Jump to content

Vernee Apollo Lite


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλορίζικο. Εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα αλλά έχω Mac και φυσικά είναι αδύνατον να γίνει μεταφορά αρχείων χωρίς να αναπτύξουν εφαρμογή για Μac. Σε windows δεν ξέρω πως θα συμπεριφερθεί. Οπότε το μόνο που μένει είναι να τοποθετήσω κάρτα μνήμης να βγάλω τη δεύτερη ΣΙΜ αναγκαστικά, και να κάνω αντιγραφή απο το τηλέφωνο στην κάρτα μνήμης και μετά μπορώ να διαβάσω την κάρτα μνήμης σαν εξωτερικό σκληρό ή σαν usb flash drive.
I love Android, i love OS X, i hate iPhone and Windows for desktops. Alternative i could live with Linux Elementary OS & a Windows Phone 950XL. Theoprofil Rules!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 613
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ευχαριστω για τις ευχες και την λυση.

Υποθετω ειναι θεμα driver και ειμαι αμπαλος με αυτα τα θεματα.

Απλα με το 1+1 απλα το συνδεα και τελος, αυτο με ξενερωσε λιγο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....

για το θέμα της αντιγραφής φωτογραφιών, το κινητό υποστηρίζει OTG όποτε μπορείτε να χρησιμοποιήσετε εναν απλό usb adaptor απο usb-c male σε usb-A female...

προσωπικά έχω συνδέση και έχει δουλέψει στικάκι 64gb, εξ. σκληρό δίσκο WD My passport usb 3.0, ποντικι :cool:(βολευει σε ενα παιχνιδάκι!!) και card reader για micro-sd καρτα και δουλέυουν κανονικά......απλά άργουν 4-5 δευτερόλεπτα για να τα δει το κινητό.

 

δοκιμάστε κανέναν σαν από αυτους....

http://www.skroutz.gr/s/7659882/DeLock-USB-C-male-USB-A-female-65579.html

http://www.skroutz.gr/s/9772411/DeLock-USB-C-male-USB-A-female-65519.html

 

Όσο για το θέμα της μεταφοράς αρχείων από και προς το κινητό, όταν συνδέεται το κινητό με το pc και πάνω πάνω στην οθόνη του κινητού που βρίσκονται οι ειδοποιήσεις βγαίνει το "κεφάλι" του android, απλά "τραβήξτε" κάτω την οθόνη για να δείτε τις ειδοποιήσεις και πατήστε την επιλoγή με το κεφάλι του Android...θα σας βγάλει 6 επιλογές για το πως θέλετε να συμπεριφέρεται το κινητό όταν συνδεθεί με το pc...επιλέγοντας "Μεταφορά αρχείων (ΜΤΡ)" μπορείτε να αντιγράψετε ότι θέλετε.:)

Link to comment
Share on other sites

Nickthebig το προβλημα ειναι οτι οταν το συνδεω στο pc (windows 10), oταν το βαλω σε λειτουργεια MPT δεν το βλεπει ο Η/Υ.

Οταν το βαλω σε λειτουργεια PTP, τοτε ο Η/Υ το βλεπει, αλλα, οταν ανοιξω τον φακελο του κινητου, μου δειχνει μονο τον φακελο pictures και μου επιτρεπει να μεταφερω μονο φωτογραφιες.

Και σε λειτουργια USB παλι δεν το εντοπιζει ο Η/Υ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για την ακριβεια στην λειτουργεια USB το βλεπει σαν φλασακι που ονομαζει "Η", αλλα δεν επιτρεπει την συνδεση

Link to comment
Share on other sites

Nickthebig το προβλημα ειναι οτι οταν το συνδεω στο pc (windows 10), oταν το βαλω σε λειτουργεια MPT δεν το βλεπει ο Η/Υ.

Οταν το βαλω σε λειτουργεια PTP, τοτε ο Η/Υ το βλεπει, αλλα, οταν ανοιξω τον φακελο του κινητου, μου δειχνει μονο τον φακελο pictures και μου επιτρεπει να μεταφερω μονο φωτογραφιες.

Και σε λειτουργια USB παλι δεν το εντοπιζει ο Η/Υ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για την ακριβεια στην λειτουργεια USB το βλεπει σαν φλασακι που ονομαζει "Η", αλλα δεν επιτρεπει την συνδεση

 

Στα windows 10 δε το εχω συνδέσει ως τωρα, μονο σε 7αρια και Vista....έχουμε ενα laptop στη δουλεια με 10αρια..θα το δοκιμάσω αύριο και θα σου πω τι μπορεί να γίνει...

από περιέργεια...μήπως έχεις ενεργοποιήσει στις ρυθμίσεις το κρυφο μενου για τους προγραμματιστές? μπας και έχει επιλεγμένη από εκεί καμιά άσχετη ρύθμιση....:confused:

Link to comment
Share on other sites

O φίλος που έχει πρόβλημα με τα windiws 10 έχει δίκιο. Δημιούργησα δεύτερο partition στο mac και εγκατέστησα windows 10 στην απέλπιδα προσπάθεια να δει ο υπολογιστής το τηλέφωνο. Συμπεριφέρεται ΑΚΡΙΒΩΣ όπως το περιγράφει. Στο MTP δεν βλέπει το τηλέφωνο στην άλλη επιλογή μεταφέρει μόνο φωτογραφίες και όχι βίντεο!.

Η επιλογή για προγραμματιστές είναι ενεργοποιημένη αλλά δεν υπάρχει ρύθμιση που να λύνει το θεματάκι.

I love Android, i love OS X, i hate iPhone and Windows for desktops. Alternative i could live with Linux Elementary OS & a Windows Phone 950XL. Theoprofil Rules!
Link to comment
Share on other sites

O φίλος που έχει πρόβλημα με τα windiws 10 έχει δίκιο. Δημιούργησα δεύτερο partition στο mac και εγκατέστησα windows 10 στην απέλπιδα προσπάθεια να δει ο υπολογιστής το τηλέφωνο. Συμπεριφέρεται ΑΚΡΙΒΩΣ όπως το περιγράφει. Στο MTP δεν βλέπει το τηλέφωνο στην άλλη επιλογή μεταφέρει μόνο φωτογραφίες και όχι βίντεο!.

Η επιλογή για προγραμματιστές είναι ενεργοποιημένη αλλά δεν υπάρχει ρύθμιση που να λύνει το θεματάκι.

Και σε εμένα συμβαίνει σε Windows 10 αλλά υπάρχει τρόπος που δεν θυμάμαι από έξω. Όταν πάω σπίτι θα σας τον πω.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάμε πίνακας έλεγχου μετά σύστημα και ασφάλεια μετά σύστημα μετά διαχείριση συσκευών μετά βρίσκω φορητές συσκευές μετά δεξί κλικ στο mtp διαλέγεις ιδιότητες μετά στην καρτέλα πρόγραμμα οδήγησης ενημέρωση επιλέγουμε το κάτω μετά πάλι το κάτω και εκεί επιλέγουμε συσκευή usb mtp και επόμενο.

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ δουλεψε Μαξιμε η μεθοδος σου , σε ευχαριστω πολυ, μπορει να δουλεψει και στον τheoprofil αν το δει το windows 10 του.

ΥΣΤ1:ευχαριστω ολους για την συνεισφορα τους

ΥΣΤ2:πω πω πεταει το forum του myphone λεμε, παμε γερα χαχα

Link to comment
Share on other sites

Μάξιμε σε ευχαριστώ θα το κοιτάξω από περιέργεια και μόνο . Offtopic: Για ακόμα μία φορά η Micro$soft παραδίδει μαθήματα πως ένας απλός user πρέπει να είναι IT για να συγχρονίσει το τηλέφωνο του με τον υπολογιστή του. Έχει κρύψει την επιλογή σε βάθος και υποβάθος 5 επιπέδων. Εγώ αγόρασα ενα USB OTG όπως έγραψα παραπάνω ένας φίλος και ησύχασα. Σε ευχαριστούμε πάντως γιατί γνώση που μας μετέδωσες.
I love Android, i love OS X, i hate iPhone and Windows for desktops. Alternative i could live with Linux Elementary OS & a Windows Phone 950XL. Theoprofil Rules!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Το κινητό το έχω κανένα μήνα τώρα και το μόνο που έχω να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημένος και από τις επιδόσεις του αλλά και εμφανισιακά σαν συσκευή.Το καλό εκτός των άλλων είναι ότι δεν έχω τα ραγισματα που αναφέρουν άλλοι γύρω από την οθόνη.Το μόνο πρόβλημα που αντιμετωπισα είναι ότι δεν μπόρεσα να βρω silicone case για την πλάτη του κινητού και δύο hard που παραγγειλα από εξωτερικό μια που κλείνει και το μπροστινό μέρος και μια μονο το πίσω μέσα σε λίγες μέρες χωρίς το παραμικρό ζόρι μου Ράγισαν στις γωνίες οπότε τις άφησα στην άκρη Και τώρα το έχω σε θήκη pounce.
Huawei IDEOS X5 Pro--Samsung Galaxy Ace--LG Optimus 2x--Huawei Ascend G750--Samsung Galaxy i9250-- Cubot x6
Link to comment
Share on other sites

 

Τέτοιου είδους promotion συνήθως είναι μούφα. Μπορει να δωσουν αντε 10 κομμάτια...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τέτοιου είδους promotion συνήθως είναι μούφα. Μπορει να δωσουν αντε 10 κομμάτια...

 

Σωστά. :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Μουφα η προσφορα.

Δεν επαιξε καν η τιμη στα 100$.

Μπηκα στην αλλαγη μερας και στα 2 site αλλα τιποτα.

Στην αντιστοιχη ωρα που λεει για το καθενα.

Link to comment
Share on other sites

Μουφα η προσφορα.

Δεν επαιξε καν η τιμη στα 100$.

Μπηκα στην αλλαγη μερας και στα 2 site αλλα τιποτα.

Στην αντιστοιχη ωρα που λεει για το καθενα.

 

Μα δεν έχει έρθει η 31/8!:worry:

Κάποιος βιάζεται :p

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν έχει έρθει η 31/8!:worry:

Κάποιος βιάζεται :p

 

Βασικα μπερδεψα τις ωρες.

Σε αυτους ειναι ηδη 31 απο το σημερα μεσημερι απλα λεει 9 το πρωι UTC.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά στα $99,99 ξεκινάει από σήμερα και κάθε μέρα, στις 11 το πρωί. Λέει περιορισμός στα 20 κομμάτια την ημέρα. Η τιμή είναι φοβερή και θα γούσταρα να το παραγγείλω σε άσπρο, παρά τα κάποια θεματάκια που διαβάζω.

 

Δυστυχώς, το GearBest είναι πολύ δημοφιλές σάιτ και θα "πέσουν" δεκάδες χιλιάδες άτομα την ίδια ώρα, να το παραγγείλουν... Πιο πιθανό είναι να πιάσουμε το Τζόκερ. :p

 

http://www.gearbest.com/promotion-apollo-lite-sale-special-945.html

Link to comment
Share on other sites

Στο igogo επρεπε να το ειχε βγαλει ηδη καθως λεει UTC 8.00 αλλα τζιφος.Δεν εδειξε καν τη τιμη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει σαν κινητό στα 90 ευρώ αν το πάρουμε; :lol:

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

προλαβα ενα μαυρο παιδια απο gearbest 99.99$ ελπιζω οτι για τα χρηματα που κοστιζει θα ναι πολυ καλο!
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

προλαβα ενα μαυρο παιδια απο gearbest 99.99$ ελπιζω οτι για τα χρηματα που κοστιζει θα ναι πολυ καλο!

 

+1 και εγώ ένα προλαβα (silver) :p

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

+1 και εγώ ένα προλαβα (silver) :p

 

2 καλα τα παμε!οταν το βαλα στο καλαθι το πηγε 212 και μολις εφτασε paypal 99.99 βεβαια ημουν απο πανω και περιμενα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θηκη σιλικονης δεν υπαρχει τιποτα?ποια χρησιμοποιειται?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...