Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

Εγώ 9 του μηνός έκανα την αίτηση σήμερα κάλεσα την ΔΕΔΔΗΕ μου είπαν πως ήδη είμαι στην ΔΕΗ όταν τους ρώτησα από πότε μου είπαν από τις 10 του μηνός. Βέβαια μηνύματα δεν μου ήρθαν αλλά για να το είπε τηλεφωνικώς την πιστεύω


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγώ 9 του μηνός έκανα την αίτηση σήμερα κάλεσα την ΔΕΔΔΗΕ μου είπαν πως ήδη είμαι στην ΔΕΗ όταν τους ρώτησα από πότε μου είπαν από τις 10 του μηνός. Βέβαια μηνύματα δεν μου ήρθαν αλλά για να το είπε τηλεφωνικώς την πιστεύω


Sent from my iPhone using Tapatalk
αποκλείω 9 να έκανες αίτηση και 10 να είσαι δεη!
Link to comment
Share on other sites

Τι να σου πω έτσι μου είπε η τυπισσα στο τηλέφωνο θα δούμε στον λογαριασμό που θα έρθει αρχικά από Volton και πως θα με αποχαιρετίσουν και μετά στην στην ΔΕΗ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, BlackBoldog said:

Τι να σου πω έτσι μου είπε η τυπισσα στο τηλέφωνο θα δούμε στον λογαριασμό που θα έρθει αρχικά από Volton και πως θα με αποχαιρετίσουν και μετά στην στην ΔΕΗ


Sent from my iPhone using Tapatalk

Μπες και στο e-bill της ΔΕΗ για να επιβεβαιώσεις και τα στοιχεία του προγράμματός σου...

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς στο σάιτ της watt wolt ή στο λογαριασμό που φαίνεται η λήξη του συμβολαίου ποτέ είναι; γιατί ψάχνω και δεν το έχω δει μέχρι τώρα κάπου. Ή μόνο με τηλέφωνο θα μάθω;

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε καποια εξελιξη σχετικα με τη μη εκδοση μηνιαιων λογαριασμών απο τη ΔΕΗ ?

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, alfeios said:

Εχουμε καποια εξελιξη σχετικα με τη μη εκδοση μηνιαιων λογαριασμών απο τη ΔΕΗ ?

Εννοείς την έκδοση η την , μηναία καταχώρηση  ένδειξης μετρητή;

Edited by ibiza2003

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, korakios said:

25€ και είναι ανα μήνα για το όριο κατανάλωσης τετραμήνου 

θελει μεγάλη προσοχή μιας και κάποιοι (όταν είχε 0,11 περίπου την πατήσανε )

 

Τώρα να σου πω την αλήθεια δεν το καταλαβαίνω αυτό που γράφεις.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ibiza2003 said:

Εννοείς την έκδοση η την , μηναία καταχώρηση  ένδειξης μετρητή;

Η μηνιαία έκδοση λογαριασμών αποτελεί προϋπόθεση, η αποδοχή της για το πρόγραμμα online. Όμως για τον Ιανουάριο δεν εκδόθηκε λογαριασμός

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, alfeios said:

Η μηνιαία έκδοση λογαριασμών αποτελεί προϋπόθεση, η αποδοχή της για το πρόγραμμα online. Όμως για τον Ιανουάριο δεν εκδόθηκε λογαριασμός

Το ξέρω, κ τεράστιο μπέρδεμα,η εξήγηση τους είναι ότι το διάστημα αυτό από το Δεκέμβρη ήταν συστημικό το πρόβλημα που οπός λεννε έχει λυθεί, υπάρχει κ το θέμα με την μηναία καταχώρηση στο ebill,αφού μιλάμε για μηναίο λογαριασμό, όμως κατά περίεργο τρόπο το σύστημα σε άφηνε μόνο κάθε 2μήνο, όμως μετά από αρκετά τηλέφωνα κατάφερα να έχω κ μηναία καταχώρηση ένδειξης μετρητή,που λογικά σημαίνει και έκδοση μηνιαίου λογαριασμού,θα δούμε τις επόμενες μέρες..

CAR MULTIMEDIA- Built in GPS for VOLKSWAGEN-

WIN CE 5-KINGSTON SDHC 4GB-IGO V 8.3,- AMIGO,

MIOMAP 8,DESTINATOR 8-7-6.1,SYGIC MOBILE,DRIVE ME,POLNAV,ROUTE 66,GARMIN ,TOMTOM V 7,NAVIMATE XTREME,GINIUS DRIVE,NDRIVE,AUTOMAPA,NAVIGON V 7.4.2(BUILD 802),POCKET NAVIGATOR 9

http://i432.photobucket.com/albums/qq41/vwgolfi5/th_Multi-1.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ibiza2003 said:

Το ξέρω, κ τεράστιο μπέρδεμα,η εξήγηση τους είναι ότι το διάστημα αυτό από το Δεκέμβρη ήταν συστημικό το πρόβλημα που οπός λεννε έχει λυθεί, υπάρχει κ το θέμα με την μηναία καταχώρηση στο ebill,αφού μιλάμε για μηναίο λογαριασμό, όμως κατά περίεργο τρόπο το σύστημα σε άφηνε μόνο κάθε 2μήνο, όμως μετά από αρκετά τηλέφωνα κατάφερα να έχω κ μηναία καταχώρηση ένδειξης μετρητή,που λογικά σημαίνει και έκδοση μηνιαίου λογαριασμού,θα δούμε τις επόμενες μέρες..

Θα δείξει....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα η volterra συνεχίζει για 3ο μήνα εκτός συμβολαίου και με χρεώνει χωρίς ρήτρες και με τιμές 9 λεπτά την κιλοβατώρα την πρωινό και 8 περίπου την Βραδυνή. Δε γκρινιάζω, την ευχαριστώ, απλά κάνει μπαμ ότι ισχύει ότι θα πουληθεί, γιατί μαζί με την εταιρία πουλάς και το πελατολόγιο και λογικά προτιμά να πουλά κάτω του κόστους και να έχει πελάτες να δείξει πάρα να μην έχει κανέναν! 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, _NikitaS_ said:

Πάντως εμένα η volterra συνεχίζει για 3ο μήνα εκτός συμβολαίου και με χρεώνει χωρίς ρήτρες και με τιμές 9 λεπτά την κιλοβατώρα την πρωινό και 8 περίπου την Βραδυνή. Δε γκρινιάζω, την ευχαριστώ, απλά κάνει μπαμ ότι ισχύει ότι θα πουληθεί, γιατί μαζί με την εταιρία πουλάς και το πελατολόγιο και λογικά προτιμά να πουλά κάτω του κόστους και να έχει πελάτες να δείξει πάρα να μην έχει κανέναν! 

Ελπίζω να μην σου έρθει "έκπληξη" σε κάποιον εκκαθαριστικό 😉

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ο πληθωρισμός έχει εκτιναχθεί, έχει δοθεί κυβερνητική εντολή κάποιες χρεώσεις (που αφορούν τους λογαριασμούς ενέργειας) να μεταφερθούν σε μεταγενέστερους λογαριασμούς. Δεν ξέρω κατά πόσο έχει να κάνει με τις ρήτρες ή άλλες συγκεκριμένες χρεώσεις, πάντως είναι 100% επιβεβαιωμένο το παραπάνω.
Αυτός είναι και ο λόγος που έρχονται πάρα πολλοί λογαριασμοί έναντί και ξανά έναντι και ξανά έναντι, αυτός είναι επίσης ο λόγος που αργούν να έρθουν λογαριασμοί (κάποιοι δεν λαμβάνουν μηνιαίους και πάνε κατευθείαν σε 2μηνο ή σε 4μηνο).
Το αγγούρι θα το φάμε, δεν το γλυτώνουμε (εφόσον υπάρχει στο συμβόλαιο). Το θέμα είναι πότε θα έρθει. Προφανώς περιμένουν να πέσει ελαφρώς ο πληθωρισμός για να στείλουν τα τελικά ραβασάκια (τα οποία βεβαίως θα περιλαμβάνουν τις εκπτώσεις ανά μήνα).

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρον άρθρο που βρήκα σε παρόμοια συζήτηση

https://energypress.gr/news/analytiki-paroysiasi-pos-dimioyrgithike-i-energeiaki-krisi-giati-oi-ypsiles-times-tha-ginoyn

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Yrrah said:

Ενδιαφέρον άρθρο που βρήκα σε παρόμοια συζήτηση

https://energypress.gr/news/analytiki-paroysiasi-pos-dimioyrgithike-i-energeiaki-krisi-giati-oi-ypsiles-times-tha-ginoyn

 

Διαγράφεται

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

On 14/2/2022 at 9:37 ΜΜ, akilleas said:

Τώρα να σου πω την αλήθεια δεν το καταλαβαίνω αυτό που γράφεις.

25€ το μήνα πάγιο και όχι

25€ το τετράμηνο πάγιο

δηλαδή 100€ το τετράμηνο πάγιο

____________________________________________________________________________

Αλλαγές στο excel , μπήκαν στον υπολογισμό "Τελική με ΦΠΑ" και τυχών δώρα μιας και η ΔΕΗ πρόσθεσε στο enter+ (plus) επιπλέον 50€ δώρο

Edited by korakios

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, minast said:

Ελπίζω να μην σου έρθει "έκπληξη" σε κάποιον εκκαθαριστικό 😉

Κάθε μήνα πληρώνω εκκαθαριστικό! 

Link to comment
Share on other sites

βλεπω πλεον το ακινητο στην δεη!μηνιαιος λογαριασμος δεν υπαρχει στο enter?γιατι παταω εκει που λεει μηνιαιος λογαριασμος αλλα λεει οτι ειτε δεν εχει γινει η συνδεση της παροχης στην δεη ακομα η εχει καταγγελθει η συμβαση.παντως λεει οτι ειναι ενεργο το enter με ληξη 13-2-2023

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ilka71 said:

βλεπω πλεον το ακινητο στην δεη!μηνιαιος λογαριασμος δεν υπαρχει στο enter?γιατι παταω εκει που λεει μηνιαιος λογαριασμος αλλα λεει οτι ειτε δεν εχει γινει η συνδεση της παροχης στην δεη ακομα η εχει καταγγελθει η συμβαση.παντως λεει οτι ειναι ενεργο το enter με ληξη 13-2-2023

Μεγειά. Λίγη ακόμα υπομονή, λογικά και εντός της εβδομάδας μπορεί να ολοκληρωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και εμείς που είμαστε σήμερα στο Γ1 οικιακό να τρέξουμε στο home enter? Ειναι πιο συμφέρον;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

α ρε από εκεί που φύγαμε από δεη που τότε είχε 0.11 και πήγαμε ηρων με 0.0659 τώρα γυρίσουμε τρέχοντας στα 0.18! σκ @τα!
βέβαια ήταν 0.11 με ρήτρα οπότε τώρα πάλι θα μαμιομασταν. ένας χρόνος συμβόλαιο είναι μετά βλέπουμε
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι να πας σε 0.18 και τον Απρίλη να πέσουν οι τιμές και να πληρωνεις 0.18;; Στο κοινωνικό τιμολόγιο συμφέρει να μπεις απο τα 0.11 στα 0.18;
Το θέμα είναι αυτή η Ρήτρα ακόμα δεν έχω καταλάβει είναι η μεταβολή της τιμής δηλαδη απο τα 0.11 πχ που άλλαξε προς τα πάνω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, zerokill said:

Ακόμα και εμείς που είμαστε σήμερα στο Γ1 οικιακό να τρέξουμε στο home enter? Ειναι πιο συμφέρον;


Sent from my iPhone using Tapatalk

για <300kw/μήνα όχι ακόμα (αν δικαιούσαι επιδότηση)

3 minutes ago, zerokill said:

Το θέμα είναι να πας σε 0.18 και τον Απρίλη να πέσουν οι τιμές και να πληρωνεις 0.18;; Στο κοινωνικό τιμολόγιο συμφέρει να μπεις απο τα 0.11 στα 0.18;
Το θέμα είναι αυτή η Ρήτρα ακόμα δεν έχω καταλάβει είναι η μεταβολή της τιμής δηλαδη απο τα 0.11 πχ που άλλαξε προς τα πάνω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

τέλος το 0,11 , εφαρμόζεται έκπτωση 30% επομένως πάει 0,0735

με τη ρήτρα φτάνει 0,29-0,30 αλλά αν δικαιούσαι επιδότηση τότε αφαιρείται 0,17 (για αυτό το μήνα)

άρα εξαρτάται

 

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...