Jump to content

iOS 10


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις την πέρασα κι εγώ σε 6s plus. Όλα πάνε μια χαρά μέχρι στιγμής
Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 318
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο 5s που εχω, αργή ανταπόκριση στην οθόνη αφής πολλές φορές και επίσης πολυ αργή η εναλλαγή μεταξύ εφαρμογών. Μέχρι τωρα παντως χίλιες φορές το iOS 9 :(

 

Εντίτ. Για να μην αναφερθώ καν στο ξεζουμισμα της μπαταρίας χωρίς καμια φοβερή χρήση. Απο 100% φόρτιση νωρίς το πρωί βρίσκομαι στο 67 !!! Με μια πολυ χαλαρή χρήση viber απο wi fi. :(:(

Edited by kalgeorge
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....

το περασα εχθες σε iphone 6 ολα μια χαρα αλλα μια ερωτηση πως δουλευει το

 

Σηκώστε να ξυπνήσει.

Απλά σηκώστε το iPhone σας για να ξυπνήσει. ειδοποιήσεις σας θα είναι εκεί σας περιμένει.???:wacko:

ειναι για 6s και πανω??

Edited by aris_21
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....

το περασα εχθες σε iphone 6 ολα μια χαρα αλλα μια ερωτηση πως δουλευει το

 

Σηκώστε να ξυπνήσει.

Απλά σηκώστε το iPhone σας για να ξυπνήσει. ειδοποιήσεις σας θα είναι εκεί σας περιμένει.???:wacko:

ειναι για 6s και πανω??

 

 

 

Μόνον στο 6s και πάνω δυστυχώς

Δεν είμαι fan ή hater. Πληρώνω, χρησιμοποιώ, κρίνω και επικρίνω!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα....

το περασα εχθες σε iphone 6 ολα μια χαρα αλλα μια ερωτηση πως δουλευει το

 

Σηκώστε να ξυπνήσει.

Απλά σηκώστε το iPhone σας για να ξυπνήσει. ειδοποιήσεις σας θα είναι εκεί σας περιμένει.???:wacko:

ειναι για 6s και πανω??

 

Ρυθμίσεις--> Οθόνη και φωτεινότητα--> Σηκώστε για αφύπνιση (Δεν γνωρίζω αν είναι μόνο για τα s)

 

Να προσθέσω πως όλα δουλεύουν μια χαρά μετά από ένα 3ωρο ψάξιμο. Η μπαταρία είναι μια χαρά και έχω δει διαφορά μια ελάχιστη διαφορά ταχύτητας σε σχέση με πριν. 6s plus

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Προσθέτω οτι όταν θελω να τραβήξω φωτο μέσω βαιμπερ ΔΕΝ δουλεύει το ζουμ!!!!!!

Το εχει και άλλος αυτο;

Η μήπως θελει αναβάθμιση του βαιμπερ ;

Link to comment
Share on other sites

Προσθέτω οτι όταν θελω να τραβήξω φωτο μέσω βαιμπερ ΔΕΝ δουλεύει το ζουμ!!!!!!

Το εχει και άλλος αυτο;

Η μήπως θελει αναβάθμιση του βαιμπερ ;

Μάλλον θέλει αναβάθμιση το viber. Αν υπήρχε zoom παλιότερα και τώρα με το iOS 10 δεν υπάρχει τότε μάλλον είναι θέμα εφαρμογής.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Προσθέτω οτι όταν θελω να τραβήξω φωτο μέσω βαιμπερ ΔΕΝ δουλεύει το ζουμ!!!!!!

Το εχει και άλλος αυτο;

Η μήπως θελει αναβάθμιση του βαιμπερ ;

 

Ούτε σε μένα δουλεύει αλλά νομίζω πως και πριν δεν δούλευε(κάτι τέτοιο θυμάμαι).Στο λέω με επιφύλαξη γιατί έχω να βγάλω φώτο μέσω βάιμπερ πάνω από μήνα.

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Ούτε σε μένα δουλεύει αλλά νομίζω πως και πριν δεν δούλευε(κάτι τέτοιο θυμάμαι).Στο λέω με επιφύλαξη γιατί έχω να βγάλω φώτο μέσω βάιμπερ πάνω από μήνα.

 

Δούλευε κανονικά. Ειναι η μόνη εφαρμογή που δουλεύω συνεχώς. Οποτε όπως λεει και ο στεντορ θα ειναι θέμα του βαιμπερ

Link to comment
Share on other sites

Understanding ‘Press Home to Open’ and ‘Press Home to Unlock’ in iOS 10

https://www.macobserver.com/tips/quick-tip/disable-press-home-to-unlock-in-ios-10/

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Παιδες εχω ipad air, μολις εβαλα ios 10 και εχω θεματακια αρκετα. Κλασικα με ενοχλει το κλειδωμα οπως σε πολλους αλλα κ κατι που δεν βλεπω να εχει αναφερει καποιος. Πως γινεται να κανω save screenshot ; παλια εκανα με το start button μαζι και το κουμπι αριστερα και εκανε save. Τωρα ουτε που ξερω...:X
Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω σε ποιο κουμπί στα αριστερά αναφέρεσαι, αλλά απ' ό,τι γνωρίζω, ο συνδυασμός για screenshot, έχει μείνει ο ίδιος και στο iOS 10.

Συγκεκριμένα, πατάς ταυτόχρονα τα κουμπιά Sleep/Wake και Home.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Understanding ‘Press Home to Open’ and ‘Press Home to Unlock’ in iOS 10

https://www.macobserver.com/tips/quick-tip/disable-press-home-to-unlock-in-ios-10/

 

εγω παντως στο δικο μου 5s δεν εχω καταλαβει ποια η διαφορά :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δε καταλαβαίνω σε ποιο κουμπί στα αριστερά αναφέρεσαι, αλλά απ' ό,τι γνωρίζω, ο συνδυασμός για screenshot, έχει μείνει ο ίδιος και στο iOS 10.

Συγκεκριμένα, πατάς ταυτόχρονα τα κουμπιά Sleep/Wake και Home.

 

:up::up::up::up::up:

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Προσθέτω οτι όταν θελω να τραβήξω φωτο μέσω βαιμπερ ΔΕΝ δουλεύει το ζουμ!!!!!!

Το εχει και άλλος αυτο;

Η μήπως θελει αναβάθμιση του βαιμπερ ;

 

Αναβαθμιστηκε το viber και δουλευει πλεον το ζουμ!

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !!

Κάτοχος iphone6 και χτες πέρασα το 10 και γω....

Μια ερώτηση... όπως και στο 9 είχα βάλει το λειτουργικό σε Αγγλικά και το ημερολόγιο στα Ελληνικά.

Πως μπορω να το κάνω και στο 10; Γιατί το ημερολόγιο μου το εχει στα Αγγλικά και δεν θέλω...θέλω Ελληνικά !!!

 

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας !!

Κάτοχος iphone6 και χτες πέρασα το 10 και γω....

Μια ερώτηση... όπως και στο 9 είχα βάλει το λειτουργικό σε Αγγλικά και το ημερολόγιο στα Ελληνικά.

Πως μπορω να το κάνω και στο 10; Γιατί το ημερολόγιο μου το εχει στα Αγγλικά και δεν θέλω...θέλω Ελληνικά !!!

 

Ευχαριστω...

Το ημερολόγιο στην εφαρμογή ή την ημερομηνία που εμφανίζει στην lock screen; Αυτό εννοείς τα είχε στα Ελληνικά;

Δες στην διαδρομή settings > general > language and region αν υπάρχει τέτοια ρύθμιση.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το ημερολόγιο στην εφαρμογή ή την ημερομηνία που εμφανίζει στην lock screen; Αυτό εννοείς τα είχε στα Ελληνικά;

Δες στην διαδρομή settings > general > language and region αν υπάρχει τέτοια ρύθμιση.

 

Βασικά και στα 2. Και στο lock screen, αλλα και στο ημερολόγιο.

Στο ios9 το είχα κάνει πάντως !!!!

Link to comment
Share on other sites

Βασικά και στα 2. Και στο lock screen, αλλα και στο ημερολόγιο.

Στο ios9 το είχα κάνει πάντως !!!!

Κατάλαβα τι λες αλλά το αφαίρεσαν, δεν το βρίσκω στην διαδορμή που σου είπα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Προσθέτω οτι όταν θελω να τραβήξω φωτο μέσω βαιμπερ ΔΕΝ δουλεύει το ζουμ!!!!!!

Το εχει και άλλος αυτο;

Η μήπως θελει αναβάθμιση του βαιμπερ ;

 

Μόλις έκανα κι εγώ την αναβάθμιση και πλέον λειτουργεί και σε μένα κανονικά το ζουμ

Το να είσαι Έλληνας είναι υπερηφάνεια, το να είσαι Πόντιος είναι τίτλος τιμής
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα κι εγώ την αναβάθμιση και πλέον λειτουργεί και σε μένα κανονικά το ζουμ

 

Εκαμα τη τελευταια αναβαθμιση στην εφαρμογη και εγω και το ζουμ ειναι ενταξει.Εχω την 9.3.5 ομως ακομα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

μήπως, λέω μήπως, έκανε ένα τόοοοοοοοσο δα μικρό βηματάκι προς τα πίσω η τέλος πάντων προς την λάθος κατεύθυνση, σε αισθητικό επίπεδο όσον αφορά την υλοποίηση του (στο iphone τουλάχιστον γιατί δεν έχω κάποια άλλη συσκευή της apple), το λέω γιατί αυτά α "χρωματάκια" τα μπλεδάκια και τα κοκκινάκια, και γενικά το μενού που αναπτύσσεται με swype up από το κάτω μέρος της οθόνης εε δεν είναι όπως ήταν πριν μίνιμαλ και ντιζαινάτο ( με την καλή έννοια)

 

και κάτι άλλο το...dis siri πως τους ήρθε? εγκο ντεν ξέρει γκαλικά καρντιά μου!! ψώνιααααα !!

samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Μου κανεις πολλές διακοπές στο ηχείο..... ξερω περίεργο.... αλλα εγινε απο την αναβάθμιση και μετα ....!

 

Μόλις έκανα κι εγώ την αναβάθμιση και πλέον λειτουργεί και σε μένα κανονικά το ζουμ

 

Λειτουργεί το ζουμ αλλα εχει αλλα προβλήματα. Θελει παλι αναβάθμιση.

Edited by stendor
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στην παρεα! Ευχαριστημένος μεχρι στιγμής απο το iOS 10 στο iPhone 6 plus. Δεν εχω αντιμετωπίσει καποιο σοβαρό πρόβλημα, η έκδοση δείχνει σταθερή και η μπαταρία φαινεται ελαφρά βελτιωμένη. Ενα μικρό θεματάκι μονο που δεν ξέρω αν εχει παρατηρήσει και κάποιος άλλος. Εχει αλλάξει ο ήχος ειδοποίησης του fb messenger και με δυσκολεύει όταν έρχεται καποιο μνμ αφου ο νέος ειναι παρόμοιος με αυτόν των γενικών ειδοποιήσεων και αισθητά πιο χαμηλός σε ένταση. Κάποια ιδεα για επίλυση?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iOS 10
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...