Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

302 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      144
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

20 minutes ago, motoboots said:

Μπήκες στη μηνιαία καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ.

ναι αλλά στην εφαρμογή της ΔΕΗ σε ειδοποιούσε πότε είναι οι μέρες θα βάλεις τις τιμές.τώρα που να ξέρω ποτε να μετρήσω; στην εφαρμογή του δεδδηε έχει να εισάγω τις μετρήσεις αλλά δεν ξέρω πότε 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

23 minutes ago, ilka71 said:

ναι αλλά στην εφαρμογή της ΔΕΗ σε ειδοποιούσε πότε είναι οι μέρες θα βάλεις τις τιμές.τώρα που να ξέρω ποτε να μετρήσω; στην εφαρμογή του δεδδηε έχει να εισάγω τις μετρήσεις αλλά δεν ξέρω πότε 

Οι μετρήσεις "έφυγαν" από τους παρόχους και έμειναν μόνο στον ΔΕΔΔΗΕ, εξάλλου εκεί κατέληγαν και πριν.
Μπορείς για ευκολία να κρατήσεις τις ημερομηνίες που σε ειδοποιούσε και η ΔΕΗ, ή να διαλέξεις εσύ πότε σε εξυπηρετεί βάσει του κύκλου έκδοσης λογαριασμών. Ο ΔΕΔΔΗΕ λέει:

Quote

Οποιαδήποτε χρονική στιγμή και αν επιθυμείτε και αυτή θα αποθηκεύεται, μέχρι να ανοίξει το αμέσως επόμενο παράθυρο καταμέτρησης και θα χρησιμοποιείται για έκδοση εκκαθαριστικού λογαριασμού, εφόσον δεν πραγματοποιηθεί κανονική καταμέτρηση από καταμετρητή, πληκτρολογώντας τον 11ψήφιο αριθμό παροχής σας.

https://deddie.gr/el/upiresies/katametrisi/kataxorisi-endeikseon-metriti/

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, ilka71 said:

ναι αλλά στην εφαρμογή της ΔΕΗ σε ειδοποιούσε πότε είναι οι μέρες θα βάλεις τις τιμές.τώρα που να ξέρω ποτε να μετρήσω; στην εφαρμογή του δεδδηε έχει να εισάγω τις μετρήσεις αλλά δεν ξέρω πότε 

Δεν θα μετράς εσύ πλέον. Θα γίνεται μηνιαία καταμέτρηση από το ΔΕΔΔΗΕ. 

Link to comment
Share on other sites

Εάν ο πελάτης επιθυμεί, μπορεί να καταχωρεί ο ίδιος τις μετρήσεις απευθείας στον Δεδδηε;

Εννοώ στην περίπτωση της μηνιαίας καταμέτρησης.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, p_k said:

Εάν ο πελάτης επιθυμεί, μπορεί να καταχωρεί ο ίδιος τις μετρήσεις απευθείας στον Δεδδηε;

Εννοώ στην περίπτωση της μηνιαίας καταμέτρησης.

Ναι, το link που έβαλα παραπάνω από ΔΕΔΔΗΕ ήταν.

Link to comment
Share on other sites

On 19/5/2024 at 12:46 ΜΜ, p_k said:

Εάν ο πελάτης επιθυμεί, μπορεί να καταχωρεί ο ίδιος τις μετρήσεις απευθείας στον Δεδδηε;

Εννοώ στην περίπτωση της μηνιαίας καταμέτρησης.

Μέχρι στιγμής μόνο τετραμήνου δίνει δυνατότητα. Προς το παρόν μηνιαία μόνο στον πάροχο. Μπορείς να κατεβάσεις και την εφαρμογή του ΔΕΔΔΗΕ και να κάνεις καταχωρήσεις κι από κει. Κι όταν δώσει τη δυνατότητα για μηνιαία το κάνεις κι αυτό. 

On 19/5/2024 at 11:48 ΠΜ, ilka71 said:

ναι αλλά στην εφαρμογή της ΔΕΗ σε ειδοποιούσε πότε είναι οι μέρες θα βάλεις τις τιμές.τώρα που να ξέρω ποτε να μετρήσω; στην εφαρμογή του δεδδηε έχει να εισάγω τις μετρήσεις αλλά δεν ξέρω πότε 

Άμα δώσεις αριθμό παροχής σου γράφει πότε μπορείς να βάλεις μετρήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Μόνο τον ηλεκτρονικό λογαριασμό απενεργοποίησε αν θέλεις να λαμβάνεις χαρτί (γνώμη μου , δεν υπάρχει λόγος) 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
2 ώρες πριν, ilka71 said:

ειμαι στο πρασινο δεη .πως αλλαζω σε σταθερο μπλε?

Σε εμένα εμφανίζει επιλογή ενεργοποίησης όταν μπω στο λογαριασμό μου στην ιστοσελίδα της  ΔΕΗ και μετά επιλέξω την συγκεκριμένη σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Σε ΔΕΗ έχει εξαφανιστεί και εσάς όλη η ενότητα της καταμέτρησης; Έχει σχέση με το οτι πλέον περνάνε μηνιαία για καταμέτρηση από τον ΔΕΔΔΗΕ;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, paanos said:

Σε ΔΕΗ έχει εξαφανιστεί και εσάς όλη η ενότητα της καταμέτρησης; Έχει σχέση με το οτι πλέον περνάνε μηνιαία για καταμέτρηση από τον ΔΕΔΔΗΕ;

Ναι, έχει φύγει από τους παρόχους και γίνεται απευθείας από τον ΔΕΔΔΗΕ. Ο ΔΕΔΔΗΕ έχει στη σελίδα του δυνατότητα ανάρτησης μέτρησης.

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2024 at 9:54 ΠΜ, minast said:

Ναι, έχει φύγει από τους παρόχους και γίνεται απευθείας από τον ΔΕΔΔΗΕ. Ο ΔΕΔΔΗΕ έχει στη σελίδα του δυνατότητα ανάρτησης μέτρησης.

Χτες καταχώρησα την ένδειξη σε ΔΕΗ online home

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, soleman said:

Χτες καταχώρησα την ένδειξη σε ΔΕΗ online home

Άρα η περιοχή σου δεν έχει μπει ακόμη στο πρόγραμμα μηνιαίας καταμέτρησης απο τον ΔΕΔΔΗΕ ή αν έχει ξεκινήσει η διαδικασία δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμη.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, soleman said:

Χτες καταχώρησα την ένδειξη σε ΔΕΗ online home

Κι εμένα πάλι είναι διαθέσιμο, ενώ τον περασμένο μήνα δεν με άφηνε 🤔

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, minast said:

Κι εμένα πάλι είναι διαθέσιμο, ενώ τον περασμένο μήνα δεν με άφηνε 🤔

Δεν τους βγαίνουν οι καταμετρητές και το γυρνάνε πάλι... λέω εγώ τώρα. :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, minast said:

Κι εμένα πάλι είναι διαθέσιμο, ενώ τον περασμένο μήνα δεν με άφηνε 🤔

Εμένα συνεχίζει να λείπει. Και εγώ στο συγκεκριμένο πρόγραμμα είμαι. Στην Καλλιθέα από όσο ξέρω είμαστε στις περιοχές που θα έχουνε μηνιαία καταμέτρηση. Ενδεχομένως όντως σε κάποιες περιοχές που δεν τους βγήκε το πλάνο να επαναφέρουν την καταχώριση

IMG_1143.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

στο my dei εχετε εξαργυρωσει τα μιλια σε εκπτωση στον λογαριασμο ρευματος; ειναι ευκολο θελει εγγραφη στην aegean . 

εχω μαζεψει 2500 λογω ενεργοποιηση του myhome 4all +500 απο την παγια εντολη.

Αρα εχω πανω απο 8 ευρω εκπτωση στον λογαριασμο. 

Θελω να τα εξαργυρωσω να φυγουνε. 

 

Επισης σε ποσες ημερες στο my dei ανεβαινει ο λογαριασμος; σε 5 ημερες; εχει ανεβει το ποσο και ειναι καινουργια η παροχη. 

Επισης επειδη ειναι τηλεμετρουμενο δεν δεχονται την μετρηση ενα χαος στην δεδδηε και το δηλωσανε παραπονο να περασει τεχνικος να δει τον λογο που δεν εστειλε την μετρηση. Και βλεπω οτι σε μια ημερα βγηκε το ποσο στο my dei και μου κανει εντυπωση. 

Επισης οταν βαζετε παγια εντολη μεσω internet banking ποσες ημερες θελει να ενημερωθει; . διοτι ενω εχει ηδη ενεργοποιηθει τηλεφωνικα στο my dei ο διακοπτης για ενεργοποιηση παγιας εντολης μεσω καρτας υπαρχει ηδη σαν επιλογη. 

 

Γιαννης 

 

 

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, JOHNMEGARYTHMOS said:

Θελω να τα εξαργυρωσω να φυγουνε

Για να εξαργυρώσεις τα μίλια πρέπει να έχουνε φύγει από τη Δ.Ε.Η. και να έχουνε πάει στην Aegean επομένως χρειάζεται να έχεις κάνει εγγραφή προφανώς. Μπορείς να εξαργυρώσεις από 3600 και πάνω αν θυμάμαι σωστά. 
 

6 ώρες πριν, JOHNMEGARYTHMOS said:

Επισης σε ποσες ημερες στο my dei ανεβαινει ο λογαριασμος; σε 5 ημερες; εχει ανεβει το ποσο και ειναι καινουργια η παροχη

5 μέρες περίπου θέλει. 
 

 

6 ώρες πριν, JOHNMEGARYTHMOS said:

Επισης οταν βαζετε παγια εντολη μεσω internet banking ποσες ημερες θελει να ενημερωθει; . διοτι ενω εχει ηδη ενεργοποιηθει τηλεφωνικα στο my dei ο διακοπτης για ενεργοποιηση παγιας εντολης μεσω καρτας υπαρχει ηδη σαν επιλογη. 

Άλλο η πάγια μέσω e-banking (από την τράπεζα δηλαδή) και άλλο μέσω της ΔΕΗ (με χρέωση κάρτας). Το πρώτο θα φανεί από τον επόμενο λογαριασμό. Το δεύτερο φαίνεται στις ρυθμίσεις του my ΔΕΗ

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, paanos said:

Για να εξαργυρώσεις τα μίλια πρέπει να έχουνε φύγει από τη Δ.Ε.Η. και να έχουνε πάει στην Aegean επομένως χρειάζεται να έχεις κάνει εγγραφή προφανώς. Μπορείς να εξαργυρώσεις από 3600 και πάνω αν θυμάμαι σωστά. 
 

5 μέρες περίπου θέλει. 
 

 

Άλλο η πάγια μέσω e-banking (από την τράπεζα δηλαδή) και άλλο μέσω της ΔΕΗ (με χρέωση κάρτας). Το πρώτο θα φανεί από τον επόμενο λογαριασμό. Το δεύτερο φαίνεται στις ρυθμίσεις του my ΔΕΗ

πληρωνεις κατι στην aegean για κανεις εγγραφη ; 

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...