Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

300 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      142
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

2 minutes ago, Mark_K said:

(δεν είμαι εγώ)

κάηκα 🤣

χίλια συγνώμη

5 minutes ago, Mark_K said:

Τα άθροισα λίγο πρόχειρα από τους λογαριασμούς που έχει βάλει (δεν είμαι εγώ) και μου φαίνεται πως αφαιρεί ότι έχει πληρώσει στους έναντι (προμήθεια ρεύματος + ρυθμιζόμενες +διάφορες χρεώσεις που έχει τη ρήτρα).

αν ισχύει αυτό , τότε

18 minutes ago, Mark_K said:

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι δίκαιο κάτι τέτοιο... Σου βάζει ρήτρα στο σύνολο της κατανάλωσης στον εκκαθαριστικό για 2037 kwh με την τιμή της ρήτρας να είναι στα ύψη την τρέχουσα περίοδο

θα πρέπει να κάνει επαλήθευση την ρήτρα ,γιαυτο και ρώτησα (εσένα τελικά κατα λάθος ) την περίοδο κατανάλωσης

τιμές προγραμμάτων ρεύματος (το αποθηκεύετε και ανοίγετε αντίγραφο)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

η εφαρμογή της ΔΕΗ είναι της πλάκας; βάζω τα στοιχεία του ebill μου όλα οκ δείχνει το ακίνητο και την επόμενη μέρα βγάζει μήνυμα λάθους ότι κάτι δεν πήγε καλά. πρέπει να κάνω clear data της εφαρμογής για να στρώσει!

Link to comment
Share on other sites

Το zero της watt and volt δεν έχει ρήτρα;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Από ότι είδα πληρώνεις τη τιμή χονδρικής λέει.. Τι εννοεί ο ποιητής; δηλαδή για 500 κιλοβατωρες ας πούμε τι θα πληρώσει για ρεύμα μόνο ένας στο zero και εγώ στο online το παλιό της ΔΕΗ με 0.9 την κιλοβατώρα;;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, DjTony said:

Το zero της watt and volt δεν έχει ρήτρα;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Δεν εχει. Με χρέωση KWh 0.32€! Μακρυά!!!!

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, DjTony said:

0.32 σταθερή ή αλλάζει κάθε μήνα ανάλογα τη χονδρική;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Αλλάζει κάθε μήνα. Το 0,32€ το είδα στον λογαριασμό του κουμπάρου μου για τον μήνα Οκτώβριο, την στιγμή που στον δικό μου λογαριασμό στο απλο συμβόλαιο της W&V η τιμή της kWh ΜΑΖΙ με την ρήτρα έβγαινε 0.28€! Μιλάμε για απάτη! Εννοείται οτι φύγαμε και οι δυο (ευτυχώς εγκαίρως). 

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, korakios said:

το σύνολο των έναντι αφαιρείται απο τον εκκαθαριστικό ?

 

Τα συνολικά έναντι είναι 131,39+143,16+216,13 = 490,68

από τον εκκαθαριστικό αφαιρούν 442,29 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Το zero της watt and volt δεν έχει ρήτρα;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


Είναι ανάλογα με την τιμή χονδρεμπορικης κάθε μήνα.




Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Ένα ενδιαφέρον άρθρο για την κρίση που αντιμετωπίζουν οι πάροχοι ηλεκτρικής ενέργειας αυτή την περίοδο.

https://emea.gr/epicheiriseis/energeia/655752/energeiaki-krisi-katarreoun-parochoi-ilektrikou-revmatos-stin-ellada/ 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δε μας λέει ποιοι είναι αυτοί οι 5 6 παροχοι που δεν έχουν πρόβλημα. Θεωρώ σίγουρα ότι δεν έχουν πρόβλημα ή ΔΕΗ, protergia, elpedoson, ηρων και nrg. Αλλά καλό θα ήταν να ξέρουμε σίγουρα. Μη βρεθούμε στο τέλος να αποδεικνύουμε στους δήμους ότι έχουμε πληρώσει τα τέλη... 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, _NikitaS_ said:

Ναι αλλά δε μας λέει ποιοι είναι αυτοί οι 5 6 παροχοι που δεν έχουν πρόβλημα. Θεωρώ σίγουρα ότι δεν έχουν πρόβλημα ή ΔΕΗ, protergia, elpedoson, ηρων και nrg. Αλλά καλό θα ήταν να ξέρουμε σίγουρα. Μη βρεθούμε στο τέλος να αποδεικνύουμε στους δήμους ότι έχουμε πληρώσει τα τέλη... 

Δεν τους ονομάζει αλλά τους φωτογραφίζει.

Ουσιαστικά, μόνο 5-6 ιδιωτικοί πάροχοι δεν αντιμετωπίζουν προβλήματα λόγω της ενεργειακής κρίσης αφού είτε έχουν παραγωγή, είτε έχουν πολλαπλή εισαγωγική δυνατότητα με διμερείς συμβάσεις.

Link to comment
Share on other sites

On 18/2/2022 at 4:38 ΜΜ, aenaos15 said:

Ολα αυτα , αφου πληρωσουμε τον λογαριασμο επι του οποιου γινεται η αμφισβητηση ,η χωρις να πληρωσουμε και περιμενοντας την τελικη ετυμηγορια της ΡΑΕ ;;;;;

υπαρχει ενας ορος οσον αφορα την αμφισβητηση,οτι πρεπει να γινει πριν εκδοθει ο επομενος λογαριασμος..ξεχασα να στο απαντησω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου δώσει κάποιος τις τιμές χονδρικής κάθε μήνα έως τώρα; ή αν ξέρουμε και τον επόμενο μήνα; πήγε και έκανε ο πατέρας μου το zero της watt and volt και του είπαν λέει 0,10 είναι κύριε η τιμή χονδρικής αυτή τη στιγμή και το πίστεψε και το έκανε. Να του αποδείξω ότι δεν είναι τόσο μπας και προλάβει να το ακυρώσει...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, DjTony said:

Μπορεί να μου δώσει κάποιος τις τιμές χονδρικής κάθε μήνα έως τώρα; ή αν ξέρουμε και τον επόμενο μήνα; πήγε και έκανε ο πατέρας μου το zero της watt and volt και του είπαν λέει 0,10 είναι κύριε η τιμή χονδρικής αυτή τη στιγμή και το πίστεψε και το έκανε. Να του αποδείξω ότι δεν είναι τόσο μπας και προλάβει να το ακυρώσει...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

https://www.admie.gr/agora/enimerotika-deltia/mesostathmiki-timi-agoras

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση.
Τον προηγούμενο να μου έστειλαν μαζί με τον λογαριασμό σημείωση πως από 1η Απριλίου μου αλλάζουν χρεώσεις (έξι μήνες μετά την υπογραφή του συμβολαίου μου) .
Για να φύγω πρέπει να κάνω κάποια διαδικασία για αποφυγή ρήτρας πρόωρης αποχώρησης ή δεν χρειάζεται αφού αλλάζουν μονομερώς την συμφωνία;

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, DjTony said:

Μπορεί να μου δώσει κάποιος τις τιμές χονδρικής κάθε μήνα έως τώρα; ή αν ξέρουμε και τον επόμενο μήνα; πήγε και έκανε ο πατέρας μου το zero της watt and volt και του είπαν λέει 0,10 είναι κύριε η τιμή χονδρικής αυτή τη στιγμή και το πίστεψε και το έκανε. Να του αποδείξω ότι δεν είναι τόσο μπας και προλάβει να το ακυρώσει...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk
 

Ειναι πολύ κρίμα και άδικο που κοροϊδεύουν μεγάλους ανθρώπους και άτομα που δεν το εχουν ψάξει. Η ρήτρα τους βγαίνει βάση ενός μαθηματικού τύπου που δε τον λύνει ούτε καθηγητής μαθηματικών. Δυστυχώς, εφόσων υπέγραψε, εχει αποδεχτεί τον μαθηματικό τύπο και μετά θα του πούνε οταν υπέγραψες είχε πέσει, τώρα ξαναανέβηκε. Και αν θελήσει να φύγει θα χρεωθεί την ρήτρα αποχώρησης... (απο αυτά ζούνε)

CR electronics
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου δώσει κάποιος τις τιμές χονδρικής κάθε μήνα έως τώρα; ή αν ξέρουμε και τον επόμενο μήνα; πήγε και έκανε ο πατέρας μου το zero της watt and volt και του είπαν λέει 0,10 είναι κύριε η τιμή χονδρικής αυτή τη στιγμή και το πίστεψε και το έκανε. Να του αποδείξω ότι δεν είναι τόσο μπας και προλάβει να το ακυρώσει...

Sent from my SM-G998B using Tapatalk


https://energywatch.gr/

Tapatalk

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Τον Φεβρουάριο είναι 235€ η μεγαβατωρα λέει.. Αυτό τι σημαίνει στο zero της watt and volt που πληρώνεις τιμή χονδρικής; πόσο θα βγει η κιλοβατώρα δηλαδή με 235 κόστος ενέργειας;

Sent from my SM-G998B using Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Αν ήταν 235 η κιλοβατώρα θα είχαμε αυτοκτονήσει όλοι.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το κατάλαβε εννοείται, διά 1000 λογικά πάει 0.235KWH

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, skatzoxoiros said:

Ειναι πολύ κρίμα και άδικο που κοροϊδεύουν μεγάλους ανθρώπους και άτομα που δεν το εχουν ψάξει. Η ρήτρα τους βγαίνει βάση ενός μαθηματικού τύπου που δε τον λύνει ούτε καθηγητής μαθηματικών. Δυστυχώς, εφόσων υπέγραψε, εχει αποδεχτεί τον μαθηματικό τύπο και μετά θα του πούνε οταν υπέγραψες είχε πέσει, τώρα ξαναανέβηκε. Και αν θελήσει να φύγει θα χρεωθεί την ρήτρα αποχώρησης... (απο αυτά ζούνε)

Υπάρχει και η υπαναχώρηση. Βέβαια δε ξέρω αν ισχύει σε υπογραφή σύμβασης σε κατάστημα (κάτι που δεν αναφέρει όμως ο @DjTony)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους! Μια γρήγορη ερώτηση... Για το ονλαιν της ΔΕΗ η πιο "γρήγορη" διαδικασία είναι μεσω econtract ή κατάστημα;; Αν θυμάμαι καλά από προηγούμενες αναρτήσεις στο κατάστημα σε βάζουν σε Γ1Ν (έχω νυχτερινό) και μετά αλλάζεις εσύ σε ονλαιν μέσω ebill? Αν μπορείτε ξαναδωστε τα φωτα σας!!! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...