Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν νομίζω πως υπάρχει εξήγηση για αυτό. Ούτε θα το μάθουμε ποτέ εκτός και αν ρωτήσουμε τον Cook ή τον Ive.

Εγώ έχω δύο πάντως, αν θέλετε τα μοιράζω :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Λες να κάνει διαγωνισμό το myphone.gr για τους κατόχους των νέων iPhones με δώρο κουτάκι για τα ακουστικά; :lol::lol::p:p

 

Πραγματικά όμως μου την έδωσε. Με τις φετινές αυξήσεις ειλικρινά δεν τους συγχωρώ τίποτα (όσο και αν ακούγεται απλά σαν γκρίνια).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παραγελλια στο Πλαισιο Πατρα 128GB σε μαυρο οι οποιοι με πηραν σημερα τηλ. μου ειπαν λογω μεγαλης ζητησης και το οτι θα φερουν λιγα κομματια στην αρχη μου ειπαν να τους δωσω προκαταβολη για να το εχω day one το οποιο και εκανα για να το εχω.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα μπορούσα να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε; Σχετικά με τα stereo ηχεία- το δεύτερο λένε ότι είναι στην θέση ακουστικού και όχι στις "καινούριες τρύπες" και ότι αυτές οι τρύπες δεν έχουν τπτ μέσα και είναι απλά για να γίνει πιο ομοιόμορφη η συσκευή εξωτερικά σε εμφάνιση. τι ισχύει τελικά?

Το δεύτερο ηχείο βρίσκεται στο ακουστικό και λειτουργεί μόνο όταν έχεις τη συσκευή σε landscape mode.

Εκεί που βρισκόταν το 3,5 mm jack, βρίσκεται πλέον μόνο το ένα από τα μικρόφωνα.

 

 

------------------------------------------------------------------------------------------

 

Όπως ανέφερα και στο θέμα περί τις διαθεσιμότητας του iOS 10, σε ότι αφορά την ταχύτητα απόκρισης του iOS 10 σε 6S Plus, δεν είδα διαφορά. Σε σύγκριση δίπλα-δίπλα με άλλο 6S Plus με iOS 9, η απόκριση σε άνοιγμα εφαρμογών (native & third party) είναι η ίδια.

Για τη μπαταρία, δεν έχω ακόμη άποψη, μιας και προέβην σε αναβάθμιση μόλις εχθές το βράδυ.

 

Αυτό που μου την έσπασε είναι το γεγονός πως αν δεν χρησιμοποιείς το Touch ID, δηλαδή δεν έχεις καταχωρήσει δαχτυλικό αποτύπωμα, δε δουλεύει το "Rest finger to unlock". Αναγκαστικά θα πρέπει να πατηθεί το Home button.

Edited by Itchrist86

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα μπορούσα να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε; Σχετικά με τα stereo ηχεία- το δεύτερο λένε ότι είναι στην θέση ακουστικού και όχι στις "καινούριες τρύπες" και ότι αυτές οι τρύπες δεν έχουν τπτ μέσα και είναι απλά για να γίνει πιο ομοιόμορφη η συσκευή εξωτερικά σε εμφάνιση. τι ισχύει τελικά?

Ισχύει ότι το ένα ηχείο είναι εκεί που ήταν πάντα και το άλλο βρίσκεται μέσα στο ακουστικό. Εκεί που ήταν η θύρα 3,5mm καταλαμβάνει μέρος το taptic engine και ένα είδος πλαστικού το οποίο είναι για την αδιαβροχοποίηση και κάτι σαν ηχείο για να μετάφερει ήχο προς τα μέσα ή προς τα έξω, ούτε στο ifix it είπαν ακριβώς τι είναι. Στο λύσιμο που έκαναν αναφέρουν το εξής "In place of the headphone jack, we find a component that seems to channel sound from outside the phone into the microphone... or from the Taptic Engine out."

 

Λες να κάνει διαγωνισμό το myphone.gr για τους κατόχους των νέων iPhones με δώρο κουτάκι για τα ακουστικά; :lol::lol::p:p

 

Πραγματικά όμως μου την έδωσε. Με τις φετινές αυξήσεις ειλικρινά δεν τους συγχωρώ τίποτα (όσο και αν ακούγεται απλά σαν γκρίνια).

Εντάξει θα μπορούσαν να βάλουν το κλασσικό πλαστικό που είχαν πάντα αλλά προσωπικά μου είναι αδιάφορο αν είχα το πλαστικό ή το χάρτινο. Και τα άλλα 2 πλαστικά που έχω κάθονται στο κουτί τους. Αλλά δεν έχουν αυτοί 100% όλη την ευθύνη για τις τιμές. Σε αυτό βάζουν το χεράκι τους και οι Ευρωπαίοι. Είναι όλα αλυσίδα του κέρδους. Και εμείς στην θέση τους το ίδιο θα κάναμε.

 

Θα σου στείλω εγώ ένα να τα βάλεις μέσα :p

 

Παραγελλια στο Πλαισιο Πατρα 128GB σε μαυρο οι οποιοι με πηραν σημερα τηλ. μου ειπαν λογω μεγαλης ζητησης και το οτι θα φερουν λιγα κομματια στην αρχη μου ειπαν να τους δωσω προκαταβολη για να το εχω day one το οποιο και εκανα για να το εχω.

Γνωστή πρακτική. Πάντα έτσι γίνεται. Για αυτό ποτέ δεν ασχολούμαι όταν λένε για προ παραγγελίες, δήλωση ενδιαφέροντος κτλ. Τους έμαθα καλά όταν έψαχνα να βρω το iphone 5 και 6 Plus όταν τα ήθελα από την πρώτη μέρα.

Edited by stendor

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παίδες θα μπορούσα να ρωτήσω κάτι αν γνωρίζετε; Σχετικά με τα stereo ηχεία- το δεύτερο λένε ότι είναι στην θέση ακουστικού και όχι στις "καινούριες τρύπες" και ότι αυτές οι τρύπες δεν έχουν τπτ μέσα και είναι απλά για να γίνει πιο ομοιόμορφη η συσκευή εξωτερικά σε εμφάνιση. τι ισχύει τελικά?

 

Έτσι κι αλλιώς στην κάτω πλευρά το ενα ήταν πάντα ηχείο και το άλλο ήταν το μικρόφωνο. Ποτέ δεν είχε απλά τρύπες εκεί για ομορφιά.

Το ίδιο νομίζω θα συμβαίνει και πάλι

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά όμως μου την έδωσε. Με τις φετινές αυξήσεις ειλικρινά δεν τους συγχωρώ τίποτα (όσο και αν ακούγεται απλά σαν γκρίνια).

 

Για ποιες αυξησεις μιλας; Η τιμη ειναι ιδια. Ασχετα εαν στην Ελλαδα αυξηθηκε. Κατα την γνωμη μου, κερδιζουν την χασουρα του ανταπτορα απο 3.5 σε lightning... ;)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως από Κωτσόβολο Πάτρας δεν ζήτησαν ούτε € προκαταβολή. Καραγκιοζιλίκι να ζητάνε λεφτά μπροστά λες και κάνεις ειδική παραγγελία ή υπάρχει περίπτωση να μείνει κομμάτι στο ράφι.

 

Για ποιες αυξησεις μιλας; Η τιμη ειναι ιδια. Ασχετα εαν στην Ελλαδα αυξηθηκε. Κατα την γνωμη μου, κερδιζουν την χασουρα του ανταπτορα απο 3.5 σε lightning... ;)

 

Σε όλη την Ευρώπη ανέβηκε η τιμή. Γερμανία και Ιταλία το τσέκαρα ο ίδιος (τιμές apple store).

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα πάντως από Κωτσόβολο Πάτρας δεν ζήτησαν ούτε € προκαταβολή. Καραγκιοζιλίκι να ζητάνε λεφτά μπροστά λες και κάνεις ειδική παραγγελία ή υπάρχει περίπτωση να μείνει κομμάτι στο ράφι.

 

 

 

Σε όλη την Ευρώπη ανέβηκε η τιμή. Γερμανία και Ιταλία το τσέκαρα ο ίδιος (τιμές apple store).

 

Ναι ρε παιδιά εννοείται δεν μπορεί μόνο η Ελλάδα έτσι ξεκάρφωτη να ανέβασε τις τιμές

Ανέβηκαν από την εταιρεία. Οι φόροι είναι άλλο πράγμα. Και πέρυσι είχε φόρους δεν έχει μόνο φέτος.

Απλά ανέβηκε η τιμή από την Apple κανα 70€ όποτε ανέβηκε και το όλο ποσό εδω στην Ελλάδα από 740€ σε 820€

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά εννοείται δεν μπορεί μόνο η Ελλάδα έτσι ξεκάρφωτη να ανέβασε τις τιμές

Ανέβηκαν από την εταιρεία. Οι φόροι είναι άλλο πράγμα. Και πέρυσι είχε φόρους δεν έχει μόνο φέτος.

Απλά ανέβηκε η τιμή από την Apple κανα 70€ όποτε ανέβηκε και το όλο ποσό εδω στην Ελλάδα από 740€ σε 820€

 

Με εκνευρίζει που κάποιοι πάνε να το δικαιολογήσουν/καλύψουν. Και εγώ θα το αγοράσω αλλά τα μείον πρέπει να τα βλέπουμε. Πρέπει δηλαδή να βγάλει από μένα το πρόστιμο της Ε.Ε για φοροδιαφυγή; Ας τα ζητήσουν από τους προηγούμενους αγοραστές. :p

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Με εκνευρίζει που κάποιοι πάνε να το δικαιολογήσουν/καλύψουν. Και εγώ θα το αγοράσω αλλά τα μείον πρέπει να τα βλέπουμε. Πρέπει δηλαδή να βγάλει από μένα το πρόστιμο της Ε.Ε για φοροδιαφυγή; Ας τα ζητήσουν από τους προηγούμενους αγοραστές. :p

 

Δεν νομίζω. Μάλλον τα λάστιχα για την αδιάβροχο ποίηση μας χρεώνουν. Χαχαχα

Έχει ξεφύγει η τιμή της συσκευής γενικά σε όλο τον κόσμο.

Απλά πουλάνε και το εκμεταλλεύονται δεν υπάρχει καμια άλλη σοβαρή εξήγηση

Την μνήμη στην ουσία χρεώνουν παραπάνω. Το 6s από 16 σε 64gb είχε διαφορά αν θυμάμαι 150€.

Εδω έγινε 32gb όποτε ανέβασαν την τιμή στα 70-80€ περίπου. Έτσι πιστεύω. Τι άλλο;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Μάλλον τα λάστιχα για την αδιάβροχο ποίηση μας χρεώνουν. Χαχαχα

Έχει ξεφύγει η τιμή της συσκευής γενικά σε όλο τον κόσμο.

Απλά πουλάνε και το εκμεταλλεύονται δεν υπάρχει καμια άλλη σοβαρή εξήγηση

Την μνήμη στην ουσία χρεώνουν παραπάνω. Το 6s από 16 σε 64gb είχε διαφορά αν θυμάμαι 150€.

Εδω έγινε 32gb όποτε ανέβασαν την τιμή στα 70-80€ περίπου. Έτσι πιστεύω. Τι άλλο;

 

Πληρώνουμε την διπλή κάμερα, το έξτρα GB ram, το νέο κουμπί. Δεν δικαιολογούνται αντικειμενικά στην λογική της Apple αναφέρομαι.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνουμε την διπλή κάμερα, το έξτρα GB ram, το νέο κουμπί. Δεν δικαιολογούνται αντικειμενικά στην λογική της Apple αναφέρομαι.

 

Αναφερόμουν στην διαφορά τιμής του απλού iPhone 7 σε σχέση με το 6/6s

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το κεντρικο κουμπακι ειναι τυπου 3d Touch ανετο ,με 3 επιπεδα δονησης.

Δεν με χαλασε το feedback ,καλο ηταν.

 

Μονο προβλημα οτι το κινητο ειναι τεραστιο,ειχα ξεχασει ποσο.

Δεν ξερω αν θα το παρω τελικα λογω μεγεθους και μονο.

Μπορει να το παρω για δοκιμη.

 

Η εκδοση black η κανονικη,φαινεται πολυ φτηνιαρικη,σαν να εχεις παρει Meizu ειναι που για 400Ε λες οκ τελειο ομως για 1100;

τεσπα.

δεν εχω δει το JetBlack.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Το κεντρικο κουμπακι ειναι τυπου 3d Touch ανετο ,με 3 επιπεδα δονησης.

Δεν με χαλασε το feedback ,καλο ηταν.

 

Μονο προβλημα οτι το κινητο ειναι τεραστιο,ειχα ξεχασει ποσο.

Δεν ξερω αν θα το παρω τελικα λογω μεγεθους και μονο.

Μπορει να το παρω για δοκιμη.

 

Η εκδοση black η κανονικη,φαινεται πολυ φτηνιαρικη,σαν να εχεις παρει Meizu ειναι που για 400Ε λες οκ τελειο ομως για 1100;

τεσπα.

 

Το κουμπί το συνήθισες εύκολα;

 

Την ίδια άποψη έχω και εγώ για το απλό μαύρο απλά εμένα μου θύμισε ένα φτηνό xperia ενός φίλου. Τελευταία μου επιλογή το συγκεκριμένο χρώμα.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

το κουμπι συνηθιζεται ευκολα.

Το χρωμα δεν με επεισε.Καθολου.

Και δεν αξιζει να το παρεις και με ασπρο μπροστινο γιατι το κινητο ειναι τερας σε μεγεθος.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Αν ρχεται πρόβλημα με το μέγεθος παράταση το Μίκρο iphone 7 Έτσι και αλλιώς άχρηστη είναι ι δευτέρι κάμερα που έχει με f 2.8 και χωρίς σταθεροποίηση εικόνας..
Link to comment
Share on other sites

Αν ρχεται πρόβλημα με το μέγεθος παράταση το Μίκρο iphone 7 Έτσι και αλλιώς άχρηστη είναι ι δευτέρι κάμερα που έχει με f 2.8 και χωρίς σταθεροποίηση εικόνας..

 

Την δεύτερη την έχει για το zoom δεν την έχει για να βελτιώσει την ποιότητα της απλής φωτογραφίας.

Κάνει διπλάσιο zoom με την δεύτερη κάμερα χωρίς να χαλάσει καθόλου από την ανάλυση όπως κάνουν τα αλλα τηλέφωνα που αν κανεις zoom χάνει η φωτογραφία σε ποιότητα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Είσαι λάθος φιλαράκι δεν Όταν κάνη 2Χ ναι δεν την χαλάει αλλά όταν κάνης ψηφιακό ζουμ τι χαλάει μικρή η διαφορά και συν δε χαμηλό φωτισμό δεν πάρεις να βγάλεις με αυτόν το φακό λόγου του f2.8 και επειδή δεν έχει σταθεροποίηση εικονας βγαίνουν και θολές εκτός αν είσαι χειρούργος και έχει σταθερο χέρι.

 

https://www.youtube.com/shared?ci=G5sNzJ9NdGQ κόντρα iphone 7 vs s7 somy

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Apple says the bottom left speaker grill on the iPhone-7 is a barometric vent

http://appadvice.com/post/apple-says-the-bottom-left-speaker-grill-on-the-iphone-7-is-a-barometric-vent/721975

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Έχουμε επίσημη ενημέρωση ότι το jet black χαράσσεται εύκολα;

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Αν και το αναφέρει και η ίδια η Apple έχω δει κάτι video με τις γρατζουνιές που τις μαζεύει πραγματικά πολύ εύκολα.

 

Αν ρχεται πρόβλημα με το μέγεθος παράταση το Μίκρο iphone 7 Έτσι και αλλιώς άχρηστη είναι ι δευτέρι κάμερα που έχει με f 2.8 και χωρίς σταθεροποίηση εικόνας..

 

Την δεύτερη την έχει για το zoom δεν την έχει για να βελτιώσει την ποιότητα της απλής φωτογραφίας.

Κάνει διπλάσιο zoom με την δεύτερη κάμερα χωρίς να χαλάσει καθόλου από την ανάλυση όπως κάνουν τα αλλα τηλέφωνα που αν κανεις zoom χάνει η φωτογραφία σε ποιότητα

 

Είσαι λάθος φιλαράκι δεν Όταν κάνη 2Χ ναι δεν την χαλάει αλλά όταν κάνης ψηφιακό ζουμ τι χαλάει μικρή η διαφορά και συν δε χαμηλό φωτισμό δεν πάρεις να βγάλεις με αυτόν το φακό λόγου του f2.8 και επειδή δεν έχει σταθεροποίηση εικονας βγαίνουν και θολές εκτός αν είσαι χειρούργος και έχει σταθερο χέρι.

 

https://www.youtube.com/shared?ci=G5sNzJ9NdGQ κόντρα iphone 7 vs s7 somy

Σχετικά με την κάμερα, δειτε αυτό...

 

http://austinmann.com/trek/iphone-7-camera-review-rwanda

 

Apple says the bottom left speaker grill on the iPhone-7 is a barometric vent

http://appadvice.com/post/apple-says-the-bottom-left-speaker-grill-on-the-iphone-7-is-a-barometric-vent/721975

Ενδιαφέρον τελικά!

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

http://cdn.arstechnica.net/wp-content/uploads/2016/09/7-Zoom.jpg

Αριστερά 2X optical zoom με τον δεύτερο φακό VS δεξιά η ίδια φωτογραφία χωρίς κανένα zoom.

Οποιος αδύνατη να δει την τρομερή διαφορα και το ποσο χρήσιμο είναι αυτό το feature σε κινητό τότε τι να πω.

Η φωτογραφία είναι από το review της arstechnica

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο νεο αυτο , τωρα θα μπορω να βγαζω φωτογραφια τα μακρινα κτηρια , μετα να κανω ζοομ και να μετραω τα παραθυρα τους σε περιπτωση που βαριεμαι... :lol:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι χρήσιμο και στην λειτουργία του Video η μόνο της φώτο?
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο νεο αυτο , τωρα θα μπορω να βγαζω φωτογραφια τα μακρινα κτηρια , μετα να κανω ζοομ και να μετραω τα παραθυρα τους σε περιπτωση που βαριεμαι... :lol:

Είναι crop από 100% εικόνα, δεν είναι η εικόνα το πιο πάνω αλλα ένα μικρό μέρος της για να διακρίνουμε πιο καθαρά την διαφορα. Αν θεωρείς το optical zoom βλακεία μεινε άσχετος, δικό σου θέμα.

NOKIA 3310 - NOKIA 3330 - NOKIA 6600 - NOKIA 6630 - SE P990i - Imate jasjar - NOKIA N95 - Sony Ericsson W800 - HTC Touch Pro - LG Secret - NOKIA N70 - HTC HD2 - Samsung Galaxy ACE - HTC ONE X - iPhone 5 - LG G2 - NOKIA Lumia 1520 - Moto X - iPhone 6 - Note 5 - iPhone 6S - S7 Edge
Link to comment
Share on other sites

πολυ καλο νεο αυτο , τωρα θα μπορω να βγαζω φωτογραφια τα μακρινα κτηρια , μετα να κανω ζοομ και να μετραω τα παραθυρα τους σε περιπτωση που βαριεμαι... :lol:

 

Βλέπεις κάτι αρνητικό στη συγκεκριμένη προσθήκη?

Χάνει κάτι η συσκευή, που θα κέρδιζε αν δεν το χε?

Διαφώτισε μας γιατί απαξιώνεις τη συγκεκριμένη προσθήκη?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...