Jump to content

iOS 10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα γιατι δεν εχει τετοιο φακελο;

http://postimg.org/image/vlrzy6d1x/

Δεν έχω ιδέα. Νόμιζα πως σε όλους τα ίδια εμφανίζει.

Και ο κάδος στο icloud είναι άσχετος με τον κάδο στο κινητό. Τον άδειασα τον κάδο του κινητού αλλά στο icloud παραμένουν ακόμα εκεί μέσα τα αρχεία.

 

Δεν ξέρω τι παίζει.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 318
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν έχω ιδέα. Νόμιζα πως σε όλους τα ίδια εμφανίζει.

Και ο κάδος στο icloud είναι άσχετος με τον κάδο στο κινητό. Τον άδειασα τον κάδο του κινητού αλλά στο icloud παραμένουν ακόμα εκεί μέσα τα αρχεία.

 

Δεν ξέρω τι παίζει.

 

Εμενα απο την συμπεριφορα του δειχνει να ταυτιζονται οι δυο καδοι. Σε ευχαριστω για την προσπαθεια κ για το screenshot. :) Πιστευω να στρωσει μονο του αν ειναι μπαγκ. :-)

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα μου κανει νερα η αποθηκευση του cloud. Ενω στη συσκευη στη διαχειριση χωρου απο εφαρμογες, μου λεει οτι καπου 150μβ εχω δεσμευσει, στο γενικο μου λεει οτι εχω 0γβ απο τα 5... και δεν εχω ιδεα που εχουν παει αυτα...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρατηρώ οτι ειναι νωρις ακομα για τα 5s να πάμε σε ios 10...πολλά θέματακια διαβαζω.

 

Φιλος παντως με 5s είδε διαφορά στην αναμονη με το ios 10... :rolleyes:

 

 

κάτοχος 5s

 

Οντως εχει διαφορα και δεν εχει bug το ποσοστο της μπαταριας.Αλλα και στη χρηση οταν το κανω βλεπω 3μιση ωρες με μετρια χρηση και 4μιση με συνεχομενη χρηση και ελαχιστη αναμονη.Φορτιζω 1 φορα το βραδυ και απο το πρωι(εν τω μεταξυ εχω σχολειο) εχω μεσημερι 80% περιπου.Και μετα το αφηνω στο 70% Μετα απο εκει και περα εως το βραδυ φτανω κατα τις 10 ενα 20%.Τοτε μπαινει φορτιση.Αλλες φορες κανω και 2η γιατι δεν εχω πολυ διαβασμα και το χρησιμοποιω για Youtube.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

@Nikolas14 χρησιμοποιεις 4G ? Ειδες διαφορα στην αναμονη ?

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

@Nikolas14 χρησιμοποιεις 4G ? Ειδες διαφορα στην αναμονη ?

 

4G που δοκιμασα τρωει γρηγροτοερα

την μπαταρια στο σερφαρισμα (με Cosmote).

Οσο για την αναμονη σε 3G επειδη εχω καλο σημα δεν χανω σχεδον καθολου μπαταρια.2 ωρες το απογευμα με αναμονη εφαγε ουτε 1% και χωρις εξοικονομηση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα,

μια ερώτηση, (άν και ξέρω ήδη την απάντηση):

έχω iphone 6s στα 64 GB. Λέω να πάω προς 10 ios...(για την ακρίβεια 10.0.2).. Αλλά λέω, λόγω έλλειψης αρκετού χρόνου, να μην πάω με "clean install"..

Να κάνω την εγκατάσταση μέσω itunes, αλλά όχι "setup as a new"...

Τί λέτε..?

@@λακία θα κάνω?!

Πιο πολύ με αγχώνουν τα ringtones πώς θα μεταφέρω πάλι..δεν είναι αγορασμένο από itunes.. να κατεβάσω έυκολα κι ωραία...

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα,

μια ερώτηση, (άν και ξέρω ήδη την απάντηση):

έχω iphone 6s στα 64 GB. Λέω να πάω προς 10 ios...(για την ακρίβεια 10.0.2).. Αλλά λέω, λόγω έλλειψης αρκετού χρόνου, να μην πάω με "clean install"..

Να κάνω την εγκατάσταση μέσω itunes, αλλά όχι "setup as a new"...

Τί λέτε..?

@@λακία θα κάνω?!

Πιο πολύ με αγχώνουν τα ringtones πώς θα μεταφέρω πάλι..δεν είναι αγορασμένο από itunes.. να κατεβάσω έυκολα κι ωραία...

 

Τα τραγουδια λες;Ναι ειναι μπελας αλλα εγω τα περασα σχετικα ευκολα και σχεδον ολα οσα ηθελα·δεν εχω χρονο να κατσω να περασω καποια που θελω).

Εκανα OTA Update και μετα restore με iTunes.Και καλυτερε κανε το πριν το update το restore.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα δηλώσει και σε άλλο τοπικ ότι όλα πάνε καλά με το iOS 10 στο 6 Plus, έχω πια παρατηρήσει το εξής. Όταν θέλω να κάνω κλήση και πάω στο εικονίδιο του Phone καμια φορά κολλάει και δεν ανταποκρίνεται η οθόνη εκτός αν πατήσω το Home button ή το πλαϊνό πληκτρο και πατήσω πάλι το εικονίδιο του Phone. Ταυτόχρονα το εικονίδιο του location εμφανίζεται επάνω και αναρωτιέμαι αν παίζει κάποιο ρόλο σε αυτό το κόλλημα ή αν φταίει κάτι άλλο. Στο μεταξύ σε iPad Air 2 δεν έχω κανένα πρόβλημα, σαν να μην την έχω εγκαταστήσει. Είναι άψογη.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον , εχω πολλα κολλήματα στην οθόνη. Πρώτη φορα το βλέπω στο iPhone αυτο και εχω εκνευριστεί απίστευτα. Αλλάζω μεταξύ εφαρμογών και παγώνει για δευτερόλεπτα.

Ενταξει το θέμα μπαταρία θεωρώ ανούσιο να το θίξω παλι. Κυριολεκτικά την γονατίζει. 100% εννιά το πρωί, χρήση viber και λιγο σερφάρισμα και τωρα 10:30 η μπαταρία στο 80!!

Ήμαρτον

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον , εχω πολλα κολλήματα στην οθόνη. Πρώτη φορα το βλέπω στο iPhone αυτο και εχω εκνευριστεί απίστευτα. Αλλάζω μεταξύ εφαρμογών και παγώνει για δευτερόλεπτα.

Ενταξει το θέμα μπαταρία θεωρώ ανούσιο να το θίξω παλι. Κυριολεκτικά την γονατίζει. 100% εννιά το πρωί, χρήση viber και λιγο σερφάρισμα και τωρα 10:30 η μπαταρία στο 80!!

Ήμαρτον

Τώρα μου εμφανίζει και μένα κάτι παλαβά, όπως αυτό που περιγράφεις το κάνει στο iMessage. Αναρωτιέμαι αν κάτι γίνεται με τους servers τους και τα location services. Επίσης θέμα με τη μπαταρία δεν είχα, αλλά τώρα αρχίζει και μου κάνει νούμερα και πέφτει πιο γρήγορα. Ή ρουφάει μπαταρία ή υπάρχει πρόβλημα με την ένδειξη μπαταρίας. Ενώ όλα πήγαιναν σφαίρα τώρα παθαίνει σκαλωμα, τι να πω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω απο χθες εχω κρασαριμα στα e-mails. Μολις παταω να δω τους λογαριασμους, ασπριζει η οθονη κλεινει με πηγαινει στη home screen και πρεπει να το ξαναπατησω για να ανοιξει.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση, άλλαξε ο ήχος των εισερχομένων μην στο messenger του facebook! Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να το αλλάξω ???

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Με την αναβάθμιση, άλλαξε ο ήχος των εισερχομένων μην στο messenger του facebook! Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να το αλλάξω ???

Κάπου διάβασα ότι σε μερικές περιπτώσεις έχει συμβεί αυτό και έκαναν απεγκατάσταση και ξανά εγκατάσταση την εφαρμογή του Facebook.

[sIGPIC][/sIGPIC]

On Line...

 

Για οποιαδήποτε απορία ή διευκρίνιση σχετικά με moderation actions, μπορείτε να αποστείλετε PM.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε αναβάθμιση για το viber, έκανα update και restart τη συσκευηή και διορθώθηκε.

 

Στο FB Messenger έχω το ίδιο πρόβλημα, αλλά δεν μπορώ να πω ότι με ενοχλεί και ιδιαίτερα. Πιο ενοχλητικός ήχος από του fb δεν υπάρχει εξάλλου.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,θελω τη βοηθεια σας.Αμα κανω φωτογραφιες backup μεσω Google Photos θα μπορω να εχω προσβαση offline? Επισης αμα διαγραψω τις φωτογρφιες απο το κινητο θα εχω θεμα,αφου εχω κανει backup?

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,θελω τη βοηθεια σας.Αμα κανω φωτογραφιες backup μεσω Google Photos θα μπορω να εχω προσβαση offline? Επισης αμα διαγραψω τις φωτογρφιες απο το κινητο θα εχω θεμα,αφου εχω κανει backup?

Θα μπορείς να βλέπεις thumbnail της φωτογραφίας αλλά όταν την ανοίγεις δεν θα κατεβάζει την φουλ ανάλυση. Αν τις έχεις κρατήσει στο google photos ναι θα μπορείς να την σβήνεις από το αλμπουμ του ios. Επίσης υπάρχει και σχετική επιλογή μέσα από το google photos που λέγεται free up space. Πατώντας αυτή την επιλογή τότε σου λέει ποιες φωτογραφίες έχουν κρατηθεί και ότι μπορείς να της σβήσει από το κινητό σου.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιάζουν ήχοι και τέτοια. Αλλα αυτο με την μπαταρία ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Σημερα με μισή ωρα χρήση ασυρμάτου , φορτισμένο στο 100%το πρωί τωρα ειμαι στο 45. Ήμαρτον !!!

 

Edit. Εκνευριστικό επίσης και το παρατήρησα πρόσφατα, όταν πληκτρολογείς και πατάς space ΔΕΝ αλλάζει ξανα το πληκτρολόγιο (απο τα σύμβολα πχ) αλλα θελει να το αλλάξεις manually

Edited by kalgeorge
Link to comment
Share on other sites

Χθες εφαγε ενα τρελο κολλημα το τηλεφωνο και δεν μπορουσα να κανω κλησεις, συνεχως εγραφε "η κληση απετυχε", να με καλεσουν δεν ειχα θεμα. Μετα απο πολλες επανεκκινησεις (5+) δεν καταφερα να το κανω να στρωσει. Εψαχνα να βρω τι μπορει να συμβαινει, το προβλημα λυθηκε (ισως και τυχαια) πραγματοποιοντας κληση με ανοιχτο το wifi.

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να ενεργοποιούμε τα δεδομένα, πχ όπως το wi-fi , χωρίς να χρειαστεί δλδ να μπαίνουμε στο menu ρυθμίσεις, δεδομένα; Ευχαριστώ! (όπως κ στο android δλδ)
Link to comment
Share on other sites

Δεν με νοιάζουν ήχοι και τέτοια. Αλλα αυτο με την μπαταρία ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ. Σημερα με μισή ωρα χρήση ασυρμάτου , φορτισμένο στο 100%το πρωί τωρα ειμαι στο 45. Ήμαρτον !!!

 

Edit. Εκνευριστικό επίσης και το παρατήρησα πρόσφατα, όταν πληκτρολογείς και πατάς space ΔΕΝ αλλάζει ξανα το πληκτρολόγιο (απο τα σύμβολα πχ) αλλα θελει να το αλλάξεις manually

 

Εχεις βρει τι τρώει τι μπαταρία σου γιατι εγω δεν εχω κανενα θέμα σε καμία συσκευή μου! Ίσα ίσα που κρατάει και πολυ περισσότερο με την ίδια χρήση!

 

Απο τα σύμβολα όντως δε γυρίζει πίσω στα γράμματα, ελπίζω να το αλλάξουν ξανα όπως παλιά!

 

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να ενεργοποιούμε τα δεδομένα, πχ όπως το wi-fi , χωρίς να χρειαστεί δλδ να μπαίνουμε στο menu ρυθμίσεις, δεδομένα; Ευχαριστώ! (όπως κ στο android δλδ)

 

Οχι μόνο μεσα απο το μενού γίνεται αυτο

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει τρόπος να ενεργοποιούμε τα δεδομένα, πχ όπως το wi-fi , χωρίς να χρειαστεί δλδ να μπαίνουμε στο menu ρυθμίσεις, δεδομένα; Ευχαριστώ! (όπως κ στο android δλδ)

 

Για το wifi αν σύρεις το δάχτυλο σου από κάτω προς τα πάνω στο κάτω μέρος της οθόνης εμφανίζεται το control center με απευθείας access σε wifi/bt κτλπ.

 

Για τα δεδομένα αν έχεις iphone 6s/7 πατάς λίγο πιο δυνατά το εικονίδιο των ρυθμίσεων και σου εμφανίζει συντομεύση.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον , εχω πολλα κολλήματα στην οθόνη. Πρώτη φορα το βλέπω στο iPhone αυτο και εχω εκνευριστεί απίστευτα. Αλλάζω μεταξύ εφαρμογών και παγώνει για δευτερόλεπτα.

Ενταξει το θέμα μπαταρία θεωρώ ανούσιο να το θίξω παλι. Κυριολεκτικά την γονατίζει. 100% εννιά το πρωί, χρήση viber και λιγο σερφάρισμα και τωρα 10:30 η μπαταρία στο 80!!

Ήμαρτον

 

Εγω σε 6 παντως δεν εχω βρει διαφορα στην καταναλωση απλα ηθελα να επαναλαβω μια λεπτομερια που παρατηρησα μετα την εγκατασταση.

Στο δικο μου οι μονες εφαρμογες που τρεχαν στο υποβαθρο ηταν το viber & Whatsapp.ολα τα αλλα κλειστα.Μετα την αναβαθμιση στην 10 παρατηρησα αμεσως μετα οτι σχεδον ολες οι εφαρμογες ειχαν ρυθμιστει και ενεργοποιηθει να τρεχουν ολες στο υποβαθρο πραγμα που ειδα αμεσως και τις εκλεισα ολες εκτος απο το Whatsapp k viber.εκτοτε με αρκετη χρηση και τηλεφωνα απο της 6 το πρωι μεχρι το βραδυ μου βγαζει ανετα και με αρκετο σερφαρισμα και messaging.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις βρει τι τρώει τι μπαταρία σου γιατι εγω δεν εχω κανενα θέμα σε καμία συσκευή μου! Ίσα ίσα που κρατάει και πολυ περισσότερο με την ίδια χρήση!

 

Απο τα σύμβολα όντως δε γυρίζει πίσω στα γράμματα, ελπίζω να το αλλάξουν ξανα όπως παλιά!

 

 

 

Οχι μόνο μεσα απο το μενού γίνεται αυτο

 

Οχι έψαξα στο μενού και την μπαταρία αλλα ολα φυσιολογικά. Και ξαφνικά βρίσκεται στο μισό της μπαταρίας.

Οτι να ναι....

Link to comment
Share on other sites

Για το wifi αν σύρεις το δάχτυλο σου από κάτω προς τα πάνω στο κάτω μέρος της οθόνης εμφανίζεται το control center με απευθείας access σε wifi/bt κτλπ.

 

 

 

Για τα δεδομένα αν έχεις iphone 6s/7 πατάς λίγο πιο δυνατά το εικονίδιο των ρυθμίσεων και σου εμφανίζει συντομεύση.

 

 

 

Καλοοοοοο!

Δεν το ηξερα!

Εχω κι εγω 6s..

Γι ´αυτους που ειναι σε πιο παλια μοντελα, οεο;!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

paniwnioi...ligoi kai kaloi
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 10
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...