Jump to content

Vernee Apollo Lite


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 613
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ισπανια δεν είναι το igogo? Τι 20 εργάσιμες θέλουν;

 

Μόνο το site είναι στα ισπανικά. Tο στοκ τους έρχεται από κινα

 

For products, do not include taxes, for shipments to Spain and other countries, taxes will be paid upon receipt by customers at the Customs of your country,

Depending on the shipping modes or product models.

Company name: DEST TECHNOLOGY LIMITED

The residence or address: 15 / B-15 / F, CHEUK NANG PLAZA, 250 HENNESSY RD.Hong Kong, China

The number of our commercial registration license in Hong Kong, China: 59130199-000-11-14-7

The registration number of the company: 1677771, this web http://www.icris.cr.gov.hk/csci/ , I find

CIF: 59130199

Edited by Lucretious
Link to comment
Share on other sites

To igogo το ξέρεις σαν κατάστημα; Πολύ καλή η τιμή για το λευκό, αλλά είναι αξιόπιστοι;

 

Καλησπέρα, Δεν έχω ξαναπαραγγείλει από igogo αλλά σε γενικές γραμμές δεν διάβασα αρνητικά σχόλια, οπότε μπήκα στη διαδικασία και παρήγγειλα από εκεί. Το gearbest το είχε 161,89 €. Επίσης το igogo είναι προτεινόμενο e-shop από την ίδια τη Vernee (δεν ξέρω αν έχει να κάνει με aftersales service κτλ)...11/11 Έκανα την παραγγελία και θα περιμένω 25 ημέρες που λέει και αν δω ότι δεν...ο δρόμος γνωστός... paypal dispute

Sony Xperia Z Ultra

Cubot X17 3/32

Lenovo A588t

Vernee Apollo Lite 4/32

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

Link to comment
Share on other sites

Γιατί θεωρείς οτι είναι καλύτερο από τις υπόλοιπες κινέζικες προτάσεις? redmi 3/4 και pro και leeco cool1? Είναι πολύ δύσκολο να βγάλεις καθαρο νικητή και εξαρτάται πάρα πολύ από τις προτιμήσεις του καθένα.

Γιατί το πρώτο που αναφέρεις έχει πολύ βαρύ skin "ΜΙUI" που τρωει πολυ ραμ και γιατι το δευτερο έχει ατελειωτο bloatware. Επίσης και τα δυο με τις στοκ ρομ εχουν μεταφρασεις στα ελληνικα που σε καποια υπομενου εχουν κινεζικους χαρακτηρες. Αρα η μεταφραση δεν ειναι πληρης.

1000 φορες vanilla andrid google και βαζω οτι launcher θελω.

Εγω προσωπικα δεν θελω launcher και προτιμω να εχω vanilla όπως το σχεδιασε η google. Ετσι ειμαι full optimized σε ταχυτητητα.

To πιο σημαντικό που δεν γνωρίζω είναι αν τα δυο τηλέφωνα που αναφέρεις έχουν 4G.. και στη μπάντα της wind. Γιατί όταν το 95% της χρήσης ενός τηλεφώνου θέλει σύνδεση στο διαδίκτυο τότε το 4G και η ταχύτητες που σου δίνει είναι πανάκεια και λόγος αγοράς. To Vernee έχει 4G σε όλες τις μπάντες της ελληνικές δηλαδή σε όλους τους παρόχους.

Επιπλεον το xiaomi δεν εχει 4 GB και αν εχει θα ειναι πιο ακριβο . Με 155 ευρω τηλεφωνο με 4 gb kai 10 πυρηνες και χωρις bloatware και χωρις skin MIUI δεν βρισκεις. Αρα ειναι το καλυτερο best buy τηλέφωνο ολων των εποχών.

 

Υ.Γ.

Η καλύτερη φωτογραφική μηχανή είναι αυτή που έχεις στην τσέπη σου και συμφωνώ. Αλλά να είναι compact nikon - cannon και όχι κινητό τηλέφωνο. Αλλά αν είναι να δώσω 600 ευρώ να αγοράσω s6 δίνω άλλα 200 και αγοράζω πάρα πάρα πολύ καλό σώμα και φακό. Και η φωτογραφική μηχανή θα μου κρατήσει μια δεκαετία και μπορώ να αγοράσω τηλεφακό, ευρυγώνιο φακό, μάκρο φακό, σταθερό φακό κ.ο.κ.

Οπότε δε με πείθετε να αγοράσω κινητό 600 ευρώ πόσο μάλλον κινητό από cupertino california side με 1200 ευρώ για να τραβάω κάτι που απλά το χαρακτηρίζω επαρκώς αξιοπρεπές.

Η mirrorless φωτογραφικές είναι το μέλλον. H dSLR το παρών. Και τα κινητά είναι η ταμπλέτες του σήμερα και η casual υπολογιστές του σήμερα. Είναι άψογα για browsing, mailing, πληρωμές paypal και τραπεζών, socializing, ξυπνητήρι, ρολόι, ραδιόφωνο (ναι έχει και fm το vernee). ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ούτε θα γίνουν ποτέ. Όλα τα παραπάνω τα κάνουν τέλεια , φωτογραφίες τέλειες δεν θα βγάλουν ποτέ.

Edited by Theoprofil
I love Android, i love OS X, i hate iPhone and Windows for desktops. Alternative i could live with Linux Elementary OS & a Windows Phone 950XL. Theoprofil Rules!
Link to comment
Share on other sites

Η mirrorless φωτογραφικές είναι το μέλλον. H dSLR το παρών. Και τα κινητά είναι η ταμπλέτες του σήμερα και η casual υπολογιστές του σήμερα. Είναι άψογα για browsing, mailing, πληρωμές paypal και τραπεζών, socializing, ξυπνητήρι, ρολόι, ραδιόφωνο (ναι έχει και fm το vernee). ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ούτε θα γίνουν ποτέ. Όλα τα παραπάνω τα κάνουν τέλεια , φωτογραφίες τέλειες δεν θα βγάλουν ποτέ.

 

Να αγιάσει το στόμα σου ρε φίλε...

Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη φωτογραφική μηχανή είναι αυτή που έχεις στην τσέπη σου και συμφωνώ. Αλλά να είναι compact nikon - cannon και όχι κινητό τηλέφωνο. Αλλά αν είναι να δώσω 600 ευρώ να αγοράσω s6 δίνω άλλα 200 και αγοράζω πάρα πάρα πολύ καλό σώμα και φακό. Και η φωτογραφική μηχανή θα μου κρατήσει μια δεκαετία και μπορώ να αγοράσω τηλεφακό, ευρυγώνιο φακό, μάκρο φακό, σταθερό φακό κ.ο.κ.

Οπότε δε με πείθετε να αγοράσω κινητό 600 ευρώ πόσο μάλλον κινητό από cupertino california side με 1200 ευρώ για να τραβάω κάτι που απλά το χαρακτηρίζω επαρκώς αξιοπρεπές.

Η mirrorless φωτογραφικές είναι το μέλλον. H dSLR το παρών. Και τα κινητά είναι η ταμπλέτες του σήμερα και η casual υπολογιστές του σήμερα. Είναι άψογα για browsing, mailing, πληρωμές paypal και τραπεζών, socializing, ξυπνητήρι, ρολόι, ραδιόφωνο (ναι έχει και fm το vernee). ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ούτε θα γίνουν ποτέ. Όλα τα παραπάνω τα κάνουν τέλεια , φωτογραφίες τέλειες δεν θα βγάλουν ποτέ.

 

Επειδή οι άνθρωποι δεν κυκλοφορούν στο δρόμο με φωτογραφικές μηχανές εκτός αν είναι τουρίστες ή φωτογράφοι κατ επάγγελμα. Το κινητό μια χαρά φωτογραφική μηχανή είναι και μάλιστα πολυ καλύτερη απο εκείνες τις χρυσοπληρωμενες πρώτες ψηφιακές μηχανές με 1,2 το ανώτερο mpx. Άρα καλή φωτογραφική είναι αυτή που βρίσκεται πανω σου την ώρα που τη θες. Γι αυτό προσπαθούμε να πάρουμε κινητά με όσο το δυνατό καλύτερη κάμερα ή τουλάχιστον να ανταποκρίνεται η συσκευή σε αυτά που λέει ότι προσφέρει. Είπαμε εμείς τους κάνουμε χάρη όχι αυτοί. Τώρα πια είναι καλύτερη φωτογραφική και πιο το μέλλον αυτά για τους επαγγελματίες και τους χομπιστες. Τους υπόλοιπους τους ενδιαφέρει να έχουν καλές κάμερες στο κινητό και το apollo lite δεν έχει ή δεν ανταποκρίνεται σε αυτά που υποτίθεται προσφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Ερώτηση

Σε όποιον ήρθε το κινητό από gearbest η και κάπου αλλού, φαντάζομαι

1.Δεν είχε αυτοκόλλητο στο κουτί που έπρεπε να ανοίξεις

2.Μεσα η διάφανο λευκό σακουλάκι που κάλυπτε το κινητό ήταν απλά τυλιγμένο και όχι κλειστό με ταινία

3.Την πρώτη φορά που το ανοίξατε πόσο % ήταν η μπαταρία

4.Ξεκίνησε με την προτροπή γλώσσας/ώρας ή κατευθείαν μπήκε στην Αγγλική?

 

Ευχαριστώ

 

ΥΓ ...σε διάφορα unboxing που είδα, ή μοντάραν το βίντεο για να μην δείξουν την διαδικασία επιλογής γλώσσας google account κτλ ή όντως μπαίνει κατευθείαν στα Αγλικά

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κι εγώ ένα Apollo Lite παραγγελία στο gearbest. Καμία θήκη μαλακη σιλικόνης, βρήκε κανείς; Θέλω να αποφυγω την flip top την original.
Link to comment
Share on other sites

ieronimus

""Ερώτηση

Σε όποιον ήρθε το κινητό από gearbest η και κάπου αλλού, φαντάζομαι

1.Δεν είχε αυτοκόλλητο στο κουτί που έπρεπε να ανοίξεις

2.Μεσα η διάφανο λευκό σακουλάκι που κάλυπτε το κινητό ήταν απλά τυλιγμένο και όχι κλειστό με ταινία

3.Την πρώτη φορά που το ανοίξατε πόσο % ήταν η μπαταρία

4.Ξεκίνησε με την προτροπή γλώσσας/ώρας ή κατευθείαν μπήκε στην Αγγλική?""

 

εμενα gearbest

1 μου ηρθε σε κουτι χωρις αυτοκολητο και με το κινητο να εχει χωρο να κουνιεται μεσα!!!

2 τυλιγμενο στο σακουλακι-οχι σφραγισμενο

4 ειχα ζητησει στις παρατηρησεις ναναι στα Αγγλικα--αν και νομιζω οτι ειναι πολιτικη των μεγαλων κινεζομαγαζων πια, να τα εχουν γυρισει στα αγγλικα προ της αποστολης οταν ειναι για διεθνη αποστολη.

Link to comment
Share on other sites

ieronimus

""Ερώτηση

Σε όποιον ήρθε το κινητό από gearbest η και κάπου αλλού, φαντάζομαι

1.Δεν είχε αυτοκόλλητο στο κουτί που έπρεπε να ανοίξεις

2.Μεσα η διάφανο λευκό σακουλάκι που κάλυπτε το κινητό ήταν απλά τυλιγμένο και όχι κλειστό με ταινία

3.Την πρώτη φορά που το ανοίξατε πόσο % ήταν η μπαταρία

4.Ξεκίνησε με την προτροπή γλώσσας/ώρας ή κατευθείαν μπήκε στην Αγγλική?""

 

εμενα gearbest

1 μου ηρθε σε κουτι χωρις αυτοκολητο και με το κινητο να εχει χωρο να κουνιεται μεσα!!!

2 τυλιγμενο στο σακουλακι-οχι σφραγισμενο

4 ειχα ζητησει στις παρατηρησεις ναναι στα Αγγλικα--αν και νομιζω οτι ειναι πολιτικη των μεγαλων κινεζομαγαζων πια, να τα εχουν γυρισει στα αγγλικα προ της αποστολης οταν ειναι για διεθνη αποστολη.

 

Ευχαριστώ.... μερικές ερωτησούλες ακόμα

1.Είναι και οι 2 sim 4g ή μόνο η πάνω

2.sar κατάφερε κανείς να βρεί?

3.themes δεν βρήκα μέσα κανένα...φαντάζομαι δεν έχει έτσι

4.κάθε φορά που ξεκινάει βγάζει μνμ App permition management is closed πως το βγάζω?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή οι άνθρωποι δεν κυκλοφορούν στο δρόμο με φωτογραφικές μηχανές εκτός αν είναι τουρίστες ή φωτογράφοι κατ επάγγελμα. Το κινητό μια χαρά φωτογραφική μηχανή είναι και μάλιστα πολυ καλύτερη απο εκείνες τις χρυσοπληρωμενες πρώτες ψηφιακές μηχανές με 1,2 το ανώτερο mpx. >>>>>>ΙΣΧΥΕΙ ΚΑΙ ΕΠΑΥΞΑΝΩ

 

Άρα καλή φωτογραφική είναι αυτή που βρίσκεται πανω σου την ώρα που τη θες. >>>>>>ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ

Γι αυτό προσπαθούμε να πάρουμε κινητά με όσο το δυνατό καλύτερη κάμερα ή τουλάχιστον να ανταποκρίνεται η συσκευή σε αυτά που λέει ότι προσφέρει. Είπαμε εμείς τους κάνουμε χάρη όχι αυτοί. Τους υπόλοιπους τους ενδιαφέρει να έχουν καλές κάμερες στο κινητό και το apollo lite δεν έχει ή δεν ανταποκρίνεται σε αυτά που υποτίθεται προσφέρει.>>>>>>Τους υπόλοιπους τους ενδιαφέρει με 155 ευρω σημερινή τιμή (τιμή χώμα) να αγοράσουν ένα τηλέφωνο πανάλαφρο FULL HD οθόνη, πολύ καλή αυτονομία, ταχεία φότιση, πολύ καλό δέκτη gps & wifi με vanilla android με σωστά εξελληνισμένο μενού, να είναι το δεύτερο ταχύτερο android παραγωγής, να έχει 10 πυρήνες να έχει 4 GB ραμ, να έχει μην ζεσταίνεται (το τηλέφωνο είναι παγωτό) , να έχει δέκτη fm (σπανιότατο στις ημέρες μας και για άλλους λόγος αγοράς, να έχει direct έξοδο για ακουστικά χωρίς να μεσολαβεί converter και να έχει μια κάμερα που να αγγίζει την ποιότητα μίας compact nikon - cannon. Και όλα αυτά με 155 ευρώ.

Αν πληρώσεις όχι 155 ευρώ αλλά το εμπορικό "θαύμα" από το cupertino της california που κοστίζει 1200 ευρώ κάνει όλα ΜΑ ΟΛΑ ΟΜΩΣ τα παραπάνω σωστά όπως τα κάνει και το vernee και έχει επιπλέον και την πολυπόθητη κάμερα ή σε κάποια από τα παραπάνω υστερεί?

 

1.Είναι εκνευριστικά βαρύ

2.Εχει τεράστια bezels

3.Δεν έχει ραδιόφωνο fm

4.Κοστίζει παραπάνω 1045 ΕΥΡΩ (αγοράζεις άλλα 7 τεμάχια vernee)

 

Άρα προκύπτει αντικειμενικότατα ότι ακόμα και το ακριβότερο τηλέφωνο του κόσμου έχει μεινοεκτήματα μπροστά στο vernee και σε κάθε vernee. Και ναι μπορούμε να συγχωρήσουμε και να παραβλέψουμε ελλείψεις στα 155 ευρώ. Στα 1200 ευρώ μπορούμε? Δεν θα αναφέρω την κλειστή αρχιτεκτονική και το υπερκλειδωμένο λειτουργικό γιατί αυτό είναι κάτι που πολλοί το αποδέχονται (εγώ όχι).

Εν κατακλείδι λέει μία παροιμία: "Η κότα πίνει νερό κοιτάει και τον Θεό."

Παιδιά ας μην εθελοτυφλούμε. Δίνεις 155 ευρώ. Αγοράζεις ότι καλύτερο μπορούν να αγοράσουν τα 155 ευρώ. Το πουλάς σε ένα χρόνο 90 ευρώ. Συμπληρώνεις άλλα 100 ευρώ και αγοράζεις νέο δυνατότερο τηλέφωνο. Αν έχεις δώσει 1200 ευρώ αγοράζεις ξανα σε 5 χρόνια. Και αν το χάσεις ή αν σου πέσει παθαίνεις εγκεφαλικό.

 

Σχετικά με τον εκνευρισμό που διακρίνω εκ μέρους σου διότι πιστεύεις ότι σε έχει εξαπατήσει ο Κινέζος κατασκευαστής θα σου απαντήσω με ειλικρίνεια ότι ΝΑΙ ΣΕ ΕΧΕΙ εξαπατήσει. Από τη στιγμή που κάνεις deal με Κινέζους να τα περιμένεις αυτά. Και η Χιaomi & LeECO έχουν μέσα στα μενού Κινέζικους χαρακτήρες, μετά από τόσα κινητά που έχουν ρίξει στην αγορά εξακολουθούν βλακωδώς να μην τα μεταφράζουν σωστά. Κινέζος και τέλειος δεν γίνεται. Άρα αγοράζουμε από τον λιγότερο χειρότερο Κινέζο που υπάρχει.

Για άλλους ο καλύτερος Κινέζος είναι η elephone για άλλους η UMI κ.ο.κ.

Υ.Γ. Καινούριο Samsung Note. Επιβιβάζομαι σε αεροπλάνο της Aegean με προορισμό από από Μόναχο - Θεσσαλονίκη. Ανακοίνωση αεροσυνοδού:

"Όσοι είναι κάτοχοι Samsung Note ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να έχουν το τηλεφωνο στη λειτουργία αεροπλάνου. Επίσης απαγορεύεται να το φορτίζουν κατά τη διάρκεια της πτήσης. ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΜΨΟΥΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΔΗΓΙΕΣ!!!!!"

Καθημερινά με την Aegean πετάνε χιλιάδες Ελληνες. Δεν μπορεί να γράφω μπαρούφα. Στο νήμα πολλοί έχουν πετάξει με Aegean και μπορούν να το επιβεβαιώσουν ότι δε γράφω μπαρούφες.

Και ερωτώ:

Έχεις αγοράσει το ακριβότερο τηλέφωνο του δεύτερου σε πρεστιζ κατασκευαστή (μετά το cupertino) σου έχει σκάσει στη μάπα μία φορά η μπαταρία (ευτυχώς δεν τραυματίστηκες) και μπαίνεις μέσα στο αεροπλανο, εχεις αλλάξει μπαταρία μεσα στην εγγύηση, έχεις μάθει οτι ακόμα και μετα απο αλλαγμενη μπαταρια ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ και σκάνε μπαταριες!!!! (μεγάλο κλαμα... αχαχα) και δεν σε αφήνουν να φορτίσεις το τηλέφωνο σου στο αεροπλάνο. Προσγειώνεσαι Μόναχο με άδεια μπαταρία και είσαι επιχειρηματίας και έχεις πάρει τηλέφωνο executive να κάνεις τη δουλειά σου executive... AXAXA.

Και εγώ δίπλα με το vernee σφυρίζω αδιάφορα. Νοικιάζω ford fiesta από την Hertz, πληρώνω με κάρτα μέσω τηλεφώνου και ανάβω gps για προορισμό νυρεμβέργη, ανοίγω bluetooth και συνδέω τηλεφωνο με το fiest, ανοίγω spotify, το fiesta ¨βρισκει" το bleutooth του vernee και στριμαρω spotify playlist (είμαι συνδρομητής με κατεβασμένη μουσική) στα ηχεία του fiesta (με 155 ευρω...!!!) (TA ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ). O τύπος δίπλα μου με τη samsonite, τη γραβάτα και το samsung Note με παρακαλάει να καλέσει στην Ελλάδα τη γυναίκα του να της πει οτι προσγειώθηκε.... εγώ ευγενικά του παραχωρώ το vernne να μιλησει με Ελλάδα. Πατριώτες είμαστε...

Για αυτό ξαναγράφω. Μην διυλίζεται τον κόνοπα. Με 155 ευρώ κλέβεις τη vernee δε σε έκλεψε εκείνη που έβαλε κάμερα της πλάκας. Το cupertino σε έκλεψε που σου ζητησε 1200 για την υπερκαμερα με δυο φακούς...

Φυσικά η vernee μπορεί να μη σε έκλεψε αλλά σου είπε ψέματα για τα 4Κ...

"Η κότα πίνει νερό κοιτάει και το θεό"

Edited by Theoprofil
I love Android, i love OS X, i hate iPhone and Windows for desktops. Alternative i could live with Linux Elementary OS & a Windows Phone 950XL. Theoprofil Rules!
Link to comment
Share on other sites

Μ ετο καινουργιο θεματακι που χω να ξανανεβασω και τα παλια ερωτηματα.

Παλευω 40 λεπτα τωρα και δεν μπορω να απενεργοποιησω (οταν γραφω μνμ ειτε σε sms ειτε στο browser και γενικα οπουδηποτε)

την δονηση. Στα κουμπια την σταματησα, αλλα στο πληκτρολογιο δεν βρισκω επιλογη

 

και τα παλια

Είναι και οι 2 sim 4g ή μόνο η πάνω

sar κατάφερε κανείς να βρεί?

themes δεν βρήκα μέσα κανένα...φαντάζομαι δεν έχει έτσι

κάθε φορά που ξεκινάει βγάζει μνμ App permition management is closed πως το βγάζω?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μ ετο καινουργιο θεματακι που χω να ξανανεβασω και τα παλια ερωτηματα.

Παλευω 40 λεπτα τωρα και δεν μπορω να απενεργοποιησω (οταν γραφω μνμ ειτε σε sms ειτε στο browser και γενικα οπουδηποτε)

την δονηση. Στα κουμπια την σταματησα, αλλα στο πληκτρολογιο δεν βρισκω επιλογη

 

και τα παλια

Είναι και οι 2 sim 4g ή μόνο η πάνω

sar κατάφερε κανείς να βρεί?

themes δεν βρήκα μέσα κανένα...φαντάζομαι δεν έχει έτσι

κάθε φορά που ξεκινάει βγάζει μνμ App permition management is closed πως το βγάζω?

 

Ευχαριστω

 

Δεν εχω παρει το τηλεφωνο στα χερια μου το περιμενω ακομα.....εδω βρηκα ενα συγκριτικο που στο τελος γραφει την τιμη SAR.

http://www.devicespecifications.com/en/comparison/594e79323

Just Perfect...NEXUS 4
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρει το τηλεφωνο στα χερια μου το περιμενω ακομα.....εδω βρηκα ενα συγκριτικο που στο τελος γραφει την τιμη SAR.

http://www.devicespecifications.com/en/comparison/594e79323

 

Ευχαριστώ, το βρήκα και εγώ αυτό απλά έψαχνα κάτι πιο αξιόπιστο. Μου φαίνεται κάπως το site. Εκανα εγγραφή και στην Vernee αλλά θέλει 10 ώρες μέχρι να μπορώ να ανοίξω νήμα και να συμμετέχω.

 

Προς το παρόν με καίει που δεν απενεργοποιείται με τίποτα το vibration οταν κάνω typing.

.................. .και ναι το βρήκα ..... δεν είναι ρύθμιση γενική στους ήχους. Είναι στην ρυθμίσεις γλώσσας και εισαγωγής, μέσα στην επιλογή πληκτρεολογίου, προτίμηση δόνησης κατα τη νπληκτρολόγη.Slide-αρεις με δύναμη ΑΠΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ρουφιάνα δόνηση και μπαίνεις stealth zone

Edited by ieronymous
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το πληκτρολόγιο: settings > language and input > android keyboard > preferences > vibrate on keypress

 

(Θεωρω δεδομένο ότι χρησιμοποιεις το μανισιο aosp keyboard)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ..... την ώρα που απαντούσες το βρήκα και το 'γραφα και εδω.

Αν έχεις το ίδιο κινητό θα ξέρεις φαντάζομαι και καμιά άλλη απάντηση με αυτά που ρώτησα παραπάνω...πχ themes αν έχει κάπου και δεν τα δα... κάθε φορά που ξεκινάει βγάζει μνμ App permition management is closed πως το βγάζω? .......και αν έχεις την sim μόνο στη πάνω θέση να πιάσει 4g Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα γιατι χωρίς θήκη κινητό έξω δεν βγαίνει

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Themes όχι, δεν υπάρχουν και φαντάζομαι δεν θα υπάρξουν εκτός και αν βγουν roms από cyanogen. Από ότι θυμάμαι μόνο η μία σιμ είναι 4g (όχι αυτή που λειτουργεί και ως microsd card slot). Όσο για το app permission νομίζω το notification βγαινει μόνο όταν τρέχει και όχι το αντίθετο. Ο μόνος τρόπος να το κρύβεις χωρίς root είναι να το απενεργοποίησεις
Link to comment
Share on other sites

Έχει δει κανείς αυτό:

http://bbs.vernee.cc/forum.php?mod=viewthread&tid=1456&extra=page%3D1

 

Αναφέρεται ότι βγήκε ο source code του Apollo Lite εδω:

https://mega.nz/#F!Zc0UHbRD!fXuLH7YhqFo6MDCWqFFkIQ

 

Το original post δεν μπορώ να το βρω όμως (ίσως αποσύρθηκε). όπως και να έχει είναι μια πολύ καλή εξέλιξη και ελπίζω να δούμε καλύτερες και νεότερες ROMs στο κινητάκι μας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό από λήψη σήματος πως τα πάει; Ενδιαφέρεται γνωστός για περιοχή που δεν έχει καλό σήμα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, από θήκη τι κάνατε; Έχετε καμιά πρόταση;

 

καλημέρα..

 

Εγώ εχω αυτην για πιο πολυ προστασια γιατι ειναι και ευαισθητούλη!!!:)

 

https://www.aliexpress.com/item/Vernee-Apollo-Lite-Case-2016-New-Item-Fashion-Luxury-Flip-PU-Leather-Silicon-Phone-Cases-for/32725637592.html

Link to comment
Share on other sites

Παιδες ερωτηση.... ακομα δεν χρησιμοποιησα τον φορτιστη του κινητου (και δεν ξερω και αν θα το κανω)..... ο λογος ειναι

οτι χρησιμοποιω παντα εναν φορτιστη belkin που χω εδω και 2-3 χρονια, σκυλι μαυρο με τα εξης specs 2.1Α Lifetime guarantee,

ποτε δεν ζεσταινεται και μοιαζει με αυτον http://www.skroutz.gr/s/7357467/Belkin-Universal-Charger-F8M670VF.html.

 

Οσους εχω χρησιμοοπιησει εστω και για μια φορα παρελθοντικα κατι παθαν (κνεζικους) ακομα και του hauwei p2 τοτε, μου ριξε ασφαλεια στον γενικο απο υπερθερμανση και ευτυχως μου αλλαξαν και το τηλ την ιδια μερα.

 

Απο την αλλη το Apollo χρησιμοποιει ταχυφορτιστη με αποτελεσμα να φτανει πιο γρηγορα στο 100% της φορτισης. Με το belkin τωρα δευτερη φορα πυο το βαζω για φορτιση πρεπει να χει παει απο τις 5 περιπου που ξεκινησε μεχρι τις 7 20 απο το 5% στο 45% δλδ για πληρη φορτιση παιζει να θελει κανα τετραωρο.

 

Σε σας σε ποση ωρα φορτιζει και δεν υπαρχει θεμα να γινει degradation της μπαταριας νωριτερα απο το να περιμενεις αρκετα παραπανω αλλα με καλυτερη ποιοτητα μπαταριας? (Δεν αλλαζω σχνα κινητο γιαυτο και δεν με ενδιαφερει να χει χαλασει η μπαταρια μεχρι το επομενο κινητο γιατι δεν θα ναια συντομα αν το τηλ αντεξει φυσικα)

 

Οσο για θηκη του ειχα εναπουγκι μεχρι να ρθει η official Με το κυκλακι που ειναι πολυ καλη στην αφη και στο ρολοι που εμφανιζεται μολις κλεισει η οθονη σε σχεση με κατι κουμουτσες που κανουν το κινητο να μοιαζει με ταμπλετ. Ειπαμε να το προστατεψουμε αλλα οχ ινα το βλαουμε και σε μπουρνουζι

:D

Link to comment
Share on other sites

Αν πληρώσεις όχι 155 ευρώ αλλά το εμπορικό "θαύμα" από το cupertino της california που κοστίζει 1200 ευρώ κάνει όλα ΜΑ ΟΛΑ ΟΜΩΣ τα παραπάνω σωστά όπως τα κάνει και το vernee και έχει επιπλέον και την πολυπόθητη κάμερα ή σε κάποια από τα παραπάνω υστερεί?

 

1.Είναι εκνευριστικά βαρύ

2.Εχει τεράστια bezels

3.Δεν έχει ραδιόφωνο fm

4.Κοστίζει παραπάνω 1045 ΕΥΡΩ (αγοράζεις άλλα 7 τεμάχια vernee)

 

Άρα προκύπτει αντικειμενικότατα ότι ακόμα και το ακριβότερο τηλέφωνο του κόσμου έχει μεινοεκτήματα μπροστά στο vernee και σε κάθε vernee. Και ναι μπορούμε να συγχωρήσουμε και να παραβλέψουμε ελλείψεις στα 155 ευρώ. Στα 1200 ευρώ μπορούμε? Δεν θα αναφέρω την κλειστή αρχιτεκτονική και το υπερκλειδωμένο λειτουργικό γιατί αυτό είναι κάτι που πολλοί το αποδέχονται (εγώ όχι).

Εν κατακλείδι λέει μία παροιμία: "Η κότα πίνει νερό κοιτάει και τον Θεό."

Παιδιά ας μην εθελοτυφλούμε. Δίνεις 155 ευρώ. Αγοράζεις ότι καλύτερο μπορούν να αγοράσουν τα 155 ευρώ. Το πουλάς σε ένα χρόνο 90 ευρώ. Συμπληρώνεις άλλα 100 ευρώ και αγοράζεις νέο δυνατότερο τηλέφωνο. Αν έχεις δώσει 1200 ευρώ αγοράζεις ξανα σε 5 χρόνια. Και αν το χάσεις ή αν σου πέσει παθαίνεις εγκεφαλικό.

 

Σχετικά με τον εκνευρισμό που διακρίνω εκ μέρους σου διότι πιστεύεις ότι σε έχει εξαπατήσει ο Κινέζος κατασκευαστής θα σου απαντήσω με ειλικρίνεια ότι ΝΑΙ ΣΕ ΕΧΕΙ εξαπατήσει. Από τη στιγμή που κάνεις deal με Κινέζους να τα περιμένεις αυτά. Και η Χιaomi & LeECO έχουν μέσα στα μενού Κινέζικους χαρακτήρες, μετά από τόσα κινητά που έχουν ρίξει στην αγορά εξακολουθούν βλακωδώς να μην τα μεταφράζουν σωστά. Κινέζος και τέλειος δεν γίνεται. Άρα αγοράζουμε από τον λιγότερο χειρότερο Κινέζο που υπάρχει.

Για άλλους ο καλύτερος Κινέζος είναι η elephone για άλλους η UMI κ.ο.κ.

Υ.Γ. Καινούριο Samsung Note. Επιβιβάζομαι σε αεροπλάνο της Aegean με προορισμό από από Μόναχο - Θεσσαλονίκη. Ανακοίνωση αεροσυνοδού:

"Όσοι είναι κάτοχοι Samsung Note ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να έχουν το τηλεφωνο στη λειτουργία αεροπλάνου. Επίσης απαγορεύεται να το φορτίζουν κατά τη διάρκεια της πτήσης. ΕΠΙΣΗΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΑΞΕΙ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΣΤΑ ΠΛΑΙΣΙΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΗΣ ΕΓΓΥΗΣΗΣ ΝΑ ΠΑΡΑΚΑΜΨΟΥΝ ΤΗΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΟΔΗΓΙΕΣ!!!!!"

Καθημερινά με την Aegean πετάνε χιλιάδες Ελληνες. Δεν μπορεί να γράφω μπαρούφα. Στο νήμα πολλοί έχουν πετάξει με Aegean και μπορούν να το επιβεβαιώσουν ότι δε γράφω μπαρούφες.

Και ερωτώ:

Έχεις αγοράσει το ακριβότερο τηλέφωνο του δεύτερου σε πρεστιζ κατασκευαστή (μετά το cupertino) σου έχει σκάσει στη μάπα μία φορά η μπαταρία (ευτυχώς δεν τραυματίστηκες) και μπαίνεις μέσα στο αεροπλανο, εχεις αλλάξει μπαταρία μεσα στην εγγύηση, έχεις μάθει οτι ακόμα και μετα απο αλλαγμενη μπαταρια ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ και σκάνε μπαταριες!!!! (μεγάλο κλαμα... αχαχα) και δεν σε αφήνουν να φορτίσεις το τηλέφωνο σου στο αεροπλάνο. Προσγειώνεσαι Μόναχο με άδεια μπαταρία και είσαι επιχειρηματίας και έχεις πάρει τηλέφωνο executive να κάνεις τη δουλειά σου executive... AXAXA.

Και εγώ δίπλα με το vernee σφυρίζω αδιάφορα. Νοικιάζω ford fiesta από την Hertz, πληρώνω με κάρτα μέσω τηλεφώνου και ανάβω gps για προορισμό νυρεμβέργη, ανοίγω bluetooth και συνδέω τηλεφωνο με το fiest, ανοίγω spotify, το fiesta ¨βρισκει" το bleutooth του vernee και στριμαρω spotify playlist (είμαι συνδρομητής με κατεβασμένη μουσική) στα ηχεία του fiesta (με 155 ευρω...!!!) (TA ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΥ ΠΕΡΙΓΡΑΦΩ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΙΝΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ). O τύπος δίπλα μου με τη samsonite, τη γραβάτα και το samsung Note με παρακαλάει να καλέσει στην Ελλάδα τη γυναίκα του να της πει οτι προσγειώθηκε.... εγώ ευγενικά του παραχωρώ το vernne να μιλησει με Ελλάδα. Πατριώτες είμαστε...

Για αυτό ξαναγράφω. Μην διυλίζεται τον κόνοπα. Με 155 ευρώ κλέβεις τη vernee δε σε έκλεψε εκείνη που έβαλε κάμερα της πλάκας. Το cupertino σε έκλεψε που σου ζητησε 1200 για την υπερκαμερα με δυο φακούς...

Φυσικά η vernee μπορεί να μη σε έκλεψε αλλά σου είπε ψέματα για τα 4Κ...

"Η κότα πίνει νερό κοιτάει και το θεό"

ena powerbank θα του λυσει τα χερια, χαχα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...