκρίθηκε ο κοσμος στις προπαραγγελίες και ότι δεν υπήρχε ζήτηση... Χαμός γίνεται με το 7... Τόσα λίγα κομμάτια τους έστειλαν δηλαδή???
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά θυμάμαι τόσο χαμηλή διαθεσιμότητα... Και να πω ότι δεν ανταποκρίθηκε ο κοσμος στις προπαραγγελίες και ότι δεν υπήρχε ζήτηση... Χαμός γίνεται με το 7... Τόσα λίγα κομμάτια τους έστειλαν δηλαδή???

Κάθε χρόνο τα ίδια είναι. Τι νομίζετε πως στέλνουν χιλιάδες κομμάτια; Δεν έχει ουσία η προπαραγγελία και η εκδήλωση ενδιαφέροντος όταν ξέρεις πως δεν θα το πάρεις. Αφού το λένε και οι ίδιοι που δουλεύουν στα καταστήματα όταν τους ρωτήσεις γιατί βάζετε εκδήλωση ενδιαφέροντος και προπαραγγελία αφού δεν τα τηρείτε; Και σου λένε έχετε δίκιο αλλά τα βάζουμε. Μας φέρνουν λίγα κομμάτια τα οποία φεύγουν δεξιά και αριστερά.

 

Κάθε χρόνο η ίδια ιστορία είναι για να γίνει ντόρος.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Κάθε χρόνο τα ίδια είναι. Τι νομίζετε πως στέλνουν χιλιάδες κομμάτια; Δεν έχει ουσία η προπαραγγελία και η εκδήλωση ενδιαφέροντος όταν ξέρεις πως δεν θα το πάρεις. Αφού το λένε και οι ίδιοι που δουλεύουν στα καταστήματα όταν τους ρωτήσεις γιατί βάζετε εκδήλωση ενδιαφέροντος και προπαραγγελία αφού δεν τα τηρείτε; Και σου λένε έχετε δίκιο αλλά τα βάζουμε. Μας φέρνουν λίγα κομμάτια τα οποία φεύγουν δεξιά και αριστερά.

 

Κάθε χρόνο η ίδια ιστορία είναι για να γίνει ντόρος.

Ναι αλλά φέτος το πρόβλημα είναι παγκόσμιο. ΗΒ που βρίσκομαι έχουν το ίδιο πρόβλημα με Ελλάδα όλοι οι πάροχοι! Χιλιάδες παραγγελίες σε αναμονή! Τα Apple Store έχουν μικρό stock στο 7. To Plus απλά εξαφανισμένο.

 

Κάποιοι λένε ότι έχουν έλλειψη στο camera module του 7 Plus. Προσωπική μου άποψη είναι ότι μάλλον κάτι βρήκαν στο μικρόφωνο της κάμερας και έκαναν εσωτερική ανάκληση. Αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα το ενα απο τα δυο που θελω 32gb gold..για το μαυρο περιμενω.

 

Που βρήκες απόθεμα;

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά φέτος το πρόβλημα είναι παγκόσμιο. ΗΒ που βρίσκομαι έχουν το ίδιο πρόβλημα με Ελλάδα όλοι οι πάροχοι! Χιλιάδες παραγγελίες σε αναμονή! Τα Apple Store έχουν μικρό stock στο 7. To Plus απλά εξαφανισμένο.

 

Κάποιοι λένε ότι έχουν έλλειψη στο camera module του 7 Plus. Προσωπική μου άποψη είναι ότι μάλλον κάτι βρήκαν στο μικρόφωνο της κάμερας και έκαναν εσωτερική ανάκληση. Αλλά μπορεί να κάνω και λάθος.

Δεν διαφωνώ ότι η έλλειψη είναι παγκόσμια, που και πάλι εξυπηρετούνται όσοι πλήρωσαν για να έχουν το κινητό και λαμβάνουν κανονικά τις προπαραγγελίες τους έστω και με καθυστέρηση, αλλά αυτό είναι άσχετο με την εδώ κατάσταση που είναι ίδια κάθε χρόνο. Εδώ πάντα φέρνουν λίγα κομμάτια ακόμα και όταν σε Αμερική και Ευρώπη υπάρχουν σε στοκ.

 

Αυτό γίνεται με όλα τα ακριβά κινητά εδώ. Ποτέ δεν έχω ακούσει πως υπάρχει στοκ για τέτοιες συσκευές.

 

Πολλά μπορεί να συμβαίνουν, και αυτό που λες και ότι μπορεί να έκοψαν τις παραδόσεις για αυτόν τον ήχο που λένε (άσχετα ότι δεν έχει ξεσπάσει σε μέγεθος gate όπως σε παλιότερες περιπτώσεις) και να είναι σφάλμα της παραγωγής.

 

Απλά εγώ ενημερώνω για να μην νευριάζουν και χαλιούνται τζάμπα :) Το έχω περάσει και εγώ ο ίδιος και ξέρω πως είναι.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Που βρήκες απόθεμα;[/quote

 

Δεν εχει αποθεμα,ενα μονο μου βρηκε εγω θελω δυο και οχι στην πρωτη επιλογη μου που ειναι το 128 μαυρο.

Σε επισημο reseller στην Αθηνα.Δεν ξερω αν πρεπει να αναφερω το ονομα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τα πραγματα ειναι οπως τα ειχα πει πιο πανω με πηραν τωρα τηλεφωνο απο το πλαισιο αλλα μου εστειλαν και μηνυμα που λεει οτι λογω περιορισμενης διαθεσιμοτητας απο την επισημη αντιπροσωπεια δεν παρελαβαν καθολου 7 plus σε οποιοδηποτε χρωμα και χωρητικοτητα παρα μονο ελαχιστα 7αρια και σε ερωτηση που τους εκανα ποτε υπολογιζουν να παραλαβουν 7 plus μου ειπαν αρχες οκτωβρη και οτι βρισκομαι σε υψηλη θεση προτεραιοτητας χαχαχαχα,αυτα τα ολιγα.Αυτο ειναι και το τελευταιο μηνυμα που σας γραφω μεχρι να παραλαβω γιατι κουραστικα πλεον.Τα λεμε!!!! Edited by chris1974
Link to comment
Share on other sites

Επειδή βλέπω ότι υπάρχει ζήτηση, από την δεύτερη και τελευταία φορά που ανέλαβε ο Τζόμπ την apple εφάρμοσε να μην υπάρχει στοκ συσκευής.

Το ακολούθησαν και οι υπόλοιποι κατασκευαστές οπότε θα βγαίνουν όσα κομμάτια χρειάζεται για να πωλείται άμεσα

Μην μπερδεύουμε το στοκ των πωλητών :)

Τέλος για το τζετ μαύρο όποιος το πάρει ελπίζω να αφήσει εκτεθημένο και όχι να το πλακώσει στα cover case :lol:

Link to comment
Share on other sites

iPhone 6S Plus vs 7 Plus vs Nexus 6P low light camera comparisson

http://imgur.com/a/UTlJS

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά υπέρ του Nexus είναι μεγάλη δεν περίμενα τίποτα λιγότερο από την καλύτερη κάμερα σε smartphone αυτή τη στιγμή και μιας και πέρασε από τα χέρια μου για 3 μήνες να πω ότι σε lowlight προσώπων η διαφορά θα είναι χαοτικη υπέρ του Nexus

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά για να ολοκληρώσω την ιστορία μου με το iPhone 7 Plus. Το επέστρεψα στο Apple Store και το δέχτηκαν χωρίς κανένα πρόβλημα, για πλήρης επιστροφή χρημάτων.:)

 

Ίσως μετά από 1-2 μήνες να έχει λυθεί το θέμα με το βίντεο.:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Απλά για να ολοκληρώσω την ιστορία μου με το iPhone 7 Plus. Το επέστρεψα στο Apple Store και το δέχτηκαν χωρίς κανένα πρόβλημα, για πλήρης επιστροφή χρημάτων.:)

 

Ίσως μετά από 1-2 μήνες να έχει λυθεί το θέμα με το βίντεο.:shifty:

 

Είναι πολλά και διαφορετικά προβλήματα που έχουν εμφανιστεί πλέον.

3 για την ακρίβεια γνωρίζω εγώ.

Θα δούμε τι θα γίνει. Σίγουρα ταξιδεύουν προς Κίνα τα μεγάλα κεφάλια. Δεν τα βλέπω καλά τα πράγματα.

Πιστεύω ότι θα προλάβουν το κακό μην πάρει διάσταση τόσο μεγάλη όσο με την Samsung

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Eγω έκανα προπαραγγελια στο expansys για να δούμε το μια μέρα που λέει ότι θα είναι διαθέσιμο, .τι διαθεσιμότητα θα έχουν και αν δω ότι πάει για κατόπιν παραγγελίας η σε τόσες μέρες τρώει ακύρωση η παραγγελια, και η επαφή μου με το ios πάει περίπατο οριστικά πάντως είναι για κλάματα όλη η υπόθεση και αυτή η εταιρία ένα πανάκριβο κινητό που πέφτει τόσο διαφήμιση για τις προπαραγγελιες και δεν υπάρχει για διάθεση ούτε στο ελάχιστο, και τελικά φαίνεται ότι έχει και ένα σωρό προβλήματα.Αν είχαμε καταναλωτική συνείδηση έπρεπε να ακυρώσουμε όλοι τις προπαραγγελιες για να μάθουν να μην μας κοροϊδεύουν Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση;

Υπάρχει η συσκευή σε καταστήματα στο skroutz διαθέσιμη

Γιατί κάποιος να πάει να παρακαλάει κάποιον διευθυντή σε κάποιο plaisio κ.α. αφού μπορεί να το έχει στην πόρτα του αν απευθυνθεί σε κάποιο από τα καταστήματα στο skroutz?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια χαζή ερώτηση;

Υπάρχει η συσκευή σε καταστήματα στο skroutz διαθέσιμη

Γιατί κάποιος να πάει να παρακαλάει κάποιον διευθυντή σε κάποιο plaisio κ.α. αφού μπορεί να το έχει στην πόρτα του αν απευθυνθεί σε κάποιο από τα καταστήματα στο skroutz?

 

To plus 128GB δεν είναι διαθέσιμο σε κανένα σκρουτζομάγαζο. :(

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το πρωί, μόνο ένα κατάστημα έχει σε απόθεμα 32gb gold κι αυτό όμως με καπέλο στην τιμή.
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

To plus 128GB δεν είναι διαθέσιμο σε κανένα σκρουτζομάγαζο. :(

 

Πλέον κανένα plus σε καμια έκδοση δεν είναι διαθέσιμο. Τώρα κοίταξα. Γίνεται μάλλον απόσυρση και ίσως γίνει έλεγχος των συσκευών για προβλήματα που αναφέρθηκαν

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πλέον κανένα plus σε καμια έκδοση δεν είναι διαθέσιμο. Τώρα κοίταξα. Γίνεται μάλλον απόσυρση και ίσως γίνει έλεγχος των συσκευών για προβλήματα που αναφέρθηκαν

Καμία απόσυρση, απλά εξαντλήθηκε. Καλύτερα μάλλον για να περιμένουμε την επόμενη παρτίδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Παντός ένας γνωστός μου που έχει μέσων σε κατάστημα Vodafone χθες ζήτησε 7 plus 128gb και σήμερα (Σάββατο)παρέλαβε.Δηλαδη στάνταρ είχε καμία 200αρια + πριν από αυτόν και όμως του το δώσανε

Ελλάς το μεγαλείο σου.

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...