Jump to content

iOS 10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πατάς μία φορά το home button και γίνονται τα εξής:

 

1. Η οθόνη ανάβει

2. Το Touch ID διαβάζει αποτύπωμα του δακτύλου που χρησιμοποίησες και ξεκλειδώνει η οθόνη

 

Ενα πάτημα δηλαδή του home button αρκεί για να ανοίξει η οθόνη και να ξεκλειδώσει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 318
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πατάς μία φορά το home button και γίνονται τα εξής:

 

1. Η οθόνη ανάβει

2. Το Touch ID διαβάζει αποτύπωμα του δακτύλου που χρησιμοποίησες και ξεκλειδώνει η οθόνη

 

Ενα πάτημα δηλαδή του home button αρκεί για να ανοίξει η οθόνη και να ξεκλειδώσει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Αν έχω καταλάβει καλά εσύ αναφέρεσαι στο iOS 9, σωστά; Στο iOS 10 αλλάζει η διαδικασία γι αυτό διαμαρτύρεται ο alextrela και έχει και δίκιο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή double click; Δεν το σηκώνεις, ανάβει η οθόνη, πατάς ξεκλειδώνει;

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο iOS 10 θα πρέπει να πατάμε το κουμπί δύο φορές, μία για να ανάψει η οθόνη και μία για ξεκλείδωμα ή απλό άγγιγμα για το δακτυλικό. Ρωτάω αν υπάρχει τρόπος όπως μέχρι το iOS 9 που με ένα πάτημα ανάβει και ξεκλειδώνει μαζί.

 

 

 

Ρυθμίσεις - Γενικά - Προσβασιμότητα - Κουμπί αφετηρίας - Άνοιγμα με άγγιγμα.

Ενεργοποίησε το τελευταίο, αν δεν είναι ήδη ενεργό, και πλέον θα λειτουργεί όπως περίπου στο 9

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

Αν έχω καταλάβει καλά εσύ αναφέρεσαι στο iOS 9, σωστά; Στο iOS 10 αλλάζει η διαδικασία γι αυτό διαμαρτύρεται ο alextrela και έχει και δίκιο.

 

 

 

Στο iOS 10 αναφέρομαι.

 

Δηλαδή double click; Δεν το σηκώνεις, ανάβει η οθόνη, πατάς ξεκλειδώνει;

 

 

Sent from my iPhone 6s Plus using Tapatalk

 

 

 

Όχι double click. Ένα click.

 

 

Υπάρχει και η επιλογή απλά να ακουμπάς (χωρίς να πατάς) το Home Button και να ξεκλειδώνει την lock screen.

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160909/8439cfb62ab1c7180b37b4564bc5f673.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Το είχα αναφέρει και σε προηγούμενο reply το path.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπερδεύομαστε; :lol:

 

Όταν έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή Ρυθμίσεις - Γενικά - Προσβασιμότητα - Κουμπί αφετηρίας - Άνοιγμα με άγγιγμα, όπως είπε πριν και ο @foxx, τότε το κινητό ξεκλειδώνει όπως στο iOS 9, πατάς home button, ανάβει οθόνη, διαβάζει δαχτυλικό αποτύπωμα, ξεκλειδώνει. Μια φορά πατιέται το home button.

 

Το θέμα του @alextrela είναι ότι εκείνος δεν θέλει να χρησιμοποιεί δαχτυλικό αποτύπωμα οπότε για να ξεκλειδώσει εκείνος το ipad του θα πρέπει να πατήσει ή 2 φορές το home button, μια φορά για να ανάψει η οθόνη και άλλη μια για να ξεκλειδώσει, ή μια φορά το lock button για να ανάψει η οθόνη και άλλη μια το home button για να ξεκλειδώσει.

 

Εγώ που χρησιμοποιώ δαχτυλικό αποτύπωμα, όπως και πολλοί άλλοι χρήστες, δεν έχουμε να αντιμετωπίσουμε κάποιο πρόβλημα από την στιγμή που υπάρχει η επιλογή "άνοιγμα με άγγιγμα". Πατάς και ξεκλειδώνει. Απλό.

 

Και φυσικά για όσους αγοράσουν τα καινούργια 7 τότε δεν θα τους απασχολεί ούτε αν θα χαλάσει το home button, γιατί πλέον δεν υπάρχει κουμπί το οποίο πατιέται, δεν είναι μηχανικό.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι υπερβολικές οι αντιδράσεις για το φόβο μην χαλάσει το home button;

Σε προσωπικό επίπεδο χρησιμοποιώ αποκλειστικά Touch ID χάριν ευκολίας και ταχύτητας στο 6s Plus μου, επομένως αυτή η αλλαγή πέρασε απαρατήρητη.

 

Όσον αφορά την κάμερα, την χρησιμοποιώ κατά κόρον παντού (όχι για selfies κλπ) και ειδικά σε ταξίδια. Δεν έχει αντικαταστήσει την dSLR μου αλλά με βολεύει ανά πάσα στιγμή με μια κίνηση να τραβώ φωτό υψηλής ποιότητα από το iPhone. Για τον λόγο αυτό πάντα μου άρεσε το άνοιγμά της από την Lock screen.

 

Τέσπα. Περί ορέξεως. :)

 

 

Εσύ όμως μιλάς για iPhone.

Εγώ μιλάω για iPad που για το 99% των χρηστων ζήτημα να ανοίξουν κάμερα μια φορά το μήνα.

 

Πιστεύω να καταλαβαίνεις τη διαφορά.

Το ενα ειναι tablet το αλλο κινητό.

 

Επίσης κάμερα μπορούσες να ανοίξεις απο lock screen με ενα πάτημα στο αντίστοιχο εικονίδιο στη γωνία που έβγαινε με iOS 9

 

Απλα αυτο που εκανε με το 10 ειναι να αλλάξει το UI στο τι κάνει με το swipe gesture που ουτε κρύο ουτε ζέστη για κατόχους κινητού αλλα που όμως χάλασε την εμπειρία χρήσης σε tablet.

 

Απο την άλλη δεν κατάλαβα γιατί να ειναι υποχρεωμένος ο οποιοδήποτε να χρησιμοποιεί αποτύπωμα;;

 

Τι είδους εξαναγκαστική επιβολή ειναι για να μπαίνεις home screen και αν δες θες να κανεις διπλάσια ενέργεια.

 

Τι ειναι αυτο δηλαδη ενα είδος τιμωρίας απο την Apple.

 

Όφειλε η Apple να παρέχει επιλογές που να ειναι το ίδιο εύχρηστο και φιλικό για ΟΛΟΥΣ τους χρήστες των προϊόντων της.

 

Και οχι να κάνει διαχωρισμούς απαράδεκτους.

 

Για αυτο και έγραψα οτι στα iPad θα έπρεπε μα προσφέρει μια τροποποιημένη έκδοση του iOS με διαφορετικο UI που να ανταποκρίνεται στη φύση του προϊόντος.

 

Τι δουλειά εχει το swipe gesture για να ανοίγει κάμερα αντί να ξεκλειδώνει την οθόνη οπως συνέβαινε εως το IOS 9.

 

ΚΑΜΙΑ.

 

Η να το πως και διαφορετικά δεν θα με ένοιαζε και έτσι οπως το εκανε αρκεί να είχα επιλογή για lock screen replacement απο το store η χρήση app που να προσφέρει διαφορετικά παραμετροποίησιμα gestures εντός lock screen έτσι ώστε να φέρω το UI στα μέτρα μου.

 

Edit:πάνω τα έγραψε καλά ο stendor .

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

@alextrela

Ξέρεις πολύ καλά πως ότι βγάζει η apple θέλει να προσφέρουν την ίδια εμπειρία χρήσης είτε είναι ipad, iphone, mac, macbbok pro κτλ. Ποτέ δεν θα "χαλούσε" την εμπειρία χρήσης σε προϊόντα τα οποία φοράνε το ίδιο λειτουργικό. Αν ήταν να κάνει διαφορετικό το iPad δεν θα το έβγαζε ποτέ με λειτουργικό iOS. Και στους υπολογιστές ακριβώς το ίδιο κάνει, είτε έχεις macbook με τους αστείους επεξεργαστές είτε έχεις mac pro θα κάνεις ακριβώς τα ίδια πράγματα. Όμως κανένα από τους υπολογιστές της δεν είναι για την ίδια δουλειά ούτε έχουν το ίδιο target group.

 

Τώρα όσο αφορά το ξεκλείδωμα δεν συμφωνώ ότι είναι τιμωρία, ότι είναι υποχρεωτικό κτλ. Το δαχτυλικό αποτύπωμα ήρθε για το apple pay και για περισσότερη ασφάλεια. Όπως και να το κάνουμε, είτε αρέσει είτε όχι, το δαχτυλικό αποτύπωμα και ευκολία προσφέρει και περισσότερη ασφάλεια. Είναι πολύ πιο εύκολο και γρήγορο να ξεκλειδώσεις την συσκευή σου με το δαχτυλικό αποτύπωμα. Στην αρχή όλοι έλεγαν για το touch id και κορόιδευαν και τώρα υπάρχει παντού. Είναι ευκολία όπως και να το κάνουμε, δεν υπάρχει αμφιβολία σε αυτό.

 

Όλα γίνονται για κάποιο συγκεκριμένο λόγο, το ξεκλείδωμα άλλαξε γιατί όπως βλέπεις το λειτουργικό αλλάζει. Το home button αλλάζει γιατί κάποια στιγμή θα φύγει τελείως. Όλα αυτά πρέπει να γίνουν κάποια στιγμή και όπως πολύ καλά ξέρεις τα κάνει απότομα και ποτέ δεν θα δώσει κάτι εναλλακτικό. Αυτή ήταν και αυτή είναι, δεν άλλαξε ξαφνικά τώρα. (Εδώ πλέον δεν θα μπορούμε να ακούμε μουσική και να φορτίζουμε ταυτόχρονα το κινητό και χωρίς εναλλακτική. Το ξεκλείδωμα είναι πολύ πιο απλό θέμα από ότι αυτό. Τι λέμε τώρα; :p)

 

Ναι είναι σπαστικό στις παλιές συσκευές, έχω iPhone 5 και το είδα μόνος μου πόσο σπαστικό είναι, που δεν έχουν touch id αλλά σε όσες έχουν touch id είναι κλάσης πιο βολικό, εύκολο και γρήγορο για να ξεκλειδώνεις έτσι το κινητό σου παρά χωρίς touch id.

 

Βέβαια όλα αυτά είναι προσωπικές επιλογές μας και απόψεις και στο τέλος θα κάνει ο καθένας ότι γουστάρει :D:p

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γιατί μπερδεύομαστε; :lol:

 

Όταν έχεις ενεργοποιημένη την επιλογή Ρυθμίσεις - Γενικά - Προσβασιμότητα - Κουμπί αφετηρίας - Άνοιγμα με άγγιγμα, όπως είπε πριν και ο @foxx, τότε το κινητό ξεκλειδώνει όπως στο iOS 9, πατάς home button, ανάβει οθόνη, διαβάζει δαχτυλικό αποτύπωμα, ξεκλειδώνει. Μια φορά πατιέται το home button.

 

Το θέμα του @alextrela είναι ότι εκείνος δεν θέλει να χρησιμοποιεί δαχτυλικό αποτύπωμα οπότε για να ξεκλειδώσει εκείνος το ipad του θα πρέπει να πατήσει ή 2 φορές το home button, μια φορά για να ανάψει η οθόνη και άλλη μια για να ξεκλειδώσει, ή μια φορά το lock button για να ανάψει η οθόνη και άλλη μια το home button για να ξεκλειδώσει.

 

Εγώ που χρησιμοποιώ δαχτυλικό αποτύπωμα, όπως και πολλοί άλλοι χρήστες, δεν έχουμε να αντιμετωπίσουμε κάποιο πρόβλημα από την στιγμή που υπάρχει η επιλογή "άνοιγμα με άγγιγμα". Πατάς και ξεκλειδώνει. Απλό.

 

Και φυσικά για όσους αγοράσουν τα καινούργια 7 τότε δεν θα τους απασχολεί ούτε αν θα χαλάσει το home button, γιατί πλέον δεν υπάρχει κουμπί το οποίο πατιέται, δεν είναι μηχανικό.

 

Με κάλυψες πλήρως χίλια ευχαριστώ.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

@alextrela

Ξέρεις πολύ καλά πως ότι βγάζει η apple θέλει να προσφέρουν την ίδια εμπειρία χρήσης είτε είναι ipad, iphone, mac, macbbok pro κτλ. Ποτέ δεν θα "χαλούσε" την εμπειρία χρήσης σε προϊόντα τα οποία φοράνε το ίδιο λειτουργικό. Αν ήταν να κάνει διαφορετικό το iPad δεν θα το έβγαζε ποτέ με λειτουργικό iOS. Και στους υπολογιστές ακριβώς το ίδιο κάνει, είτε έχεις macbook με τους αστείους επεξεργαστές είτε έχεις mac pro θα κάνεις ακριβώς τα ίδια πράγματα. Όμως κανένα από τους υπολογιστές της δεν είναι για την ίδια δουλειά ούτε έχουν το ίδιο target group.

 

Τώρα όσο αφορά το ξεκλείδωμα δεν συμφωνώ ότι είναι τιμωρία, ότι είναι υποχρεωτικό κτλ. Το δαχτυλικό αποτύπωμα ήρθε για το apple pay και για περισσότερη ασφάλεια. Όπως και να το κάνουμε, είτε αρέσει είτε όχι, το δαχτυλικό αποτύπωμα και ευκολία προσφέρει και περισσότερη ασφάλεια. Είναι πολύ πιο εύκολο και γρήγορο να ξεκλειδώσεις την συσκευή σου με το δαχτυλικό αποτύπωμα. Στην αρχή όλοι έλεγαν για το touch id και κορόιδευαν και τώρα υπάρχει παντού. Είναι ευκολία όπως και να το κάνουμε, δεν υπάρχει αμφιβολία σε αυτό.

 

Όλα γίνονται για κάποιο συγκεκριμένο λόγο, το ξεκλείδωμα άλλαξε γιατί όπως βλέπεις το λειτουργικό αλλάζει. Το home button αλλάζει γιατί κάποια στιγμή θα φύγει τελείως. Όλα αυτά πρέπει να γίνουν κάποια στιγμή και όπως πολύ καλά ξέρεις τα κάνει απότομα και ποτέ δεν θα δώσει κάτι εναλλακτικό. Αυτή ήταν και αυτή είναι, δεν άλλαξε ξαφνικά τώρα. (Εδώ πλέον δεν θα μπορούμε να ακούμε μουσική και να φορτίζουμε ταυτόχρονα το κινητό και χωρίς εναλλακτική. Το ξεκλείδωμα είναι πολύ πιο απλό θέμα από ότι αυτό. Τι λέμε τώρα; :p)

 

Ναι είναι σπαστικό στις παλιές συσκευές, έχω iPhone 5 και το είδα μόνος μου πόσο σπαστικό είναι, που δεν έχουν touch id αλλά σε όσες έχουν touch id είναι κλάσης πιο βολικό, εύκολο και γρήγορο για να ξεκλειδώνεις έτσι το κινητό σου παρά χωρίς touch id.

 

Βέβαια όλα αυτά είναι προσωπικές επιλογές μας και απόψεις και στο τέλος θα κάνει ο καθένας ότι γουστάρει :D:p

Κοιτα καταλαβαίνω τη νοοτροπία της αλλα διαφωνώ σε αυτο.

Πες οτι θα ήθελα μεγαλύτερη ευελιξία απο την ίδια.:p

 

Επίσης στα του pay που ανέφερες στο iPad η χρησιμότητα του ειναι σχεδόν μηδενική άρα η διαφοροποίηση στο UI ειναι οχι μόνο καλοδεχούμενη η έστω επιλογών(που δεν δίνει επαναλαμβάνω) αλλα απαραίτητη.

 

Ουδείς θα παει σε μαγαζί η στο σινεμά και να πληρώσει με το iPad ανα χείρας στο ειδικό μηχάνημα.

 

Ενας χρήστης τηλεφώνου με ενα tablet ειναι οπως η μερα με τη νύχτα οπως να το κάνουμε.

 

Πιστεύω δεν χρειαζεται να επιχειρηματολογήσω σε αυτο διότι εύκολα βγαίνει το λογικό συμπέρασμα.

 

Αυτο που βλέπω ειναι ξεκάθαρα οτι το iOS 10 εχει χτιστεί πάνω σε λογική και λειτουργία τηλεφώνου και ΟΧΙ tablet.

 

Και η Apple θα έπρεπε να σκεφτεί και σεβαστή την πλευρά των χρηστων που για το Α η Β λογο δεν θέλουν το αποτύπωμα στη ζωή τους.

 

Και οφείλει να προσφέρει την ίδια εμπειρία χρήσης και σε αυτούς τους χρήστες.

 

Ειναι fail αυτο που εχει κάνει σήμερα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

O κάθε χρήστης θέλει να ακούν τι λέει αλλά όπως πολύ καλά ξέρεις σπάνια γίνεται αυτό. Όταν κάτι ενοχλεί ένα 5% (τυχαίο ποσοστό) δεν θα το κοιτάξει καμία εταιρία όταν το 95% βγάζει θετική άποψη για κάτι.

 

Δεν είναι μηδενική, γιατί πολύ απλά κάποιος μπορεί να έχει μαζί του το ipad mini (δεν είναι μόνο τα μεγάλα ipad ούτε όλοι έχουν καινούργιο iphone) ή κάποιος μπορεί να θέλει να ψωνίσει και να πληρώσει με το apple pay μέσω του υπολογιστή του και να έχει δίπλα του το ipad και όχι το κινητό του (παρουσιάστηκε πρόσφατα). Όπως στην αντίστοιχη περίπτωση σου που δεν σε υποχρεώνει κανείς να βάλεις δαχτυλικό αποτύπωμα έτσι και σε αυτή την περίπτωση του χρήστη που δεν έχει καινούργιο iphone δεν τον υποχρεώνει να αγοράσει το καινούργιο. Αν αυτόν το υποχρέωνε να έχει καινούργιο iphone θα έκραζε και αυτός πως του το επιβάλει.

 

Το iOS πάντα ήταν λειτουργικό κινητού. Ποτέ δεν ήταν λειτουργικό για tablet και βγήκε για να κάνει την δουλειά που κάνεις στο τηλέφωνο σου με ίδιο ή διαφορετικό τρόπο σε κάποιες περιπτώσεις από ότι το κάνεις στο κινητό σου.

 

Εφόσον το ipad φοράει λειτουργικό iOS θα κάνει όσα μπορεί να κάνει και ένα iphone. Για αυτό πριν έφερα παράδειγμα τα mac. Όλοι μπορούν να κάνουν edit βίντεο 4Κ σε όλα τα mac αλλά ένας σχεδιαστής δεν θα πάει να πάρει mabook για να κάνει την δουλειά του, θα πάρει ένα iMac ή ένα mac pro. Αν κάνει διαχωρισμό μεταξύ iphone και ipad τότε πάει το οικοσύστημα που έχει στήσει γύρω από το όνομα της. Δεν θα υπάρχει πλέον κάτι τέτοιο, γιατί η κάθε συσκευή της θα κάνει πράγματα τα οποία η άλλη δεν θα μπορεί να τα κάνει. H apple τόσα χρόνια παρουσιάζει ένα οικοσύστημα και το στηρίζει όπως και να έχει.

 

Δεν συγκρίνω τα tablets με τα κινητά, το ξέρω πως κάνουν διαφορετική δουλειά και η χρήση τους είναι άλλη, αλλά το point μου είναι πως ηάποψη της apple είναι πως όλες οι συσκευές που έχω κάνουν την ίδια δουλειά με τον ίδιο τρόπο για να μπορεί ο τελικός χρήστης να έχει την ίδια εμπειρία χρήσης.

 

Μα προσφέρει την ίδια εμπειρία χρήσης σε όλους τους χρήστες. Αν το 5% δεν χρησιμοποιεί το touch id δεν είναι δουλειά της εταιρίας. Σου λέει σου δίνω έναν τρόπο να ξεκλειδώνεις το κινητό 100% γρήγορα και εύκολα. Αν δεν το θες τότε θα σου είναι σπαστικό. Δεν σου έδωσε μια λύση που ήταν χειρότερη από πριν. Είναι κοινώς αποδεχτό από όλους ότι το ξεκλείδωμα με touch id είναι απίστευτα βολικό και γρήγορο (είναι τόσο αποδεχτό που οι εταιρίες έφτασαν σε σημείο να συγκρίνουν πόσο γρήγορα δουλεύει ο αισθητήρας που έχουν στο κινητό τους. Σε κάθε review συσκευής πάντα θα ακούς πόσο γρήγορα ξεκλειδώνει). Ποτέ δεν ήταν τέτοια εταιρία η apple, ούτε θα αλλάξει τώρα. Και καμία εταιρία δεν αλλάζει για το 1-2-3-4-5%, μα καμία.

 

Και αν θυμάσαι καλά στην παρουσίαση του iOS 10 ανέφερε πως ο νέος τρόπος ξεκλειδώματος και το sleep to wake ήρθαν επειδή πολλοί χρήστες και reviewers έκαναν παράπονα πως το touch id ήταν απίστευτα γρήγορο και δεν προλάβαιναν να βλέπουν τα notifications τους. Αυτό και μόνο δείχνει πόση αποδοχή έχει το touch id και γιατί το ξεκλείδωμα έγινε με αυτό τον τρόπο.

 

Η apple θέλει να αλλάξει το λειτουργικό της. Τώρα το ξεκλείδωμα στην περίπτωση σου ή και άλλων (δεν είσαι μόνο εσύ) είναι σπαστικό μέχρι που να κάνει η apple αυτό που θέλει. Όπως σπαστικό είναι και η αφαίρεση του headphone jack μέχρι να έρθει η ασύρματη φόρτιση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Προκύπτει από κάπου πως η αφαίρεση του Slide to unlock αφορά το 95% των κατόχων συσκευών Apple με iOS 10;

 

Έγινε αντιληπτό πως σε κάποιους δεν αρέσει αλλά και πως σε κάποιους αρέσει!

 

Πάμε παρακάτω όμως...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα εμένα η άποψη μου δεν αλλάζει και διαφωνώ σε αρκετές επιλογές της εταιρίας.

Η ύπαρξη επιλογών πιστεύω ειναι η πεμπτουσία ενός λειτουργικού που θέλει να χαρακτηρίζεται απο απλότητα,φιλικότητα και πρακτικότητα.

 

Σε αυτά τα 3 η Apple απέχει αρκετα.

 

Δεν θα γκρεμιστεί το σύμπαν ουτε θα ύπαρξη διάβρωση της φιλοσοφίας της που θέλει να εκπέμψει μέσω λίγων αλλα ουσιαστικών επιλογών που θα αναβαθμίσουν την εμπειρία χρήσης.

 

Που σε τελική αυτο ανέφερα που ειναι το minimum θα έλεγα ουτε καν εξεζητημένο η πολλα περισσότερα που θα μπορούσα να ζητήσω αλλα επειδή ξέρω δεν θα τα δώσει για αυτο και ουδέποτε τα ανέφερα.

 

Απο εμένα θα ασκώ την κριτική μου στα κακώς κείμενα που την χαρακτηρίζει οταν βλέπω οτι θα μπορούσε να προσφέρει καλύτερες επιλογές και ας καλύπτουν ενα μικρό ποσοστό.

 

Αυτα απο εμένα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα εμένα η άποψη μου δεν αλλάζει και διαφωνώ σε αρκετές επιλογές της εταιρίας.

Η ύπαρξη επιλογών πιστεύω ειναι η πεμπτουσία ενός λειτουργικού που θέλει να χαρακτηρίζεται απο απλότητα,φιλικότητα και πρακτικότητα.

 

Σε αυτά τα 3 η Apple απέχει αρκετα.

 

Δεν θα γκρεμιστεί το σύμπαν ουτε θα ύπαρξη διάβρωση της φιλοσοφίας της που θέλει να εκπέμψει μέσω λίγων αλλα ουσιαστικών επιλογών που θα αναβαθμίσουν την εμπειρία χρήσης.

 

Που σε τελική αυτο ανέφερα που ειναι το minimum θα έλεγα ουτε καν εξεζητημένο η πολλα περισσότερα που θα μπορούσα να ζητήσω αλλα επειδή ξέρω δεν θα τα δώσει για αυτο και ουδέποτε τα ανέφερα.

 

Απο εμένα θα ασκώ την κριτική μου στα κακώς κείμενα που την χαρακτηρίζει οταν βλέπω οτι θα μπορούσε να προσφέρει καλύτερες επιλογές και ας καλύπτουν ενα μικρό ποσοστό.

 

Αυτα απο εμένα.

Το ξέρω πως θα συνεχίσεις να τα λες και για αυτό κάνουμε κουβέντα. Στην τελική ο καθένας κάνει αυτό που θέλει :lol::p:D

 

Προκύπτει από κάπου πως η αφαίρεση του Slide to unlock αφορά το 95% των κατόχων συσκευών Apple με iOS 10;

 

Έγινε αντιληπτό πως σε κάποιους δεν αρέσει αλλά και πως σε κάποιους αρέσει!

 

Πάμε παρακάτω όμως...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Το θέμα είναι για να κουβεντιάζουμε και να κάνουμε διάλογο...

Ούτε προκύπτει από κάπου το 95%. Ήταν τυχαία τα ποσοστά, όποιος θέλει τα αλλάζει.

 

Αυτά :D

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ios10 ειναι έτοιμο προς εγκατάσταση; Εχω 5s. Είχε κανεις προβλήματα;

Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Εγώ στο 6 plus που το έχω είμαι ευχαριστημένος μέχρι τώρα. Ούτε προβλήματα αντιμετωπίζω ούτε θέματα με lag ή μπαταρία. Τώρα άλλοι χρήστες θέλουν να περιμένουν για να μην βγουν προβλήματα.

 

Αν δεν είσαι σίγουρος, τότε περίμενε λίγες μέρες και κάνεις την αναβάθμιση αργότερα μέσα στην εβδομάδα. Να δεις και τι ακούγεται στο ίντερνετ, να δεις πως τρέχει σε διάφορες συσκευές και μετά αποφασίζεις.

 

Εγώ προσωπικά πάντα τις αναβαθμίσεις τις περνούσα αμέσως μόλις γινόντουσαν διαθέσιμες. Ποτέ δεν περίμενα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στο 6 plus που το έχω είμαι ευχαριστημένος μέχρι τώρα. Ούτε προβλήματα αντιμετωπίζω ούτε θέματα με lag ή μπαταρία. Τώρα άλλοι χρήστες θέλουν να περιμένουν για να μην βγουν προβλήματα.

 

Αν δεν είσαι σίγουρος, τότε περίμενε λίγες μέρες και κάνεις την αναβάθμιση αργότερα μέσα στην εβδομάδα. Να δεις και τι ακούγεται στο ίντερνετ, να δεις πως τρέχει σε διάφορες συσκευές και μετά αποφασίζεις.

 

Εγώ προσωπικά πάντα τις αναβαθμίσεις τις περνούσα αμέσως μόλις γινόντουσαν διαθέσιμες. Ποτέ δεν περίμενα.

 

Σε ευχαριστω. Θα δοκιμάσω να την περάσω το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο bug που έχω παρατηρήσει είναι στο Notification Center.

Πιο συγκεκριμένα, αν πχ μου έχει 10 σειρές για 10 email πχ που έχω λάβει, στην σειρά που κάνει swipe left για clear μιας εκ των 10 ειδοποιήσεων, η θέση της μένει κενή.

Δεν συμπληρώνεται δηλαδή με την επόμενη ειδοποίηση ίδιου τύπου (email στην περίπτωση μας).

 

Έχει γίνει και restore της συσκευής.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη από τις 20:00

 

Άπο τις οκτώ; Δεν ειναι ηδη διαθέσιμη;

 

εντι. λοιπον εβαλα και εγω την δεκα.

εντυπωσεις.... πιο πολυ να πω την αληθεια φρου φρου και αρωματα μου φαινεται ( χαχαχα πεστε ελευθερα να με φατε )

με χαλαει το θεμα με το ξεκλείδωμα, περιμενω να δω διαφορα στην μπαταρια ίσως...

θα επανελθω

Edited by kalgeorge
Link to comment
Share on other sites

επισης μια απορια βρε παιδια, εσεις που τα ξερετε καλυτερα για πειτε μου τι γινεται.

μου εμφανιζει στο iTunes οτι εχω ελευθερο χωρο 5γιγα, και στο κινητο στις ρυθμισεις μου εμφανιζει 4,19

τι ακριβως συμβαινει?

 

εντιτ. αλήθεια, πως ακριβως δουλευει το wake on lift? συγνωμη που σας επρηξα αλλα με το δικο μου δεν βλεπω τις αλλαγες.

Edited by kalgeorge
Link to comment
Share on other sites

επισης μια απορια βρε παιδια, εσεις που τα ξερετε καλυτερα για πειτε μου τι γινεται.

μου εμφανιζει στο iTunes οτι εχω ελευθερο χωρο 5γιγα, και στο κινητο στις ρυθμισεις μου εμφανιζει 4,19

τι ακριβως συμβαινει?

 

εντιτ. αλήθεια, πως ακριβως δουλευει το wake on lift? συγνωμη που σας επρηξα αλλα με το δικο μου δεν βλεπω τις αλλαγες.

 

Με τους χωρους δεν υπαρχει λυση! Το ενα λεει ετσι το αλλο αλλιως

 

το wake on lift μονο σε 6s/7 ... Τι συσκευη εχεις;

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Με τους χωρους δεν υπαρχει λυση! Το ενα λεει ετσι το αλλο αλλιως

 

το wake on lift μονο σε 6s/7 ... Τι συσκευη εχεις;

 

αα οκ, σε ευχαριστω πολυ.. εχω το 5s

αρα ποιά ειναι η ακριβής πληροφόρηση αναφορικα με τον χώρο? του itunes ή αυτο που λεει το κινητο?

σε ευαριστώ και παλι για τις απαντήσεις σου

 

Εντίτ. Να αναφέρω ενα ακόμα bug κατα την γνωμη μου που χτυπάει πολυ άσχημα. Σε ειδοποίηση πχ viber πρεπει να το σύρω αριστερά και μετα να επιλέξω αν θελω να απαντήσω η κατι άλλο. Ενώ πριν το έβγαζε κατευθείαν :(

Edited by kalgeorge
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 10
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...