Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

21 minutes ago, makap said:

Από τις αρχές ΟΚΤ που είμαι στο Online έχουν εκδοθεί 3 έναντι με δικές μου ενδείξεις και χθες έδωσα τις τελευταίες, αν και περίμενα ότι θα είναι εκκαθαριστικές από τον ΔΕΔΔΗΕ.

Για να σου δώσει εκκαθαριστική, πρέπει να το επιβεβαιώσει δικός τους υπάλληλος.
Μπορεί εσύ και εγώ να δηλώνουμε κάθε μήνα την πραγματική κατανάλωση, αλλά δεν είναι όλοι το ίδιο.
Άρα, οι 3 που καταχωρούμε εμείς έρχονται σαν "έναντι" και η 4η (που πάλι καταχωρούμε εμείς) επιβεβαιώνεται από υπάλληλο και έρχεται σαν "εκκαθαριστική".
Εφόσον οι τιμές που δίνουμε είναι οι πραγματικές, τότε και οι 4 σαν "εκκαθαριστικοί" είναι (τουλάχιστον για την τσέπη).

 

32 minutes ago, minast said:

Πληροφοριακά, έχοντας γυρίσει σε My Home Online από Νοέμβριο, ο πρώτος πραγματικά μηνιαίος μου ήρθε αυτή την εβδομάδα. Δεν έκανα κάτι, εκτός να δηλώνω καταναλώσεις όποτε ήταν διαθέσιμο. Λογικά το διορθώνουν σιγά σιγά...

Ναι. Μάλλον υπήρχε σφάλμα που διορθώνεται.
Το πρόσθετο θέμα που υπήρχε (εκτός του ότι ο λογαριασμός δεν ερχόταν κάθε μήνα) ήταν ότι το e-bill δεν σου έδινε δυνατότητα να καταχωρήσεις kWh κάθε μήνα...αλλά έδινε ημερομηνία ανά 2 ή και 3 μήνες. Σήμερα είδα (μετά από 3 μέρες που επισήμανα το πρόβλημα τηλεφωνικά) ότι στο δικό μου e-bill μου δίνει ημερομηνία καταχώρησης που απέχει 1 μήνα (και όχι 2 ή 3) από τον προηγούμενο λογαριασμό.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

On 10/1/2022 at 4:10 ΜΜ, dreamer12 said:

εν τω μεταξυ για την αιτηση που ειχα ξανακανει τ χρισουγεννα στην ραε για αμφισβητηση ρητρας του λογαριασμου αυγουστου-σεμπτεμβριου σημερα μου ηρθε μειλ οτι πρωτοκολληθηκε με σημερινη ημερομηνια.16 μερες μετα ..καλιο αργα παρα ποτε..περιμενω..

σημερα μου εστειλαν μυνημα απο ραε ,οτι εστειλαν το αιτημα μου παραπονο για αμφισβητηση ρητρας του λογαριασμου αυγουστου-σεμπτεμβριου,στην δεη..περιμενω απαντηση απο ΔΕΗ...

πολυ χρονοβορα διαδικασια,6 μηνες για μια απαντηση και εχουμε ακομα..

Edited by dreamer12
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pavlidisc said:

Για να σου δώσει εκκαθαριστική, πρέπει να το επιβεβαιώσει δικός τους υπάλληλος.
Μπορεί εσύ και εγώ να δηλώνουμε κάθε μήνα την πραγματική κατανάλωση, αλλά δεν είναι όλοι το ίδιο.
Άρα, οι 3 που καταχωρούμε εμείς έρχονται σαν "έναντι" και η 4η (που πάλι καταχωρούμε εμείς) επιβεβαιώνεται από υπάλληλο και έρχεται σαν "εκκαθαριστική".
Εφόσον οι τιμές που δίνουμε είναι οι πραγματικές, τότε και οι 4 σαν "εκκαθαριστικοί" είναι (τουλάχιστον για την τσέπη).

Δεν είναι αυτή η διαδικασία και δεν καταλαβαίνω αυτά που γράφεις 1) "δεν είναι όλοι το ίδιο" και 2) "επιβεβαιώνεται από υπάλληλο και έρχεται σαν "εκκαθαριστική"".

Είναι γνωστό ότι εκδίδονται 3 έναντι από κάθε πάροχο (είτε με ενδείξεις του καταναλωτή είτε με αντίστοιχη παλαιότερη κατανάλωση) και ένας εκκαθαριστικός με ενδείξεις που παίρνει υπάλληλος του ΔΕΔΔΗΕ από τον μετρητή.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, makap said:

Είναι γνωστό ότι εκδίδονται 3 έναντι από κάθε πάροχο (είτε με ενδείξεις του καταναλωτή είτε με αντίστοιχη παλαιότερη κατανάλωση) και ένας εκκαθαριστικός με ενδείξεις που παίρνει υπάλληλος του ΔΕΔΔΗΕ από τον μετρητή.

Στη volterra μου έρχονται κάθε μήνα εκκαθαριστικοί (με δικές μου μετρήσεις) και όχι 3 έναντι όπως λες

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, makap said:

Δεν είναι αυτή η διαδικασία και δεν καταλαβαίνω αυτά που γράφεις 1) "δεν είναι όλοι το ίδιο" και 2) "επιβεβαιώνεται από υπάλληλο και έρχεται σαν "εκκαθαριστική"".

Είναι γνωστό ότι εκδίδονται 3 έναντι από κάθε πάροχο (είτε με ενδείξεις του καταναλωτή είτε με αντίστοιχη παλαιότερη κατανάλωση) και ένας εκκαθαριστικός με ενδείξεις που παίρνει υπάλληλος του ΔΕΔΔΗΕ από τον μετρητή.

1) Στην θέση "καταχώρηση ένδειξης" ο καθένα μπορεί να γράψει ότι θέλει. Μπορεί να έχει καταναλώσει 1000 και να γράψει 100. Πώς είναι δυνατόν ο πάροχος να σου στείλει εκκαθάριση (εκκαθαριστικό τιμολόγιο δηλαδή) χωρίς να το επιβεβαιώσει πρώτα ο ίδιος;
2) Τηλεφωνικά ενημερώθηκα ότι υπάλληλος του παρόχου ΔΕΗ, περνάει και ελέγχει την ένδειξη του μετρητή ανά 4 μήνες. Είναι ο 4ος λοιπόν, ο μήνας που έρχεται ο εκκαθαριστικός.

Από που και ώς που είναι γνωστό ότι από κάθε πάροχο εκδίδονται 3+1; Έχω πάροχο που μου έστελνε 8 μήνες έναντι και έχω πάροχο που στέλει εκκαθαριστικό κάθε μήνα.

Τέλος πάντων. Είχα μια πληροφορία μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας με την ΔΕΗ και την μοιράστηκα.
Από εκεί και πέρα, ο καθένας ας πράξει όπως θέλει. 

Edited by pavlidisc

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, pavlidisc said:

2) Τηλεφωνικά ενημερώθηκα ότι υπάλληλος του παρόχου ΔΕΗ, περνάει και ελέγχει την ένδειξη του μετρητή ανά 4 μήνες. Είναι ο 4ος λοιπόν, ο μήνας που έρχεται ο εκκαθαριστικός.

Μια σημείωση μόνο, από ΔΕΔΔΗΕ περνάνε (είτε μόνιμος, είτε συμβασιούχος είτε από τρίτη εταιρία που έχει συμβάση με τον ΔΕΔΔΗΕ ανα περιοχή)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, thodoris85 said:

Μια σημείωση μόνο, από ΔΕΔΔΗΕ περνάνε (είτε μόνιμος, είτε συμβασιούχος είτε από τρίτη εταιρία που έχει συμβάση με τον ΔΕΔΔΗΕ ανα περιοχή)

Σωστός. Ναι.
Πήγα να το διορθώσω με edit αλλά με πρόλαβες.

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, thodoris85 said:

Στη volterra μου έρχονται κάθε μήνα εκκαθαριστικοί (με δικές μου μετρήσεις) και όχι 3 έναντι όπως λες

Στην ουσία είναι "έναντι" αφού ο εκκαθαριστικός εκδίδεται από τον πάροχο με τις ενδείξεις του ΔΕΔΔΗΕ.

Συμπληρωματικά σε όσα έγραψα παραπάνω για τους 3 έναντι που πήρα από τη ΔΕΗ με δικές μου ενδείξεις και τις χθεσινές που έστειλα στη ΔΕΗ, προ 5 λεπτών χτύπησε ο υπάλληλος του ΔΕΔΔΗΕ και πήρε τις ενδείξεις.

Αυτό σημαίνει ότι εσφαλμένα μου ζήτησε η ΔΕΗ να καταχωρίσω ενδείξεις αφού ήταν η σειρά του ΔΕΔΔΗΕ να τις πάρει

34 minutes ago, pavlidisc said:

2) Τηλεφωνικά ενημερώθηκα ότι υπάλληλος του παρόχου ΔΕΗ, περνάει και ελέγχει την ένδειξη του μετρητή ανά 4 μήνες. Είναι ο 4ος λοιπόν, ο μήνας που έρχεται ο εκκαθαριστικός.

Από που και ώς που είναι γνωστό ότι από κάθε πάροχο εκδίδονται 3+1; Έχω πάροχο που μου έστελνε 8 μήνες έναντι και έχω πάροχο που στέλει εκκαθαριστικό κάθε μήνα.

Τέλος πάντων. Είχα μια πληροφορία μέσω τηλεφωνικής επικοινωνίας με την ΔΕΗ και την μοιράστηκα.
Από εκεί και πέρα, ο καθένας ας πράξει όπως θέλει. 

Μπερδεύεις, μάλλον, τη ΔΕΗ με τον ΔΕΔΔΗΕ.

Ο 4ος λογαρισμός εκδίδεται από κάθε πάροχο με βάση τις ενδείξεις που παίρνει ο ΔΕΔΔΗΕ.

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, makap said:

Αυτό σημαίνει ότι εσφαλμένα μου ζήτησε η ΔΕΗ να καταχωρίσω ενδείξεις αφού ήταν η σειρά του ΔΕΔΔΗΕ να τις πάρει

Η ΔΕΗ ζητάει όποτε θέλει. Από τη στιγμή που καταχωρείς μέτρηση στον ΔΕΔΔΗΕ, υπερισχύει έναντι αυτών του παρόχου, το ανέφερε κάπου στο ebill. Η εκκαθάριση βέβαια γίνεται με την μέτρηση που κάνουν οι ίδιοι.

Link to comment
Share on other sites

Η ουσία είναι πως καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ γίνεται κάθε 4 μήνες και μόνο τότε βγαίνει εκκαθαριστικός. Ενδιάμεσα όπως και να το πούμε θα είναι έναντι με τη δυνατότητα να είναι πιο κοντά στην πραγματική κατανάλωση αν δίνουμε μετρήσεις(και αν είναι πραγματικές. Αν δώσω μικρότερες για να μου βγει χαμηλότερα ο λογαριασμός, είναι αυτονόητο πως θα το βρω μπροστά μου στον εκκαθαριστικό). Αν κάποιος λαμβάνει 8 μήνες έναντι, όπως διάβασα, το πιθανότερο είναι για κάποιο λόγο να μην μέτρησε ο ΔΕΔΔΗΕ και καλό θα ήταν να το δει μαζί τους.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mark_K said:

Αν κάποιος λαμβάνει 8 μήνες έναντι, όπως διάβασα, το πιθανότερο είναι για κάποιο λόγο να μην μέτρησε ο ΔΕΔΔΗΕ και καλό θα ήταν να το δει μαζί τους.

Sent from my TCL 20 5G
 

Μου έστελνε η ΖΕΝΙΘ 8 μήνες έναντι.
Να σου πώ την αλήθεια, δεν το είχα πάρει χαμπάρι. Το κατάλαβα όταν έβαλα τον τελικό-εκκαθαριστικό πριν κάνα μήνα (κατά την αποχώρηση για ΔΕΗ) ο οποίος ήταν από τον 5ο του 2021 και έπιανε μέχρι 1ο του 2022!
Μάλλον τα πράγματα έγιναν όπως είπες. Για κάποιον λόγο δεν μέτρησε ο ΔΕΔΔΗΕ (ή πέρασε και δεν βρήκε τρόπο να μπέι στην οικοδομή;...ποιός ξέρει) και έτσι ο πάροχος έστελνε συνέχεια έναντι.

Άρα, εν τέλη, στον μετρητή μας ΜΟΝΟ ο ΔΕΔΔΗΕ έχει δικαίωμα πρόσβασης; Κανένας άλλος υπάλληλος οποιουδήποτε παρόχου;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, aenaos15 said:

Ελπιζω να εχεις αντιγραφο της συμβασης που ειχες υπογραψει.

Αν δεν βγάλω άκρη με την ΔΕΗ τι προτείνετε να κάνω; 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Mark_K said:

 Αν κάποιος λαμβάνει 8 μήνες έναντι, όπως διάβασα, το πιθανότερο είναι για κάποιο λόγο να μην μέτρησε ο ΔΕΔΔΗΕ και καλό θα ήταν να το δει μαζί τους.
 

Αντιμετώπισα αυτή την αναμαλία πριν 2 χρόνια περίπου με έναντι λογαριασμούς ΔΕΗ σε εξοχικό.

Επικοινώνησα με τον ΔΕΔΔΗΕ, έμαθα ότι ο εργολάβος της καταμέτρησης (με μειοδοτικούς διαγωνισμούς ανατίθεται το έργο), έστειλαν υπάλληλο μόνο για να πάρει ενδείξεις από το δικό μου και τον πίεσα για να πάρει και των υπόλοιπων μετρητών της συγκεκριμένης πολυκατοικίας (!)

Το αποτέλεσμα ήταν να πάρουμε λογαριασμούς 11 μηνών, πληρώνοντας τις συνολικές καταναλώσεις και με 2ο κλιμάκιο (!) και χάνοντας τις εκπτώσεις συνέπειας. Ζήτησα από τον ΔΕΔΔΗΕ να κατανείμει τις καταναλώσεις σε 4μηνα, ώστε να τιμολογηθεί σωστά η κατανάλωση, αλλά δεν απάντησαν ποτέ.

Το αστείο είναι ότι οι υπόλοιποι ιδιοκτήτες-ένοικοι διαμαρτυρήθηκαν, όχι για τους πραγματικούς λόγους, αλλά επειδή τους ήρθε φουσκωμένος λογαριασμός (!), αφού είχαν συνηθίσει στους χαμηλούς έναντι.

Link to comment
Share on other sites





Άρα, εν τέλη, στον μετρητή μας ΜΟΝΟ ο ΔΕΔΔΗΕ έχει δικαίωμα πρόσβασης; Κανένας άλλος υπάλληλος οποιουδήποτε παρόχου;


Να στο πω αλλιώς. Η μόνη δουλειά που κάνει ο εκάστοτε προμηθευτής, είναι να τιμολογεί βάσει ενδείξεων που λαμβάνει από τον ΔΕΔΔΗΕ. Άντε και εξυπηρέτηση, σε ότι αφορά λογαριασμούς κλπ. Μόνο ο ΔΕΔΔΗΕ μετράει. Αν έχεις το παραμικρό πρόβλημα σχετικά με ενδείξεις κλπ, χρειαστεί κάποιος επανέλεγχος ή οτιδήποτε, θα σε παραπέμψουν στον ΔΕΔΔΗΕ. Δεν έχουν υπαλλήλους που μπορούν να μετρήσουν οι προμηθευτές. Κάθε φορά λαμβάνουν μετρήσεις μαζικά για τους πελάτες τους από ΔΕΔΔΗΕ και προχωρούν σε έκδοση λογαριασμών.

Sent from my TCL 20 5G

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, coulis said:

Στο 6.3 που του ανέφεραν πιο πάνω ΚΑΙ ΥΠΈΓΡΑΨΕ

είπαμε είναι ξεκάθαρη η νομοθεσία , δεν παίζει ρόλο οτι είναι στο συμβόλαιο , γιαυτό και υπάρχει η πρόβλεψη απο τον κώδικα προμήθειας ηλεκτρικής ενέργειας

15 ώρες πριν, karelia said:

Καλησπέρα σας. 
Σημερα μου ήρθε ο δεύτερος λογαριασμός από την ΔΕΗ στο πρόγραμμα my home online, είναι ο πρώτος εκκαθαριστικός.

ναι , είναι γνωστό πρόβλημα , το καλό είναι οτι λύνεται μέσω καταγγελίας

η ΔΕΗ περίμενε οτι θα έμπαινες απο μόνος στο ebill και θα ενεργοποιούσες κάρτα, μηνιαίο και ηλεκτρονικά

φυσικά κάνεις καταγγελία μέσω του myrae και ζητάς διόρθωση

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Mark_K said:

Η ουσία είναι πως καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ γίνεται κάθε 4 μήνες και μόνο τότε βγαίνει εκκαθαριστικός.

ο πάροχος παίρνει μετρήσεις απο ΔΕΔΔΗΕ

αν δώσει κάποιος τις μετρήσεις μέσω ΔΕΔΔΗΕ , τότε ο πάροχος βγάζει εκκαθαριστικό

οι ΥΚΩ υπολογίζονται πάντα ανα τετράμηνο

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Είμαι στην Protergia σε πρόγραμμα με ρήτρα αναπροσαμογής και μου ήρθε χθες το κουστούμι που λόγω αντλίας θερμότητας είναι μεγάλο. Ανανέωσα πέρσι τον Μάιο αλλά τα 70 ευρώ ποινή είναι πολύ μικρό ποσό σε σχέση με αυτό που θα εξοικονομήσω αν αλλάξω σε πρόγραμμα χωρίς ρήτρα. Είμαι ανάμεσα στο online της ΔΕΗ και fixed4U της nrg, Από αυτά που καταλαβαίνω συμφέρει αυτό της nrg με 0,148 παρόλο που έχει μεγάλο πάγιο, μιας και προσφέρει έκπτωση συνέπειας 20%. Η έκτπτωση αυτή φαντάζομαι πηγαίνει σε όλο το ποσό; Είναι κάποιος που έχει αυτό το πρόγραμμα να μου πει τις εντυπώσεις του; Έχω κάνει δήλωση ενδιαφέροντος και περιμένω να μου τηλ από την εταιρία. Ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, evripidis4 said:

Καλησπέρα. Είμαι στην Protergia σε πρόγραμμα με ρήτρα αναπροσαμογής και μου ήρθε χθες το κουστούμι που λόγω αντλίας θερμότητας είναι μεγάλο. Ανανέωσα πέρσι τον Μάιο αλλά τα 70 ευρώ ποινή είναι πολύ μικρό ποσό σε σχέση με αυτό που θα εξοικονομήσω αν αλλάξω σε πρόγραμμα χωρίς ρήτρα. Είμαι ανάμεσα στο online της ΔΕΗ και fixed4U της nrg, Από αυτά που καταλαβαίνω συμφέρει αυτό της nrg με 0,148 παρόλο που έχει μεγάλο πάγιο, μιας και προσφέρει έκπτωση συνέπειας 20%. Η έκτπτωση αυτή φαντάζομαι πηγαίνει σε όλο το ποσό; Είναι κάποιος που έχει αυτό το πρόγραμμα να μου πει τις εντυπώσεις του; Έχω κάνει δήλωση ενδιαφέροντος και περιμένω να μου τηλ από την εταιρία. Ευχαριστώ πολύ. 

αν πας δεη τοτε ακολουθεις κατα γραμμα το προγραμμα.τωρα ειναι τα πιο συμφεροντα.αν ομως πας για nrg  παρε τηλεφωνο και προσπαθησε να διαπραγματευτεις τις τιμες και οτι κερδισεις να το ζητησεις γραπτως σε μειλ..στις ιδιωτικες μπορεις να κανεις παζαρια αν το εχεις και ασχολεισαι.και ετσι μπορει να σου βγει πιο φθηνα απο την δεη.εχε τον νου σου ομως γιατι οι ιδιωτικες σε μερικους χρεωνουν οτιναναι.θελει παρακολουθηση.προσοχη σε παγιο και ρητρα αναπροσαρμογης.

στην δεη ειναι δημοσια δεν μπορεις να κανεις τιποτα.οτι βλεπεις αυτο ειναι.και λενε οτι στον χρονο του συμβολαιου δεν αλλαζει τιποτα.εχει σταθεροτητα ,αυτο ειναι καλο αν θες να εισαι ησυχος τι πληρωνεις.καποιοι εδω κυνηγανε τις τιμες εκτος δεη.αν εισαι απο αυτους που θες να ασχολεισαι προσπαθησε αυτο που προτεινω.ελπιζω να σε βοηθησα.

υ.γ πλεον το βραδυ κινουμαστε στα σκοταδια ,μπας και γλυτωσουμε κατι!😃

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα εχει μηνιαια συνδρομη..παντα υπαρχει αντιμετρο για την ρητρα.

μιας και ενδιαφερεσαι γιαυτην την εταιρεια να σου πω ενα πιθανο κολπο.αν εχεις καποιον γνωστο μεσιτη η΄σε αθλητικο συλλογο που νοικιαζει σπιτια σε αθλητες ομαδων,που σιγουρα εχουν καλυτερες τιμες οι συλλογοι λογω πολλων σπιτιτων και αρα πολλων πελατων,πες του να σε βαλει σαυτη την ομαδα να χρεωνεσαι λιγα.

Link to comment
Share on other sites

Βάλτε ΔΕΗ online/enter άμεσα πριν αλλαξει το πακέτο ξανά !!!

Ξεκίνησε ο πόλεμος στην Ουκρανία !!!

Θα φτάσει το ηλεκτρικό στα 500/MWh και το φυσικό αέριο τα ίδια και θα σας ταράξουν στην ρήτρα οι αετονύχηδες 

Να καίτε τουλάχιστον ρεύμα με σταθερή τιμή για κανα εξάμηνο μίνιμουμ !!!

ΜΗΝ ΤΕΜΠΕΛΙΑΖΕΤΕ τα ίδια γράφαμε και τοτε που ηταν 0,09/KWh και μεχρι να πάρετε μπρος άλλαξε το πακέτο και διπλασιάστηκε η τιμή !!!

 

Link to comment
Share on other sites

Τον ηπιαμε ολοι κανονικοτατα παιδες!!!!!!!

Μπουκαρε ο Πουτιν!!!

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, evripidis4 said:

Είμαι ανάμεσα στο online της ΔΕΗ και fixed4U της nrg

κατέβασε το excel της υπογραφής μου και βάλε τα 3 τετράμηνα και δες τελικές τιμές

________________________________________________________________________________________________

όσοι είσαστε σε κυμαινόμενο εν γνώση σας (σας κάλυπταν οι επιδοτήσεις για την κατανάλωση που κάνανε) , έρχεται νέο τσουνάμι αυξήσεων , οπότε το νου σας

2 ώρες πριν, aenaos15 said:

Τον ηπιαμε ολοι κανονικοτατα παιδες!!!!!!!

Μπουκαρε ο Πουτιν!!!

έφυγε το φυσικό αέριο (παραγωγή ρεύματος) , στα ύψη κιόλας , ακολουθούν πρωτόγνωρες καταστάσεις ενεργειακής φτώχειας και κατ'επέκταση .....

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, evripidis4 said:

Μόλις έκανα την αίτηση για το online της ΔΕΗ. Ότι γλυτώσουμε καλό είναι..

και πολύ αργησες !!
πολλοί πήγαμε πριν τον Δεκέμβριο...

προσωπικά για 650+KWh πλήρωσα 130 ευρώ... 

τόσα εδινα στα λαμόγια τους μεταπωλητές για 250KWh !!!

Edited by Yrrah
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...